Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να μην το έκανα κατανοητό. Δεν απάντησα στην ερώτηση σου, απλά σε ενημέρωσα για την εξάμηνη χρέωση του μπόνους ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είσαι τώρα, αν σε παίρνει μέχρι τότε την τρίτη που θα έχει countdown, βαλε 6€ και θα σου αφήσει υπολοιπο 5.05 συν τα 8.65 και θα σε αφήσει να πάρεις το promo. Και τον άλλο μήνα αν βάλεις παλι 10€ θα σου αφήσει 8.63€ μέσα συν το υπόλοιπο από την 6€υρη ανανέωση θα έχεις πάλι 10.4€ για να πάρεις και τον άλλο μήνα το promo. Και από εκεί και πέρα αναγκαστικά 12€ ανά μήνα και τον έναν μήνα στο ημερολογιακό εξάμηνο ιαν-ιουνιο και Ιούλιο-Δεκεμβριο δε θα σου φτάνει το 12αρι γιατί θα κρατήσει τα 1.7€ για το Κίου φι

Για να σε αφήνει 10.40€ πρέπει να βάζεις 12€ και θα περισσεύει 0.01€ αλλά στην πρώτη κάρτα του 6μηνου θα σου κρατάει επιπλέον αυτό το 1.7€ οπότε εκεί θα πρέπει να βάλεις 15€ αντι 12 αν δεν έχεις ήδη έξτρα μέσα το 1.7€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην το έκανα κατανοητό. Δεν απάντησα στην ερώτηση σου, απλά σε ενημέρωσα για την εξάμηνη χρέωση του μπόνους ανανέωσης.

 

Έτσι όπως είσαι τώρα, αν σε παίρνει μέχρι τότε την τρίτη που θα έχει countdown, βαλε 6€ και θα σου αφήσει υπολοιπο 5.05 συν τα 8.65 και θα σε αφήσει να πάρεις το promo. Και τον άλλο μήνα αν βάλεις παλι 10€ θα σου αφήσει 8.63€ μέσα συν το υπόλοιπο από την 6€υρη ανανέωση θα έχεις πάλι 10.4€ για να πάρεις και τον άλλο μήνα το promo. Και από εκεί και πέρα αναγκαστικά 12€ ανά μήνα και τον έναν μήνα στο ημερολογιακό εξάμηνο ιαν-ιουνιο και Ιούλιο-Δεκεμβριο δε θα σου φτάνει το 12αρι γιατί θα κρατήσει τα 1.7€ για το Κίου φι

Για να σε αφήνει 10.40€ πρέπει να βάζεις 12€ και θα περισσεύει 0.01€ αλλά στην πρώτη κάρτα του 6μηνου θα σου κρατάει επιπλέον αυτό το 1.7€ οπότε εκεί θα πρέπει να βάλεις 15€ αντι 12 αν δεν έχεις ήδη έξτρα μέσα το 1.7€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ παιδιά το κατάλαβα τώρα σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

αν θες να βαλεις 12 μπορεις να βαλεις 2χ6 σε ημερα countdown. Βεβαια δεν θα παιρνεις το μπονους. Μεχρι στιγμης με 10 ευρω παιρνεις το μπονους χωρις αλλη χρεωση. Υποθετω οτι μπορεις να ζητησεις να το κοψουν απο την εξυπηρετηση,αλλα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει αναφορα οτι καποιος το ζητησε και το εκαναν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτό που λες είναι σωστό αλλά βάζοντας δύο εξάρες το ποσό που θα μείνει μέσα είναι 10,10 ευρώ οπότε για κάποιον που θέλει να ενεργοποιήσει το promo των 10.4€ δεν φτάνουν τα χρήματα. Πρέπει να βάλει 7€ την πρώτη ανανέωση και 6€ την 2η ώστε να έχει μείνει επαρκές υπόλοιπο για ενεργοποίηση του προμο κάτι που πρακτικά αν το δεις δεν συμφέρει αφού θα βάλει 13 ευρώ και δεν θα πάρει το επιπλέον μπόνους που παίρνει από 10+€ .. αλλά από την άλλη θα μου πεις από τη στιγμή που παίρνει τα 1.500 και τα 2 giga μπορεί να του είναι αχρείαστο το επιπλέον μπόνους..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ μια Ώρα προσπαθώ να ενεργοποιήσω την προσφορά των 7,5 ευρώ άλλα ΟΛΟ μου πετάει μήνυμα Ότι κατι πήγε στραβά κ να δοκιμάσω αργότερα... Αλλά κ αργότερα το ΊΔΙΟ μου λέει...
Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνεις απο την εφαρμογή δοκίμασε απο το pc η με κάποιο broswer ή αντίθετα αν μπαίνεις μεσω pc...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που διέκοψα τον αριθμό μαζί με τις αλλαγές τιμολογιακής πολιτικής ζητώντας τα λεφτά μου πίσω. (Σύμφωνα με δική τους ανακοίνωση).

Ένα μήνα με ταλαιπωρούν και δεν έχουν επιστρέψει τα χρήματα σπάζοντας μου τα νεύρα. Κάθε φορά που επικοινωνώ άσε που μου λένε άλλα αντί άλλων πρέπει να λέω την ιστορία από την αρχή στον κάθε άσχετο υπάλληλο. Είτε σε κατάστημα, είτε στο 13800 είτε στο messenger. Ο διάλογος τελείωσε και σε λίγες μέρες θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ.

 

Εχω περασει τα ιδια ακριβως. Να ξερεις οτι η ΕΕΤΤ δε θα βοηθησει σε τίποτα, θα σε παραπεμψει στην εταιρια. Συμβουλή: πάρε στο 13700 (μη χρεωνεσαι κιολας) και ζητα επιμονα να μιλησεις με κάποιον προϊστάμενο γιατι εχει παρατραβηξει χρονικα. Κατα πάσα πιθανότητα θα σου ζητήσουν τηλεφωνο επικοινωνίας ωστε να σε καλέσει ο ιδιος ο προισταμενος. Οταν με το καλο γινει η πρώτη επικοινωνια ειναι θεμα χρονου να λυθει το ζητημα. Οι προισταμενοι γνωριζουν παρα πολυ καλα τι παιζει. Για ο,τι χρειαστεις ξαναγράψε ή στειλε μου πμ.

 

Μονο με καταγγελιες στην ΕΕΤΤ θα βγάλεις ακρη με αυτη την εταιρεία. Χωρις καταγγελίες σε έχουν γραμμένο. Παθών και εγώ για την επιστροφή των χρημάτων οι οποιοι μου τα επέστρεψαν μόνο μετα απο 2 καταγγελίες στην ΕΕΤΤ. Χωρίς αυτές με ενέπαιζαν. Γενικα ειναι μην μπλεξεις μαζι τους.

 

Παιδιά εσείς που έχετε ακολουθήσει την διαδικασία πρόσφατα, κάνατε φορητότητα σε τρίτη εταιρία;

Θυμάμαι παλιότερα για απόδοση του χρηματικού υπολοίπου σου καταργούσαν το νούμερο και δεν σε άφηναν να φύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα επίσης κακό της κιου να μην μπορείς να κάνεις sharing. Γι αυτό πάντα να βάζετε ίσα ίσα τα χρήματα που χρειάζεστε, αλλιώς για να μην τα χασετε θα πρεπει να βάζετε και άλλα και να ανεβαίνει το υπόλοιπο και να βρίσκεστε σε ομηρία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτό που λες είναι σωστό αλλά βάζοντας δύο εξάρες το ποσό που θα μείνει μέσα είναι 10,10 ευρώ οπότε για κάποιον που θέλει να ενεργοποιήσει το promo των 10.4€ δεν φτάνουν τα χρήματα. Πρέπει να βάλει 7€ την πρώτη ανανέωση και 6€ την 2η ώστε να έχει μείνει επαρκές υπόλοιπο για ενεργοποίηση του προμο κάτι που πρακτικά αν το δεις δεν συμφέρει αφού θα βάλει 13 ευρώ και δεν θα πάρει το επιπλέον μπόνους που παίρνει από 10+€ .. αλλά από την άλλη θα μου πεις από τη στιγμή που παίρνει τα 1.500 και τα 2 giga μπορεί να του είναι αχρείαστο το επιπλέον μπόνους.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι ξεχασα το 0,30.

Εδώ κ μια Ώρα προσπαθώ να ενεργοποιήσω την προσφορά των 7,5 ευρώ άλλα ΟΛΟ μου πετάει μήνυμα Ότι κατι πήγε στραβά κ να δοκιμάσω αργότερα... Αλλά κ αργότερα το ΊΔΙΟ μου λέει...

η προσφορα με τα 500' και το 1,5 γιγα με τα 7,5 ευρω,ενεργοποιειται και με μηνυμα 96 στο 12410

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχει αλλάξει κάτι με την περιαγωγή και τα countdown offers ή συνεχίζουν να μην ισχύουν στο εξωτερικό;

 

Στάλθηκε από το HTC U12+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχει αλλάξει κάτι με την περιαγωγή και τα countdown offers ή συνεχίζουν να μην ισχύουν στο εξωτερικό;

 

Στάλθηκε από το HTC U12+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Q προτείνει για κάθε countdown που ενδιαφέρεσαι να ρωτάς στο messenger αν ισχύει στο εξωτερικό. Δεν είναι στάνταρ δηλαδή ότι όλα δεν ισχύουν στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε ακολουθήσει την διαδικασία πρόσφατα, κάνατε φορητότητα σε τρίτη εταιρία;

Θυμάμαι παλιότερα για απόδοση του χρηματικού υπολοίπου σου καταργούσαν το νούμερο και δεν σε άφηναν να φύγεις.

 

Η δική μου περίπτωση ήταν κατάργηση του αριθμού και όχι φορητότητα γιατί ήταν δεύτερο νούμερο και δεν με ενδιέφερε. Εως τωρα δεν έχω διαβάσει να δοκίμασε κάποιος επιστροφή χρημάτων και φορητότητα σε άλλη εταιρία και να έχει ολοκληρωθεί η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην χρεώνεται κάποιος το 1.7; Δηλαδή να πεις κάπου δε θέλω τα 1500 λεπτά, μη με χρεώνετε.

 

αν θες να βαλεις 12 μπορεις να βαλεις 2χ6 σε ημερα countdown. Βεβαια δεν θα παιρνεις το μπονους. Μεχρι στιγμης με 10 ευρω παιρνεις το μπονους χωρις αλλη χρεωση. Υποθετω οτι μπορεις να ζητησεις να το κοψουν απο την εξυπηρετηση,αλλα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει αναφορα οτι καποιος το ζητησε και το εκαναν.

 

Ναι μόνο που αυτό που λες είναι σωστό αλλά βάζοντας δύο εξάρες το ποσό που θα μείνει μέσα είναι 10,10 ευρώ οπότε για κάποιον που θέλει να ενεργοποιήσει το promo των 10.4€ δεν φτάνουν τα χρήματα. Πρέπει να βάλει 7€ την πρώτη ανανέωση και 6€ την 2η ώστε να έχει μείνει επαρκές υπόλοιπο για ενεργοποίηση του προμο κάτι που πρακτικά αν το δεις δεν συμφέρει αφού θα βάλει 13 ευρώ και δεν θα πάρει το επιπλέον μπόνους που παίρνει από 10+€ .. αλλά από την άλλη θα μου πεις από τη στιγμή που παίρνει τα 1.500 και τα 2 giga μπορεί να του είναι αχρείαστο το επιπλέον μπόνους..

 

Δε γλιτώνεις κάτι. Το τέλος των 1.7€, λειτουργεί σαν ένα μηνιαίο χαράτσι των 1.7/6=0.28€

Αν κάνεις 2 ανανεώσεις το μήνα, προκειμένου να γλιτώσεις το τέλος, καταλήγεις να πληρώνεις 2η φορά το τέλος ανανέωσης των 0.30€.

Δηλαδή στους 6 μήνες, θα έχεις δώσει 0.3*6=1.8€..

Καταλήγεις να δίνεις 0.10€ παραπάνω και να μην έχεις πάρει κανένα bonus..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανείς, ας απαντήσει.

Το υπόλοιπο των χρημάτων μου λήγει στις 12/02.

Αυτό σημαίνει ότι θα εξαφανιστούν τα λεφτά μετά τα μεσάνυχτα στις 11/02 ή θα είναι διαθέσιμο το υπόλοιπο για όλη την 12η Φεβρουαρίου και θα "φαγωθεί" στις 13/02 00:00 ?

Link to comment
Share on other sites

Δε γλιτώνεις κάτι. Το τέλος των 1.7€, λειτουργεί σαν ένα μηνιαίο χαράτσι των 1.7/6=0.28€

Αν κάνεις 2 ανανεώσεις το μήνα, προκειμένου να γλιτώσεις το τέλος, καταλήγεις να πληρώνεις 2η φορά το τέλος ανανέωσης των 0.30€.

Δηλαδή στους 6 μήνες, θα έχεις δώσει 0.3*6=1.8€..

Καταλήγεις να δίνεις 0.10€ παραπάνω και να μην έχεις πάρει κανένα bonus..

Μπορεί να βαλει 10€ (παιρνει μπονους) και 6€ για να φτασει στο επιθυμητό ποσό. Ετσι θα έχει περισσευουμενο ποσο και καποιον μηνα θα ειναι αρκετο μόνο το 10€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καουνταουν 150'/3€

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανείς, ας απαντήσει.

Το υπόλοιπο των χρημάτων μου λήγει στις 12/02.

Αυτό σημαίνει ότι θα εξαφανιστούν τα λεφτά μετά τα μεσάνυχτα στις 11/02 ή θα είναι διαθέσιμο το υπόλοιπο για όλη την 12η Φεβρουαρίου και θα "φαγωθεί" στις 13/02 00:00 ?

Το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με κοροϊδεύουν και δεν μου επιστρέφουν τα χρήματα από αριθμό που διέκοψα λόγω αλλαγών της τιμολογιακής πολιτικής. Όταν καταφέρνω και επικοινωνώ μαζί σας μου απαντούν. Ότι ένας εκπρόσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σας αλλά ποτέ δεν επικοινωνεί.

Αφού έχει περάσει περισσότερο από ένας μήνας έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω το υπόλοιπο μου έληξε στις 30/12/19, τώρα δεν έχω χρήματα μέσα μέχρι πότε θα είναι η καρτα ενεργή;

Δεν θέλω να κάνω ανανέωση άμεσα το περιθώριο έχω πριν κλείσει ο αριθμός;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30/12/20 κάνε 29/12 για σιγουριά

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30/12/20 κάνε 29/12 για σιγουριά

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...