Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oχι θα σου έτρωγε 1,7€ το χαράτσι και μόνο αν έβαζες 12€ κάρτα. Μήπως δεν έχεις mb ή μήπως έληξε στο 2μηνο το υπόλοιπο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Και ΜΒ έχω πολλά και το υπόλοιπο δεν μηδένισε. Από 1,02 πήγε σε 0,2.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Και ΜΒ έχω πολλά και το υπόλοιπο δεν μηδένισε. Από 1,02 πήγε σε 0,2.

 

 

 

Ζήτα ανάλυση κλήσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο 0.2 ως 1.02 δεν είναι 1€ εκτος αν εννοείς 0.02. Το λέω απλά για να ξέρουμε τι ακριβώς ψάχνουμε
Link to comment
Share on other sites

Απο 0.2 ως 1.02 δεν είναι 1€ εκτος αν εννοείς 0.02. Το λέω απλά για να ξέρουμε τι ακριβώς ψάχνουμε

 

Έχεις δίκιο !

Μάλλον, τότε δεν θυμάται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

1,02 και 0,02 εννοώ. Ο δαίμων.

SMS όχι δεν έστειλα. Είχα κάνει τηλέφωνα και ξαφνικά σε επόμενο τηλεφώνημα είχα ηχητικό μήνυμα ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο, παρόλο που είχα και διαθέσιμα λεπτά ομιλίας.

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο αππ για να δω τα πακέτα ομιλίας και παρατήρησα ότι δεν έχει να πατήσεις κάπου για διευκρινήσεις, όπως έχουν οι άλλες 2 εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

1,02 και 0,02 εννοώ. Ο δαίμων.

SMS όχι δεν έστειλα. Είχα κάνει τηλέφωνα και ξαφνικά σε επόμενο τηλεφώνημα είχα ηχητικό μήνυμα ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο, παρόλο που είχα και διαθέσιμα λεπτά ομιλίας.

 

Άρα προσπάθσες να καλέσεις αριθμό που δεν αρχίζει από 2 ή 6.

0,82 είναι το λεπτό κλήσεων προς άλλους μη γεωγραφικού; αριθμούς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Άρα προσπάθσες να καλέσεις αριθμό που δεν αρχίζει από 2 ή 6.

0,82 είναι το λεπτό κλήσεων προς άλλους μη γεωγραφικού; αριθμούς.

 

Κι όμως κάλεσα νούμερο κινητό αποθηκευμένο στον κατάλογο ως +30694xxxx.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τότε το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σου είναι κάτω από 3 λεπτά.

Ως γνωστό αν ε΄χεις 2 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα δεν σου φτάνουν για κλήση μια και η ελάχιστη χεώση είναι 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα όσα έχουν γραφεί, δυο ενδεχόμενα μπορω να σκεφτώ (αν υποθέσουμε ότι η χρέωση δεν έγινε από λάθος):

Ή σε κάλεσε κάποιος από περιαγωγή εκτός ΕΕ οπότε χρεώθηκες και συ, είτε καλεσες σε κάποιο νούμερο από 2 ή από 6 αλλά στην πραγματικότητα ήταν τηλεφωνικό κέντρο (κάποιο διαγωνισμό ή γραμμή εξυπηρέτησης; ) οπότε δεν αφαιρέθηκαν από τα λεπτά προς όλους αλλα απο το υπόλοιπο σου. Βέβαια το ότι το ποσο ειναι "στρογγυλο" δηλ ακριβώς 1ε ειναι περιεργο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Τότε το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σου είναι κάτω από 3 λεπτά.

Ως γνωστό αν ε΄χεις 2 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα δεν σου φτάνουν για κλήση μια και η ελάχιστη χεώση είναι 3 λεπτά.

 

Aνα δευτερόλεπτο δεν ειναι στην Q?

 

Ελάχιστο 3λεπτο και μετά ανά δευτερόλεπτο είναι στα πακέτα ειδικής προσφοράς (αυτά που έρχονται με SMS και εμφανίζονται στην εφαρμογή σαν δώρα).

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα όσα έχουν γραφεί, δυο ενδεχόμενα μπορω να σκεφτώ (αν υποθέσουμε ότι η χρέωση δεν έγινε από λάθος):

Ή σε κάλεσε κάποιος από περιαγωγή εκτός ΕΕ οπότε χρεώθηκες και συ, είτε καλεσες σε κάποιο νούμερο από 2 ή από 6 αλλά στην πραγματικότητα ήταν τηλεφωνικό κέντρο (κάποιο διαγωνισμό ή γραμμή εξυπηρέτησης; ) οπότε δεν αφαιρέθηκαν από τα λεπτά προς όλους αλλα απο το υπόλοιπο σου. Βέβαια το ότι το ποσο ειναι "στρογγυλο" δηλ ακριβώς 1ε ειναι περιεργο.

 

Δεν ισχύει τίποτα από αυτά. Εισερχόμενες κλήσεις δεν χρεώνονται ποτέ.

Νούμερα από 2 και 6 δεν χρεώνονται ποτέ όπου και αν ανήκουν όταν έχεις αγοράσμένο χρόνο.

Λάθη γίνονται πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Την προτελευταία φορά που είχα βάλει 10€, και εμένα μου είχε φάει 1 ευρώ, παρόλο που είχα ενεργα πακέτα ομιλίας προς όλους και δεδομένα. Προφανώς και γίνονται λάθη, αλλά φανταστείτε κάθε μήνα να αφαιρεί 1 ευρώ από 800,000 συνδρομητές...
Link to comment
Share on other sites

Την προτελευταία φορά που είχα βάλει 10€, και εμένα μου είχε φάει 1 ευρώ, παρόλο που είχα ενεργα πακέτα ομιλίας προς όλους και δεδομένα. Προφανώς και γίνονται λάθη, αλλά φανταστείτε κάθε μήνα να αφαιρεί 1 ευρώ από 800,000 συνδρομητές...
Υπερβολικο θεωρω προσωπικά αυτο. Το μονο σιγουρο που αφαιρει ειναι το 0.30 επιπλεον χαρατσι ανα καθε ανανεωση και τα γνωστα αν μηδενισουν τα mb..
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει μήνυμα προκειμένου να γίνει έλεγχος και να μου πουν τι είναι αυτή η χρέωση. Θα επανέλθω όταν μου απαντήσουν.

Η κλήση που έκανα ήταν σε κλασσικό κινητό Ελλάδας αποθηκευμένο και συχνά καλούμενο.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει τίποτα από αυτά. Εισερχόμενες κλήσεις δεν χρεώνονται ποτέ.

Νούμερα από 2 και 6 δεν χρεώνονται ποτέ όπου και αν ανήκουν όταν έχεις αγοράσμένο χρόνο.

Λάθη γίνονται πάντα.

 

Με την εισερχόμενη έκανα λάθος, χρεωνεσαι εισερχόμενη οταν είσαι σε περιαγωγή εκτός ΕΕ.

 

Εχω καλεσει στην εξυπηρετηση της φρογκ μεσω του 10ψηφιου που εχει και χρεώθηκα κανονικά, και όχι από λεπτά πακέτου.

 

Το ποτέ είναι μεγάλη κουβέντα, προσωπικα την αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό πράγματι συμβαίνει στην cosmote αν καλέσεις το δεκαψήφιο της εξυπηρέτησης.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και στην Q το "φοιτητικό" στα 10,40€ !

Και εις ανώτερα ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αφού οι "φοιτητές" ξέρουν και μαζί με αυτούς και η wind/q ότι και στα 12-13€ οταν θα πάει έχουν χρόνο ομιλίας και mb που στα κανονικά πακέτα αυτών των χρημάτων και στις 3 εταιρείες δε θα βρουν.. ακομη και για κάποιους που απο τα 1500 παιζει να τους φτάνουν τα 200-300 αν και πρακτικά στην q αν εκμεταλλευτεί κάποιος τα countdown θα βγει φθηνότερα αν κάνει τέτοια χρήση εκ των 1500.. Tουλάχιστον για την ώρα το έχουν ακόμη στις 28 ημέρες.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω f2g φοιτητικό το οποιο διαρκεί 25 ημερες, έλεγα να αλλαξω σε q λογω 30 ημερων και παραπανω ιντερνετ. Αλλαξε και στη q ο χρονος;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...