Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, για αυτό λέω "περίπου" σαν πυραμίδα. Επειδή δεν είναι και το πιο εύκολο σενάριο να γίνει μαζικά, να πάει μια παρέα να κάνουν όλοι φορητότητα, στην περίπτωση που ένας (ήδη στην Q) και ψάχνει να φέρει άλλους και το προωθεί αυτό, είναι σαν να βρίσκεται "από πάνω" και επωφελείται από τον κάθε ένα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Εγώ πχ. Μπορώ να προσκαλέσω τον πρώτο σε μία ομάδα και ο πρώτος αφού μπει μετά από ένα μήνα να προσκαλέσει τους υπόλοιπους και να κερδίσει αυτός το δώρο.

Ναι αν κάποιος μπορεί να προσκαλέσει πολλούς θα πάρει μεγάλο δώρο, μπορείς να το πεις τραβηγμένα σαν πυραμίδα αλλά στην ουσία δεν παίρνει κάτι παραπάνω, ούτε αν κάποιος βάλει άλλους θα πάρει κάποια "προμήθεια".

Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι το σπουδαίο, κατά τη γνώμη μου. Να κάνεις όλη αυτή τη φασαρία(να περιμένει κανείς τη σειρά του να προσκληθεί κλπ), και όλα αυτά για ένα χρόνο. Μετά τι θα κάνεις;

Γνώμη μου πως είναι καλύτερα για τον περισσότερο κόσμο τα άλλα καρτοκινητά που παίρνεις με ανανέωση πολλά mb, και μεταφέρονται, όπως και τα υπόλοιπα από τα πακέτα που αγοράζεις. Και ας μην έχεις την ανά δευτερόλεπτο χρέωση. Μακροπρόθεσμα θα είσαι καλύτερα.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι το σπουδαίο, κατά τη γνώμη μου. Να κάνεις όλη αυτή τη φασαρία(να περιμένει κανείς τη σειρά του να προσκληθεί κλπ), και όλα αυτά για ένα χρόνο. Μετά τι θα κάνεις;

Γνώμη μου πως είναι καλύτερα για τον περισσότερο κόσμο τα άλλα καρτοκινητά που παίρνεις με ανανέωση πολλά mb, και μεταφέρονται, όπως και τα υπόλοιπα από τα πακέτα που αγοράζεις. Και ας μην έχεις την ανά δευτερόλεπτο χρέωση. Μακροπρόθεσμα θα είσαι καλύτερα.

 

Sent from my Mi A3

Δεν υπάρχει σειρά. Κάνεις αίτηση μέσω ίντερνετ σου φέρνουν την σιμ σπίτι και σε δύο μέρες έχει ενεργοποιηθεί, αν βαριέσαι να περάσεις από κατάστημα.

Όπως παντού.

Αν βάλεις δεκάρα κάρτα παίρνεις 1,5 giga δωρεάν 1.500 προς Q και από κει και μετά με το countdown αγοράζεις ότι θέλεις φτηνά.

Τον επόμενο μήνα μπορείς να βάλεις 6 ευρώ και να αγοράσεις ανάλογα πακέτα/ προσφορές.

Δίνει δωρεάν το WhatsApp για όλα εκτός από κλήσεις.

Όταν περάσει οι χρόνος (νασαι καλά) μπορεί να έχει βγάλει κάποια άλλη εταιρεία παρόμοια προσφορά ή μένεις εκεί και πληρώνεις τα πακέτα όπως όλοι.

Φτηνότερα από όλους.

Αν βέβαια αλλάξουν τα πράγματα θα φύγουμε όλοι και θα μείνουν μόνοι τους.

Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω μια ερωτηση για την καρτοκινητη. Βλεπω συνηθως το ελαχιστο ποσο για ανανεωση χρονου να ειναι στα 10Ε, ενω παρατηρω πως καποιες φορες, σπανια, ειναι στα 6Ε. Επειδη δεν καταναλωνω τις μοναδες που αγοραζω, με ενδιαφερει να πληρωνω οσο το δυνατον λιγοτερα. Ξερει κανεις σε ποιες περιπτωσεις εμφανιζεται το ποσον των 6Ε?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σειρά. Κάνεις αίτηση μέσω ίντερνετ σου φέρνουν την σιμ σπίτι και σε δύο μέρες έχει ενεργοποιηθεί, αν βαριέσαι να περάσεις από κατάστημα.

Όπως παντού.

Αν βάλεις δεκάρα κάρτα παίρνεις 1,5 giga δωρεάν 1.500 προς Q και από κει και μετά με το countdown αγοράζεις ότι θέλεις φτηνά.

Τον επόμενο μήνα μπορείς να βάλεις 6 ευρώ και να αγοράσεις ανάλογα πακέτα/ προσφορές.

Δίνει δωρεάν το WhatsApp για όλα εκτός από κλήσεις.

Όταν περάσει οι χρόνος (νασαι καλά) μπορεί να έχει βγάλει κάποια άλλη εταιρεία παρόμοια προσφορά ή μένεις εκεί και πληρώνεις τα πακέτα όπως όλοι.

Φτηνότερα από όλους.

Αν βέβαια αλλάξουν τα πράγματα θα φύγουμε όλοι και θα μείνουν μόνοι τους.

 

Λες δεν υπάρχει σειρά, αλλά δεν μπορεί να γίνει αυτό (να καλέσεις άλλον) αν δεν είσαι ήδη στο δίκτυο. Ακόμα και λίγες μέρες να είναι, δεν είναι πρακτικό, και δεν μου φαίνεται πιθανό να γίνει από πολλές παρέες. Καλό είναι οποίος δεν έχει χρήματα να ψάχνει ότι φθηνότερο, αλλά δεν μου φαίνεται κριτήριο επιλογής ούτε το κόβω να υπάρχουν τόσο πολλά άτομα που δεν μπορούν να βάζουν 10€ το μήνα και να κυνηγάνε τέτοιες πατέντες. Και να κάνουν τόσο μεγάλη υποχώρηση στο δίκτυο.

Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Στη wind πεθανε το 10€ και στην vodafone σχεδον πεθαινει απο 3/2/2020 ενω η cosmote τηρει σιγη ιχθυος για την ώρα.. Η wind πάντα πρωτοπόρος ως συνήθως τα τελευταια χρονια σε κατι τετοια..

Και η αντιδραση κατα την προσωπικη μου αποψη παντα, δεν ειναι να φευγουν τα € μας απο την μπλε μερια της wind και να μπαινουν στην πορτακαλι. αφου θέλουν να ξεφορτωθουν την εταιρεια οι μετοχοι της, ας τους ξεφορτωθούμε και εμεις πρώτοι

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

6€ οσο τρέχουν τα countdown δηλαδη 2 φορες την εβδομαδα για κάποιες ώρες

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη δεν ειμαι γνωστης, μπορεις να μου εξηγησεις τι ειναι αυτα τα countdown και καθε ποτε τρεχουν? Εννοω, τρεχουν σταθερα καποιες μερες και ωρες η πρεπει να το ψαχνω οταν ενδιαφερομαι για ανανεωση?

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδική ενότητα countdown στο app της q που πατώντας σου λέει με αντίστροφη μέτρηση ποτε αρχίζει το επόμενο countdown και αφού ξεκινήσει στην ίδια ενότητα μετρά αντίστροφα πότε λήγει

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες δεν υπάρχει σειρά, αλλά δεν μπορεί να γίνει αυτό (να καλέσεις άλλον) αν δεν είσαι ήδη στο δίκτυο. Ακόμα και λίγες μέρες να είναι, δεν είναι πρακτικό, και δεν μου φαίνεται πιθανό να γίνει από πολλές παρέες. Καλό είναι οποίος δεν έχει χρήματα να ψάχνει ότι φθηνότερο, αλλά δεν μου φαίνεται κριτήριο επιλογής ούτε το κόβω να υπάρχουν τόσο πολλά άτομα που δεν μπορούν να βάζουν 10€ το μήνα και να κυνηγάνε τέτοιες πατέντες. Και να κάνουν τόσο μεγάλη υποχώρηση στο δίκτυο.
Γίνεται από πολλές παρέες ήδη.

Τα στοιχεία που αναφέρεις αυθαίρετα δεν έχουν νόημα να τα συζητήσουμε.

Το ότι η wind ήταν κερδοφόρα αυτό το χρόνο είναι εγγύηση ότι δεν θα ανεβάσει πολύ τις τιμές αλλά θα συνεχίσει την πολιτική που έχει μέχρι τώρα.

Τώρα εάν το σκεπτικό σου είναι οι μεγάλες ταχύτητες για 1 ή 2 GB δεδομένα το μήνα, εγώ δεν μπορώ να σου πω κάτι σε αυτό, ειδικά εάν είσαι σε κάποια περιοχή που δεν έχει σήμα η εταιρεία.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως τα πακέτα που δίνει και το σήμα που έχει είναι αξιοπρεπή για κάποιον ο οποίος ίσως να μην έχει και τα 20 ευρώ το δίμηνο και να προτιμάει να τη βγάζει με 6.

 

Δύσκολοι καιροί γενικά.

Όσοι δεν έχουν οικονομικό πρόβλημα πιθανόν δεν ασχολούνται με την Q.

Αφού εσύ έχεις Q δεν γίνεται να έλθεις, οπότε τι συζητάμε? :lol:

 

Στη wind πεθανε το 10€ και στην vodafone σχεδον πεθαινει απο 3/2/2020 ενω η cosmote τηρει σιγη ιχθυος για την ώρα.. Η wind πάντα πρωτοπόρος ως συνήθως τα τελευταια χρονια σε κατι τετοια..

 

Μα η Q παραμένει στα 6 € ελάχιστη ανανέωση ως προσφορά 3 μέρες την εβδομάδα.

Υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία που δίνει κάτι τέτοιο?

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Οκ, για όποιον δεν μπορεί να δώσει 10 ευρώ το μήνα να πάει στην q. Σιγά τη διαφορά ρε παιδιά. 2 καφέδες; Μην τα τσουβαλιάζουμε όλα.

Είπαμε, το δίκτυο της wind πολύ budget γενικότερα. Όσο και να προσπαθείς να πείσεις ότι είναι καλό να έρθει κανείς. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

δεν προσπαθει να πεισει κανεναν,οσοι εχουμε Q ξερουμε ποσο οικονομικη ειναι,εσυ αν θες βαζε 10αρικα καθε μηνα και πληρωνε 120€ το χρονο ,εμεις θα βαζουμε 6€ τον μηνα και θα χαλαμε 72€,δλδ ~50€ το χρονο διαφορα,εεε δεν την λες και λιγη...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν θα έχεις 50 ευρώ παραπάνω στο τέλος του χρόνου, όπως και δεν θα σου λείπουν 50€ όταν τα δίνεις με το μήνα. Εντελώς ανούσια η αναγωγή σε ετήσια βάση, κατά τη γνώμη μου. Σέβομαι αυτόν που δεν έχει και ίσως και τα 6 είναι πολυτέλεια, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσοι πολλοί σε αυτήν την κατάσταση. Edited by XP130TD
off topic
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν θα έχεις 50 ευρώ παραπάνω στο τέλος του χρόνου, όπως και δεν θα σου λείπουν 50€ όταν τα δίνεις με το μήνα. Εντελώς ανούσια η αναγωγή σε ετήσια βάση, κατά τη γνώμη μου. Σέβομαι αυτόν που δεν έχει και ίσως και τα 6 είναι πολυτέλεια, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσοι πολλοί σε αυτήν την κατάσταση.

 

Sent from my Mi A3

 

Πολλοι ειναι γονεις με παιδια 11-18 ετων και εχουν προγραμμα,οπως ποσα θα χαλανε το μηνα τα παιδια στο τηλεφωνο και αλλα,οποτε μην κρινεις με βαση τις δικες σου αναγκες και τα δικα σου μπορω και θελω...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι ειναι γονεις με παιδια 11-18 ετων και εχουν προγραμμα,οπως ποσα θα χαλανε το μηνα τα παιδια στο τηλεφωνο και αλλα,οποτε μην κρινεις με βαση τις δικες σου αναγκες και τα δικα σου μπορω και θελω...

Πολύ σωστή η επισήμανση, πάμπολλα τα παραδείγματα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η επισήμανση, πάμπολλα τα παραδείγματα.

 

ΥΓ ακομα οι ανεργοι στην Ελλαδα ειναι πανω απο 1.000.000 ,φαντασου δλδ για ποσο κοσμο μιλαμε:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αν είχα παιδιά και ήθελα να έχω μόνο για να τους καλούν κι εγώ q θα έβαζα...

Είπαμε με τα 6€ και τα count down δεν μπορείς να κάνεις προγραμματισμό για σταθερή χρήση.

Εξακολουθώ να θεωρώ αστείο το επιχείρημα ότι αξίζει να στηριχθεί κανείς στη σύσταση νέων συνδρομητών για να ελπίζει ότι θα έχει για ένα χρόνο ισάριθμες ντουζίνες από gb.

Απεναντίας, θεωρούσα καλό το bonus του 1gb και 1000' προς το ίδιο είδος καρτοκινητού που έδινε. Από τη στιγμή που το χρεώνει και αυτό, δεν λέει.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα 2ε.

 

Ειναι η κοροϊδία που μας κάνουν.

 

Αρχίσαμε με 5ε το F2G φοιτητικό και φτάσαμε στα 12

Γενικά είναι κοροϊδία να σου αυξάνουν την τιμή, δίνοντας κάτι παραπάνω στις παροχές των (ήδη πλουσίων φοιτητικών) πακέτων. Λες και τα χρειάζονται όλοι.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας, θεωρούσα καλό το bonus του 1gb και 1000' προς το ίδιο είδος καρτοκινητού που έδινε. Από τη στιγμή που το χρεώνει και αυτό, δεν λέει.

 

Sent from my Mi A3

Επισήμανση που ισχύει τώρα προς το παρόν. Με 10€ online δεν χρεώνει και δινει το bonus αυξημένο (η αυξηση του bonus η δικαιολογια φυσικά για το νέο χαράτσι) με 1500 προς q. Με 12€ χρεώνει το 1.7. Προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έγινε εκκαθάριση του θέματος από τοποθετήσεις εκτός θέματος, και εκτός όρων. Για την απόδοση του δικτύου μπορείτε να σχολιάσετε στο κατάλληλο θέμα. Υπενθυμίζω πως απαγορεύεται να ασκείτε κριτική σε πρόσωπα. Το αν κάποιος τρολάρει ή έχει διπλό λογαριασμό είναι αρμοδιότητα της ομάδας διαχείρισης να το κρίνει. Παρακαλώ να μην επαναληφθεί, διαφορετικά θα υπάρξουν συνέπειες.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδική ενότητα countdown στο app της q που πατώντας σου λέει με αντίστροφη μέτρηση ποτε αρχίζει το επόμενο countdown και αφού ξεκινήσει στην ίδια ενότητα μετρά αντίστροφα πότε λήγει

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια, σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. Θα το κοιταξω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Από καρτοκινητό f2g νομίζω γίνεται άμεσα. Από συμβόλαιο δεν ξέρω, λογικά όχι.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...