Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά για να πάρεις 12GB πρέπει να σου κάνουν πρόσκληση,όποτε αυτός που θα σου δώσει το λινκ πρέπει να είναι στην εταιρία .....

Έχει και άλλες κάποιες προϋποθέσεις

Το 0,1 δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει

https://www.myq.gr/kone?bp_p=%2Fiaf%2Fwind_q_raf1%2Fterms

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η 6€ ανανέωση αφήνει 5.05 καθαρά. Για κάποιον με πολύ μικρή χρήση το χθεσινό countdown με 3 ευρώ ήταν μία καλή λύση για να βγει ο μήνας και περισσεύουν και 2 ευρώ υπόλοιπο. Και προφανώς τον επόμενο μήνα θα βάλεις πάλι κάρτα εκτός και αννννν σου "κληρώσει" η προσφορά 1€-->3gb και τον δεύτερο μήνα τον βγάλεις με voip ή με καθόλου εξερχόμενες. Τότε ναι η q δεν έχει κανενα άλλον ανταγωνιστή..

 

Διορθωσα το υπολοιπο που μενει. Στην περίπτωση της Q καλυτερα ο κοσμος να βαζει 10ε ωστε ΚΑΙ να πάρει το μπόνους τον πρώτο μήνα ΚΑΙ να έχει υπόλοιπο για να αγορασει ομιλια στον δεύτερο μήνα. Αλλιώς θα πρεπει να περιμενει καθε μηνα εαν θα κληρωθει στους τυχερους...

Link to comment
Share on other sites

Άρα, δεν σου κράτησε το 1,75€ ?

 

 

 

Όχι δεν κράτησε. 8,63€ είναι μετά το φόρο και το χαράτσι των 0,30€.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για μενα ηταν μεχρι εδω. Απο τοτε που ξεκινησα με την Q (πριν 4 χρονια), οι αυξησεις και οι αλλαγες στην πολιτικη τους εχουν ξεπερασει καθε οριο.

 

Πραγματικα αισθανομαι σαν ενας βλακας που εχω ακομα Q. Αισθανομαι οτι με κοροιδευουν και δεν κανω τιποτα για αυτο.

 

Και το χειροτερο ειναι οτι εχω παρασυρει και την υπολοιπη οικογενεια σε Q (μια και πριν 4 χρονια ηταν συμφερουσα) και φιλους μου επισης.

 

Βαζοντας σε αυτα και την αθλια πολιτικη τους με χρεωσεις απο πενταψηφια νουμερα και το αθλιο σημα 4g , ψαχνω απο σημερα για μια εναλλακτικη λυση, χωρις να βιαζομαι.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Oσο και αν ακρίβυνε πάλι φθηνότερη παραμένει η q ειναι γεγονός αυτό για κάποιον με συγκεκριμένες ανάγκες. Το voip που αναφέρεις, εξαρταται απο το ποσο μιλας. Μπορει να βγει και λιγότερο απο 6€ το μήνα αναλογα την εταιρεια voip που θα επιλέξεις φυσικά και αν δε μιλάς τόσο οσο να καταναλώνεις κάθε μηνα ολο το ποσο, δεν εισαι υποχρεωμενος να βάζεις κάθε μηνα οπως τα κανονικα πακετα

Το θέμα ειναι το internet που απαιτειται για να μιλας με το voip και εκει παλι θεωρω προσωπικα οτι με τα countdown της q και μετρημενη χρηση γενικοτερα, βγαινει οικονομικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά για να πάρεις 12GB πρέπει να σου κάνουν πρόσκληση,όποτε αυτός που θα σου δώσει το λινκ πρέπει να είναι στην εταιρία .....

Έχει και άλλες κάποιες προϋποθέσεις

Το 0,1 δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει

 

Ναι φίλε μου το έχω καταλάβει και κοιτάω από τα υπόλοιπα τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Oσο και αν ακρίβυνε πάλι φθηνότερη παραμένει η q ειναι γεγονός αυτό για κάποιον με συγκεκριμένες ανάγκες. Το voip που αναφέρεις, εξαρταται απο το ποσο μιλας.

Το θέμα ειναι το internet που απαιτειται για να μιλας με το voip και εκει παλι θεωρω προσωπικα οτι με τα countdown της q και μετρημενη χρηση γενικοτερα, βγαινει οικονομικα

 

Εγω πηγα στην Q (μαζι με αλλους 2 στην οικογενεια) επειδη ηταν χρεωση ανα δευτερολεπτο (δεν αλλαξε) και λογω του οτι σπανια μιλαμε και με λιγα χρηματα μπορουσαμε να εχουμε ομιλια ισως και για 3 μηνες. Τωρα καθε 2 μηνες πρεπει να βαζεις 12 ευρω.

 

Ισως να επιλεξω εν τω μεταξυ τα 6 ευρω ανανεωση online και να δω αν με συμφερει.

 

Αλλα το οτι η Q εχει αλλαξει ΤΕΛΕΙΩΣ προσανατολισμο, ειναι γεγονος. Καθε λιγο ολα αλλαζουν προς το ακριβοτερο. Και φυσικα επειδη εδω ειναι Ελλαδισταν, δεν τρεχει τιποτα. Απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με φόρτωμα 12 ευρώ περισσεύουν 8.71 υπόλοιπο??? 3,3 ευρώ κρατήσεις?

 

Όχι, μαλλον κατι λαθος υπολογισες.

 

Ειναι 12:1,12 (φορος κινητης)=10,71 και 10,71-0,30 (τέλος ανανέωσης)= 10,41.

Link to comment
Share on other sites

Είχα 0 υπόλοιπο. Έβαλα 12 ευρώ για να πάρω τα 20 γβ όπως μου είχε στείλει μήνυμα προσφορά. Μου έβαλε κανονικά τα 20 GB. Δεν έλεγε κάτι για κρατήσεις... Και μου άφησε υπόλοιπο 8.71
Link to comment
Share on other sites

Εξαμηνιαίο τέλος για τη διατήρηση της προσφοράς των 1500 λεπτών προς q και 1 GB με ανανέωση από 12 και πάνω
Link to comment
Share on other sites

Νέο χαράτσι? Δεν βρίσκω κάτι.

 

Τι εννοείς ???

Στην ΠΡΩΤΗ ανανέωση ΚΑΘΕ εξάμηνου από 01-01-2020 στα 10-12€, σου κρατάνε 1,7€ extra.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Δηλαδή πλέον και με 0€ θα έχεις ανοιχτά δεδομένα στα συγκεκριμένα πακέτα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρινίζει αλλά φαντάζομαι ότι θα θέλει 0,01 για να δουλέψουν τα δεδομένα. Απλά στα συγκεκριμένα πακέτα οι παροχές δεν θα λήγουν αν λήξει το υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Μα και τα mb παροχή δεν ειναι? αρα με ληγμένο υπόλοιπο οφείλει να συνεχίζει να λειτουργεί έτσι οπως το γράφουν
Link to comment
Share on other sites

Όπως συμβαίνει γενικά χρειάζεται όμως 0,01 για να μπορούν να δουλέψουν. Διαθέσιμα εξακολουθούν να είναι αλλά δεν δουλεύουν χωρίς υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Mετα τοσα μπινελικια που έφαγαν στο φεις συν καταγγελίες έκαναν το αυτονόητο

Δάκτυλο της ΕΕΤ μου μυρίζει

Ωχ βιαστηκα λίγο μόνο μόνο για δύο .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η συζήτηση στο συγκεκριμένο νήμα ήταν ότι λήγουν τα πακέτα όταν μηδενίζει το υπόλοιπο λόγω μη ανανέωσης. Ε αυτή τη στιγμή λοιπόν λένε ότι δεν θα λήγουν τα συγκεκριμένα πακέτα όταν μηδενίζει το υπόλοιπο. Δεν υπάρχει διευκρίνιση για αυτό που λες. Το πιο πιθανό για μένα είναι να συνεχίζει να υφίσταται περιορισμός για τα mb που ισχύει ούτως ή άλλως σε κάθε πακέτο της wind

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mετα τοσα μπινελικια που έφαγαν στο φεις συν καταγγελίες έκαναν το αυτονόητο

Δάκτυλο της ΕΕΤ μου μυρίζει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Βασικά μόνο για τα δύο συγκεκριμένα πακέτα άλλαξε η κατάσταση. Για τα countdown,τις προσωπικές προσφορές και τα υπόλοιπα πακέτα συνεχίζει να ισχύει ότι ίσχυε: μηδενίζει το υπόλοιπο; χάνονται και τα υπόλοιπα των πακέτων.

Είναι ενθαρρυντικό σαν πρώτο βήμα τουλάχιστον...

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης περιμένω να υπάρξει και επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας εκτός αν θεωρείται τόσο επίσημο το community ώστε να ληφθεί υπόψιν το συγκεκριμένο post ως ανακοίνωση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...