Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν μπορεσα να βρω που ακριβως το γραφουν το θεμα ειναι οτι οντως υπαρχει πλεον και αυτη η χρεωση....

Μέχρι σήμερα ούτε σε μένα έχει χρεωθεί ποτέ (online- paypal)

Link to comment
Share on other sites

Η Q, στο άσχετο, έβγαλε μια προσφορά countdown, που λήγει σε 3' !!!!

 

Εκεί που ήταν να δώσει το επόμενο countdown για αύριο Τετάρτη, θα το δώσει την Παρασκευή.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω Παρασκευή θυμάμαι ότι έλεγε από την αρχή. Τι ήταν αυτή η προσφορά των τριών λεπτών?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ρωτήσω στο κατάστημα αν υπάρχει κανένας προνομιακός αριθμός με πολλά MB και μου είπαν μόνο για ένα πακέτο 4GB με περίπου 8,5 ευρώ (θα χρειαστώ δηλαδή μια δεκάρα τον μήνα)

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό το πακέτο δεν ήταν στα 4 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω Παρασκευή θυμάμαι ότι έλεγε από την αρχή. Τι ήταν αυτή η προσφορά των τριών λεπτών?

ΝΑΙ, στην αρχή έλεγε ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08-03, μετά έβγαλε ΣΗΜΕΡΑ για λίγες ώρες, μετά έγραφε αύριο ΤΕΤΑΡΤΗ 06-03 και στο τέλος το πήγε ξανά ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08-03 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Q, στο άσχετο, έβγαλε μια προσφορά countdown, που λήγει σε 3' !!!!

 

Πραγματικά είναι να απορεί κανείς για το πού το πάει η Q. Γίνεται όλο και λιγότερο φιλική προς το χρήστη, κριτήριο που ίσως είναι το 2ο σημαντικότερο μετά το οικονομικό για έναν συνδρομητή της (που και εκεί έχει πάρει την κατιούσα με τις συνεχείς μεταβολές και αυξήσεις, αλλά σε σύγκριση με τον αντίστοιχο ανταγωνιστή frog κερδίζει στα σημεία). Το όλο κόνσεπτ του rebrand (δεν ξέρω αν το λέω και σωστά, εννοώ την ανανέωση της φίρμας) μέχρι τώρα αποδεικνύεται πεταμένα λεφτά (αν έδωσαν).

 

Θυμάμαι το σλόγκαν τους: "Q, κερδίζεις. Τόσο απλά." που βγάζει τόση ειρωνεία πλέον, δεδομένου ότι για να εκμεταλλεύεσαι στο έπακρο τις προσφορές θα πρέπει να κάνεις μόνο online ανανέωση και να έχεις συνεχώς το νου σου στα countdown ώστε να συγχρονίζεσαι (ελπίζοντας ότι θα βάλει κανένα καλό πακέτο και όχι καμία χαζομάρα τύπου 250mb για 15ημερες με 1ε).

Link to comment
Share on other sites

Με 12 € ανανεωση, παιζει τριμηνο αντι διμηνο?

(οπως εκανε το cosmote whatsup)

Όχι, πάλι δίμηνο είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θελω, εαν γινεται, να μετακομισω τη συνδεση που εχει η γυναικα μου απο Vodafone card στη Q, χωρις να χάσει τον αριθμό της. Τι πρεπει να κανω;Ο λογος ειναι οτι εκει πληρωνει για ανανεωση 12 ευρω εαν θυμαμαι...δε συμφερει πλεον. Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλα κι εδω 10 ευρω ειναι η ελαχιστη πλεον online. Σε ολες τις εταιριες 10-12 ειναι.Μπορεις να κανεις τη διαδικασια online εδω

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

επιλεγοντας "θελω να κρατησω τον αριθμο μου"

σε παιρνουν τηλεφωνο για επιβεβαιωση,και σου στελνουν τα χαρτια και μαζι μια καρτα ανανεωσης 10 ευρω (αυτο πληρωνεις μονο) και τους δινεις φωτοτυπια ταυτοτητας

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε μου ευχαριστώ,.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου αλλάζει feature phone και το νέο που παίρνει δέχεται μόνο micro SIM. Μπορώ να πάω σε κατάστημα και ζητήσω να μου κόψουν την παλιά ή να την αντικαταστήσουν με νέου τύπου, δωρεάν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο γινονται.Το κοψιμο συνηθως στην wind δεν το χρεωνουν. Οσον αφορα την καρτα η εταιρια ειχε ανακοινώσει οτι η αλλαγη σε multisim 4g,δηλαδη καρτα κανονικου μεγεθους με εγκοπες ωστε να μετατραπει σε micro/nano,θα ειναι δωρεάν. Ωστοσο,καποια καταστηματα για διαφορους λογους το περνανε ως κανονικη αλλαγη δηλαδη χρεωνουν 5 ευρω. Συνηθως κοιτανε το συστημα,αν τους δινει ενδειξη δωρεαν αλλαγης σε καρτα 4g. Εσεις ζητηστε αλλαγη σε 4g sim,και αναφερετε τα περι δωρεαν αντικαταστασης,αν ζητησουν λεφτα. Στην χειροτερη περιπτωση,πληρωνετε 5 ευρω,και στελνετε απο την φορμα επικοινωνιας ,στη σελιδα της wind,το αποκομμα της αποδειξης του καταστηματος,ζητωντας να σας πιστωθουν τα 5 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ αρχικά για την άμεση απάντηση. Σε γενικές γραμμές δεν έχει αλλάξει τίποτα τον τελευταίο καιρό αφού παραδινόμαστε στις εμπορικές τακτικές του κάθε καταστήματος.

 

«Μισό λεπτό να δω το σύστημα κύριε. Δυστυχώς δεν δικαιούστε δωρεάν αντικατάσταση γιατί έχει παρέλθει ο χρόνος εγγύησης.» :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου αλλάζει feature phone και το νέο που παίρνει δέχεται μόνο micro SIM. Μπορώ να πάω σε κατάστημα και ζητήσω να μου κόψουν την παλιά ή να την αντικαταστήσουν με νέου τύπου, δωρεάν; Ευχαριστώ.

 

Το 99% των καταστημάτων θα σε χρεωσουν 5 ευρω και θα το δικαιολογήσουν ως "αντικατάσταση κάρτας σιμ".

Στην πραγματικότητα η wind/q προωθουσε δωρεαν αντικατάσταση παλαιών σιμ με νεες 4G multisim (ολα τα μεγεθη).

Εαν θέλεις να πετύχεις δωρεαν αντικατάσταση, μιλησε με τη wind/q και ρώτα τους εαν δικαιούται ο αριθμός δωρεαν 4G multisim. Εννοείται οτι δε θα πεις οτι το θέλεις για απλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια επαφή στο chat μήπως πετύχω κάτι και θα ενημερώσω. :thanks:
Link to comment
Share on other sites

εκει θα σου πουν οτι ειναι δωρεαν λογικα. Αφου εισαι Θεσσαλονικη απ'οτι βλεπω,παρε τηλεφωνο τα μαγαζια κι οποιος σου πει οτι στη δινει δωρεαν πηγαινε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος mate10 pro και η εμπειρία του Roaming στην Κύπρο απογοήτευση. Ο λόγος είναι ότι ενώ μπορώ εγώ να κάνω κλήσεις και να ακούω τον συνομιλητή μου, (το ίντερνετ πάει σφαίρα), οταν με καλούν και απαντώ δεν ακούω τίποτα ενώ με ακούνε κανονικά. Άλλαξα δίκτυο σπο το MTN σε cytamobile-vodafone χειροκίνητα και όλα πάνε άριστα, μετα από λίγο όμως με πετάει έξω, Και επιλέγει μετα απο restart πάλι το ΜΤΝ. Ελπίζω να μην σας κούρασα ρε παιδιά και να καταλάβατε.....
Link to comment
Share on other sites

" Μόνο για λίγο " :D

 

FhJNJP3vVQbpmY3VfRyJoh7UngAQ9glkGJav7ygLxHkKlyTcBPL-J9gc3r4OXfv8X5OBo5NNYyFb5fOfgAVrss35DFicJnITzMTBRm8fOQkwK8gxFnN0JTq9U9ExZDkD2Y4bo8JLAbk3nApcEhPD3FXS3SdlLh-UJ9YkE-S5n2ZhT-LuMFfDdniaW8rUOqBSv9N1JnmXpds9cACuc_y3SApnrUairujj7TR7Yj204PFhDCJKzNm7iljGcgcbsvREH46kEx7gfLzYhGDG6TqXvYyyl4cLl4CnSN0jB84Q-jD63fS_VYuMuVAPsAtLaZFu-rsvew0h5LQlWfBfbThq15DT-t6Lb92D9GOGyM_UwDo9CjAIu0Wudom6EwWmNpbef61-tHUkL_E-1rfe4Ytzpc8MH6YU3ky1R5NdJegrga-MjYVzCekjSI3SvZKHyHd6EPa774InZarxMDiQum2fCzjcuUlQnEoPNxVAdBI65j6iQc17uHg70GFNs7kcjFkDAuDa7gHnzU26dJjkGZoM7DSNxRywpsJrZEy7pa3J84OStlwqIPHlo2-c8tfDYksqARGfmCSEha6vuCpsER8etyDUIlcB9EVJ4l5SHasaI-sYajlmCCqY0lyFhMhX0PiCf5EVCvYK8mB5NbmZlDO49avhPGvFYW5H64U1Y9aw_4VEf6p1S2P4cf509d_reUrw_ZKajglhlm4NUuMSejM9tkgH=w539-h958-no

 

 

Κι επειδή άνθρωποι είμαστε βρε παιδί μου, μπορεί να το ξεχάσω.. :lol:

 

rYtk7xp_NUvKS2cyXe2I4tbjFa3qMrokWZFpZrOmgSECs8mlzG-vytNNYof-a7rKndO16TrtjLnXnO-OR2nunyHpMNU1VGREFzx49NAoKv2WPQ-JJT1y9Ef163Eb4qGoGCrjeFja1WC6vZrrv3GRI_q4_yPqqZ5odWvJotHwQMtbKCsqcVP1nbMQ9EMKMW7ZK1U-io9Jg0O2pdbBmRNs9yz29eYYnB7kQcR06AQdhcajh6NtCVXL91KeoogWfcQ1IzMFKjWqUaadrEZAE83NVzDnOuIc-xmAFVzEEWnWlWq2NPFVK1meePr5neVt4bFB3TGKXjcTS-k3nolhoiPclqgzrtUYM1wFFMVs4M9spMn33xKJcqA6tUkxi9dap3peaIRTxNzp6-dWOs5SbjoHnINN61tPqzPxdC2gYPrzlGDkULAo0RrpxW1vkTTMCz1EjaWSk9BhmazkD1yKQPWf-YmjvhAnXavCyK-fxnHD2-LsZVbFbicsl2Y7M4oFnQrh0nvgM0b2elbxr2gLGO9BWrflj16CjF3pWhPxBY1POuh3dyDdHIeW0JsGhQhXD2zR2-LrkiLu1hw053UsjIIg2WLSkQ_qsFSyUmU8LddOb1wy_ju3Ra8OwOBWQk-3ynoWpJ_TPs6MeL1Jr6FG_n-bZDzlK-kcQIzmE_Fij3bsyxqkMi6uGmC_HtSG82edy4IvcsVyiF9XgE490dLozsIffyjh=w539-h958-no

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να πάρουν μια μικρή κρυφή παράταση (1-2 ετών) να μη μας κακοφανεί που θα τα έχουμε συνηθίσει 3 δεκαετίες :lol:

Αλλιώς θα το σκεφτώ σοβαρά για φορητότητα :clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...