Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παει καλά το πραγμα. Λιγο μετά τις 9 οταν πρωτοβγηκε,είχε την προηγούμενη προσφορά (200' & 400 mb). Καποια στιγμή το άλλαξαν. Και αν θυμάμαι καλά εχει ξαναγίνει.

 

Αλήθεια; το είδα κατευθείαν το μεσημέρι σήμερα. Καλά θυμάσαι, έχει γίνει πρόσφατα τουλάχιστον άλλες 2 φορές. Το θέμα είναι δεν ξέρεις τι παίρνεις άμα το ενεργοποιήσεις μόλις ξεκινήσει το countdown!

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε αυτό με 8€

100 στο 12410 10gb για ένα μήνα

Τελευταίες ώρες

 

MOΛIΣ EΛABEΣ 10GB ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ AΠO TO KINHTO ΓIA 30 HMEPEΣ!

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει σε κανέναν μήνυμα για 8GB με 8€ για 8 μήνες, ή είναι πολύ νωρίς ακόμα?

 

Νωρίς είναι , τον αλλο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Προς το τελος του μηνα λογικα,εμένα π.χ. ληγει η τελευταία δοση στις 27. Αν βεβαια αποφασισουν να δωσουν, γιατι η αναμενομενη επαναληψη της προσφορας τον Ιούνιο δεν ηρθε ποτέ. Αντιθετα δοθηκε σε f2g/q το 2gb/4 μηνες/8€. Δεν αποκλείεται να το ξαναδούμε.
Link to comment
Share on other sites

Προς το τελος του μηνα λογικα,εμένα π.χ. ληγει η τελευταία δοση στις 27. Αν βεβαια αποφασισουν να δωσουν, γιατι η αναμενομενη επαναληψη της προσφορας τον Ιούνιο δεν ηρθε ποτέ. Αντιθετα δοθηκε σε f2g/q το 2gb/4 μηνες/8€. Δεν αποκλείεται να το ξαναδούμε.

Πώς να ερχόταν η επανάληψη της προσφοράς τον Ιούνιο, αφού η τελευταία δόση, λήγει σε όλους τον Οκτώβριο? Το αποκλείω να σου λήγει το τελευταίο GB στις 27 Σεπτεμβρίου. Μάλλον το προτελευταίο σου λήγει, γιατί εμένα που είμαι στην πρώτη φουρνιά της προσφοράς (έστειλα το μήνυμα στις 3 Φεβρουαρίου), μου λήγει στις 9 Οκτωβρίου το τελευταίο GB. Από την ημέρα που έστειλες το μήνυμα "8G" στο 12000 (μη συμπεριλαμβανομένης της παραπάνω ημέρας), το τελευταίο GB, λήγει ύστερα από 248 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

ειχε ξαναδωθει και Οκτωβριο του 17 σε μερικους (το ειχα παρει σε αλλο νουμερο τοτε). Για το αλλο που λες,μαλλον εχεις δικιο,22/2 το εβαλα,πηρα την 1η δοση τοτε,αρα Σεπτεμβρη για μενα θα ειναι η τελευταια.
Link to comment
Share on other sites

ειχε ξαναδωθει και Οκτωβριο του 17 σε μερικους (το ειχα παρει σε αλλο νουμερο τοτε). Για το αλλο που λες,μαλλον εχεις δικιο,22/2 το εβαλα,πηρα την 1η δοση τοτε,αρα Σεπτεμβρη για μενα θα ειναι η τελευταια.

Αφού η αρχική ενεργοποίηση έγινε στις 22 Φεβρουαρίου, θα λάβεις την τελευταία δόση στις 28 Σεπτεμβρίου (σωστά λήγει η τρέχουσα δόση στις 27, αφού η επόμενη θα αποδοθεί μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο της 28ης) και θα λήγει ανήμερα της εθνικής εορτής του όχι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπω και με αυτά που διάβασα έπεσα από τα σύννεφα.

Για να επαληθευσω αν κατάλαβα καλά για 'δωρο mb' πλέον θέλει 12€ ανανέωση;

Το πακέτο με τα 1000+1000(ή 1500 δεν θυμάμαι) με 8,5 € τελείωσε;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Για τα mb ναι θελει 12 απο καταστημα,online θελει ακομα 10.

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

Για το ειδικο πακετο προς το παρον δεν υπάρχει καποια αλλαγη. Εχει ανακοινωθει αυξηση απο 8.5 σε 10€ για το ιδιο ειδικο πακετο του f2g που θα ισχυσει απο Νοεμβρη νομιζω. Για αυτο της q δεν υπαρχει κατι επισημα αν και δεν αποκλείεται να ακολουθήσει και αυτο την αυξηση.

Link to comment
Share on other sites

Για τα mb ναι θελει 12 απο καταστημα,online θελει ακομα 10.

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

Για το ειδικο πακετο προς το παρον δεν υπάρχει καποια αλλαγη. Εχει ανακοινωθει αυξηση απο 8.5 σε 10€ για το ιδιο ειδικο πακετο του f2g που θα ισχυσει απο Νοεμβρη νομιζω. Για αυτο της q δεν υπαρχει κατι επισημα αν και δεν αποκλείεται να ακολουθήσει και αυτο την αυξηση.

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι, ότι δε θα ακολουθήσει (άμεσα τουλάχιστον) η Q, για τον ίδιο λόγο που δεν ακολούθησε και την αλλαγή από 30 σε 25 ημέρες. Περισσότερο πιστεύω, ότι θα εξαρτηθεί από το τι θα κάνει η πράσινη με το προνομιακό της.

Link to comment
Share on other sites

Για τα mb ναι θελει 12 απο καταστημα,online θελει ακομα 10.

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

Για το ειδικο πακετο προς το παρον δεν υπάρχει καποια αλλαγη. Εχει ανακοινωθει αυξηση απο 8.5 σε 10€ για το ιδιο ειδικο πακετο του f2g που θα ισχυσει απο Νοεμβρη νομιζω. Για αυτο της q δεν υπαρχει κατι επισημα αν και δεν αποκλείεται να ακολουθήσει και αυτο την αυξηση.

Ευχαριστώ.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο συμφέρον πακέτο για ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα με 5 ευρω σε Q και Cosmote

Η q μου έδωσε και 100 λεπτά και 200 ΜΒ για 15 μέρες δώρο

Η διάρκεια ειναι μέχρι 13/11

Της Cosmote η διάρκεια ειναι μέχρι 12/11

 

Γιατί το αναφέρω αυτό (?) Για να δούμε ότι ακόμη και στο θέμα τι είναι μήνας οι εταιρίες έχουν διαφορετική άποψη.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κρατησω έναν αριθμό που θα βάζω 5 ευρώ το μήνα ή το δίμηνο. Επειδή με ενδιαφέρουν μόνο τα δεδομένα καλύτερα q ή f2go;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κρατησω έναν αριθμό που θα βάζω 5 ευρώ το μήνα ή το δίμηνο. Επειδή με ενδιαφέρουν μόνο τα δεδομένα καλύτερα q ή f2go;

 

Με 5€ μπορείς να ανανεώνεις online στην Q. Έτσι θα παίρνεις με 4€/ 1GB. Δυστυχώς οι τιμές αυξάνονται σιγά σιγά (σε όλες τις εταιρείες από ότι βλέπω) όποτε μετά δεν την γλιτώνουμε την 10€ ανανέωση κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Με 5€ μπορείς να ανανεώνεις online στην Q. Έτσι θα παίρνεις με 4€/ 1GB. Δυστυχώς οι τιμές αυξάνονται σιγά σιγά (σε όλες τις εταιρείες από ότι βλέπω) όποτε μετά δεν την γλιτώνουμε την 10€ ανανέωση κάθε μήνα.

on line μπορείς να κάνεις πχ ανανέωση 6€ ή 7€.. (ακόμα) μπορούμε έτσι να αγοράσουμε το economy. Προς το παρόν δεν απαιτείται (σχεδόν) 10άρα όπως στο F2g για παράδειγμα.

Γενικά ενώ βαδίζουμε πιο βαθιά στον 21 αιώνα οι μισθοί δεν αυξάνουν αλλά αυξάνουν οι υπηρεσίες που πληρώνουμε (πληθωρισμός υπάρχει στα πάντα αλλά δεν υπάρχει "αυτόματη ταμιακή αναπροσαρμογή" στους μισθμούςπου λέγαν κάποτε το επίδομα "ΑΤΑ" στους ΔΥ με σκοπό να αντισταθμίζεται ο μεγάλος πληθωρισμός που είχε τότε η δραχμή).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο συμφέρον πακέτο για ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ίσως ισχύει το 61 στο 12000 2GB/5€

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και το 70 στο 12000, που έδινε 2GB με 4,44€, αλλά δε γνωρίζω τι έχει απογίνει. Νομίζω, ότι έχει μειωθεί η διάρκεια ισχύος του, από 30 σε 25 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το πάρεις όσο εχεις μεγάλο υπόλοιπο. Βάλε πρώτα το πακετο κι οταν μείνεις με 0€ παίρνεις την επέκταση για να μην εχεις μηδενικό.

Τελικα δεν με αφησε γιατι το πακετο εχει 4.60 και το υπολοιπο ειναι 4.60.

Η επεκταση γινεται μονο αν εχω μεχρι 1€ υπολοιπο και κατω, αρα δεν μπορω να κανω κατι. Θα βαλω καρτα αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν με αφησε γιατι το πακετο εχει 4.60 και το υπολοιπο ειναι 4.60.

Η επεκταση γινεται μονο αν εχω μεχρι 1€ υπολοιπο και κατω, αρα δεν μπορω να κανω κατι. Θα βαλω καρτα αυριο.

Προσπάθησε να αγοράσεις το πακέτο ομιλίας προς όλους, μέσω του 12200. Σε μένα δίνει 150' προς όλους με 4€. Ίσως όμως να οφείλεται στο γεγονός, ότι έχω αριθμό Q Special International Pack. Δοκίμασέ το όμως, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν με αφησε γιατι το πακετο εχει 4.60 και το υπολοιπο ειναι 4.60.

Η επεκταση γινεται μονο αν εχω μεχρι 1€ υπολοιπο και κατω, αρα δεν μπορω να κανω κατι. Θα βαλω καρτα αυριο.

Ναι, πρέπει να εχεις κάτω απο 1€, γι αυτό σου πρότεινα να ξοδεψεις τα 4.60 για το πακέτο, να μείνεις με 0 υπόλοιπο και μετά να πάρεις την επέκταση 0,50 για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ΜΒ σου. (με μηδενικό δεν μπορείς)

Εννοείς οτι ενω εχεις τα 4.60€ δεν σε αφήνει να αγοράσεις πακετο που εχει 4.60€?

Δεν το ήξερα αυτό, μου φαίνεται παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, επειδή έπεσα θύμα των ειδοποιήσεων περί λήξης υπολοίπου, έμαθα και στην πράξη, ότι ενώ ειδοποιεί με SMS πάνω από μια βδομάδα νωρίτερα, ότι προσεχώς λήγει το υπόλοιπο, δεν το ξανακάνει και σίγουρα όχι την ίδια μέρα που λήγει!

 

Απλά όταν ξυπνάς, παίρνεις SMS ότι τα TA ΔΩPEAN MB MOΛIΣ KATANAΛΩΘHKAN. Μου πήρε μερικά λεπτά να καταλάβω τι έγινε. Ρε κι εγώ λέω τι έκανε το κινητό σε airplane mode βραδιάτικα!

 

Αφού μηδενίστηκαν όλα όμως, εμφανίστηκε στο app το μωβ δωράκι, προσφέροντας 500' + 50 SMS με 4.44€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...