Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τους σερβερ απλά δεν σού δίνει το δικαίωμα ανανέωσης γιατί στιν αρχή δεν έκανες ανανέωση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τους σερβερ απλά δεν σού δίνει το δικαίωμα ανανέωσης γιατί στιν αρχή δεν έκανες ανανέωση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς? Τι ανανέωση δεν έκανε στην αρχή? Τώρα θέλει να κάνει ανανέωση. Δηλαδή, αν δεν κάνει ανανέωση την ημέρα που αγόρασε τη σύνδεση, δεν πρέπει να κάνει ποτέ? Αν εννοείς αυτό, είναι εντελώς παράλογο, σαν να λέμε "αφού δεν παντρεύτηκες όταν γεννήθηκες, δεν πρέπει να παντρευτείς ποτέ, μέχρι να πεθάνεις"!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χτες έβαλα την πρώτη μου κάρτα του μήνα σε κατάστημα της wind. Περίμενα ότι θα μου έρθει δώρο τα mb, αλλά τίποτα. Μόνο 1000 λεπτά προς Q. Όταν ρώτησα την υπάλληλο, της φάνηκε παράξενο. Πήρε στα κεντρικά και την ενημέρωσαν, ότι από την τρίτη, μόνο όταν βάζεις κάρτα 12 ευρώ, που δίνουν δώρο mb. Μάλιστα τους έβαλε και τις φωνές που δεν τους είχαν ενημερώσει.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χτες έβαλα την πρώτη μου κάρτα του μήνα σε κατάστημα της wind. Περίμενα ότι θα μου έρθει δώρο τα mb, αλλά τίποτα. Μόνο 1000 λεπτά προς Q. Όταν ρώτησα την υπάλληλο, της φάνηκε παράξενο. Πήρε στα κεντρικά και την ενημέρωσαν, ότι από την τρίτη, μόνο όταν βάζεις κάρτα 12 ευρώ, που δίνουν δώρο mb. Μάλιστα τους έβαλε και τις φωνές που δεν τους είχαν ενημερώσει.

 

Αυτά είναι τα ωραία της wind...

 

Ναι, τα "δώρα" που έδινε στα 10€, τώρα τα δίνει στα 12...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει μηνες τωρα τουλάχιστον σύμφωνα με τις ανακοινωσεις. Κι επειδη υπάρχει εσωτερικο δικτυο απ'οπου ενημερωνονται οι υπαλληλοι για όλες τις αλλαγες,προφανως ο υπαλληλος δεν εκανε τον κοπο...τωρα για μενα οι φωνες ειναι για το θεαθήναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά είναι τα ωραία της wind...

 

Ναι, τα "δώρα" που έδινε στα 10€, τώρα τα δίνει στα 12...

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Γραψτε λαθος...εχει ανακοινωθει για την q απο τον Αύγουστο αλλα ισχυει απο 1/9. Απο καταστημα ή περιπτερο με 12€ δινει 600 mb και τα 1000' προς q εξακολουθούν να ισχύουν για 1 μηνα.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

Edited by kmpatra
διορθωση λαθους διαρκειας
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει μηνες τωρα τουλάχιστον σύμφωνα με τις ανακοινωσεις. Κι επειδη υπάρχει εσωτερικο δικτυο απ'οπου ενημερωνονται οι υπαλληλοι για όλες τις αλλαγες,προφανως ο υπαλληλος δεν εκανε τον κοπο...τωρα για μενα οι φωνες ειναι για το θεαθήναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν δινει τα ιδια...τα mb ισχύουν για 15 μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραψτε λαθος...εχει ανακοινωθει για την q απο τον Αύγουστο αλλα ισχυει απο 1/9. Απο καταστημα ή περιπτερο με 12€ δινει 600 mb για 15 μερες. Τα 1000' προς q εξακολουθούν να ισχύουν για 1 μηνα.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

 

Νομίζω πως στην Q στο κατάστημα πλέον παίρνεις τα δωρεάν mb από 12€ και πάνω για 30 ημέρες όμως! δηλαδή στα 12€ --> 600mb (30 ημέρες) και στα 15€ --> 900MB (30 ημέρες). Τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο κατάστημα και στο τηλεφωνικό κέντρο. Εγώ βέβαια ανανέωσα online από το app (από εκεί θα ανανεώνω πλέον) γιατί εκεί παίρνεις κανονικά το 1gb στα 10€! ;) (η αλλαγή ισχύει μόνο για τα καταστήματα).

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετέτρεψα ένα νουμεράκι f2g που είχα σε Q. Με χρέωσαν 5€ για τη sim, και μόλις ενεργοποιήθηκε έβαλα 10€.

Μου έδωσε κάτι δωράκια, όπως 1000' προς Q και 20 sms προς όλους, ενώ από ότι είδα είχε με το ξεκίνημα 2GB με λήξη 12/9. Δεν έχω ιδέα από που ήρθαν. Το άλλο το περίεργο είναι πως αρχικά είχα 11,90€ μέσα. Ίσως όταν ενεργοποιείται να έχει κάποιο μικρό ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Τι ανανέωση δεν έκανε στην αρχή? Τώρα θέλει να κάνει ανανέωση. Δηλαδή, αν δεν κάνει ανανέωση την ημέρα που αγόρασε τη σύνδεση, δεν πρέπει να κάνει ποτέ? Αν εννοείς αυτό, είναι εντελώς παράλογο, σαν να λέμε "αφού δεν παντρεύτηκες όταν γεννήθηκες, δεν πρέπει να παντρευτείς ποτέ, μέχρι να πεθάνεις"!
Τι τι εννοώ ρε φιλε αυτή είναι η πραγματικότητα. Τα παράπονα στην wind. Αυτά τα προβλήματα ειχα και εγώ και έφυγα για φρογκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε και το SMS:

 

600MB INTERNET ΣTO KINHTO & 1000Λ ΠPOΣ Q KAΘE MHNA ΔΩPEAN! BAΛE KAPTA 12€ ΣE 1 KAT/MA WIND KAI KEPΔIΣE TA! IΣXYEI ΣTHN 1H 12€ KAPTA TOY MHNA ΠOY ΘA BAZEIΣ! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δεν αναφέρει βέβαια τις διάρκειες 15 μέρες και 1 μήνα αντίστοιχα. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δεν αναφέρει βέβαια τις διάρκειες 15 μέρες και 1 μήνα αντίστοιχα.

 

κάποιο λαθος κάνεις. Δες το προηγούμενο μήνυμα μου. η διάρκεια είναι 30 ημέρες σε όλα! δεν άλλαξε αυτό. Μόνο τα MB's άλλαξαν και αύτα μόνο από το κατάστημα. Αν καλέσεις το λένε και στο τηλεφωνικό κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο,και στην ανακοινωση που εβαλα πιο πανω 30 μερες λεει τελικα,απλα μπερδευτηκα με τα ισχυοντα στο f2g

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι τι εννοώ ρε φιλε αυτή είναι η πραγματικότητα. Τα παράπονα στην wind. Αυτά τα προβλήματα ειχα και εγώ και έφυγα για φρογκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εξηγησε το αν θες πιο λεπτομερως,γιατι απο το διαλογο με τον φιλο πιο πανω δεν καταλαβα κι εγω...σε ποια περιπτωση δεν δινουν σε ενα νουμερο δικαιωμα να κανει την ανανεωση online? Εγω ηξερα οτι τους πρωτους μηνες,υπηρχε μικρο οριο ανανεωσεων online ειδικα με paypal. Υπάρχει περιπτωση να μην δινουν καθολου δικαιωμα σε καποιον να ανανεωσει online ?

Link to comment
Share on other sites

4G με S8 Samsung Galaxy δεν παίζει στην Κιού ? Με cosmote είχα 4G+ πάντα . Πριν από μία ώρα την έβαλα αλλά πιάνει μόνο Η+ :wacko::(:mad::ninja::X
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο,και στην ανακοινωση που εβαλα πιο πανω 30 μερες λεει τελικα,απλα μπερδευτηκα με τα ισχυοντα στο f2g

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εξηγησε το αν θες πιο λεπτομερως,γιατι απο το διαλογο με τον φιλο πιο πανω δεν καταλαβα κι εγω...σε ποια περιπτωση δεν δινουν σε ενα νουμερο δικαιωμα να κανει την ανανεωση online? Εγω ηξερα οτι τους πρωτους μηνες,υπηρχε μικρο οριο ανανεωσεων online ειδικα με paypal. Υπάρχει περιπτωση να μην δινουν καθολου δικαιωμα σε καποιον να ανανεωσει online ?

Τους πρώτους μήνες που είχα πάρει το νούμερο δεν είχα κάνει ανανέωση. Μετα αγορασα σμαρτφον, κατεβασα το αππ αλλά ποτέ δεν με άφηνε να κάνω ανανέωση ονλαιν, αγανακτησα και έφυγα για φρογκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4G με S8 Samsung Galaxy δεν παίζει στην Κιού ? Με cosmote είχα 4G+ πάντα . Πριν από μία ώρα την έβαλα αλλά πιάνει μόνο Η+ :wacko::(:mad::ninja::X

 

Παίζει 4G. Αρκεί να έχει στην περιοχή, να σιγουρευτείς ότι το έχεις επιτρέψει από τη συσκευή και να πάρεις και κανένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, γιατί καμιά φορά θέλει εφάπαξ ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Τους πρώτους μήνες που είχα πάρει το νούμερο δεν είχα κάνει ανανέωση. Μετα αγορασα σμαρτφον, κατεβασα το αππ αλλά ποτέ δεν με άφηνε να κάνω ανανέωση ονλαιν, αγανακτησα και έφυγα για φρογκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ρε φίλε, δεν παίζει με τίποτα αυτό που λες, σίγουρα συστημικό λάθος θα ήταν. Έχω νούμερο Q προνομιακό από πέρυσι τον Ιούνιο. Την πρώτη μου ανανέωση την έκανα online φέτος τον Απρίλιο, δηλαδή 10 μήνες μετά την ενεργοποίηση του αριθμού. Είναι εντελώς παράλογο να σε υποχρεώνουν να κάνεις κάτι, το οποίο δεν αναγράφεται πουθενά στους όρους χρήσης. Εφόσον δικαιούσαι να διατηρήσεις τον αριθμό σου για 13 μήνες χωρίς ανανέωση, μετά την ανανέωση θα έχεις κανονικά όλες τις δυνατότητες που σου δίνει ο πάροχος, χωρίς κανέναν περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι από την αρχή, αυτα που αναφέρω είναι πραγματικά συμβαντα και κατι που θυμήθηκα τωρα μου το εγραφε το αππ οτι δεν έχω δικαίωμα ανανέωσης ονλαιν επειδή δεν ανανεωσα τους τρεις προτους μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι από την αρχή, αυτα που αναφέρω είναι πραγματικά συμβαντα και κατι που θυμήθηκα τωρα μου το εγραφε το αππ οτι δεν έχω δικαίωμα ανανέωσης ονλαιν επειδή δεν ανανεωσα τους τρεις προτους μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάλι βάλανε τον αυτόματο?

Θα το ξανά πω και πάλι αλλά αυτή η εταιρία απορώ πως δουλεύει....

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι από την αρχή, αυτα που αναφέρω είναι πραγματικά συμβαντα και κατι που θυμήθηκα τωρα μου το εγραφε το αππ οτι δεν έχω δικαίωμα ανανέωσης ονλαιν επειδή δεν ανανεωσα τους τρεις προτους μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή, είναι υποχρεωτική μία online ανανέωση μέσα στους τρεις πρώτους μήνες της ζωής του αριθμού, αλλιώς δεν παρέχεται ποτέ η δυνατότητα online ανανέωσης? Σε μένα δε συνέβη κάτι τέτοιο. Όπως ανέφερα και χθες, την πρώτη μου online ανανέωση, την έκανα στους 10 μήνες. Επιπλέον, χθες το βράδυ ανανέωσα για πρώτη φορά online το F2G της γιαγιάς μου, το οποίο υπάρχει από το 2000!

Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΛIΓO! 3GB ΓIA AΠOΛAYΣTIKO ΣEPΦAPIΣMA TO ΣABBATOKYPIAKO MONO ME 1€! MΠEΣ ΣTO bit.ly/Q_DataΣQ H ΣTO MYQAPP H ΣTEIΛE 2017 ΣTO 12200 ΓIA EYKOΛH ENEPΓOΠOIHΣH! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε μηνυμα για αυτή την προσφορά πριν λίγο. Το καλό θα ήταν να είναι μόνιμη, όχι για λίγο...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

c65f50fada062cd3766ddaf7bebdd618.png

 

Από τη στιγμή που η σύζυγος μου απέκτησε έναν αριθμό Q δεν μπορούμε ποτε να κάνουμε ανανεωση Online από το App της Q.

 

Εμφανίζει συνεχώς το παραπάνω μήνυμα.

 

Πως μπορούμε να το λύσουμε το συγκεκριμενο πρόβλημα; Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...