Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσεξτε το εξης οταν καλειτε το 1225. Δεν παταμε ποτε το 1 για να ακουσουμε το υπολοιπο αν δεν το πει το σύστημα. Οποιοδηποτε πατημα-εντολη νωρίτερα "μενει" στη μνήμη και προωθειται στο επομενο κενο. Μετα την αναγγελία υπολοίπου,εφοσον υπαρχει αναλογο υπολοιπο,υπαρχει προταση για ενεργοποιηση πακετου με πατημα του 1. Δηλαδη αν πατησετε αρχικά το 1 δυο φορες,θα ακουσετε το υπολοιπο και μετα ενεργοποιειται το προτεινομενο πακετο πριν καν ακουστει.Την ειχα πατησει παλιοτερα και μετα απο αιτημα μου επεστρεψαν τα λεφτα αφηνοντας (τότε) το πακετο ενεργο.

 

Αυτό έγινε σε μένα πριν από λίγο Έστειλα μήνυμα στη σελίδα τους στο facebook και περιμένω την απάντηση τους. Το θεωρώ καθαρή απάτη.

"""Καλή σας μέρα. Πριν λίγο κάλεσα το 1225 για να ενημερωθώ για το υπόλοιπο μου. Πάτησα το 1κσι επειδή δεν ανταποκρίθηκε το πάτησα και δεύτερη φορά. Άκουσα το υπόλοιπο και με έκπληξη άκουσα στο τέλος Συγχαρητήρια επειδή αγόρασα πακέτο. Εγώ δεν ήθελα πακέτο, ήθελα μόνο να ακούσω το υπόλοιπο μου. Θεωρώ παραπλανητικό τον τρόπο απόκτησης του πακέτου και ζητώ την έκτρωση του και την επιστροφή στο κινητό μου του ποσού των 8€. Ο αριθμός μου είναι 693#####18 . Περιμένω ενημέρωση"""

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε σε μένα πριν από λίγο Έστειλα μήνυμα στη σελίδα τους στο facebook και περιμένω την απάντηση τους. Το θεωρώ καθαρή απάτη.

"""Καλή σας μέρα. Πριν λίγο κάλεσα το 1225 για να ενημερωθώ για το υπόλοιπο μου. Πάτησα το 1κσι επειδή δεν ανταποκρίθηκε το πάτησα και δεύτερη φορά. Άκουσα το υπόλοιπο και με έκπληξη άκουσα στο τέλος Συγχαρητήρια επειδή αγόρασα πακέτο. Εγώ δεν ήθελα πακέτο, ήθελα μόνο να ακούσω το υπόλοιπο μου. Θεωρώ παραπλανητικό τον τρόπο απόκτησης του πακέτου και ζητώ την έκτρωση του και την επιστροφή στο κινητό μου του ποσού των 8€. Ο αριθμός μου είναι 693#####18 . Περιμένω ενημέρωση"""

Πες αν σου απαντήσουν γιατί έχω στείλει μήνυμα για μια περίεργη χρέωση αλλά ούτε καν το έχουν διαβάσει ακόμα στον messenger

Το κλεισαν το μαγαζι?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εκεί που η Κιού ήταν ό'τι φτηνότερο υπήρχε στην αγορά, τώρα κατάντησε το ακριβώς αντίθετο.

Δεν ισχύει αυτό,ότι άλλο πες οκ,αλλά αυτό όχι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες αν σου απαντήσουν γιατί έχω στείλει μήνυμα για μια περίεργη χρέωση αλλά ούτε καν το έχουν διαβάσει ακόμα στον messenger

Το κλεισαν το μαγαζι?

 

Μου απάντησαν μισή ώρα μετά το μήνυμα με αυτή την τυποποιημένη απάντηση:. """Γεια σου Θανάση. Δώσε μας λίγο χρόνο και θα επανέλθουμε."""

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αααααααα.... μάλιστα,ότι ο άλλος μπορεί να θέλει να ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο και του "έφαγαν" τα χρήματα στα τέτοια τους

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έληξαν τα πακέτα που είχα ενεργοποιημένα χωρίς να μου έρθει το κλασσικο μήνυμα ότι απόψε λήγουν.. ευτυχώς κοίταξα την εφαρμογή γιατί αλλιώς θα μου έτρωγε το υπόλοιπο. Αμεσως ενεργοποίησα το πακέτο που ήθελα αλλά και πάλι δεν ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε πακέτο. Καινουρια κόλπα από την q?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν μισή ώρα μετά το μήνυμα με αυτή την τυποποιημένη απάντηση:. """Γεια σου Θανάση. Δώσε μας λίγο χρόνο και θα επανέλθουμε."""

Μια ώρα μετά την πρώτη απάντηση έγινε η αποκατάσταση. """Θανάση, αφαιρέθηκε το πακέτο και αποδόθηκαν 8 €."""

Καμία αναφορά στο γιατί έγινε αυτό. Όποιος αντιδράσει τα παίρνει πίσω, τους υπόλοιπους τους τα πήραμε.

Δύο σελίδες άλλοι φίλοι έχουν αναφέρει ότι το χρηματικό υπόλοιπο επιστράφηκε αλλά τα πακέτα έμειναν. Σε μένα δεν έγινε αυτό, αλλά δεν είχα και τέτοια απαίτηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για οποιους δεν πήραν το 8ε/8γιγα, ποσο βγαινει κάθε μήνα το 1γιγα; 4€ για 1γιγα για ενα μηνα, σωστά; .... Το γραφω γιατι η προσφορα ηταν για λιγες ημερες οποιος προλαβει και ενημερωθει, αφου δεν το διαφημισαν.

 

αν δεν κάνω λάθος 1gb παίρνεις δώρο με ανανέωση απο κατάστημα η απο το app.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 10€ online μόνο.

Απο καταστημα με 12 και πανω παιρνεις 500 mb για 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Επισημαίνω ότι συγκρίσεις ετιαρειών και συζήτηση για το ποιό είναι το φτηνώτερο καρτοκινητό γίνεται μόνο στο κατάλληλο θέμα με τίτλο "myphone POLL: Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;" http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384232

Όσα μηνύματα συγκρίνουν καρτοκινητά εδώ ή σε όποιο άλλο θέμα διαγράφονται άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήταν που έδωσε 8gb για 4 μήνες με 8€?

Θυμάται κάποιος?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργό,πάνω στην ώρα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

19/06 22¨08 το ενεργοποίησα, πριν λίγο που είδα τα 800 ΜΒ που μου είχαν μείνει μηδένισαν και τα καινούργια δεν μπήκαν..... τελικά αν είναι να πληρώνουμε και να μας βγάζουν το λάδι να τα χαίρονται, έτσι και αλλιώς από σήμα είναι για κλάματα. :( :(

Link to comment
Share on other sites

19/06 22¨08 το ενεργοποίησα, πριν λίγο που είδα τα 800 ΜΒ που μου είχαν μείνει μηδένισαν και τα καινούργια δεν μπήκαν..... τελικά αν είναι να πληρώνουμε και να μας βγάζουν το λάδι να τα χαίρονται, έτσι και αλλιώς από σήμα είναι για κλάματα. :( :(

Λογικά δεν έπρεπε να έχουν μπει αφου μηδένισαν τα προηγούμενα?

Αμα είναι έτσι εγώ δεν ξανά ενεργοποιω τέτοια πακέτα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έπρεπε να έχουν μπει αφου μηδένισαν τα προηγούμενα?

Αμα είναι έτσι εγώ δεν ξανά ενεργοποιω τέτοια πακέτα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Όλα μαζί έπρεπε να μπούν

 

 

8005000200 για παράπονα και βλάβες και να πει το έγινε.

 

 

Ο alfa

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί θα πρέπει να έχουμε και ενεργό πακέτο μην αρχίσουν οι παράξενες χρεώσεις

22 τελειώνει το δικό μου για να δούμε....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στο φουμπου μνμ, να δούμε τι θα απαντήσουν.... αν και ξέρω.... διάβασα το μνμ που ήρθε μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς...

2 γιγα για 30 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στο φουμπου μνμ, να δούμε τι θα απαντήσουν.... αν και ξέρω.... διάβασα το μνμ που ήρθε μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς...

2 γιγα για 30 μέρες....

Λογικά έπρεπε ταυτόχρονα η τουλάχιστον να έμπαιναν πρώτα τα επόμενα και μετά να μηδένιζαν τα προηγούμενα,αν ήθελαν να είναι σωστοί και μάλιστα αφού τα έχουμε προπληρώσει,διότι αν κάποιος δεν έχει άλλο ενεργό πακέτο κινδυνεύει με έξτρα χρεώσεις αν δεν το δεί

Τι μηνύματα στο φμπ και χαζομάρες ,πέταξε το πουλάκι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες φορες δυστυχώς πρέπει να τους "θυμίζεις" οτι πρέπει να παρεις τη 2η δόση. Συνήθως το πρόβλημα αφορά δηλαδή την πρώτη αυτόματη απόδοση. Μετά,τους επόμενους μήνες δουλεύει σωστά. Και συνήθως το πρόβλημα αφορά αυτούς που το ενεργοποίησαν τις πρώτες μέρες (οπότε είναι και οι πρώτοι που πρέπει να κάνουν την κρουση για το θέμα). Οι επόμενοι συνήθως λαμβανουν κανονικά τη 2η δόση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το μνμ πριν λίγο τα έβαλαν, ευτυχώς είχα και λίγα από το economy και δεν μου χρέωσαν το ευρώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δε το είχα δει.... (το κινητό είναι του παιδιού....)

 

ευχαριστω πολύ

Το κινητό είναι του παιδιού αλλά μπορείς να βάλεις την εφαρμογή στο δικό σου και να βλέπεις της προσφορές φτιάχνοντας username και password

 

 

Nα σου ζήσει.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ τα λεπτά ομιλίας που καταναλώνετε να μην αφαιρούνται από το πακέτο που λήγει νωρίτερα, αλλά από το επόμενο?

Εμένα μου έτυχε πρόσφατα, και μάλιστα 2 φορές μέσα σε 2 μήνες (δυστυχώς δεν ξέρω τι φταίει και δεν μπορω να ανεβάσω φωτο).

Την πρώτη φορά τον Ιούνιο, επικοινώνησα μέσω ΦΒ, μου τηλεφώνησαν την επομένη και μου είπαν πως η αφαίρεση του χρόνου γίνεται αυτόματα από το “Σύστημα” (!), κι ότι το σημείωσαν να μην ξανασυμβεί (!).

Βέβαια τους απάντησα ότι το επιχείρημα τους δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, ότι το “Σύστημα” το προγραμματίζουν άνθρωποι κι ότι αλλιώς τα γράφουν στο site.

Τελικά -κι αφού υπαινίχθηκα ότι θα το καταγγείλω στην EETT- μου έβαλαν 120 λεπτά, όσα δηλ. είχα καταναλώσει από το νεώτερο πακέτο. Ομολογώ ότι η εξυπηρέτηση ήταν γρήγορη και με ευγένεια.

Όμως αυτό το μήνα συνέβη ακριβώς το ίδιο. Βαρέθηκα να ασχοληθώ πάλι διότι οι ημερομηνίες είναι πολύ κοντινές μεταξύ τους και το πολύ να χάσω 10-20 λεπτά, απλά το αναφέρω κι εδώ να δω αν έχει συμβεί και σε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...