Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην online ανανέωση μέσω της εφαρμογής το λέει και έχει επιλεγμένα τα 10€

 

 

Ενώ με κωδικό από κάρτα ανανέωσης όχι....8d8ab13c52f9a34dd4a202d8f1eb266b.jpg905c7315823979a309d53605fe4a543a.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

καθώς είσαι καινούριος στο σύστημα της Q να τα ξαναγράψουμε

- ναι καλά υποψιάζεσαι. θελουν να χρησιμοποιείς την εφαρμογή (myq) όπου μονο εκεί δείνουν το πακέτο economy και ναι θέλουν online ανανεώσεις (για αποφυγή προμηθειών ή/και άλλους λόγους) οπότε κόβουν τα προνόμια όπως τα mb σε περίπτερα και λιγότερο (ακόμα) και σε καταστήματα (εκεί κόψαν νομίζω τα 1000 σε 500mb)

- οι προσφορές σε sms (που πλέον προσωπικά δεν λαμβάνω δε ξέρω γιατί) είναι 3λεπτες εκτός αν λέει κάτι άλλο (καμιά φορά με '' ). Οι bonus και αγοραστές από το app νομίζω όλες είναι με το δευτερόλεπτο. Το σταθμίζεις αν σε συμφέρει (άλλους ναι άλλους όχι). Εγώ αν δεν το θέλω όπως είναι και την χρονική στιγμή που έρχεται απλά το αγνοώ (δεν τσιμπάω :lol:).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι μόνο στο χαρτάκι από το περίπτερο δεν δίνει.Έβαλα σήμερα.Ίσως θέλουν να μας δελεάσουν να κάνουμε ανανέωση μόνο μέσω εφαρμογής.Τον λόγο όμως δεν τον γνωρίζω γιατί...Υπάρχουν και σχόλια από μία κυρία και ένα άλλο παιδί στο Facebook ( δεν έχω Facebook,αλλά μπορούσα να δώ κάποια σχόλια ) της Q .Το διπλοτσέκαρα για να είναι τεκμηριωμένη η άποψή μου.

 

Για τον φίλο που λέει για το δευτερόλεπτο ξαναγράφω : Σε προσφορές που μου ερχόντουσαν με --μήνυμα ( SMS )-- και ΔΕΝ αναφερόταν χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο στο τέλος του μηνύματος.Μπορεί να έχει αλλάξει ,μπορεί να μην στέλνουν πλέον.Δεν γνωρίζω τώρα γιατί από την τελευταία φορά που τσακώθηκα δεν μου ξαναέστειλαν.

 

Το 1GB ιντερνετ δώρο αποδίδεται μονον σε ανανεώσεις μεσω της εφαρμογής myQ ή μέσω του http://www.myq.gr

Για τις περιπτώσεις που κάνει κάποιος ανανέωση απο χαρτάκι, περίπτερο κ συναφή δεν δίνεται το δώρο.

 

Τώρα για τις προσωποποιημένες (και μη) προσφορές μέσω sms, εκεί δυστυχώς δεν αναφέρονται οι αστερίσκοι και τα μικρά γράμματα.

Συγγενής μου, που δεν ασχολείται με τις εξελίξεις, είχε λάβει προσωποποιημένο sms για χρόνο ομιλίας προς όλους το οποίο ήταν αρκετά συμφέρον. Το ενεργοποίησε ΑΛΛΑ δεν ίσχυε σε περιαγωγή, κάτι που δεν αναφερόταν στο sms. Μετά απο επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών και με προϊστάμενο διότι ο υπάλληλος ήταν απόλυτος ζήτησε να του πιστώσουν τα χρήματα διότι το sms ήταν παραπλανητικό και δεν ίσχυε για περίπτωση περιαγωγής (τότε δεν ήταν σε ισχύ ο ευρωπαϊκός κανονισμός για ενιαία περιαγωγή).

Όπως μου ειπε ο συγγενής, ο προϊστάμενος του είχε απαντήσει πως "εννοείται οτι αυτές οι προσφορές δεν ισχύουν σε περιαγωγή" κάτι που φυσικά εξόργισε τον συγγενή μου.

Στο τέλος πιστώθηκε το ποσό στον λογαριασμό του.

 

Οπότε, προσοχή με τις προσφορές, έχεις δίκιο που έγραψες παραπάνω για ημιπαρανομίες των εταιριών αλλά κι εμείς δεν ειμαστε συνειδητοποιημένοι καταναλωτές. Βρίσκουν και κάνουν *

 

* Δεν μπορεις να φανταστείς πόσα άτομα έχουν χρεωθεί μεγάλα ποσά στον λογαριασμό τους απο τις εταιρίες πολυμεσικών υπηρεσιών sms με τις πλάτες των εταιριών κινητής. Και μιλάω γι αυτούς που δεν έχουν κάνει εγγραφή αλλά αυθαίρετα τους τα κλέβουν οι εταιρίες . Στην πλειοψηφία τους κανείς δεν κάνει καταγγελία, τα πληρώνουν κ κάνουν φραγή.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ο Έλληνας δεν ψάχνεται ότι συνηθίσει εκεί μένει ευτυχώς όχι όλοι μας ξέρω και 3 λεπτά να είναι δεν είναι super εκμετάλλευση είναι αλλά θα δείτε ότι καλό είναι από ποια άποψη έστω και πακέτο με 3 λεπτά π. χ 200

 

 

Ξέρω τουλάχιστον 5 άτομα που καλούν χωρίς πακέτο ξέρετε πόσο χρέωση έχει το λεπτό 0.74cent πόσα λεπτά μιλάνε στα 10€ υπολογίστε και μετά ξανά ανανέωση και το ίδιο μοτίβο γιατί λέτε έχει πάει η χρέωση πόσο ψηλά... Για αυτά τα άτομα τους έχω πει τι γίνεται μυαλό δεν βάζουν στην τελική δεν θα σκάσω τα λεφτά τους πετάνε δεν είναι από την τσέπη μου

 

Δείτε γιατί έστω και 3 λεπτά είναι καλά σε σχέση με το παραπάνω

 

 

Και να τα λένε σωστά τα στην κάθε πρώτη κλήση τα πρώτα 3 λεπτά είναι 3 λεπτό μετά τα πρώτα 3 είναι ανά δευτερόλεπτο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι θές να πείς αλλά ο συλλογισμός σου μου θυμίζει το ας περιορίσουμε λίγο την ελευθερία για χάρη περισσότερης ασφάλειας.

 

Η ένσταση μου δεν είναι στα 3 λεπτά, δηλαδή αν συμφέρει ή όχι .Αλλά στο ότι έχει γίνει πάγια τακτική κάποιων εταιρειών να μην πληροφορούν σωστά,να κάνουν αρπαχτή και μόλις αυτή η τακτική γίνει αντιληπτή να αλλάζουν ρότα.

 

Όταν έχεις εξαγοράσει μία εταιρεία και ξέρεις ότι η πολιτική της είναι -χρέωση στο πρώτο δευτερόλεπτο- και δεν ενημερώνεις τους πελάτες σου έστω .Ή δεν έχεις οργάνωση ή έχεις σκοπιμότητα.

 

Να πούμε ότι είναι σταγόνα στον ωκεανό; Να πούμε.

 

Απο προηγούμενα σχόλια χρηστών , μαζεύτηκαν οι σταγόνες και έγιναν ρυάκι.Και δεν μιλώ μόνο για Q αυτήν τη στιγμή.

Ξέρεις πόσα χρόνια είναι αυτό πάνω από 7-10 χρόνια τι μπορείς να κάνεις σαν μονάδα να μην χρησιμοποιείς το κινητό. Δεν γίνεται

 

 

Υπάρχει η ΕΕΤΤ τι έκανε για αυτο τίποτα

όπως θα έπρεπε τι θα καταφέρεις νομίζεις... τίποτα

 

 

Το μόνο που θα καταφέρεις είναι αυτό στην φωτογραφία και στην τελική ούτε το συλλογισμό το δικό σου καταλαβαίνω

 

 

Κάνεις παράπονα για της προσφορές που έρχονται με μήνυμα ενώ τα βασικά πακέτα είναι ανά δευτερόλεπτο στην q ούτε το σκοπό σου καταλαβαίνω ούτε και θέλω κράζεις ΤΗΝ Q που έχει χρέωση στης προσφορές σε 3 λεπτό και δεν κράζεις τους άλλους που όλα τα πακέτα τους είναι έτσι

 

 

Ξέρω ξέρω έχω Q για αυτό κράζω την Q και όχι τα άλλα τσαντίρια. καλά νταξει εμένα προσωπικά με έπεισες αν ποτέ βάλεις το κανονικό user name έλα να μιλήσουμε σοβαρά... Μέχρι τότε έχετε γειά

 

 

Παω να δω καμία ταινία στο Netflix αν χάσω (δευτερόλεπτα) θα χάσω την ουσία της ταινίας

 

 

29e27c6a5587b2198917bb62dfa0d1b1.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προσφορά 100 λεπτά προς όλους με 3,02€ αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στο 12410, μου βγάζει "failed". Φυσικά τα SMS δουλεύουν κανονικά γενικά. Καμιά ιδέα κανείς

 

Το έλυσα το πρόβλημα. Είχα στείλει μήνυμα και με πήρε η εξυπηρέτηση πελατών τηλέφωνο, και μου είπαν ότι πιθανώς να είχα αφαιρέσει το δικαίωμα (permission) για αποστολή SMS προς πενταψήφια. Στο Android 6 Samsung μου βρήκα την εφαρμογή "Messaging Service" στη λίστα όλων των εφαρμογών, πήγα στα permissions και το ενεργοποίησα. Την πρώτη φορά που ξαναπροσπάθησα να στείλω το στο 14210 το κινητό με ρώτησε αν θέλω να επιτρέψω την αποστολή SMS σε αριθμούς αυτού του είδους και επέλεξα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό, πας ρυθμίσεις.>δεδομένα>επιλογές>κινητό δίκτυο δεδομένων> πας κάτω εκεί που λέει προσωπικό hotspot και στο APN συμπληρώνεις myq

καλημέρα,

θα απευθυνθώ σε κατόχους μηλόφωνου(iPhone).

 

Στο τηλέφωνο μου (7αρι) και στης κόρης μου (6αρι) δεν μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το προσωπικό wifi hotspot.

Οταν το επιχειρώ βγάζει μήνυμα να επικοινωνήσω με την carrier (wind φαντάζομαι)

 

Πηγα σε κατάστημα και δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν.

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Το λύσατε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλιστα! Είναι μια τίμια ατομική προσφορά μπορώ να πω.

 

<<15GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 10€ ΓIA AΠIΣTEYTO KAΛOKAIPINO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 150 ΣTO 12410 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH EΩΣ 24/7. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ BIT.LY/WIND-DE>>

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλιστα! Είναι μια τίμια ατομική προσφορά μπορώ να πω.

 

<<15GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 10€ ΓIA AΠIΣTEYTO KAΛOKAIPINO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 150 ΣTO 12410 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH EΩΣ 24/7. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ BIT.LY/WIND-DE>>

 

Κι εγώ το έλαβα πριν καμιά ώρα, άρα μάλλον το έστειλαν μαζικά. Μπαίνει σε σύγκριση με το άλλο:

 

Σήμερα έλαβα την ακόλουθη προσφορά, τα GB ισχύουν για 2 μήνες! Μόνο το 16/7 με χαλάει λιγάκι:

15GB ΓIA 60 HMEPEΣ MONO ME 10€ ΓIA NA MHN ΞEMENEIΣ KAΛOKAIPIATIKA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 66 ΣTO 12410 EΩΣ 16/7 KAI KAΛO ΣEPΦAPIΣMA!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλιστα! Είναι μια τίμια ατομική προσφορά μπορώ να πω.

 

Καλός όγκος δεδομένων.. Και τιμή... Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Περίπου ίδια προσφορά με την περσινή στο F2G (15€ 20GB για 2 μηνες)
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το σήμα της Q.

Πολλές φορές, βγαίνει ένα θαυμαστικό δίπλα του, το οποίο σημαίνει ότι ενώ έχει σήμα, δε συνδέεται.

Για να φύγει, πρέπει να ενεργοποιήσω στιγμιαία το airplane mode. (σαν να κάνω re-register)

Το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ είναι το Vernee Thor το οποίο έχει πάρε όλα τα updates του (android 7)

 

Στα preffered networks, κράτησα μόνο τα:

Network ID 20209 (qtelecom) Network type 2G/3G/4G

Network ID 20210 (wind) Network type 2G/3G/4G

 

Στα network operators, για εξοικονόμηση μπαταρίας, νομίζω ότι καλύτερα να επιλεγεί συγκεκριμένο δίκτυο και όχι η αυτόματη λειτουργία

Εμφανίζει 3 ξεχωριστά δίκτυα:

WIND GR 4G

WIND GR 3G

WIND GR 2G

 

Αν επιλέξω το 4G, και βρεθώ σε περιοχή χωρίς σήμα 4G, θα επιλέξει αυτόματα 2G ή 3G;

Και το ανάποδο. Αν επιλέξω 2G και βρεθώ σε περιοχή με 3G ή 4G, θα μείνει κλειδωμένο στο 2G;

Τι να επιλέξω;

 

Στο access point name, έχει επιλεγμένο το default

APN: myq

 

Τέλος η επιλογή roaming, είναι φυσικά ενεργοποιήμενη.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει η αλλαγη σε 3g/2g πρέπει να βαλεις αυτοματη λειτουργία. Αν το εχεις σε 4g only αναγκαστικα οταν χανει την αναλογη καλυψη θα εχεις κενο. Και θα χανεις και κλησεις καθως δεν εχει καλυψη φωνης στο 4g only.Στο 2g only θα εχεις εξασφαλισμενη την ομιλία αλλα αυτοματη αλλαγη σε 4g/3g δεν γίνεται. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε το Countdown:

 

200' + 200' + 400 MB με 4€ (και χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση)..

 

Αυτό ακριβώς περίμενα! ότι καλύτερο!!! θα πάρω και την καλοκαιρινή πρσφορά (10gb) και με 15e κανόνισα την επικοινωνία μου μεχρι τέλος αυγούστου! φοβερές οι καλοκαιρινές προσφορές μακάρι να συνεχίσουν έτσι! μπράβο Q.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήταν που έδωσε 8gb για 4 μήνες με 8€?

Θυμάται κάποιος?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τσεκάρετε το Countdown:

 

200' + 200' + 400 MB με 4€ (και χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση)..

Ενεργό,πάνω στην ώρα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήταν που έδωσε 8gb για 4 μήνες με 8€?

Θυμάται κάποιος?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργό,πάνω στην ώρα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κατά τις 20 Ιουνίου δεν ήταν;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 20 Ιουνίου δεν ήταν;

Έτσι νομίζω και γω,άρα έχουμε ακόμα να δούμε αν πρώτοι το πάρουν κανονικά στην ώρα τους

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...