Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι εγώ το έχω εξαντλήσει προ πολλού όπως κάθε φορά, αλλά έπρεπε να έχει μπει και δεν μπήκε ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

200 προς όλους, 200 προς Wind/Q, 400mb για 30 μέρες με 4€.

 

Το επόμενο την Παρασκευή.

 

πολύ καλό πακέτο κάθε Παρασκευή βγάζουν άλλο?. και μιλάμε για χρέωση ανά δευτερόλεπτο στο πακέτο? και όχι τα 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο?.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

άλλο κάθε φορά και Παρασκευή το επόμενο

είναι ανά δευτερόλεπτο/ δευτερόλεπτο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει κάθε Παρασκευή ή καθε x μέρες σταθερά, πάντως αρκετά συχνά. Από το myq app φαίνεται πότε έρχεται το επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

πάντως έχει και τις προσφορές κάθε τόσο αλλά βέβαια αυτές είναι προσωπικές και ίσως δεν είναι και τόσο συμφέρουσες Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα σε κατάστημα δεν υπάρχει χρέωση 0.30λ για όποιον ενδιαφέρεται 4γιγα με 7ευρο μόνο σε κατάστημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολύ καλό πακετάκι αυτό! το έχω αναφέρει κατα καιρούς στο forum το 7€/ 4γιγα απο το κατάστημα! όσο για την χρέωση των 0,30λ υπάρχει κανονικά για ανανέωση απο το κατάστημα και απο το περίπτερο! Μόνο Ονλινε απο το application δεν υπάρχει και ανανεώνω απο εκεί πλεον! ελπίζω να σταματήσει σύντομα αύτη η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση έχει ανακοινωθεί μεν, να δούμε

αν εφαρμοστεί. Σε κάθε περίπτωση από τα 6 θα μένουν 5,35 ή 5,05 ανάλογα με τη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά εδώ έχει εφαρμόσει 2μηνη διάρκεια κάρτας και χαράτσι 0,30 σε κάθε συναλλαγή, στην αύξηση χρεωσης του πακέτου (που ήδη έχει ανακοινώσει) θα κολλήσει;
Link to comment
Share on other sites

Να ξερουν εκει στην Q οτι ειναι καλή η φθηνή καντίνα με το βρώμικο...οσο ειναι φθηνή. Αν ανεβάσει τις τιμές ο κόσμος θα προτιμήσει την καντίνα που στα ιδια χρηματα, δεν τον πηγαίνει αιμα.

Αυτά. Προσωπικα μολις ληξει ο χρονος ομιλίας μου θα πάω στην frog

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλουν με αυτόν τον τρόπο να την κλείσουν την καντίνα και όσοι επιμένουν να τους «ρίξουν» στην Wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση. Ερωτησεις μαλλον:

1. Μετα το 2μηνο που ληγει η καρτα, το 4μηνο που μπαινει η φραγη στις εισερχομενες ισχυει κανονικα ετσι; Εννοω οτι δεν εχει μειωθει κι αυτο;

2. Εχει δοκιμασει κανεις αφου του ληξει η καρτα στο 2μηνο να ενεργοποιησει την επεκταση υπολοιπου (0,50ε με χρεωση 0,10ε στην επομενη καρτα); Ισα ισα δηλαδη να μπορει να κανει αναπαντητες... Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει μειωθεί το 4μηνο

2. Δεν θα σου δωσει. Υπάρχει φραγη εξερχομενων,ο μόνος τρόπος να μπουν λεφτά είναι να ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση. Ερωτησεις μαλλον:

1. Μετα το 2μηνο που ληγει η καρτα, το 4μηνο που μπαινει η φραγη στις εισερχομενες ισχυει κανονικα ετσι; Εννοω οτι δεν εχει μειωθει κι αυτο;

2. Εχει δοκιμασει κανεις αφου του ληξει η καρτα στο 2μηνο να ενεργοποιησει την επεκταση υπολοιπου (0,50ε με χρεωση 0,10ε στην επομενη καρτα); Ισα ισα δηλαδη να μπορει να κανει αναπαντητες... Ευχαριστω.

παίδες η διατήρηση πολλων αριθμών όπως παλιά έχει λάβει τέλος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. υπάρχει τρόπος να κάνω φορητότητα από cosmote σε Q International ώστε να μπορώ να δέχομαι τις ποσφορές τους.

 

Για ποιες προσφορές μιλάς συγκεκριμένα? Γιατι αυτα τα πακετα το στανταρ που έχουν ειναι οι χαμηλες χρεωσεις προς εξωτερικο ενω αν δεν κανω λάθος δεν παιζουν σε περιαγωγή. Απο εκει και περα καποια εξτρα που εχουν δινονται στα πλαισια promotion σε νεα νουμερα. Δεν νομιζω οτι υπάρχει δυνατοτητα να κανεις φορητότητα σε international σε συγκεκριμενες προσφορες. Θυμιζω δε οτι η φορητότητα πλεον γινεται σε καταστημα μονο με κοστος 30€.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει μειωθεί το 4μηνο

2. Δεν θα σου δωσει. Υπάρχει φραγη εξερχομενων,ο μόνος τρόπος να μπουν λεφτά είναι να ανανεώσεις.

 

Πηρα σημερα στην εξυπηρετηση και η τυπισσα μου ελεγε οτι ουσιαστικα δεν προκειται για 4μηνο αλλα για +1μηνα απο τη ληξη της καρτας. Δηλαδη 3μηνο εως τη φραγη, αφου η καρτα ληγει πλεον στο διμηνο. Δε μου κανει εντυπωση πλεον, εναν στο δρομο να ρωτησω για μια διευκρινιση, πιο πολλη αξιοπιστια θα εχει απο την εξυπηρετηση της WIND.

 

παίδες η διατήρηση πολλων αριθμών όπως παλιά έχει λάβει τέλος

 

Αδερφε, δεν ειχα ποτε πολλους αριθμους, απλα προσπαθω να βρω παραθυρακια για να εξυπηρετησω αριθμους που χρειαζομαι (παππουδες, μικρα αδερφια κλπ). Στην Q με 0,50ε εχεις πολλες δυνατοτητες, αφου το κοστος ειναι κατι παραπανω απο 0,01ε το δευτερολεπτο. Αν εστω και ενας μηνας μετα τη ληξη της καρτας εξυπηρετειτο με αυτο τον τροπο θα κερδιζαμε ενα 10ευρο το χρονο

 

ΥΓ: Που καταντησαμε, αρχισαμε τα λογιστικα για να την παλεψουμε χαχα

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στην εξυπηρετηση και η τυπισσα μου ελεγε οτι ουσιαστικα δεν προκειται για 4μηνο αλλα για +1μηνα απο τη ληξη της καρτας. Δηλαδη 3μηνο εως τη φραγη, αφου η καρτα ληγει πλεον στο διμηνο. Δε μου κανει εντυπωση πλεον, εναν στο δρομο να ρωτησω για μια διευκρινιση, πιο πολλη αξιοπιστια θα εχει απο την εξυπηρετηση της WIND.

 

ακριβως, οτι να'ναι.Παντα στις επισημες ανακοινωσεις προσδιοριζεται επακριβως η χρονικη διαρκεια λήξης υπολοιπου ή φραγής. Ουδέποτε δόθηκε απο καμμία εταιρία γενικός κανόνας τύπου ν+1. Να χαμε να λέγαμε. Η τελευταια ανακοινωση που αφορά το θέμα μιλάει για 4 μηνες απο την τελευταία ανανέωση όσον αφορά τη φραγή. Και πάλι μάλιστα στην πράξη,όσο υπάρχει ενεργή η σιμ στο δίκτυο και λαμβάνει εισερχόμενες,είναι μεγάλη η πιθανοτητα η φραγη να καθυστερει ακομα και μήνες. Υπαρχουν βεβαια και (λίγες εδώ) αναφορες περι αμεσης φραγης στο 4μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στην εξυπηρετηση και η τυπισσα μου ελεγε οτι ουσιαστικα δεν προκειται για 4μηνο αλλα για +1μηνα απο τη ληξη της καρτας. Δηλαδη 3μηνο εως τη φραγη, αφου η καρτα ληγει πλεον στο διμηνο. Δε μου κανει εντυπωση πλεον, εναν στο δρομο να ρωτησω για μια διευκρινιση, πιο πολλη αξιοπιστια θα εχει απο την εξυπηρετηση της WIND.

 

 

 

Αδερφε, δεν ειχα ποτε πολλους αριθμους, απλα προσπαθω να βρω παραθυρακια για να εξυπηρετησω αριθμους που χρειαζομαι (παππουδες, μικρα αδερφια κλπ). Στην Q με 0,50ε εχεις πολλες δυνατοτητες, αφου το κοστος ειναι κατι παραπανω απο 0,01ε το δευτερολεπτο. Αν εστω και ενας μηνας μετα τη ληξη της καρτας εξυπηρετειτο με αυτο τον τροπο θα κερδιζαμε ενα 10ευρο το χρονο

 

ΥΓ: Που καταντησαμε, αρχισαμε τα λογιστικα για να την παλεψουμε χαχα

εφ'οσον έχεις πάνω από μία είναι πολλές,αν έχεις τρεις είναι πάρα πολλές :p

ούτε οι λογιστές σε σωνουν πια

αυτό λέω

όσοι θέλετε μπορείτε να ψηφίσετε για το επόμενο countdown στο φεις,αλλά μόνο το 1GB για 2€ μη σκοτωθούμε εδώ μέσα.... :p :p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...