Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

πόσο κόστιζει η φορητότητα σε q

στην ονλαιν φόρμα δεν βλέπω κάτι,μόνο τα 10€ της sim

 

10€ ειναι το κοστοε φορητοτητας...και ερχονται τα χαρτια με την καρτα στο σπιτι με κουριερ.Παιρνεις νομιζω και καρτα ανανεωσης μαζι.Ρωτα στο facebook page τους και μετα το πασχα κανε την φορητοτητα.

Σε αναβαθμισμενες περιοχες παντως το 4G μια χαρα ειναι.Μην πω ακομα και το H+ αν θες να κανεις οικονομια στα δεδομενα.

Γιατι μεχρι 20-22Mbps μπορει να δεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει τελευταία φορητότητα?

ΚΟΣΤΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

(ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 10€ ΕΩΣ 31/03/2018. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ Ή ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΙΔΙΩΤΩΝ Ή ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ)

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

μάλλον από τρίτη τώρα πια θα επικοινωνήσουν μαζί μου και θα σας ενημερώσω τι ισχύει

πάντως με άφησε και συμπλήρωσα τη φόρμα με κάρτα των 10€ κανονικά

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι γραφει στη φορμα παραγγελιας ισχύει. 10€ θα πληρώσεις. Θα σου φέρουν και καρτα ανανέωσης 10€. Ανεξαρτήτως του τιμοκαταλόγου,που αυτό που γράφει ειναι για τα καταστήματα.

Σήμερα έγινε το απιστευτο:αρχισαν ξανά να έρχονται μηνύματα απο το 12410 με προσφορές στους αριθμούς μου. Μαλιστα στον δευτερο ήρθε και το ειδικό με τα 1500. Να θυμίσω οτι τα ειχα κλεισει καταλάθος απο τις ρυθμίσεις επικοινωνίας και με αλλαγη της ρύθμισης αλλα και συνεχή αιτηματα στο cc δεν γινοταν τίποτα,χρόνια τώρα. Κάλιο αργά παρά ποτέ...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στον πατέρα τα 1500λεπτά και 1500 γίγα για 30 μέρες με 8.57.πριν λίγο ήρθε το μήνυμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από q,όλα καλά,10€ όπως είπατε,από εβδομάδα τώρα πια...

μια απορία

στο φεις μου είπαν ότι τα 10€ δεν είναι για αγορά πακέτου,αλλά η κοπέλα που με πήρε ότι μπορώ κανονικά να αγοράσω πακέτα

ποιος έχει δίκιο?

Link to comment
Share on other sites

Της ειπες οτι αναφέρεσαι στην online φορητότητα? Μπορεί να το μπερδεψε με τη διαδικασία του καταστήματος. Κανονικη κάρτα ανανέωσης παίρνεις. Χρησιμοποιούνται κανονικά για πακέτα.Μπαινουν 8.63 καθαρα και εχει και 3 € δωρο κατα την ενεργοποίηση οπως και 100 mb και 20 μηνύματα αν θυμάμαι καλά. Και με την ενεργοποιηση του myq παίρνεις αλλα 500 mb. Επισης δινει 500 mb απο την ανανέωση και αλλα 500 αν θυμαμαι καλά από την εγκατασταση του app.
Link to comment
Share on other sites

ναι και στους δύο το ανέφερα...άρα η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο είχε δίκιο

Όλα καλά λοιπόν

σας ευχαριστώ όλους

θα τα λέμε από βδομάδα ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

...

Σήμερα έγινε το απιστευτο:αρχισαν ξανά να έρχονται μηνύματα απο το 12410 με προσφορές στους αριθμούς μου. Μαλιστα στον δευτερο ήρθε και το ειδικό με τα 1500. Να θυμίσω οτι τα ειχα κλεισει καταλάθος απο τις ρυθμίσεις επικοινωνίας και με αλλαγη της ρύθμισης αλλα και συνεχή αιτηματα στο cc δεν γινοταν τίποτα,χρόνια τώρα. Κάλιο αργά παρά ποτέ...

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα, αν και έχω επαναφέρει τις ρυθμίσεις από το site αλλά και από την εφαρμογή, έχω στείλει μήνυμα στη φόρμα 3-4 φορές, έχω απευθυνθεί σε καταστήματα αλλά και μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας στα κεντρικά... Τίποτα όμως... Εσένα έγινε έτσι ξαφνικά, χωρίς να κάνεις τίποτα περισσότερο από αυτά που αναφέρεις ότι έχεις κάνει ήδη;

 

Στάλθηκε από το Power 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως,ξαφνικα εγινε. Βέβαια στις 21/2 τους ειχα γραψει στο messenger ρωτώντας για την προσφορά των 8 gb τότε και επ'ευκαιρία ειχα επαναλάβει το προβλημα με τα μηνύματα του 12410. Ήταν η πρώτη φορά που το έθεσα μέσω Messenger και ειχαν πει το γνωστό,οτι προωθούμε το αίτημα για τις προσφορές. Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με αυτό ή αν τελικά διόρθωσαν/άλλαξαν κάτι στο σύστημα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΩPO MONO ΓIA ΣENA! 1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE

Αυτό ήρθε σήμερα,υπάρχει περίπτωση να τα δώσουν και με 5€ όπως είχε αναφερθεί πιο παλιά,οτι συνέβαινε στην πράξη?

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/KVKf7

Τυχαιο δεν ειναι σιγουρα παιδια! Μαλλον η Q προσπαθει να δελεασει τον κοσμο να καταναλωσει το υπολοιπο του σε πακετα, μιας και εξ αναγκης τον αναγκαζει να βαζει κατ ελαχιστον ενα ταλιρο το διμηνο... Καλο μεν για οσους μας εξυπηρετει (αν και νομιζω οι περισσοτεροι το θελουμε για τη χρεωση ανα δευτερολεπτο, κατι που προφανως δε θα ισχυει για το συγκεκριμενο πακετο) κακο για οσους δε θελουν να ξοδευουν 8,57ε το μηνα...

Επισης, εχετε κατα νου οτι η Q μπορει να ακυρωσει ανα πασα στιγμη την προσφορς σε οσους το εστειλε! Δε σημαινει δλδ οτι ειναι μονιμη, οπως στα προνομιακα πακετα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στον πατέρα τα 1500λεπτά και 1500 γίγα για 30 μέρες με 8.57.πριν λίγο ήρθε το μήνυμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Τα 1500 είναι ανά δευτερόλεπτο ;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην το ακυρώσει, ο κόσμος που ψάχνεται απλά θα πάει αλλού. Πολύ λίγος κόσμος πια μένει στη λογική ''δεν αλλάζω αριθμό''
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς το ίδιο έηινε και σε εμένα.

 

ενώ πότε δε μου έρχονταν μηνύματα προσφορών, ξαφνικά άρχισαν να έρχονται αβέρτα με πρώτη και καλύτερη την "φοιτητική"

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα δεν έχει έρθει μήνυμα; Πέρα από το κλασικό βάλε κάρτα 10€ σε δύο μέρες από σήμερα και ένα με 500' και 50 sms με 4,44€ ούτε το "φοιτητικό", ούτε κάτι καλό για GB μου έχει έρθει. Για να δούμε από εδώ και μπρος που λήγει σε ένα μήνα η κάρτα τι θα στείλουν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πακετο qcard απο καταστημα ποσο κοστιζει αυτη τη στιγμη?

 

Μονίμως αναφέρεται στο site σε κόστος ενεργοποίησης 30€ και μονίμως είναι σε προσφορά στα 10€... Αν μπεις σε κανένα κατάστημα και σου πουν 30, ρώτα και σε κανένα άλλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ανανεώσω σήμερα και θα ενημερώσω.

 

Θέλουμε αναλυτική αναφορά: με ποια μέθοδο έκανες την ανανέωση, πόσα € είχες την διάθεση να προσφέρεις στην εταιρία και πόσα € είχε τη διάθεση να σου επιστρέψει αυτή στο λογαριασμό σου (με ακρίβεια λεπτού του ευρού)!

Link to comment
Share on other sites

ήρθαν τα χαρτιά και η σιμ με την κάρτα ανανέωσης σήμερα,σε πόσες θα ολοκληρωθεί η φορητότητα?
Link to comment
Share on other sites

Πακετο qcard απο καταστημα ποσο κοστιζει αυτη τη στιγμη?

 

Σε κατάστημα δεν γνωρίζω, ωστόσο αν βοηθάει, εγώ προμηθεύτηκα τη δικιά μου από πωλήτρια στην κεντρική πλατεία της περιοχής μου, με κόστος 1€.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι απαντάς σ' αυτό.

Πακετο qcard απο καταστημα ποσο κοστιζει αυτη τη στιγμη?

 

Σε κατάστημα δεν γνωρίζω, ωστόσο αν βοηθάει, εγώ προμηθεύτηκα τη δικιά μου από πωλήτρια στην κεντρική πλατεία της περιοχής μου, με κόστος 1€.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι απαντάς σ' αυτό.

 

Ακριβώς. Έκανα λάθος παράθεση βέβαια, την οποία μόλις διόρθωσα. Σε ευχαριστώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...