Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα ενεργοποίησα κι εγώ την προσφορά για τα 2GB και μετά που πήγα στην εφαρμογή να τσεκάρω το υπόλοιπο μου πετάει το εξής μήνυμα: " Η εγγραφή σου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Κάνε κλικ στον σύνδεσμο που σου έχει αποσταλεί με e-mail για να την ενεργοποιήσεις". Και φυσικά δεν έχει έρθει κανένα e-mail. Ούτε απο το σαιτ μπορώ να μπω. Μου βγάζει το ίδιο. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Σημειωτέον ότι είμαι εγγεγραμμένος στο MyQ από πέρυσι τον Ιούνιο που το ενεργοποίησα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την προσφορά για δωρεάν ίντερνετ και μέχρι στιγμής με έχει χρεώσει δύο φορές από 1.20 ευρώ στέλνοντας μου SMS ότι έχω χρεωθεί για χρήση mobile internet

Αν έλαβες απαντητικό SMS ότι ενεργοποιήθηκε κανονικά η προσφορά, προφανώς δεν θα υπήρχε λόγος να χρεωθείς κίνηση δεδομένων. Στο απαντητικό SMS αναφέρει ότι μπορείς να στείλεις ΥΠ2 στο 1285 για να σου πει μάλιστα και πόσα από τα 2GB σου μένουν ακόμα.

 

Μόλις τώρα ενεργοποίησα κι εγώ την προσφορά για τα 2GB και μετά που πήγα στην εφαρμογή να τσεκάρω το υπόλοιπο μου πετάει το εξής μήνυμα: " Η εγγραφή σου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Κάνε κλικ στον σύνδεσμο που σου έχει αποσταλεί με e-mail για να την ενεργοποιήσεις". Και φυσικά δεν έχει έρθει κανένα e-mail. Ούτε απο το σαιτ μπορώ να μπω. Μου βγάζει το ίδιο. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Σημειωτέον ότι είμαι εγγεγραμμένος στο MyQ από πέρυσι τον Ιούνιο που το ενεργοποίησα...

 

Δεν έχει σχέση με την προσφορά. Άρχισε να το κάνει ξαφνικά από το μεσημέρι. Κάποιο κόλλημα έχει φάει το myQ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ενεργοποίησα κι εγώ την προσφορά για τα 2GB και μετά που πήγα στην εφαρμογή να τσεκάρω το υπόλοιπο μου πετάει το εξής μήνυμα: " Η εγγραφή σου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Κάνε κλικ στον σύνδεσμο που σου έχει αποσταλεί με e-mail για να την ενεργοποιήσεις". Και φυσικά δεν έχει έρθει κανένα e-mail. Ούτε απο το σαιτ μπορώ να μπω. Μου βγάζει το ίδιο. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Σημειωτέον ότι είμαι εγγεγραμμένος στο MyQ από πέρυσι τον Ιούνιο που το ενεργοποίησα...

 

Το έκανε και σε μένα! Ουσιαστικά έχουν διαγράψει το λογαριασμό μου στο MyQ!!! Μπορείς να ακολουθήσεις ξανά τη διαδικασία εγγραφής (με νεο username) και όλα κομπλέ! Να σημειώσω ότι το ίδιο έγινε και σε ένα φίλο μου, ο οποίος δεν είχε ενεργοποιήσει την πασχαλινή προσφορά. Οπότε μάλλον κάτι παίχτηκε με το σύστημα και διέγραψε άτομα αβέρτα!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα! Ουσιαστικά έχουν διαγράψει το λογαριασμό μου στο MyQ!!! Μπορείς να ακολουθήσεις ξανά τη διαδικασία εγγραφής (με νεο username) και όλα κομπλέ! Να σημειώσω ότι το ίδιο έγινε και σε ένα φίλο μου, ο οποίος δεν είχε ενεργοποιήσει την πασχαλινή προσφορά. Οπότε μάλλον κάτι παίχτηκε με το σύστημα και διέγραψε άτομα αβέρτα!

 

Ή πρόκειται για μια προσωρινή δυσλειτουργία της βάσης δεδομένων που θα αποκατασταθεί... Να διαγράψει το σύστημα άτομα αβέρτα πάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ενεργοποιήσει την προσφορά και έχετε κάνει χρήση των δεδομένων τσεκάρετε το υπόλοιπο σας καλώντας το 1225 (γιατί η εφαρμογή δε δουλεύει ) μήπως σας έχουν χρεώσει 1.20 ευρώ για χρήση ίντερνετ.

Μπάχαλο τα έκαναν πάλι......

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μου αφαίρεσαν από το υπολοιπο μου 3.60 ευρώ για χρήση daily internet !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με wifi μου δουλεύει κανονικά η εφαρμογή. Ριξτε μήνυμα στο messenger απαντανε σχετικά γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ή πρόκειται για μια προσωρινή δυσλειτουργία της βάσης δεδομένων που θα αποκατασταθεί... Να διαγράψει το σύστημα άτομα αβέρτα πάει πολύ.
Εγώ ξανά έκανα εγγραφή απ την αρχή κ μου έδωσε κ 500mb

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήσε με λίγο ρε παιδιά, με €10 ποσο gigabyte μπορουμε να αγοράσουμε ή στο κατάστημα ή με sms ??? Θέλω τουλάχιστον 5 gigabyte του μήνα....η καλύτερη επιλογή πιο είναι...μιλάω για Q card...Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα! Ουσιαστικά έχουν διαγράψει το λογαριασμό μου στο MyQ!!! Μπορείς να ακολουθήσεις ξανά τη διαδικασία εγγραφής (με νεο username) και όλα κομπλέ! Να σημειώσω ότι το ίδιο έγινε και σε ένα φίλο μου, ο οποίος δεν είχε ενεργοποιήσει την πασχαλινή προσφορά. Οπότε μάλλον κάτι παίχτηκε με το σύστημα και διέγραψε άτομα αβέρτα!

 

Τελικά διαπίστωσα οτι και σε ενα δικο μου νούμερο συμβαίνει το ίδιο. Μίλησε κανείς μαζί τους γι'αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ανεξάρτητα από το αν έχει ενεργοποιηθεί η προσφορά των 2 γίγα, δεν λειτουργεί η εφαρμογή για κανένα λογαριασμό που έχω στην Q. Σε όλους τους λογαριασμούς εμφανίζεται το μήνυμα ότι ο λογαριασμός δεν έχει ενεργοποιηθεί...

Καλό Πάσχα Q

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθε φίλος μου. Εχασε την δυνατότητα να μπαίνει στο myQ . Δεν αναγνώριζε το λογαριασμό (email και αριθμό) ως να ΜΗΝ είχε φτιάξει ποτέ λογαριασμό.

τηλεφώνησε στο 1222 και του το ρύθμισαν (όρισαν αυτοί νέο κωδικό και μπήκε). Το ξέρουν το ζήτημα έχει γίνει χαμός.

 

Υ.Γ. δε νομίζω δεν ξέρω να σχετίζεται με τα 2γβ δώρο (όπως υπονοείται παραπάνω) καθώς και εγώ τα ενεργοποίησα και δεν έπαθε τπτ το δικό μου myQ. Κάτι πρέπει να έγινε με την βάση δεδομένων τους.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παθών κι εγώ, από χτες δε μπορώ να μπω στο myq.gr. Δοκιμάζω με μήνυμα μέσω facebook messenger να βγάλω άκρη, βαριέμαι τα τηλέφωνα υποστήριξης!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήσε με λίγο ρε παιδιά, με €10 ποσο gigabyte μπορουμε να αγοράσουμε ή στο κατάστημα ή με sms ??? Θέλω τουλάχιστον 5 gigabyte του μήνα....η καλύτερη επιλογή πιο είναι...μιλάω για Q card...Ευχαριστώ πολύ

 

Απο το κατάστημα με 7€ παίρνεις 4GB! ανανεώνεις και τον χρόνο ομιλίας σου στο κατάστημα ωστε να πάρεις BONUS 1GB! Σύνολο 5GB! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά μπαίνω στο myq app. Δείτε στο play store μήπως έχει κάποιο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το κατάστημα με 7€ παίρνεις 4GB! ανανεώνεις και τον χρόνο ομιλίας σου στο κατάστημα ωστε να πάρεις BONUS 1GB! Σύνολο 5GB! ;)

Πως γίνεται αυτό με τα 5γιγα; Αναλυτικά πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν αφορα ολα τα νούμερα του myq. Απο τα 3 που εχω στην εφαρμογή το ενα παρουσιάζει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά μπαίνω στο myq app. Δείτε στο play store μήπως έχει κάποιο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται αυτό με τα 5γιγα; Αναλυτικά πες μας.

 

Αναλυτικά το έγραψα και πάνω. Πας στο κατάστημα και ανανεώνεις με 10€! έτσι πάιρνεις Bonus 1GB! και στο κατάστημα επίσης βάζεις το πακέτο με 4GB με 7€! και σου μένουν κάτι ψιλά στην κάρτα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά μπαίνω στο myq app. Δείτε στο play store μήπως έχει κάποιο update.
Εδώ λέμε τόσοι άνθρωποι ότι υπάρχει πρόβλημα, λες να μην ξέρουμε να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή;

Μίλησα πριν δύο ώρες με την εξυπηρέτηση και έδωσα βλάβη για τρεις αριθμούς. Γίνεται χαμός από ότι κατάλαβα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξαναέκανα εγγραφή με τα ίδια σχεδόν στοιχεία (μόνο το όνομα χρήστη άλλαξα) και ξαναγραφτηκα στο myQ και πήρα και δώρο 500ΜΒ! Όσοι έχετε πρόβλημα με τον λογαριασμό σας κάντε το ίδιο να τσιμπήσετε και το δώρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ λέμε τόσοι άνθρωποι ότι υπάρχει πρόβλημα, λες να μην ξέρουμε να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή;

Μίλησα πριν δύο ώρες με την εξυπηρέτηση και έδωσα βλάβη για τρεις αριθμούς. Γίνεται χαμός από ότι κατάλαβα...

 

Κι εγώ είχα πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ήταν πρόβλημα από την μεριά τους και θα μου ενεργοποιούσαν τον λογαριασμό μου που φαινόταν ανενεργός εντός μιας ώρας αλλά δεν είχε φτιάξει τρεις ώρες μετά οπότε ξαναέκανα εγγραφή και τώρα όλα οκ. Πήρα και 500 ΜΒ δώρο για την εγγραφή!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ξαναέκανα εγγραφή με τα ίδια σχεδόν στοιχεία (μόνο το όνομα χρήστη άλλαξα) και ξαναγραφτηκα στο myQ και πήρα και δώρο 500ΜΒ! Όσοι έχετε πρόβλημα με τον λογαριασμό σας κάντε το ίδιο να τσιμπήσετε και το δώρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κι εγώ είχα πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ήταν πρόβλημα από την μεριά τους και θα μου ενεργοποιούσαν τον λογαριασμό μου που φαινόταν ανενεργός εντός μιας ώρας αλλά δεν είχε φτιάξει τρεις ώρες μετά οπότε ξαναέκανα εγγραφή και τώρα όλα οκ. Πήρα και 500 ΜΒ δώρο για την εγγραφή!

Χρησιμοποιησες καθόλου τα 500 mb;Αν ναι(τουλαχιστον 50 mb), δες το υπολοιπο σου μηπως σου εχει τραβηξει 1,20 ευρω για χρηση ιντερνετ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά το σύστημα της wind κάνει νερά... Όπως παλιότερα κάθε λίγο και λιγάκι έπεφτε η εφαρμογή....

 

Απαράδεκτο για δικό τους σφάλμα της Wind να πρέπει φτιάξεις λογαριασμό από την αρχή και να γίνει σε μένα με τους 10 λογαριασμούς και να πρέπει να τους φτιάξω από την αρχή.... Κωδικούς username email κ. τ. λ

 

Κάθε λογαριασμό που θα φτιάχνω και τηλέφωνο στο 8005000200 με καντιλια όχι να χρωθουμε κιόλας τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση για δικά τους σφάλματα

Edited by XP130TD

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιησες καθόλου τα 500 mb;Αν ναι(τουλαχιστον 50 mb), δες το υπολοιπο σου μηπως σου εχει τραβηξει 1,20 ευρω για χρηση ιντερνετ!!!

 

Όχι, καμία χρέωση αλλά είχα ενεργοποιήσει τα 2GB νωριτερα χθες οπότε είχα δεδομένα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/AB8gU

Απαντηση απο το μεσσεντζερ της F2G (ομως και στο Q να στελνα πιστευω το ιδιο θα ηταν). Αντε να δουμε...

το ιδιο απαντησαν και απο q.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά τις 29/3, σε online ανανέωση,παρακρατηση 0.30?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...