Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας, σας παρακαλώ να με βοηθήσει κάπιος, έκο το δεύτερη μου sim Q και πριν 2 μήνες εχει απενεργοποιηθεί εισερχόμενες κλήσεις, θελω να σας ρωτήσω πόσο μήνες έκο περιθώριο ακόμα για να βάλουμε κάρτα για να μην χάσουμε το αριθμό. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

το περιθωριο ειναι 12 μηνες απο την τελευταια φορα που εβαλες λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα σε Q από Cosmote με online αίτηση, Σαββάτο απόγευμα έγινε η αίτηση, το βράδυ της ίδιας μέρας με πήραν από τη Wind τηλέφωνο για επιβεβαίωση, Τρίτη έφερε η ACS SIM και συμβόλαια και σήμερα το μεσημέρι ενεργοποιήθηκε η νέα SIM.

 

Αρχικά παρατήρησα ότι δεν είχα 4G πρόσβαση (η συσκευή έχει Band 20). Σε κατάστημα της Wind ο αχρηστίδης προσπάθησε να με πείσει ότι... φταίει η συσκευή μου επειδή δεν υποστηρίζει 4G αλλά... LTE (παρότι πιο πρίν το σύστημα του έδειχνέ ότι η συσκευή μου υποστηρίζει 4G). Επίσης δεν κατάφερε να μου δώσει να κάνω την αίτηση για να μπω στους καταλόγους του μητρώου 11. Κρίμα στο μισθό του.

 

Τελικά γύρισα σπίτι και κάλεσα το 1222 και εκεί (μετά από μια ανακατεύθυνση, καθώς αρχικά με έστειλε σε υπάλληλου που εξυπηρετούσε συμβόλαια) έγινε η αίτηση, ενώ μου είπαν ότι δεν ήταν ενεργοποιημένο το 4G στη σύνδεσή μου :blink:, και ότι μέχρι το μεσημέρι της επόμενης μέρας θα ενεργοποιούταν.

 

Oh well.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα σε Q από Cosmote με online αίτηση, Σαββάτο απόγευμα έγινε η αίτηση, το βράδυ της ίδιας μέρας με πήραν από τη Wind τηλέφωνο για επιβεβαίωση, Τρίτη έφερε η ACS SIM και συμβόλαια και σήμερα το μεσημέρι ενεργοποιήθηκε η νέα SIM.

 

Αρχικά παρατήρησα ότι δεν είχα 4G πρόσβαση (η συσκευή έχει Band 20). Σε κατάστημα της Wind ο αχρηστίδης προσπάθησε να με πείσει ότι... φταίει η συσκευή μου επειδή δεν υποστηρίζει 4G αλλά... LTE (παρότι πιο πρίν το σύστημα του έδειχνέ ότι η συσκευή μου υποστηρίζει 4G). Επίσης δεν κατάφερε να μου δώσει να κάνω την αίτηση για να μπω στους καταλόγους του μητρώου 11. Κρίμα στο μισθό του.

 

Τελικά γύρισα σπίτι και κάλεσα το 1222 και εκεί (μετά από μια ανακατεύθυνση, καθώς αρχικά με έστειλε σε υπάλληλου που εξυπηρετούσε συμβόλαια) έγινε η αίτηση, ενώ μου είπαν ότι δεν ήταν ενεργοποιημένο το 4G στη σύνδεσή μου :blink:, και ότι μέχρι το μεσημέρι της επόμενης μέρας θα ενεργοποιούταν.

 

Oh well.

 

Ετσι εγινε και σε δικια μου

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν από κανένα χρόνο και κάτι σε αριθμό που πήγε Q από φορητότητα, το ίδιο ακριβώς έγινε.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 3G+ δίκτυο της Wind είναι πάναργο, ακόμα και στην Αθήνα, ανεξαρτήτως σήματος. Στην Cosmote για ένα χρόνο δεν είχα 4G λόγω παλιάς SIM (πιο παλία από το 2006) αλλά είχε άριστη κάλυψη HSPA+ και ταχύτητες τουλάχιστον 12/1 Mbps Down/Up. Οι ταχύτητες HSPA+ της Wind κυμαίνονται μεταξύ 3-6Mbps Down, 1-3 Up, ενώ έπεσα μέχρι και σε EDGE δίκτυο μερικές φορές όταν γύριζα σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Πως το βάζεις αυτό με τα 4GB με 7€; Δεν το έχω δει να αναφέρεται πουθενά, ούτε μου το είχαν προτείνει ποτέ σε κατάστημα που έκανα ανανεώσεις μέχρι πέρυσι πριν αρχίσω τις online...

 

Το ζητάς να σου το ενεργοποιήσουν στο κατάστημα! μόνο σε κατάστημα είναι διαθέσιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμπτωματικά, μόλις μου ηρθε SMS με τα παραπάνω.

Έρχεται κατα καιρούς, δεν ήξερα οτι έχει πάγια ισχύ...

 

ναι και εμένα μου έρχεται sms αλλά και να μην μου έρθει το ενεργοποιώ κάθε μήνα απο κατάστημα wind! είναι πολύ καλό για αυτούς που χρησιμοποιούν αρκετά το internet και έχει και διάρκεια 30 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποτε δεν μου φέρουν μήνυμα προσφορών, το νούμερο μου Q ξεκινάει 694 και οχι 699. Μήπως για αυτό το λόγω δεν μου φέρουν μήνυμα προσφορών??? Ξέρει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Tα mb απο την προσφορα του 8gb/για 8 μηνες ισχυουν σε ολες τις χωρες της Ε.Ε. ?(νομιζω πως ναι)

Τα Μb απο την ανανεωση της καρτας των 10€ (1gb) ισχυουν στις χωρες της Ε.Ε?

Ο χρονος ομιλιας πιστευω οτι ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Tα mb απο την προσφορα του 8gb/για 8 μηνες ισχυουν σε ολες τις χωρες της Ε.Ε. ?(νομιζω πως ναι)

Τα Μb απο την ανανεωση της καρτας των 10€ (1gb) ισχυουν στις χωρες της Ε.Ε?

Ο χρονος ομιλιας πιστευω οτι ισχυει.

Πρόσφατα σε ταξίδι στην Γερμανία, ισχύει το 8gb για 8 μήνες όπως είπες. Και ο χρόνος ομιλίας από πακέτο που έχεις ενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Tα mb απο την προσφορα του 8gb/για 8 μηνες ισχυουν σε ολες τις χωρες της Ε.Ε. ?(νομιζω πως ναι)

Τα Μb απο την ανανεωση της καρτας των 10€ (1gb) ισχυουν στις χωρες της Ε.Ε?

Ο χρονος ομιλιας πιστευω οτι ισχυει.

 

γενικά ισχύουν έξω όσα είναι πληρωμένα (έστω και με ελάχιστα €)

 

το 8/8 ισχύει στην ΕΕ

τα 1024 ΜΒ και τα 1000' προς Q που δινονται δωρεαν ΔΕΝ ισχύουν

Link to comment
Share on other sites

Ενω τα λεπτα από το συνδυασμό με το σταθερό έληξαν χτες (και φορτώθηκαν σήμερα τα καινούργια) το μήνυμα λήξης ήρθε πριν λίγο. Ή αποφάσισαν να κάνουν πλάκα ή κατι πάει στραβά στο σύστημα τους.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εγινε και σε δικια μου

 

Χρειάστηκε και εσένα ενεργοποίηση το 4G manually; Περίεργο.

 

Κι εμένα πριν από κανένα χρόνο και κάτι σε αριθμό που πήγε Q από φορητότητα, το ίδιο ακριβώς έγινε.

 

Sent from my SM-G930F

και σε εμενα εγινε περσι.το 4g το ενεργοποιουν αφου το πεις και επισης στο support δεν ξερουν κατι οταν μιλησα με τεχνικο μου το εφτιαξε αμεσως..

το καλυτερο σημα λενε μετα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενω τα λεπτα από το συνδυασμό με το σταθερό έληξαν χτες (και φορτώθηκαν σήμερα τα καινούργια) το μήνυμα λήξης ήρθε πριν λίγο. Ή αποφάσισαν να κάνουν πλάκα ή κατι πάει στραβά στο σύστημα τους.

 

Σήμερα έληξε το q economy και μέχρι στιγμής δεν έχει έρθει κανένα μήνυμα.

Κανονικά, έρχεται μήνυμα από την προηγούμενη ημέρα που ενημερώνει ότι το πακέτο θα λήξει.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε τη WIND δεν μας είχε συνηθίσει σε μοίρασμα δωρεάν GB!

 

ΔΩPO 2GB: TH M.ΔEYTEPA 2/4 ΘA ΛABEIΣ 2GB ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN. ΣOY YΠENΘYMIZOYME OTI MΠOPEIΣ NA TA XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ ENTOΣ EΛΛAΔAΣ EΩΣ KAI 08/4. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTEIΛE YΠ2 ΣTO 1285. KAΛO ΠAΣXA!

Link to comment
Share on other sites

open-pasxa-2.jpg

 

2GB ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

 

Τώρα εάν είσαι συνδρομητής WIND έχεις εντελώς δωρεάν 2GB για όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα!

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να στείλεις δωρεάν SMS ‘’2’’ στο 1285 για να ζήσεις την εμπειρία ενός δικτύου που δεν σταματάει να μεγαλώνει για σένα, σε όποιο σημείο της Ελλάδας κι αν βρίσκεσαι. Καλές γιορτές & καλό σερφάρισμα!

 

Για ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου ατομικών, οικογενειακών και συνδυαστικών προγραμμάτων:

 

Η προσφορά αποδίδει συνολικά 2GB εντελώς δωρεάν.

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου κινητής.

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 02/04/2018 (00:01) έως και Κυριακή του Πάσχα 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 02/04/2018 (00:01) έως 08/04/2018 (23:59).

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα ενημερωθούν αυτόματα με δωρεάν SMS στο 80% και 100% της κατανάλωσης της προσφοράς 2GB.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή.

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για εταιρικούς συνδρομητές.

Τα δωρεάν ΜΒ έχουν ισχύ έως και τις 08/04/2018 (23:59), ανεξαρτήτως ημερομηνίας εγγραφής.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται ανά 1ΚΒ.

Τα δωρεάν MB της προσφοράς δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Τα δωρεάν ΜΒ δεν είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση από το εξωτερικό.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα MB της ενσωματωμένης χρήσης του προγράμματος ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet.

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει τα δωρεάν 2GB μέσα στην περίοδο της προσφοράς (02/04/2018-08/04/2018), θα συνεχίσει να κάνει χρήση Internet με βάση την ενσωματωμένη χρήση Mobile Internet του πρόγραμματός του ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet ή με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Οι συνδρομητές συμβολαίου που έχουν ενεργοποιημένη την προσφορά θα μπορούν να ενημερωθούν για το υπόλοιπο της προσφοράς με δωρεάν κλήση στο

1268 για συνδρομητές Καρτοσύνδεσης

1270 για συνδρομητές στα προγράμματα W & W Plus, Triple Play, WIND to ALL

Μέσω του myWIND & myWIND app ή στέλνοντας SMS “ΥΠ2” στο 1285

 

Για συνδρομητές καρτοκινητής WIND:

 

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές καρτοκινητής WIND.

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 02/04/2018 (00:01) έως και Κυριακή του Πάσχα 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 02/04/2018 (00:01) έως 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 από 02/4/2018 (00:01) έως 08/4/2018 (23:59).

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή.

Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά ο συνδρομητής πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας από την 01/02/2018 και μετά.

Τα δωρεάν MB δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Για την ενεργοποίηση και χρήση των δωρεάν MB της προσφοράς απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από bonus και προσφορές.

 

Πηγή: https://www.wind.gr/

 

Edit: Ισχύει και για όλα τα Q και για το Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G και για Καρτοσύνδεση WIND.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την προσφορά για δωρεάν ίντερνετ και μέχρι στιγμής με έχει χρεώσει δύο φορές από 1.20 ευρώ στέλνοντας μου SMS ότι έχω χρεωθεί για χρήση mobile internet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...