Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω πω ευτηχώς πρόλαβα και την έκανα...(τρία νουμεράκια) πως την είδαν έτσι οι τύποι: Επειδεί πρόσθεσαν 100 mb στο πακέτο με τα 6 ευρώ προσθέσαν 1 ευρώ; Τέλος διαχείρησης σε κάθε ανανέωση; Φόρους βάζει μόνο το κράτος απατεώνες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα +100mb +1€ είναι για το f2g.

 

Αυτό το είδα...το έγραψα απλώς για να πώ ότι οι τύποι ξεπέρασαν τα όρια. Σε λίγο και στο πακέτο 3,5 ευρώ (σύντομα 4 ευρώ) που δίνει 150' προς όλους και 150' προς Wind θα προσθέσουν 25 mb και θα το πανε 4,5 ευρώ:D

Link to comment
Share on other sites

μη το γελας καπου εκει θα παει δυστυχως...

 

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ακουθήσουν και οι υπόλοιποι βέβαια αυτή την αθλιότητα του τέλους διαχείρισης των 0,30 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Για μερικούς αυτό το 0,30 θα είναι το κερασάκι στην τούρτα για να σταματήσουν να είναι συνδρομητές της κιου και γουιντ. Εγω με την αυξηση του πακετου απο 3,5 σε 4 είπα θα βάζω μόνο 5 ευρώ κάθε 3μηνο. Τώρα που θα βάλουν και το 0,30 θα περιμένω να ξαναπανε οι φορητοτητες στη μηδενική χρεωση και θα τους κουνήσω το μαντίλι.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στα παράπονα και μου εξήγησαν πως το τέλος 0.30€ αφορά κάρτες του περίπτερου (κόστη φυσικής κάρτας) κι όχι άυλη ανανέωση σε κατάστημα/online.
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευω πρωτη φορά στο Εξωτερικό

Θα ειμαι Κυπρο για 6 μερες

Αν ενεργοποιησω το παρακατω πακετο

https://imgur.com/a/CAtX3

Θα μπορω να κανω κλησεις σε Κυπριακους αριθμους οσο θα ειμαι εκει με αυτο το πακετο ;

Θα μπορώ να κανω κλησεις προς την Ελλαδα οσο ειμαι εκει με αυτο το πακετο;

Εχω και δεσομενα απο το πακετο των 8 gb για 8 μηνες, και απο την αναναιωση που εκανα.

https://imgur.com/a/OQ3Rv

Αν χρησιμοποιησω δεδομενα θα αφαιρεθουν mb απο τα πακετα ή χρηματα απο το υπολοιπο ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα προσφερόμενα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται προς διεθνείς προορισμούς, προς την Ελλάδα και κατά την περιαγωγή στην ΕΕ (εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις). Έχουν κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες

Κατά την περιαγωγή, τα διαθέσιμα λεπτά μπορούν να καταναλωθούν προς κινητά και σταθερά στην χώρα της ΕΕ που βρίσκεσαι και προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

 

Δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην περιαγωγή υπηρεσίες / πακέτα Mobile Internet τα οποία προσφέρονται στους συνδρομητές χωρίς κόστος και στα πλαίσια προωθητικών ενεργειών

 

Εξερχόμενες κλήσεις

 

Οι συνδρομητές καταναλώνουν τον ενσωματωμένο χρόνος ομιλίας (προς όλους ή προς λοιπά εθνικά δίκτυα) του πακέτου τους για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης χωρίς επιπλέον χρέωση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευω πρωτη φορά στο Εξωτερικό

Θα ειμαι Κυπρο για 6 μερες

Αν ενεργοποιησω το παρακατω πακετο

https://imgur.com/a/CAtX3

Θα μπορω να κανω κλησεις σε Κυπριακους αριθμους οσο θα ειμαι εκει με αυτο το πακετο ;

Θα μπορώ να κανω κλησεις προς την Ελλαδα οσο ειμαι εκει με αυτο το πακετο;

Εχω και δεσομενα απο το πακετο των 8 gb για 8 μηνες, και απο την αναναιωση που εκανα.

https://imgur.com/a/OQ3Rv

Αν χρησιμοποιησω δεδομενα θα αφαιρεθουν mb απο τα πακετα ή χρηματα απο το υπολοιπο ;

 

Αυτό το πακέτο ειναι και για να καλείς από εδώ σε νούμερα στη Κύπρο αλλά και σε περιαγωγή.Πλεον μπορεις να μην το βαλεις αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά να εχεις τηλέφωνο στη Κύπρο και να καλείς νούμερα τοπικά και Ελλάδα.Τα λεπτά προς όλους ισχύουν μόνο στη περιαγωγη ακομα και αν καλείς Ελλάδα σε νούμερο Wind/Q.

Για τα δεδομένα,bonus ανανέωσης και προσφορές δεν ειναι διαθέσιμες για περιαγωγή.Βαζεις τα 700Mb με 4€.Απο δίκτυο θα εχεις πλήρη περιαγωγή με MTN.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω το πακετο των 8γιγα ισχυει και σε ευρωπαικη περιαγωγη

 

Δεν νομίζω,τα bonus και οι προσφορές δεν ισχύουν.Το ίδιο κάνουν και οι τρεις.Και εκτός αυτού,το φοιτητικο της Wind μπορεις να το χρησιμοποιήσεις στη περιαγωγή.Οι άλλες σε αναγκάζουν να πάρεις έξτρα πακέτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ισχύει κατά την περιαγωγή το πακέτο/προσφορά δεδομένων 1GB/μήνα για οχτώ μήνες, το έχω χρησιμοποιήσει πάνω από μία φορές!
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευω πρωτη φορά στο Εξωτερικό

Θα ειμαι Κυπρο για 6 μερες

Αν ενεργοποιησω το παρακατω πακετο

https://imgur.com/a/CAtX3

Θα μπορω να κανω κλησεις σε Κυπριακους αριθμους οσο θα ειμαι εκει με αυτο το πακετο ;

Θα μπορώ να κανω κλησεις προς την Ελλαδα οσο ειμαι εκει με αυτο το πακετο;

Εχω και δεσομενα απο το πακετο των 8 gb για 8 μηνες, και απο την αναναιωση που εκανα.

https://imgur.com/a/OQ3Rv

Αν χρησιμοποιησω δεδομενα θα αφαιρεθουν mb απο τα πακετα ή χρηματα απο το υπολοιπο ;

 

Στην ΕΕ(περιαγωγη) δεν ισχυει το μπονους του 1 GB που δινει με την ανανεωση

το 1 GB το μηνα για 8 μηνες δουλευει κανονικα

 

επισης για την ομιλια απλα βαζεις ενα πακετακι Qeconomy ή το 4€ για ολους και μιλας σαν να εισαι στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να αλλάξουμε κάτι στο apn για να έχουμε 4g data στο εξωτερικό;

Το πακέτο Qeconomy με τα 3,5€ δουλεύει για roaming σύμφωνα με τα άνω posts αν και δεν το λέει στο site της q καθαρά!

Αν τελειώσουν τα 2GB του summer data για roamin, θα πάρει από αυτά της προσφοράς 1GB για 8 μήνες με 8€;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να αλλάξουμε κάτι στο apn για να έχουμε 4g data στο εξωτερικό;

 

Το ιδιο παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Σας το είπα ότι το 8ευρω πακέτο θα λειτουργήσει!

Το 8€ είναι αγορασμένο πακέτο δεδομένων όχι "bonus" (δωρεάν), οπότε γιατί να μην ίσχυε στο εξωτερικό :confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό αυτο που λες. Στην εφαρμογή μου εμφανίζει ως μπόνους τα mb του πακέτου αυτού (και τραβάει πάντα πρώτα από αυτά),ενώ τα mb από την ανανέωση δεν τα δείχνει ως μπόνους.
Link to comment
Share on other sites

το πακέτο των 8€ για 1GB/μήνα ισχύει και τώρα αν κάνω αίτηση φορητότητας προς Q?

πως το ενεργοποιώ?

 

sorry αλλά σε μερικές εκατοντάδες σελίδες όλοι αναφέρονται στο πακέτο αλλά όχι σε λεπτομέρειες και στο site Q δεν βρίσκω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό αυτο που λες. Στην εφαρμογή μου εμφανίζει ως μπόνους τα mb του πακέτου αυτού (και τραβάει πάντα πρώτα από αυτά),ενώ τα mb από την ανανέωση δεν τα δείχνει ως μπόνους.
Εχεις δίκαιο αλλά παρόλα αυτά είναι "αγορασμένα" και αυτό είναι το κριτήριο αν μπορείς να τα χρησιμοποιείς σε roamming. Δεν σου δίνονται ως δώρο, πχ επειδή ενεργοποίησες καινούριο αριθμό. Τότε λογικά δε θα λειτουργούσαν στο εξωτερικό.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το νεο -0,30 εάν βάλω 5 ευρώ από κατάστημα, θα αφαιρεθεί και άλλο 0,30 (120 σταθερά ή 120μβ) σωστά; Δηλαδή το τελικό ποσό που θα μπει θα είναι πάνω από 4 ευρώ ή όχι; Για να δω εάν τουλάχιστον θα φτάνει για τη νέα αύξηση του πακέτου 3,5 σε 4. Α ρε wind, πάλι 3η θέση σε βλέπω να πέφτεις, μόνο που δε σκέφτηκες ότι αυτή τη φορά μπορεί να γκρεμοτσακιστείς...
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα έτσι κι αλλιώς εδώ και πολύ καιρό αφαιρείται το 0,30 για το bonus που αναφέρεις, και με ανανέωση των 5€ έχεις καθαρά 4,16€ αντί για 4,46€. Αν προσθέσει και αυτό το "τέλος", τότε ναι, θα έχεις κάτω από 4€ καθαρό υπόλοιπο από την ανανέωση.

 

Αν και σύμφωνα με αυτό που αναφέρεται εδώ, δεν θα γίνει έτσι : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7316491

 

Υπομονή και θα δούμε.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να βάλεις οποιοδήποτε ακέραιο ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...