Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά εσύ συνηθως στα τοπικς της βονταφο γράφεις, τι δουλειά έχεις εδώ?

 

Με αλλον με μπερδευεις.

 

ΥΓ. μην χαλαμε το thread

Link to comment
Share on other sites

κανονικα γινεται,το εχω κανει σε μηνιαια πακετα ομως...οποτε η επιστροφη εγινε κατα την διαρκεια ισχυος του πακετου. Τωρα το πακετο ειναι 3ημερο και δεν ξερω τι θα γινει.Δεδομενου του οτι chat δεν υπαρχει σημερα,στο email τους παιρνει 7-15 μερες να απαντησουν,θα ελεγα να παρεις τηλεφωνο και βλεπεις...

Ευχαριστώ, τηλεφώνησα ήδη, καταγράφηκε... Να δούμε από Τρίτη τώρα.. Είχα κ κάτι λιγα mb δικά μου, μπορώ να ανοίξω δεδομένα η' θα φάει από τα 3gb του τριημέρου?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τρώει ο απαυτός σου. Μην ανοίγεις δεδομένα εφόσον έχεις απαίτηση να μην σου χρεωθεί το πακέτο. Και ας έχεις δικά σου.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα του 3ημερου

τα mb θα καταναλωθούν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωρίζεις από σμαρτφον, δε χρεώνεσαι κατά λάθος. Ειδικά στην Q είναι πανεύκολο να αποτρέψεις ανεπιθύμητο σερφάρισμα. Απλά κλείνεις τα "δεδομένα σε περιαγωγή". Όλες οι σμαρτφον συσκευές έχουν αυτήν την επιλογή στις ρυθμίσεις ίντερνετ. Εαν λοιπόν επιλέξεις να μην επιτρέπεται το σερφάρισμα σε κατάσταση περιαγωγής και με δεδομένο ότι η Q δουλεύει ΜΟΝΙΜΑ με περιαγωγή, δεν υπάρχει περίπτωση να μπει καμμία εφαρμογή μόνη της στο ιντερνετ. Ειναι σαν να λες "εβγαλα τη μπαταρία από τη συσκευή και αυτή παίρνει μπρος".

Η σωστότερη λύση θα ήταν η Q να έχει το αντίστοιχο της Κοσμοτε το myinternet, όπου όταν πας να μπεις χωρις πακέτο δε σε αφήνει να μπεις. Άλλη λύση, οπως ηδη πρότειναν καποιοι ειναι οι εσκεμμενες λαθος ρυθμισεις. Οπως καταλαβαινεις, λυσεις υπαρχουν, αρκει να ξερεις απο σμαρτφον.

 

Σε Redmi Note 3 με miui 8.2.4 global επισιμη, ειτε απανεργοποιησω το roaming ειτε οχι, δε κανει καμια διαφορα, παντα μπαινει στο internet....

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

τότε άλλαξε το apn.

 

ξέρω μανούρα αλλά δυστυχώς με αυτούς που μπλέξαμε δεν γίνεται αλλιώς εκτός και αν πάμε σε Cote....(το σκέπτομαι τελευταία μιας και έχω ήδη vdsl & σταθερό δικό τους)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τότε άλλαξε το apn.

 

ξέρω μανούρα αλλά δυστυχώς με αυτούς που μπλέξαμε δεν γίνεται αλλιώς εκτός και αν πάμε σε Cote....(το σκέπτομαι τελευταία μιας και έχω ήδη vdsl & σταθερό δικό τους)

 

Δεν εχω προβλημα, εχω παντα δεδομενα, απλα μου προκαλει εντυπωση.

 

Οτι αλλο κινητο ειχα οταν εκλεινα το roaming σταματαγαν τα data, αλλα οχι το redmi.

Βλεπω οτι εχεις το ιδιο κινητο ;

Ισως ειναι bug της MIUI.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μερικά τηλέφωνα αναγνωρίζουν την περίπτωση όπου δουλεύουν υπό εθνικό roaming, όπως η Q, και δουλεύουν άσχετα με την θέση του διακόπτη περιαγωγής.

Στην ένδειξη σήματος έχει κάποιο "R" ;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Και σε iphone 5, ο διακόπτης της περιαγωγής δεν κάνει καμία διαφορά. Ενεργοποιημένο-απενεργοποιημένο, μπαίνει στο internet.

 

Επίσης με κλειστά δεδομένα κι αλλαγμένο APN, όταν πήγαινα γυμναστήριο κι ενεργοποιούσα το wifi, την επόμενη ημέρα μου ερχόταν μήνυμα για daily pass ( χθες χρεωθήκατε 1€..)

 

Το ίδιο και στον ξάδελφο μου σε iphone 6

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αντιμετωπιζω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι το δικτυο η το τηλεφωνο μου (homtom ht17 pro)

Πολυ συχνα ενω υπαρχει σημα 3G και 4G εκει που βρισκομαι,το σημα του τηλεφωνου γινετε Ε για κανα λεπτο και μετα επανερχετε,

Εκεινη την στιγμη που ειναι Ε δεν φορτωνει τιποτα,πρεπει να παει σε 3G για να φορτωσει μια σελιδα πχ.

Το Ε στο σημα τι ακριβως ειναι?

Μπορει να λυθει??Ειναι καποια ρυθμιση???Στο τηλ. μου εκει που ειναι το σημα εχω δει μονο Ε,3G,4G

Link to comment
Share on other sites

Eιναι edge 2.5g δηλαδη.φταιει το δικτυο στο σημειο που βρισκεσαι σε συνδυασμο με την αθλια κεραια του ht17 pro.το αθλια το λεω γιατι ειχα το κινητο και αντιμετωπιζα παρομοια θεματα οχι μονο με την wind αλλα ακομη και με κοσμοτε οπου με αλλα κινητα ειχα 4g και με το 17 3g

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αντιμετωπιζω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι το δικτυο η το τηλεφωνο μου (homtom ht17 pro)

Πολυ συχνα ενω υπαρχει σημα 3G και 4G εκει που βρισκομαι,το σημα του τηλεφωνου γινετε Ε για κανα λεπτο και μετα επανερχετε,

Εκεινη την στιγμη που ειναι Ε δεν φορτωνει τιποτα,πρεπει να παει σε 3G για να φορτωσει μια σελιδα πχ.

Το Ε στο σημα τι ακριβως ειναι?

Μπορει να λυθει??Ειναι καποια ρυθμιση???Στο τηλ. μου εκει που ειναι το σημα εχω δει μονο Ε,3G,4G

Μεσα απο τις ρυθμίσεις δικτύου βγάλε το από το αυτόματο και βάλτο μονο 3G

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμίσεις δικτύου βγάλε το από το αυτόματο και βάλτο μονο 3G

και μετά θα βρεθείς να μην έχεις καθόλου δίκτυο κάποιες στιγμές... :lol:

 

Αν το βάλεις 3g only εκβιάζεις να είναι σε αυτό το δίκτυο με κίνδυνο (σοβαρό) να μην έχεις καθόλου ή να έχει πολύ κακό δίκτυο κάποιες φορές. Να μην μπορείς ούτε να μιλήσεις δλδ. Προσωπικά συχνότερα κάνω το ανάποδο. Βάζω το κινητό 2g only που έχω καλύτερο σήμα αντί auto που μπορεί να επιλέξει πχ 3g με μία "κεραία" ενώ αν το βάλω 2g πάω στις 5/5.. Αυτό βέβαια το "κόλπο" το εφαρμόζω για καλύτερη ποιότητα ομιλίας (στο μέρος που είμαι) και καλύτερη μπαταρία όχι για data. Απλά σε προειδοποιώ ότι δεν είναι τόσο απλό να έχεις 3g only (το οποίο σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να "εκβιάσει" το δίκτυο να σε κρατάει σε 3g παραπάνω και άρα να έχει καλύτερα Data από ότι σε 2g).

 

Τα data σε 2g λέγονται E

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ενω η εφαρμογη μου λεει πως τα ευρω που εχω μεσα ληγουν στις 8/8 , αν τηλεφωνησω στο 1225 μου δινει δυο ημερομηνιες ληξης αυτων. Η μια λεει πως ληγουν 8/6 τα 7+ € αν θυμαμαι καλα , ενω τα υπολοιπα λεπτα των ευρω ληγουν στις 8/8 . οποτε λεει και η εφαρμογη δηλαδη.

Να θυμησω πως αγορασα το νουμερο q απο καταστημα της wind και πληρωσα 10€ τα οποια μενουν στην καρτα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενω η εφαρμογη μου λεει πως τα ευρω που εχω μεσα ληγουν στις 8/8 , αν τηλεφωνησω στο 1225 μου δινει δυο ημερομηνιες ληξης αυτων. Η μια λεει πως ληγουν 8/6 τα 7+ € αν θυμαμαι καλα , ενω τα υπολοιπα λεπτα των ευρω ληγουν στις 8/8 . οποτε λεει και η εφαρμογη δηλαδη.

Να θυμησω πως αγορασα το νουμερο q απο καταστημα της wind και πληρωσα 10€ τα οποια μενουν στην καρτα.

 

Εμενα μου ελειξαν στην νωριτερη ημερομηνια.. Δεν θυμαμαι αν η εφαρμογη ή το 1225 εδιναν την πιο κοντινη ημερομηνια αλλα εφησυχαστηκα και τα εχασα

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ενω η εφαρμογη μου λεει πως τα ευρω που εχω μεσα ληγουν στις 8/8 , αν τηλεφωνησω στο 1225 μου δινει δυο ημερομηνιες ληξης αυτων. Η μια λεει πως ληγουν 8/6 τα 7+ € αν θυμαμαι καλα , ενω τα υπολοιπα λεπτα των ευρω ληγουν στις 8/8 . οποτε λεει και η εφαρμογη δηλαδη.

Να θυμησω πως αγορασα το νουμερο q απο καταστημα της wind και πληρωσα 10€ τα οποια μενουν στην καρτα.

 

Ποτε αγορασες το νουμερο; 8/3 ή 8/5;

Link to comment
Share on other sites

Ποτε αγορασες το νουμερο; 8/3 ή 8/5;

 

8/5 και απορώ πως εξαναγκαζουν τον κόσμο με έναν μήνα περιθώριο να φάει αυτά τα λεφτα! Να σε κάψω Γιάννη να σε αλειψω λάδι...

 

ΥΓ Άραγε αν βάλω και άλλα 5€ στο νουμερακι θα μετατεθει ο χρόνος λήξης των... ή πάλι τμηματικα θα λήγουν;

 

ΥΓ2 Στο wu νουμερακι μου έβαλα και άλλα πέντε ευρώ για να μην χάσω τα άλλα που είχα μέσα και εννοείται μετατέθηκε ο χρόνος λήξης των για Αύγουστο μεριά.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ κοστίζει η ενεργοποίηση τα οποία μπαίνουν στο υπόλοιπο για ένα μήνα. Αυτό ισχύει μονο για τα λεφτά της ενεργοποίησης.Κακώς έκαναν αν δεν το διευκρίνισαν. Με αυτά πριν ληξουν αν θες ενεργοποιεις πακετα τα οποια θα διαρκεσουν κανονικα για 1 μηνα απο την ενεργοποίηση. Τωρα αν αυτά τα 10 μπορούν να παραταθούν εφόσον βάλεις και αλλα 5 δεν ειμαι σίγουρος αλλά νομίζω οτι θα διατηρησουν την εκάστοτε ημερομηνία λήξης. Τα 10 ως μεθαύριο και τα 4.46 που θα βάλεις κανονικά,για 3 μήνες,οπως και στο wu.
Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ κοστίζει η ενεργοποίηση τα οποία μπαίνουν στο υπόλοιπο για ένα μήνα. Αυτό ισχύει μονο για τα λεφτά της ενεργοποίησης.Κακώς έκαναν αν δεν το διευκρίνισαν. Με αυτά πριν ληξουν αν θες ενεργοποιεις πακετα τα οποια θα διαρκεσουν κανονικα για 1 μηνα απο την ενεργοποίηση. Τωρα αν αυτά τα 10 μπορούν να παραταθούν εφόσον βάλεις και αλλα 5 δεν ειμαι σίγουρος αλλά νομίζω οτι θα διατηρησουν την εκάστοτε ημερομηνία λήξης. Τα 10 ως μεθαύριο και τα 4.46 που θα βάλεις κανονικά,για 3 μήνες,οπως και στο wu.

Εννοείται πως δεν μου είπε πόσο θα διατηρηθεί το δεκαρακι μέσα..

Κάποια κρυφή χρέωση ( από αυτές τις υπουλες) μου έφαγε στάνταρ ένα πενηνταλεπτο διότι είχα 8+€ και τώρα έχω 7,49€ που σημαίνει ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω εις διπλούν το πακέτο των 4gb.

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μου ηρθε και εμενα το πακετο 1500' και 1,5GB με 8,07ευρω,

και αν και δεν το ειχα αναγκη γιατι ειχα και λεπτα και mb το ενεργοποιησα, για να μην το χασω.

Θελω να ρωτησω ,αν θελω για 1,2 η και 3 μηνες συνεχομενα να μην το ενεργοποιησω το χανω η οχι??

Ποσους μηνες μπορω να το εχω το πακετο συνεχομενα και ας μην το ενεργοποιω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μου ηρθε και εμενα το πακετο 1500' και 1,5GB με 8,07ευρω,

και αν και δεν το ειχα αναγκη γιατι ειχα και λεπτα και mb το ενεργοποιησα, για να μην το χασω.

Θελω να ρωτησω ,αν θελω για 1,2 η και 3 μηνες συνεχομενα να μην το ενεργοποιησω το χανω η οχι??

Ποσους μηνες μπορω να το εχω το πακετο συνεχομενα και ας μην το ενεργοποιω??

 

Κάποιος ανέφερε ότι του το δώσανε μόνο για ένα μήνα. Άλλοι μπορούν και το ενεργοποιούν κάθε μήνα. Το πιο πιθανό είναι να το δούμε στην πράξη τι ισχύει για τον καθένα μας..

Επειδή και εγώ δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω τόσο πολύ ελπίζω να μην εξαρτάται από τη χρήση του η δυνατότητα ενεργοποίησης του και πάλι τον επόμενο μήνα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει όριο μηνών που δεν θα μπορείς να το ενεργοποιήσεις μετά.Στα αντίστοιχα του F2G έκαναν έναν έλεγχο και το έκοψαν σε άτομα που δεν το είχαν ενεργοποιήσει για έξι μήνες. Αλλά αυτό έγινε μόνο μία φορά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό;

 

τους εστειλα μειλ και τους το ζητησα προσφατα και σημερα μου ηρθε το μνμ

τον αριθμο τον εχω κανα 6μηνο με φορητοτητα απο cosmote

Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα μειλ και τους το ζητησα προσφατα και σημερα μου ηρθε το μνμ

τον αριθμο τον εχω κανα 6μηνο με φορητοτητα απο cosmote

Εκανες μηνιαίες ανανέωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...