Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις της ρυθμησεις ιντερνετ? Ευχαριστω.

 

Θα φτιάξεις ένα νέο APN

Με όνομα: Q Internet

APN: myq

Τύπος APN: default,supl

Όλα τα άλλα άστα όπως είναι.

Επίσης θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την περιαγωγή για να συνδέεσαι στο ίντερνετ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή έψαξα στο ιντερνετ και δεν βρήκα κάτι σχετικό, μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι είναι το Q city?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Kάποιο πακέτο Q που δίνεται σε προώθηση στο δρόμο, με κάποια επιπλέον προνόμια από το απλό νούμερο Q, και για το οποίο δεν υπάρχει,ακόμα τουλάχιστον, καμία επίσημη πληροφόρηση στο site τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

-Ενεργοποίησα τον αριθμό Q (Q CITY NEW = International Pack) που αγόρασα από πρωθητική ενέργεια στο δρόμο με δώρο τα 2GB και

-Απενεργοποίησα την αυτόματη προσφορά που είχε (600' WIND/Q, 200' ΟΛΟΥΣ, 1GB ME 4 ΕΥΡΩ) γιατί με ενδιαφέρουν τα SMS στελνοντας μύνημα ΟΧΙ στο 12000 αφού μίλησα με το Q Chat.

 

Όταν έκανα ανανέωση 5 ΕΥΡΩ δεν μου έδωσε τα 600' WIND/Q δώρο που λέει όταν παίρνεις τηλέφωνο στο 12200. Ξέρει κανένας γιατί;

*Ανανέωση με PayPal

 

Ευχαριστώ πολύ!:D:D:D

μην κανετε αυτο με την απενεργοποιηση που γραφει,εκτος αν δεν θελετε τις συγκεκριμενες παροχες.

Επισης στο συγκεκριμενο πακετο ισχυουν μαλλον οι προσφορες με 8,07 ευρω για ενα μηνα 1,5 γιγα και 1500' προς ολους και με 4,44 ευρω για 1 μηνα 4 γιγα.

Γι'αυτα καλο ειναι να ρωτατε τον πωλητη/τρια που προωθουν το πακετακι.

Ερωτηματικο επισης αν στο συγκεκριμενο δινεται το επιπλεον μπονους (500 mb) λογω online 10ευρης ανανεωσης,γιατι σε παλιοτερο ποστ καποιος ειχε γραψει οτι δεν το δινουν σε πακετα q international

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ειναι νωρις ακομα,προς το τελος του μηνα αναμενεται,αν το δωσει φυσικα.

Νεο countdown με 2 γιγα για 15 μέρες με 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι νωρις ακομα,προς το τελος του μηνα αναμενεται,αν το δωσει φυσικα.

Νεο countdown με 2 γιγα για 15 μέρες με 2 ευρώ.

 

Είδα αυτό το Countdown στο email μου και είπα ότι είναι καιρός να βάλω ξανά κάρτα στην Q (ο αριθμός λήγει το Νοέμβριο). Πατάω να δω λεπτομέρειες και βλέπω ότι το πακέτο είναι μόνο για 15 μέρες! Τεράστια μούφα... :down:

 

Υ.Γ. Εκείνη την προσφορά με 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες, δε θα τη βάλουν ξανά; :(

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ξαναβάλει το ίδιο countdown πριν λίγο καιρό.

Όσο για την προσφορά των 8 ευρώ κανείς δεν ξέρει. Για μένα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Δεν νομίζω ότι είναι και υποχρεωμένοι να το δώσουν,θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Εκείνη την προσφορά με 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες, δε θα τη βάλουν ξανά; :(

 

αφού τα έβαλε τα γίδια στο μαντρί, γιατί να το δώσει ξανά;

 

Θα έλεγε κάποιος κακοπροαίρετος... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω θα την δώσει πάλι όπως έχει κάνει και στο παρελθόν. Θα περάσει όμως κάποιο νεκρό διάστημα σίγουρα που εκτιμώ ότι μπορεί να φτάσει και τους δυο μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ή την προτελευταία φορά είχε περάσει ενας μήνας και κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρέχει καμία προσφορά με 8€ 1gb το μήνα δώρο για 8 μηνες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω εκοψε και gb για κανα ΣΚ

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ενεγοποιησα ενα πακετακι Q για την προσφορα με τα 4 gb, στελνω το sms 70 στο 12000 αλλα μου απανταει οτι "Το υπολοιπο σας ειναι χαμηλο και δε μπορειτε να ενεργοποιησετε την υπηρεσια. ανανεωστε και προσπαθηστε ξανα." εδωσα 5 ευρω στην κοπελιτσα που το πουλουσε και φαινονται 4,41 μεσα κλασσικα. Τι γινεται ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

4.46 έπρεπε να έχουν μπει με ανανέωση 5 ευρώ,αρνητικό υπόλοιπο είχε??
Link to comment
Share on other sites

Μια λογική εξήγηση είναι να είχε κάνει ανανέωση σε κατάστημα, ίσως και η κοπέλα από πριν, και σε αυτήν την περίπτωση να είχε κρατήσει και άλλα 30λεπτά. Δηλαδή να είχε πάρει 4,16 από την ανανέωση. Αν αφαιρέσουμε τα 4,16 από τα 4,41 που έχει μένουν 0,25€, νομίζω λογικό για νέο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Οταν δίνουν το πακετάκι κρατάνε την ταυτότητα του πελάτη για να γίνει μεταβίβαση ή ταυτοποίηση? Γιατί για να κάνει απο πριν ανανέωση η κοπέλα πάει να πει οτι γίνεται ταυτοποίηση στο όνομα της και ενεργοποίηση πρώτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω ρε παιδια, απλα μου δωσε 1 gb επειδη εβαλα και την εφαρμογη...

 

Για την εγγραφή στο myq έδινε 500 mb. Μήπως είχες ήδη 500 mb με την ενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κρατανε, συνηθως φωτογραφια βγάζουν την ταυτότητα ή σκαναρουν με φορητο σκανερ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Για την εγγραφή στο myq έδινε 500 mb. Μήπως είχες ήδη 500 mb με την ενεργοποίηση?

Μαλλον εδινε δωρο και αλλα 500... Μπορω σε καταστημα wind να προσθεσω 1 ευρω πχ χρονο ομιλιας η απο 5 και πανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια λογική εξήγηση είναι να είχε κάνει ανανέωση σε κατάστημα, ίσως και η κοπέλα από πριν, και σε αυτήν την περίπτωση να είχε κρατήσει και άλλα 30λεπτά. Δηλαδή να είχε πάρει 4,16 από την ανανέωση. Αν αφαιρέσουμε τα 4,16 από τα 4,41 που έχει μένουν 0,25€, νομίζω λογικό για νέο νούμερο.

Πηρε καπου τηλεφωνο η κοπελα μπροστα μου και ειπε κανε μου ανανεωση 5 ευρω στον ταδε αριθμο. Τελοσπαντων θα βαλω αλλο ενα ταλιρο δεν εγινε και τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...