Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει κάποια στιγμή να ασχοληθεί κάποιος αρμόδιος φορέας και να τους κόψει ένα βαρβάτο πρόστιμο για να βάλουν μυαλό. Κάθε φορά η ίδια κοροϊδία. Το χειρότερο από όλα είναι ότι μας περνάνε για ιθαγενείς (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αυτά για τις "δωρεάν" κάρτες 4G. Και άλλα τόσα για το daily mobile internet και ακόμη τόσα για τις αυθαίρετες ενεργοποιήσεις πακέτων. Και είμαι και ήρεμος. Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποια στιγμή να ασχοληθεί κάποιος αρμόδιος φορέας και να τους κόψει ένα βαρβάτο πρόστιμο για να βάλουν μυαλό. Κάθε φορά η ίδια κοροϊδία. Το χειρότερο από όλα είναι ότι μας περνάνε για ιθαγενείς (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αυτά για τις "δωρεάν" κάρτες 4G. Και άλλα τόσα για το daily mobile internet και ακόμη τόσα για τις αυθαίρετες ενεργοποιήσεις πακέτων. Και είμαι και ήρεμος.

Αστο.

Ο μονος αρμοδιος, η ΕΕΤΤ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.

 

Το πολυ πολυ να κανει τον ταχυδρομο, στελνοντας τις καταγγελιες σας στην wind και αντιστροφα την απαντηση τους.

 

Εγω προσπαθησα αλλα βαρεθηκα. Οποτε οι μαγκες βρισκουν και τα κανουν. Και αφου εχουμε τετοιο κρατος, με τετοιους υπαλληλους, καλα μας κανει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποια στιγμή να ασχοληθεί κάποιος αρμόδιος φορέας και να τους κόψει ένα βαρβάτο πρόστιμο για να βάλουν μυαλό. Κάθε φορά η ίδια κοροϊδία. Το χειρότερο από όλα είναι ότι μας περνάνε για ιθαγενείς (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αυτά για τις "δωρεάν" κάρτες 4G. Και άλλα τόσα για το daily mobile internet και ακόμη τόσα για τις αυθαίρετες ενεργοποιήσεις πακέτων. Και είμαι και ήρεμος.

 

Δεν εχω λογια,συμφωνω απολυτα.Η Wind το εχει τερματισει και ειναι χειροτερη απο τις αλλες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια,συμφωνω απολυτα.Η Wind το εχει τερματισει και ειναι χειροτερη απο τις αλλες.

 

Πως φαίνεται ότι δεν είχατε ποτέ Vodafone :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάνει τέτοιου είδους 'αρπαχτές' και η Vodafone;

Αμέ, και το παλιό «πρόβλημα συστήματος» που εξαφάνιζε ευρωλεπτά απ τις κάρτες επί μια δεκαετία :p

Link to comment
Share on other sites

Αμέ, και το παλιό «πρόβλημα συστήματος» που εξαφάνιζε ευρωλεπτά απ τις κάρτες επί μια δεκαετία :p

 

Από προσωπική εμπειρία εχω να πω οτι τελικά μόνο τα καταστήματα Cosmote (όχι Γερμανός) δε ψάχνουν να σε κοροϊδέψουν. Τελευταία φορά που πήγα σε Γερμανό, μου θύμισε στυλ Βονταφον (που εχετε σταθερο, κινητο, ιντερνετ) και προσπαθούν να σε πείσουν οτι το καρτοκινητο ειναι του σατανά. Σε κατάστημα Κοσμοτε υπάρχει μία υπέροχη ησυχία και ηρεμία αδιαφορίας, αφου ολοι ειναι βισματα, με εσάνς δημ.υπαλληλου (δε με κουνάει τίποτα) και γίνεται ακριβώς αυτο που ζητάς, ούτε περισσότερο ουτε λιγότερο. Στη Γουιντ λες καλημερα και απλώνουν χερι για λεφτα. Στη Βονταφον λες καλημερα και απλωνουν χερι για ταυτότητα για να σου κανουν 24μηνο συμβολαιο στα πάντα όλα. Επαναλαμβάνω, από προσωπικη εμπειρία γράφω αυτα που γραφω.

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικό είναι. Προσπαθούν να πιάσουν στόχους. Πολλές φορές ίσως γίνεται λίγο άκομψα, αλλά τους έχουν επιβάλλει να ρωτάνε τέτοια πράγματα, μπας και κάνουν καμία σύνδεση παραπάνω. Πιθανώς τα καταστήματα που παρατηρείται περισσότερο να είναι franchise και ο ιδιοκτήτης τους"καίγεται" για την επίτευξη στόχων και είναι πιο έντονο.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία εχω να πω οτι τελικά μόνο τα καταστήματα Cosmote (όχι Γερμανός) δε ψάχνουν να σε κοροϊδέψουν. Τελευταία φορά που πήγα σε Γερμανό, μου θύμισε στυλ Βονταφον (που εχετε σταθερο, κινητο, ιντερνετ) και προσπαθούν να σε πείσουν οτι το καρτοκινητο ειναι του σατανά. Σε κατάστημα Κοσμοτε υπάρχει μία υπέροχη ησυχία και ηρεμία αδιαφορίας, αφου ολοι ειναι βισματα, με εσάνς δημ.υπαλληλου (δε με κουνάει τίποτα) και γίνεται ακριβώς αυτο που ζητάς, ούτε περισσότερο ουτε λιγότερο. Στη Γουιντ λες καλημερα και απλώνουν χερι για λεφτα. Στη Βονταφον λες καλημερα και απλωνουν χερι για ταυτότητα για να σου κανουν 24μηνο συμβολαιο στα πάντα όλα. Επαναλαμβάνω, από προσωπικη εμπειρία γράφω αυτα που γραφω.

 

Να ξέρεις(-ετε) ότι:

α) Εταιρίες που δουλεύουν όπως στα καταστήματα Cosmote είναι αυτές που έχουν επιτυχία στο "τέλος": Δεν προσπαθούν να κοροϊδέψουν: "Τί θέλετε;".."Αυτό." ... "Νά'το._" Ο κόσμος καταλαβαίνει (ιδίως ο Έλληνας: Δεν είναι κουτός, αλλά σαΐνι. Άλλο που κάνει το κορόϊδο πάρα πολλές φορές, αν τον συμφέρει κάτι). Και όλα στο τέλος αποκαλύπτονται.

β) Μακάρι συνθήκες Deutche Telekom να είχαν όλες οι εταιρίες στην Ελλάδα, κι ας ανήκει η DT στο Δημόσιο Γερμανίας: Είναι οι πιο επιτυχείς.

 

Δεν προσπαθούν να κοροϊδέψουν.

Εεεε κι αν ένα 10-20-30% πελατών εκμεταλλευτούν αυτή την "απάθεια" της (όποιας) εταιρίας, μετά από χρόνια (για μακροχρόνια μιλώ, έτσι; Όχι αν θα τα καταφέρουν για 1-2-3 χρόνια, έτσι; "Ο κλέφτης κ ο ψεύτης τον 1ο χρόνο χαίρονται", νομίζω ότι το ξέρουμε, έτσι;),

στο τέλος προσαρμόζονται

Και όλα ΟΚ.

 

Αλλά το να θεωρείς (εξ'αρχής) τον κάθε πελάτη απατεώνα (έστω κι αν μιλάμε για τους Έλληνες: ΟΚ? Όλοι Homo Sapiens είμαστε: δεν είναι troll αυτό που λέω) , στο τέλος αποτυγχάνει (μετά από 5-10 χρόνια), ιδίως αν μόνιμα τον "βλέπεις" έτσι.

 

Ο κόσμος καταλαβαίνει.

και στο "τέλος" όλα αποκαλύπτονται.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία εχω να πω οτι τελικά μόνο τα καταστήματα Cosmote (όχι Γερμανός) δε ψάχνουν να σε κοροϊδέψουν. Τελευταία φορά που πήγα σε Γερμανό, μου θύμισε στυλ Βονταφον (που εχετε σταθερο, κινητο, ιντερνετ) και προσπαθούν να σε πείσουν οτι το καρτοκινητο ειναι του σατανά. Σε κατάστημα Κοσμοτε υπάρχει μία υπέροχη ησυχία και ηρεμία αδιαφορίας, αφου ολοι ειναι βισματα, με εσάνς δημ.υπαλληλου (δε με κουνάει τίποτα) και γίνεται ακριβώς αυτο που ζητάς, ούτε περισσότερο ουτε λιγότερο. Στη Γουιντ λες καλημερα και απλώνουν χερι για λεφτα. Στη Βονταφον λες καλημερα και απλωνουν χερι για ταυτότητα για να σου κανουν 24μηνο συμβολαιο στα πάντα όλα. Επαναλαμβάνω, από προσωπικη εμπειρία γράφω αυτα που γραφω.

 

Ακριβως,στο γερμανο και στην κοσμοτε δουλεια εκανες ξεκαθαρα οτι ζητας.Με τη Wind ενα χαος και με τη Vodafone αρκετα εξυπηρετικοι.

Προσωπικα σε καταστημα Wind δεν παω,πολυ σπανια.Γερμανο συνηθως για καρτα,επειδη τα ονλαιν τους ειναι για κλαμματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,στο γερμανο και στην κοσμοτε δουλεια εκανες ξεκαθαρα οτι ζητας.Με τη Wind ενα χαος και με τη Vodafone αρκετα εξυπηρετικοι.

Προσωπικα σε καταστημα Wind δεν παω,πολυ σπανια.Γερμανο συνηθως για καρτα,επειδη τα ονλαιν τους ειναι για κλαμματα.

 

Η διαδικασία επίσκεψης σε κατάστημα Wind είναι η εξής:

 

1) Κάθεσαι στον καναπέ του σπιτιού σου και αποφασίζεις τί ακριβώς θέλεις από το κατάστημα.

 

2) Ψάχνεις στο σάιτ της Wind/Q εαν μπορείς να εξυπηρετηθεις online. Εαν όχι:

 

3) Στέλνεις μήνυμα στο Facebook ή Twitter της εταιρίας, εξηγώντας τι ακριβώς θέλεις και εαν θα κοστίσει κάτι ή οχι.

 

Στο τελευταίο κατάστημα Γερμανός που πήγα, προσπαθησε ο υπάλληλος να μου πουλήσει παραμυθι και ψέμα ωστε να κανω συμβόλαιο. Σε άλλα καταστήματα Γερμανός που έχω πάει, δεν ειχα πρόβλημα.

 

Σε Βονταφον προσπαθούν να σε πείσουν οτι σε συμφέρει συμβόλαιο, χωρίς ιδιαίτερα ψέμματα, δίχως βέβαια να ξεχνώ την εποχή που σχεδόν ολα τα μαγαζιά προωθουσαν την ειδηση οτι 'τα καρτοκινητά θα τα σταματησουν ολες οι εταιριες'!

 

Κοσμοτε, οπως ειπα, αδιαφοροι και κάνουν τα άκρως απαραιτητα χωρις κανενα πρηξιμο.

 

Οπως εχω παρατηρήσει, ο κλάδος της κινητής τηλεφωνιας προσλαμβανει ανειδίκευτους εργατες, για ευνόητους οικονομικους λόγους, με αποτέλεσμα εμεις οι φαν της τηλεφωνιας να γνωριζουμε πολλα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία επίσκεψης σε κατάστημα Wind είναι η εξής:

 

1) Κάθεσαι στον καναπέ του σπιτιού σου και αποφασίζεις τί ακριβώς θέλεις από το κατάστημα.

 

2) Ψάχνεις στο σάιτ της Wind/Q εαν μπορείς να εξυπηρετηθεις online. Εαν όχι:

 

3) Στέλνεις μήνυμα στο Facebook ή Twitter της εταιρίας, εξηγώντας τι ακριβώς θέλεις και εαν θα κοστίσει κάτι ή οχι.

 

 

Σωστόοοοςς...

 

Έχει κ συνέχεια, όμως:

 

4) Σε 2-3 μέρες που θα σου απαντήσουν παίρνεις απάντηση κ πας στο κατάστημα Wind (την ίδια μέρα, αν προλαβαίνεις ή την επόμενη) και ζητάς αυτό που ήθελες. Αν κάνουν ό,τι κάνουν στα περισσότερα, θα πρέπει να δείξεις φωτοτυπία τι σου'χουν πει υπεύθυνα και πολύ πιθανόν να καθυστερήσεις μέχρι να πειστούν ότι σε σένα δεν "πιάνει" το colpo. Με πιθανά ξανά τηλέφωνα σε 1260 κλπ. Τελικά το κάνεις {Χρόνος τακτοποίησης θέματος: 3-4 μέρες}

 

5) Αν (και πάρα πολύ πιθανόν) δεν κατάλαβαν από fb τι ζητάς ακριβώς,

προσπαθείς να επαναδιατυπώσεις το ζητούμενο με άλλο τρόπο ή πιο απλά (χα χα:....) και περιμένεις άλλες 2 μέρες κλπ {Χρόνος τακτοποίησης θέματος: 5-7 μέρες}

 

Βέβαια ελαχιστότατοι το κάνουν έτσι

και απλά: Πάνε στο κατάστημα.

 

Εναλλακτικά παίρνεις chat σε εργάσιμη κ πετυχαίνεις τη Giota. Πότε τους προλαβαίνει όλους είναι απίστευτο. Πάντα η Giota μου βγαίνει. Αν τα λέει σωστά , έχει μεγάλη κουβέντα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πακέτα των 3 ευρώ υπάρχουν για ομιλία και sms προς wind/q και online και στο 12200. Όλα τα υπόλοιπα των 2 και 3 ευρώ έχουν καταργηθεί.
Link to comment
Share on other sites

ΔΩΡΟ 1GB

Αυτό το Σαββατοκύριακο θα σερφάρεις χωρίς κανένα περιορισμό!

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Το 1GB θα είναι διαθέσιμο από το Σάββατο 18/3, 00:01 έως τη Κυριακή 19/3, 23:59.

Για να λάβεις την προσφορά στείλε δωρεάν SMS «1» στο 12200 και ΜΟΝΟ κατά το διάστημα που είναι διαθέσιμη η προσφορά (δηλαδή 18/3 με 19/3).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους Q συνδρομητές.

Τα δωρεάν MB καταναλώνονται ανά KB.

 

https://www.wind.gr/gr/q/doro-1gb/

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε ανανέωση μέσω πιστωτικής σας χρεώνει 1€ γ@@ησιατικα; έβαλα 5€ και μου ήρθε ειδοποίηση από την τράπεζα για τα 5€ και 2ο μήνυμα για 1€
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε ανανέωση μέσω πιστωτικής σας χρεώνει 1€ γ@@ησιατικα; έβαλα 5€ και μου ήρθε ειδοποίηση από την τράπεζα για τα 5€ και 2ο μήνυμα για 1€

Τι τράπεζα χρησιμοποιείς; Με Εθνική, Άλφα και Πειραιώς δεν έχω έξτρα χρεώσεις (Visa & Master)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...