Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ανοιξεις την πλαινη μπαρα αριστερα εχεις την επιλογη να περασεις και αλλους αριθμους στο app, εγω εχω 4, απο ολη την οικογενεια και τα κανω "κουμαντο " απο εκει.

Σε ευχαριστω πολυ! Συνηθως ο,τι ψαχνω το ψαχουλευω καλα και το βρισκω ..αλλα εδω εκανα λαθος, συγγνωμη και για την χαζη ερωτηση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το myQ app το έχω κατοχυρώσει για να ανανεώνω χρόνο ομιλίας και να αγοράζω πακέτα για το κιου νουμερο Μανας μου.

Ο φιλος μου που εγραψα παραπάνω εχει feature phone και οσο να ειναι βολεύει και χωρίς app.

Παντως όλα αυτά τα apps, myQ, WUapp,CUapp, μας λυνουν τα χερια.

Αμα εχει υπολογιση ας κανει ενα λογαριασμο.Να μη τρεχει και στο καταστημα ο ανθρωπος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε το αργότερο αύριο και εδώ το αντίστοιχο του https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/free-weekends/

 

Δεν ανοίγει ακόμα:

https://www.wind.gr/gr/q/free-weekends/

 

Αύριο για τον τρόπο ενεργοποίησης...

Link to comment
Share on other sites

μ'αρεσει που ετοιμασες και το λινκ πριν το δωσει...στη χάλασε όμως για καλά

 

https://www.wind.gr/gr/q/doro-1000-lepta-sms/

 

Αυτό το Σαββατοκύριακο έχεις δώρα. Μίλα, στείλε μηνύματα χωρίς κανένα περιορισμό

με ΔΩΡΟ 1000’ & 1000 SMS προς WIND/Q!

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Τα 1000’ & τα 1000 SMS θα είναι διαθέσιμο από το Σάββατο 11/3, 00:01 έως τη Κυριακή 12/3, 23:59.

Για να λάβεις την προσφορά στείλε δωρεάν SMS «N» στο 12200 και ΜΟΝΟ κατά το διάστημα που είναι διαθέσιμη η προσφορά (δηλαδή 11/3 με 12/3).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους Q συνδρομητές.

Τα δωρεάν MB καταναλώνονται ανά KB.

όσον αφορά το τελευταίο, αυτά παθαίνει κανείς από το πολύ κόπι-πάστε

Link to comment
Share on other sites

μ'αρεσει που ετοιμασες και το λινκ πριν το δωσει...στη χάλασε όμως για καλά

 

https://www.wind.gr/gr/q/doro-1000-lepta-sms/

 

 

όσον αφορά το τελευταίο, αυτά παθαίνει κανείς από το πολύ κόπι-πάστε

Περίμενα να δώσει κάτι αντίστοιχο με το F2G

αλλά δεν...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η Q πλεον παιδια χαλασε,για μενα εχει φαει Χ.Θα την ληξω πλεον,εχει γινει ακριβη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τη χρήση πιστεύω και τελικά βολεύει να έχεις 2καρτο κινητό.πχ Για την δική μου χρήση βλέπω ότι η q με βολεύει περισσότερο και απο το f2g!! Μπορώ στην q να βάλω 5€ κάρτα να αγοράσω το πακέτο 150' προς όλους με 3.5€ και χρέωση ανα 1" και να καλυφθώ όλο το μήνα και να βάλω άλλα 5€ στην frog να πάρω τα 4gb net και απο την στιγμή που δεν στέλνω sms ή δεν μιλάω παραπάνω στο κινητό να είμαι καλλυμένος.Και αν χρειαστώ επιπλέον ιντερνετ να βάλω πάλι στη frog.Δεν έχω sms προς όλους αλλά και πάλι σπάνια στέλνω sms αφού όλοι οι γνωστοί και φίλοι έχουν messenger apps.

Tα 3gb που μου δίνει το f2g για το ΣΚ ψιλοάχρηστα μου είναι εδώ πέρα λόγω του χάλια δικτύου..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τη χρήση πιστεύω και τελικά βολεύει να έχεις 2καρτο κινητό.πχ Για την δική μου χρήση βλέπω ότι η q με βολεύει περισσότερο και απο το f2g!! Μπορώ στην q να βάλω 5€ κάρτα να αγοράσω το πακέτο 150' προς όλους με 3.5€ και χρέωση ανα 1" και να καλυφθώ όλο το μήνα και να βάλω άλλα 5€ στην frog να πάρω τα 4gb net και απο την στιγμή που δεν στέλνω sms ή δεν μιλάω παραπάνω στο κινητό να είμαι καλλυμένος.Και αν χρειαστώ επιπλέον ιντερνετ να βάλω πάλι στη frog.Δεν έχω sms προς όλους αλλά και πάλι σπάνια στέλνω sms αφού όλοι οι γνωστοί και φίλοι έχουν messenger apps.

Tα 3gb που μου δίνει το f2g για το ΣΚ ψιλοάχρηστα μου είναι εδώ πέρα λόγω του χάλια δικτύου..

 

Εγω εχω iphone,με βλεπω για CU.Πιο πολυ συμφερει σε εμενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νας πας σε κατάστημα wind και να το ζητήσεις. Αλλάζει η σιμ και εννοείται ότι χάνεις υπόλοιπα κλπ. Η μεταφορά γίνεται μέσα σε λίγη ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Οπότε λίγο πριν λήξουν θα πάω. Αν γίνεται επί τόπου χωρίς να μείνω από τηλ μια χαρά. Ευχαριστώ
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κάλεσε το 1226

 

Ευχαριστώ Βασίλειε, μου είπε ότι μπήκαν 0,50 αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα. Μάλλον θα φταίει το ότι παρήλθε το 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλειε, μου είπε ότι μπήκαν 0,50 αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα. Μάλλον θα φταίει το ότι παρήλθε το 3μηνο.

 

Για βάλε screenshot του τι σου δείχνει στο app Q.

Πχ λέει λήξη υπολοίπου 1 Μαρτίου και σου έχει 0,50€ υπόλοιπο;

Κουφά συμβαίνουν......Πώς έχεις € υπόλοιπο και έχει λήξει το υπόλοιπό σου ταυτόχρονα;

 

Θα ενημερώσω την Τρίτη για το τι συμβαίνει ακριβώς με τα πακέτα κλπ με τη λήξη 3μήνου €.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.

Έχω την εντύπωση πως τα Mb μου στην Q τελειώνουν πιο γρήγορα από ότι στην vodafone που ήμουν με συμβόλαιο.

Είναι η ιδέα μου ή είναι κάτι που μου διαφεύγει?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Για βάλε screenshot του τι σου δείχνει στο app Q.

Πχ λέει λήξη υπολοίπου 1 Μαρτίου και σου έχει 0,50€ υπόλοιπο;

Κουφά συμβαίνουν......Πώς έχεις € υπόλοιπο και έχει λήξει το υπόλοιπό σου ταυτόχρονα;

 

Θα ενημερώσω την Τρίτη για το τι συμβαίνει ακριβώς με τα πακέτα κλπ με τη λήξη 3μήνου €.

 

Στο απλικεισο λεει υπολοιπο 0 (μηδεν), παρολο που στο 4ψηφιο νούμερο ελεγε οτι πιστωθηκαν 0,50. Το 3μηνο εληξε μεσα Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Στο απλικεισο λεει υπολοιπο 0 (μηδεν), παρολο που στο 4ψηφιο νούμερο ελεγε οτι πιστωθηκαν 0,50. Το 3μηνο εληξε μεσα Δεκεμβρίου.

 

Για στείλε sms:

 

1) κενό (χωρίς τίποτα ή διάστημα) στο 1225

Τί € σου λέει κ μέχρι πότε;

 

2) ΥΠ ή YP στο 12012

Τί σου λέει;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση περί υπολοίπου.

Τα 30€ που φεσώθηκα για την φορητότητα και είναι στο κινητό, λέει ότι λήγουν 16/03.

Αυτό τι σημαίνει πρακτικά; Ότι θα τα έχω μέχρι 23:59:59 το βράδυ της 16ης ή θα χαθούνε όταν το ρολόι δείξει 00:00, τα μεσάνυχτα της 15ης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.

Έχω την εντύπωση πως τα Mb μου στην Q τελειώνουν πιο γρήγορα από ότι στην vodafone που ήμουν με συμβόλαιο.

Είναι η ιδέα μου ή είναι κάτι που μου διαφεύγει?

 

Αν εννοείς οτι στα τρώνε στο μετρημα, βαλε τον μετρητη του smartphone σου να δεις.

Εγω παντως δεν εχω δει κατι περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση περί υπολοίπου.

Τα 30€ που φεσώθηκα για την φορητότητα και είναι στο κινητό, λέει ότι λήγουν 16/03.

Αυτό τι σημαίνει πρακτικά; Ότι θα τα έχω μέχρι 23:59:59 το βράδυ της 16ης ή θα χαθούνε όταν το ρολόι δείξει 00:00, τα μεσάνυχτα της 15ης;

 

Θα χαθούνε ό,τι και να κάνεις στις 00:01 της 17/3/2017.

 

Φορητότητες από το https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/paraggelia-paketou-sundesis-f2g/ (Θέλω να κρατήσω τον αριθμό μου): Τα'χουμε ξαναπεί....Για κάρτα 30€ που τη βάζεις όποτε θες και τα 30€ διαρκούν κανονικά 3 μήνες.

 

Υ.Γ.: Λάθος: Για f2go είναι το παραπάνω.

 

Από δω για Q με 10€ κάρτα (και συνολικό κόστος 10€): https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

 

 

Όποιος δοκιμάσει και αυτό, ας μας πει:

Κάλεσε από το κινητό σου στο 13846, εντελώς δωρεάν, όλο το 24ωρο!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Θα χαθούνε ό,τι και να κάνεις στις 00:01 της 17/3/2017.

 

Το ξέρω ότι θα χαθούνε.

Το θέμα είναι ΠΟΤΕ. Βράδυ 15 ή βράδυ 16;

Σκοπεύω να αγοράσω αρκετά Giga και χρόνο ομιλίας με αυτά τα 30€ ώστε να κρατήσουν κανα μήνα.

Το θέμα είναι να το κάνω όσο πιο αργά μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

αφου γραφει το πότε. Αργά το βράδυ της 16ης. Πρακτικά ολη την 16η την εχεις στη διαθεση σου για να βάλεις πακέτο. Δεν εχει νόημα να το κάνεις 23.59. Το πακέτο λήγει με βάση την ημερομηνία ενεργοποίησης.Λογικά την τελευταία μέρα θα ερθει και ειδοποίηση με μήνυμα,οτι λήγουν τα ευρώ. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.

Έχω την εντύπωση πως τα Mb μου στην Q τελειώνουν πιο γρήγορα από ότι στην vodafone που ήμουν με συμβόλαιο.

Είναι η ιδέα μου ή είναι κάτι που μου διαφεύγει?

 

Εγώ επειδή έχω και από τα 2 μου φαίνεται το αντίθετο. Ότι στη Vodafone "εξαφανίζονταν" πολύ πιο γρήγορα.

Μάλιστα κάποια στιγμή τα είχα μετρήσει και με τον μετρητή του κιν (στο περίπου) και υπήρχε τεράστια διαφορά.

 

Τους παραπονέθηκα έντονα κι επίμονα και μου πίστωσαν €10 στο λογαριασμό σαν αποζημίωση, χωρίς όμως (βέβαια) να παραδεχτούν άμεσα ότι κλέβουν.

 

Το καλοκαίρι είχε γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...