Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει σημασία; Θέλω να πω, είναι θέμα καταστήματος;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα online την αίτηση για φορητότητα από το site της q για 2 γραμμές από Vodafone στις 1 Φεβρουαρίου. 6 Φεβρουαρίου ενεργοποιήθηκαν οι σιμ της q. Το μόνο που πλήρωσα ήταν 10€ για την κάθε γραμμή. Δηλαδή την 10αρα κάρτα ξυστό που ήρθε μαζί με την κάθε σιμ. Είχε και 3€ μέσα πριν βάλω την κάρτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αρα τιποτα δεν πληρωσες για την φορητοτητα αλλα σε υποχρεωνουνε να παρεις καποια καρτα ανανεωσης οταν σου δινουνε την σημ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Στην περίπτωση της q ισχύει online το δεκάρικο προς το παρόν. Για f2g σε υποχρεώνουν να πάρεις κάρτα ανανέωσης των 30. Ίσως αυτό είχαν υπόψη στην εξυπηρέτηση και είπαν στον φίλο πιο πάνω ότι τα 30 δεν τα γλυτώνει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς δεν είχα διαβάσει.

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι για φορητότητα, όπως και να το έκανα, πάλι 30 ευρώ θα πλήρωνα για την κάθε γραμμή.

 

Επίσης, ενώ στο κατάστημα μου είπαν ότι αυτά τα 30 ευρώ θα μείνουν στην κάρτα με όριο χρήσης τον ένα μήνα, στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι "αυτό ίσχυε παλιά, πλέον τα 30 μένουν για 3 μήνες".

Αν είναι έτσι, δεν έχασα και τίποτα. Γιατί έτσι κι αλλιώς περίπου 10 ευρώ τον μήνα σκόπευα να βάζω.

Οι 3 μήνες που σου παν είναι στην ουσία η ισχύς του υπολοίπου πριν λήξει ,μετά από ανανέωση χρόνου. Τα 30€ είναι στην ουσια χρόνος ομιλίας που αγοράζεις. δε χρεώνουν κάτι για την φορητότητα. Απλώς σ υποχρεώνουν να αγοράσεις χρόνο ομιλίας σαν «εγγύηση»

Link to comment
Share on other sites

αρα τιποτα δεν πληρωσες για την φορητοτητα αλλα σε υποχρεωνουνε να παρεις καποια καρτα ανανεωσης οταν σου δινουνε την σημ.

 

 

 

Όπως τα λες. Βάζοντας την παραγγελία διαλέγεις 10€ η 15€ κάρτα. Τίποτα άλλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ->

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

γράφει:

 

Νέα Σύνδεση 30€

ΚΟΣΤΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

(ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 10€ ΕΩΣ 31/03/17, ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ Ή ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΙΔΙΩΤΩΝ Ή ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ)

 

Δεν αμφιβάλλω εσάς που λέτε ότι κάνατε φορητότητα On-line και πληρώσατε μόνο 10€. Μπορεί να ήσασταν τυχεροί και να εκμεταλλευτήκατε εν αγνοία σας κάποιο λάθος του συστήματος. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος συστήματος δεν ξέρω εάν είναι διότι στην αντίστοιχη αίτηση για online φορητότητα σε f2g με το που επιλέξεις να διατηρήσεις τον αριθμό σου αυτόματα το κόστος γίνεται 30€. Αντίθετα στην αίτηση για online φορητότητα σε Q μέχρι στιγμής (12/2/2017 και ώρα 23:10) δείχνει κόστος 10€ (η κάρτα ανανέωσης μια ή περισσότερες σε αριθμό) για μεταφορά του αριθμού. Σε κάθε περίπτωση, όπως αναφέρουν και οι φίλοι παραπάνω, online φορητότητα σε Q έχει ελάχιστο κόστος 10€ (μπορείς να επιλέξεις και κάρτα ανανέωσης των 15€ μια ή περισσότερες).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα από vodafone (αζημιως καταγγελία ένεκα αύξησης παγίων - on line φορητότητα με συνολικό κόστος 10€ όσο η κάρτα ανανέωσης) και να πω σε όλους σας οτι η κάρτα σιμ είχε τρία ευρώ μέσα και με το που έκανα εγγραφή στο myq (πλατφόρμα android) μου έκαναν δώρο 20 SMS (όλους) και συνολικά 600mb .....

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες έλαβα sms 1GB INTERNET MONO ME 2,02€ ΓIA ENA MHNA! SUPER ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA!! ΣTEIΛE 1GB ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO EΩΣ 20/02
Link to comment
Share on other sites

Νιώθω μεγάλο κορόιδο.

Τελικά τα αρχικά 30€, παρόλο που σε ΔΥΟ τηλεφωνήματα στην υποστήριξη πελατών μου είπαν ότι ισχύουν για 3 μήνες, ισχύουν για έναν μήνα.

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο 1222 και διαμαρτυρήθηκα και τους είπα ότι "Έχω γνωστές περιπτώσεις ανθρώπων που κάναν φορητότητα μέσω του site και πλήρωσαν μόνο 10€". Τους είπα ότι "Βασίστηκα στα λόγια σας και το έκανα μέσω καταστήματος" και ζήτησα να υποβληθεί παράπονο... (Στην στίβα με τα "υπόψιν" θα πήγε και αυτό)

Μου πρότεινε μάλιστα το αυτονόητο... Μία μέρα πριν λήξουν τα ευρώ, να ξοδέψω όλο το υπόλοιπο σε αγορά πακέτων.... Χαίρω πολύ..

 

Γι' αυτό παιδιά, ΜΟΝΟ online..... ΜΟΝΟ :(

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες έλαβα sms 1GB INTERNET MONO ME 2,02€ ΓIA ENA MHNA! SUPER ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA!! ΣTEIΛE 1GB ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO EΩΣ 20/02

 

Κανονικά θα έπρεπε να το έχει μόνιμα σε αυτή τη τιμή το γιγα. Ξερω κοσμο που εχουν κιου μονο κ μονο για το 8γιγα/8ευρω, οταν λήξει φευγουν για φρογκ που εχει το φτηνότερο γιγα της αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να το έχει μόνιμα σε αυτή τη τιμή το γιγα. Ξερω κοσμο που εχουν κιου μονο κ μονο για το 8γιγα/8ευρω, οταν λήξει φευγουν για φρογκ που εχει το φτηνότερο γιγα της αγοράς

Σωστό αυτό που λες ότι ΤΟ GIGA έπρεπε να έχει 2+ ευρώ μονιμα αλλά γνώμη μου είναι τα 4 GIGA ΘΑ έπρεπε να τα έχει 4.44 όπως ΤΟ FROG αφού υποτίθεται ότι είναι ανταγωνιστικα πακετα με την Q

Σε κάτι τέτοια η wind είναι (τα ζώα μου αργα) που λέει ο λαος

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες έλαβα sms 1GB INTERNET MONO ME 2,02€ ΓIA ENA MHNA! SUPER ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA!! ΣTEIΛE 1GB ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO EΩΣ 20/02

 

Κανονικά θα έπρεπε να το έχει μόνιμα σε αυτή τη τιμή το γιγα. Ξερω κοσμο που εχουν κιου μονο κ μονο για το 8γιγα/8ευρω, οταν λήξει φευγουν για φρογκ που εχει το φτηνότερο γιγα της αγοράς

 

Για αυτό το λόγο (και δε μπορεί και να κάνει αλλιώς) στην προσφορά 8€/8GB για 8 μήνες που έχεις λίγες μέρες να το ενεργοποιήσεις, αλλά ισχύει για όλους τους Q συνδρομητές:

Κάθε 8 μήνες το ξαναβάζει. Οκτώβρη 2016 το'βαλε για ενεργοποίηση γιαα λίγες μέρες στο τέλος του μήνα (υπολογιζόμενος και ο Οκτώβρης στο 8μηνο).....

....Εεεεεε σε 8 μήνες (Μάη ή Ιούνη 2017) θα το ξαναβάλει..θυμηθείτε με.....:p

 

Και δε "φεύγει" κανείς για αλλού....!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν στην ιδια τιμη εχεις να επιλεξεις καλυτερη καλυψη και πιο γρηγορο ίντερνετ, τί θα επέλεγες;

 

Αυτή τη στιγμή έχω μια 10€υρη κάρτα που πήρα από φορητότητα σε Q από τον Σεπτέμβρη 2016 (όταν ακόμα ίσχυε 6μηνο) και λήγει Μάρτη 2017.

Έχω μέσα 1€ και κάτι από τα 3€ που είχε αρχικά (χωρις να βάλω καμιά κάρτα από τη φορητότητα). Με τα 8,93€ όταν βάλω κάρτα το Μάρτη θα έχω 10€ να τα ξοδέψω(αναγκαστικά: Τί να την κάνω τη 10€υρη κάρτα που μου φόρτωσε; ; )

Αυτό (8GB/8€) περιμένω Μάη-Ιούνη φέτος....Αλλιώς θα'φευγα ξανά με φορητότητα για αλλού.

 

Αν δεν το βάλει...Άααααντεεε γεια...Κι ας πάει στράφι η 10€υρη...

Γνωρίζω βέβαια ότι το 1GB κάθε μήνα δε θα μπαίνει ΑΝ δεν έχω βάλει κάρτα πριν την 1 κάθε μήνα μετά το μηδενισμό υπολοίπου (3μηνο) , κάτι που δεν ισχύει στις άλλες εταιρίες.

 

Έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή θα φύγω από Q τον αριθμό αυτό....Λόγω των παραπάνω....:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρισυ παντως η κιου είχε αφήσει ενα 3μηνο κενό αναμεσα στα δυο 8μηνα, λες να μην το κανει φετος;

 

Σεπτέμβρη 2016 έληξε το προηγούμενο 8GB/8€.

Οκτώβρη 2016 (στα τέλη του μήνα: μέσα κι αυτός στο 8μηνο) έβαλε το επόμενο....Θα δούμε...Εναλλακτικές πάμπολλες....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ παντως η κιου είχε αφήσει ενα 3μηνο κενό αναμεσα στα δυο 8μηνα, λες να μην το κανει φετος;

 

2 μηνες, οχι 3. Μαλιστα επρεπε να δωσει και το Σεπτεμβριο για το 8μηνο και ετσι θα ηταν 1 μηνας κενο αλλα εκανε το 8 μηνες=>(7 μηνες και 5 μερες) και ετσι βγηκαν 2 μηνες κενο. Ετσι θα γινει βεβαια και σε αυτο το 8μηνο που θα ειναι 7μηνο στην ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι διαφορά έχουν τα 2 τελευταία;

 

Μήπως μόνο το countdown είναι ανά δευτερόλεπτο;

 

Screenshot_2017_02_17_17_21_28.png

 

Όχι ότι θα βάλω κανένα από αυτά.....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως το βλέπω, το 2ο μου κάνει περισσότερο ότι εστάλη για να υπενθυμίσει και να τονίσει ότι σου έγραφε στο 1ο.

 

Edit: άκυρο, νόμιζα ότι ήταν και τα 2 countdown offer.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά νομιζω. Το Q300 λήγει αργότερα (ως προσφορά)σε σχέση με το countdown. Πιστεύω οτι και τα 2 είναι ανα δευτερόλεπτο. Αν μπορεί κάποιος (που χρειάζεται τα λεπτά) ας το ενεργοποιήσει μέσω sms αν δεν του έχει έρθει στο δικό του νούμερο για να δούμε αν ισχύει σε όλους. Βασικά έχω ακομα λεπτά που λήγουν αύριο βράδυ,αν προλάβω πριν ληξει το countdown θα το δοκιμασω κι εγώ μέσω sms.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι διαφορά έχουν τα 2 τελευταία;

 

Μήπως μόνο το countdown είναι ανά δευτερόλεπτο;

 

Screenshot_2017_02_17_17_21_28.png

 

Όχι ότι θα βάλω κανένα από αυτά.....

Offi topic

 

Jim και άλλοι βάλτε της φωτογραφιες σε εξωτερικό image hosting και όχι στο myphone στο ρημάδι το tapatalk της πιο πολλές φορές δεν δείχνει της φωτογραφίες και πρέπει να πατας προβολή στο Web για ένα δύο άρθρα οκ να το κάνεις στα πολλά όμως που περιέχουν φωτογραφίες είναι σπάσιμο νεύρων

 

Ευχαριστώ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στην Wind της περιοχης μου, να ανανεωσω 10 ευρω Qκαρτα. Μολις ειδαν την χρεωστικη μου, αρνηθηκαν να την χρεωσουν αν και ΠΑΙΡΝΟΥΝ καθε ειδους καρτες. Αλλα οχι μου ειπαν για Q.

 

Τους ειπα οτι ειναι παρανομοι και θα μπλεξουν με κανενα παλαβο, αλλα δεν μου εδωσαν σημασια καμια. Ουτε υπηρχε καμια σχετικη ταμπελα.

 

Αγνοουν και περιφρονουν τον νομο. Και καλα κανουν. Σε τετοια χωρα.

 

Μπραβο Wind/Q, συγχαρητηρια.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Στην πρόσοψη του καταστήματος υπήρχε ένδειξη αν δέχονται ή όχι κάρτες για συναλλαγές;

Αν έγραφαν πως ναι, τότε μπορείς να τους καταγγείλεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...