Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tιποτα βρε παιδια...Δεν συνδεεται

edit: πηρα την Q και μου ειπανε οτι τα εχω ολα σωστα κανει αλλα δεν εχω συνδεση λογω οτι εδω που μενω στην περιοχη μου (Σκοπελο),δεν με καλυπτει το δικτυο.Κριμα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εστω και με 2g θα επρεπε να μπαινει.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Έλα ντε...Τι άλλο να κάνω δε ξέρω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις κινητή συσκευή (όσες χρειαστεί μέχρι να "πιάσει", μπορεί κ στην 1η άλλη συσκευή)

και αντιγράψεις ό,τι στοιχεία (πχ APN κλπ) έχει εκείνη η άλλη συσκευή που θα "πιάσει",

 

ΤΟΤΕ

θα το λύσεις κ μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα γράψεις αναλυτικά βήμα-βήμα θα το βρούμε το λάθος

Καλησπερα.Εχω το lg V10 με Qcard.

Παω:

Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Ονόματα σημείων πρόσβασης > Επιλέγω “Νέο APN”

Όνομα: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

Τύπος APN: default

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

Κανω αποθηκευση και παω και ανοιγω Περιαγωγη κ μετα Δεδομένα.Στο τελος κανω και μια επανεκινηση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι του λετε του παιδιου?ιντερνετ με 2G??Να κανει δεκα μερεςνα αλλαξει σελιδα??

 

Φιλε μην το προσπαθεις αλλο,δεν εχει καλυψη στην περιοχη του,τερμα.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι του λετε του παιδιου?ιντερνετ με 2G??Να κανει δεκα μερεςνα αλλαξει σελιδα??

 

Φιλε μην το προσπαθεις αλλο,δεν εχει καλυψη στην περιοχη του,τερμα.

Πληρη απογοητευση....κριμα

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πληρη απογοητευση....κριμα

 

κανε μια τελευταια προσπαθεια και στο τυπος APN μην βαζεις τιποτα, ουτε default, δεν εχει ρυθμιστει γραφει το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

κανε μια τελευταια προσπαθεια και στο τυπος APN μην βαζεις τιποτα, ουτε default, δεν εχει ρυθμιστει γραφει το δικο μου

Θα το κάνω κ αυτο

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το διορθωσα,λαθος το 9

Μπα τα ίδια φίλε μου....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι του λετε του παιδιου?ιντερνετ με 2G??Να κανει δεκα μερεςνα αλλαξει σελιδα??

 

Φιλε μην το προσπαθεις αλλο,δεν εχει καλυψη στην περιοχη του,τερμα.

Το θέμα του ειναι οτι δε συνδέεται καθόλου στο ίντερνετ, ασχέτως ταχύτητας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του ειναι οτι δε συνδέεται καθόλου στο ίντερνετ, ασχέτως ταχύτητας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Στο APN μεσα κιτα Protocol APN να ειναι IPv4/IPv6 και APN για rouming IPv4/IPv6

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Στο APN μεσα κιτα Protocol APN να ειναι IPv4/IPv6 και APN για rouming IPv4/IPv6

Ενοεις στο νέο APN που θα φτιάξω;Εκεί είναι μόνο IPv4 και στα 2.Χρειάζεται και το IPv6 να είναι μαζί;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις στο νέο APN που θα φτιάξω;Εκεί είναι μόνο IPv4 και στα 2.Χρειάζεται και το IPv6 να είναι μαζί;

 

Οχι. Κανε ελεγχο στο παλιο APN. εγω στο COSMOTE εκι βρικα προβλιμα, δεν ητανε τιποτα, και δεν ειχα internet. Μολισ εβαλα σοστα, επιασα kanonika. Με Ip4 η Ip6 δοκιμασε οτι θελισ.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Κανε ελεγχο στο παλιο APN. εγω στο COSMOTE εκι βρικα προβλιμα, δεν ητανε τιποτα, και δεν ειχα internet. Μολισ εβαλα σοστα, επιασα kanonika. Με Ip4 η Ip6 δοκιμασε οτι θελισ.

Ούτε κ έτσι συνδέομαι φίλε μου.Τα δοκίμασα όλα.Θα δω σε άλλη περιοχή του νησιου,όταν μπορέσω (λογω χιονιου). Εάν πιανει όπως μου είπε ο τύπος από την Q.Και ερωτω: ειναι δυνατον εν ετη 2017 να μην υπαρχει παντου καλυψη;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κ έτσι συνδέομαι φίλε μου.Τα δοκίμασα όλα.Θα δω σε άλλη περιοχή του νησιου,όταν μπορέσω (λογω χιονιου). Εάν πιανει όπως μου είπε ο τύπος από την Q.Και ερωτω: ειναι δυνατον εν ετη 2017 να μην υπαρχει παντου καλυψη;

 

Μήπως και δεν το είδες:

Αν αλλάξεις κινητή συσκευή (όσες χρειαστεί μέχρι να "πιάσει", μπορεί κ στην 1η άλλη συσκευή)

και αντιγράψεις ό,τι στοιχεία (πχ APN κλπ) έχει εκείνη η άλλη συσκευή που θα "πιάσει",

 

ΤΟΤΕ

θα το λύσεις κ μόνος σου.

 

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως και δεν το είδες:

 

 

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Το ειδα το μυνημα φιλε μου.Ναι αλλα πρεπει να βρω συσκευη που να εχει Q card συνδεση.Σωστα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το μυνημα φιλε μου.Ναι αλλα πρεπει να βρω συσκευη που να εχει Q card.Σωστα;

 

Ναι: Άλλη συσκευή (ΟΧΙ μπακατέλα , εννοείται).

Με την ίδια sim Q που έχεις να τη βαλεις στο άλλο κινητό (Κανείς άλλος με smartphone να το δανιστείς εκεί που είσαι δεν υπάρχει; Τόσο δύσκολο είναι; ΑΝ δεν έχεις εσύ άλλο smartphone; Θα του το δώσεις πίσω αφού "πιάσει" κ κάτσεις να γράψεις ό,τι έχει η άλλη συσκευή)....:)

 

Και σίγουρα ΑΝ δεν μπορείς να βρεις άλλη συσκευή:

Να πας και σε άλλη περιοχή (ΟΧΙ μόνο εκεί που είσαι) να δεις αν συμβαίνει το ίδιο (να μην "μπαίνει" η Q σου), που όπως τα λέτε 2 σελίδες τώρα είναι το πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Άλλη συσκευή (ΟΧΙ μπακατέλα , εννοείται).

Με την ίδια sim Q που έχεις να τη βαλεις στο άλλο κινητό (Κανείς άλλος με smartphone να το δανιστείς εκεί που είσαι δεν υπάρχει; Τόσο δύσκολο είναι; ΑΝ δεν έχεις εσύ άλλο smartphone; Θα του το δώσεις πίσω αφού "πιάσει" κ κάτσεις να γράψεις ό,τι έχει η άλλη συσκευή)....:)

 

Και σίγουρα ΑΝ δεν μπορείς να βρεις άλλη συσκευή:

Να πας και σε άλλη περιοχή (ΟΧΙ μόνο εκεί που είσαι) να δεις αν συμβαίνει το ίδιο (να μην "μπαίνει" η Q σου), που όπως τα λέτε 2 σελίδες τώρα είναι το πιο πιθανό.

Α τωρα καταλαβα τι ενοεις. Ωραια θα κοιταξω να δοκιμασω και αυτο.Κοιτα να δεις: εγω μενω Σκοπελο (Γλώσσα). Αυτος απο την Q μου ειπε και αφου το εψαξε λιγο οτι σημα πιανει στο αλλο μισο τμημα του νησιου...Λιγο κουφο μου φαινεται αλλα τελος παντων θα το ελεγξω.:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Α τωρα καταλαβα τι ενοεις. Ωραια θα κοιταξω να δοκιμασω και αυτο.Κοιτα να δεις: εγω μενω Σκοπελο (Γλώσσα). Αυτος απο την Q μου ειπε και αφου το εψαξε λιγο οτι σημα πιανει στο αλλο μισο τμημα του νησιου...Λιγο κουφο μου φαινεται αλλα τελος παντων θα το ελεγξω.:confused:

 

Δλδ εσύ "κατάλαβες" ότι σου'πα να "πας κ απ΄την άλλη μεριά του νησιού";

 

ΟΚ: Καλή τύχη......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ "κατάλαβες" ότι σου'πα να "πας κ απ΄την άλλη μεριά του νησιού";

 

ΟΚ: Καλή τύχη......:lol:

Θα δοκιμασω με αλλη συσκευη και θα δοκιμασω και σε αλλο μερος.Καλο ξημερωμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πάντως σχετικά με το 4G σήμα εχω παρατηρήσει πως με τα κινητά δίπλα το ενα στο άλλο, σε αρκετά σημεία το κινητό με την κάρτα Free2Go (Wind) έχει σήμα 4G ενώ της Q έχει 3G. Οπότε τείνω να συμπεράνω πως δίνει προτεραιότητα στα δικά της (Wind).

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις δίπλα δίπλα τα ίδια ακριβώς κινητά ή άλλες συσκευές;

Επίσης η ένδειξη είναι πραγματική ή φαινομενική; Πολλές φορές δηλαδή δείχνει κάτι το κινητό, αλλά όταν πάς να το χρησιμοποιήσεις τότε γυρνάει σε άλλο. Πολλές φορές μου δείχνει 4G και όταν πάω να χρησιμοποιήσω δίκτυο γυρνάει μόνο του σε 3G, όπως και ανάποδα.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...