Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχας δεν ειναι και κανενα φοβερο θεμα για να τρελαθεις. Δεν υπαρχει αποσο ξερω καποια προσφορα με την online ανανεωση που να δινει 100' για 15 μερες.Σου ηρθε καποιο σχετικο μηνυμα? Για παραδειγμα μπορει να σου ειχε ερθει μηνυμα "κανε ανανεωση ως τις τοσες του μηνα και θα παρεις 100' για 15 μερες". Εκανες ανανεωση πριν την συγκεκριμενη ημερα,τα πηρες. Δεν σημαινει οτι θα γινεται αυτο σε καθε ανανεωση.

Τα countdown ανα περιοδους ενεργοποιουνταν σε στανταρ μερες,αυτες ωστοσο αλλαζουν.Τελευταια ειχαν ξεκινησει να τα βγαζουν Παρασκευές,πριν τις 28η εδωσαν την Πέμπτη (27 Οκτωβρη) και μετά την προηγουμενη Τετάρτη.

 

Οχι οχι απο οσο ξέρω κανένα μνμ δεν είχε έρθει.

 

Το θα τρελαθώ ήταν χάριν αστεϊσμού :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι απο οσο ξέρω κανένα μνμ δεν είχε έρθει.

 

Το θα τρελαθώ ήταν χάριν αστεϊσμού :lol:

 

Παίζει να σου είχε ερθει κάποια έκτακτη προσφορά και να μην έδωσες σημασία και τυχαία τότε να ανανέωσες οπότε και ενεργοποιήθηκε. Γενικώς κατα καιρούς έχρονται μνμ με πολύ καλές προσφορές. Παρά τα όποια κουσούρια της, θεωρώ οτί είναι η πιο συμφέρουσα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

 

Μια ερωτηση. Σε ενα Q στην οικογενεια, παρολο που λεει δωρεαν whatsapp, τα πακετα βλέπω να αφαιρουνται κανονικα σε αυτον που καλει.

 

Ειναι φυσικολογικο ? Ειναι κατι που δεν καταλαβα σχετικα με το δωρεαν whatsapp ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

 

Μια ερωτηση. Σε ενα Q στην οικογενεια, παρολο που λεει δωρεαν whatsapp, τα πακετα βλέπω να αφαιρουνται κανονικα σε αυτον που καλει.

 

Ειναι φυσικολογικο ? Ειναι κατι που δεν καταλαβα σχετικα με το δωρεαν whatsapp ?

 

ευχαριστω

 

Όταν ανοίγεις τα δεδομένα, όποια εφαρμογή χρειάζεται δεδομένα, θα τα χρησιμοποιήσει. Οπότε, το whasapp είναι δωρεάν, οι υπόλοιπες εφαρμογές στο smartphone όχι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

 

Μια ερωτηση. Σε ενα Q στην οικογενεια, παρολο που λεει δωρεαν whatsapp, τα πακετα βλέπω να αφαιρουνται κανονικα σε αυτον που καλει.

 

Ειναι φυσικολογικο ? Ειναι κατι που δεν καταλαβα σχετικα με το δωρεαν whatsapp ?

 

ευχαριστω

 

ισως δεν ισχυει στις κλησεις,και ισχυει μονο στα μυνηματα??

 

 

Στα μυνηματα σου τρωει mb?

edit

Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q.

 

Αρα οι κλησεις χρεωνονται

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις τα δεδομένα, όποια εφαρμογή χρειάζεται δεδομένα, θα τα χρησιμοποιήσει. Οπότε, το whasapp είναι δωρεάν, οι υπόλοιπες εφαρμογές στο smartphone όχι.

 

Δεν κανω τιποτα αλλο απο το voice call με το whatsapp. Καμια αλλη χρηση πακετων. Οποτε δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισως δεν ισχυει στις κλησεις,και ισχυει μονο στα μυνηματα??

 

 

Στα μυνηματα σου τρωει mb?

edit

Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q.

 

Αρα οι κλησεις χρεωνονται

 

Α! Εγω φωνητικες κλησεις κανω οχι messaging. Που αναφερεται αυτο, δεν το βρηκα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω τιποτα αλλο απο το voice call με το whatsapp. Καμια αλλη χρηση πακετων. Οποτε δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

 

Δε χρειάζεται να κάνεις εσύ κάτι, για να πάρει μία εφαρμογή δεδομένα.

 

Ανοίγεις τα δεδομένα του κινητού σου, για να χρησιμοποιήσεις εσύ το whatsapp, ΑΛΛΑ επειδή έτσι είναι φτιαγμένα τα os των κινητών, όσες εφαρμογές χρειάζονται το internet, θα το χρησιμοποιήσουν.

 

Δηλαδή: Ανοίγεις δεδομένα για το whatsapp, θα τα χρησιμοποιήσουν η εφαρμογή του mail, του facebook κλπ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις εσύ κάτι, για να πάρει μία εφαρμογή δεδομένα.

 

Ανοίγεις τα δεδομένα του κινητού σου, για να χρησιμοποιήσεις εσύ το whatsapp, ΑΛΛΑ επειδή έτσι είναι φτιαγμένα τα os των κινητών, όσες εφαρμογές χρειάζονται το internet, θα το χρησιμοποιήσουν.

 

Δηλαδή: Ανοίγεις δεδομένα για το whatsapp, θα τα χρησιμοποιήσουν η εφαρμογή του mail, του facebook κλπ.

 

Φιλε μου οκ, δεν ειμαστε και ασχετοι. Ελεος. Ανοιγω τα πακετα ΑΠΛΩΣ χωρις whatsapp και χρεωνομαι ψιλολογια. ΜΙΛΑΩ 10 λεπτα Whatspapp voice και με σκιζει. Αυτο λεω.

 

ΑΛΛΑ οπως ειπε ο φιλος το Whatsapp ειναι δωρεαν ΟΧΙ για ην ομιλια.

 

Ευχαριστω παντως .

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν αξίζει να ρισκάρεις και να πληρώνεις μονοευρά. Βάλε ένα πακετάκι να είσαι άνετος. Μακροπρόθεσμα σου βγαίνει φτηνότερα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οκ, δεν ειμαστε και ασχετοι. Ελεος. Ανοιγω τα πακετα ΑΠΛΩΣ χωρις whatsapp και χρεωνομαι ψιλολογια. ΜΙΛΑΩ 10 λεπτα Whatspapp voice και με σκιζει. Αυτο λεω.

 

ΑΛΛΑ οπως ειπε ο φιλος το Whatsapp ειναι δωρεαν ΟΧΙ για ην ομιλια.

 

Ευχαριστω παντως .

 

Τα γράφω έτσι, γιατί συνήθως μας ξεφεύγουν τα πιο απλά. Πολλοί εύθικτοι είστε... Χαλαρώστε και λίγο...

 

Παρακαλώ

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς ποιο πακετάκι πρέπει να βάλω για σύντομο ταξίδι στο εξωτερικό (Ιταλία) ώστε να έχω roaming και internet? Αυτό που έχει με 12 ευρώ τρώει χρόνο και MB από τα πακέτα που ήδη έχω?

 

Roaming θα εχεις ουτως ή αλλως. Για ιντερνετ ομως υπαρχουν πακετακια που μπορεις να τα βρεισ στο σιτε της q . Απλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα παιξει. Εχω ταξιδεψει σε Αγγλια, Πολωνια , Τσεχια κ δε συνδεοταν για να μου δωσει mobile data. Οποτε μπορει να πληρωσεις , αδικα.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε:

 

"1GB MONO ME 4,44€ ΓIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 60 ΣTO 12410 ENEPΓOΠOIHΣE TO & ΣEPΦAPE ΞEΓNOIAΣTA!"

 

όποιος θέλει περισσότερα μβ με τα ίδια χρήματα και καλύτερη κάλυψη, ας μου στείλει μήνυμα (μη με κατηγορήσουν ότι κάνω κ διαφήμιση...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς ποιο πακετάκι πρέπει να βάλω για σύντομο ταξίδι στο εξωτερικό (Ιταλία) ώστε να έχω roaming και internet? Αυτό που έχει με 12 ευρώ τρώει χρόνο και MB από τα πακέτα που ήδη έχω?

 

μη βαλεις τιποτα.

Αν διαβασεις τις χρεωσεις περιαγωγης θα δεις οτι ειναι πολυ φτηνα.

Αν πιασεις δικτυο Wind στην Ιταλια παει πολυ γρηγορα (το ιντερνετ) και οι χρεωσεις ειναι ελαχιστες

Link to comment
Share on other sites

εαν μεταφέρω σύνδεση απο cosmote σε Q θα μου κοστίσει κάτι ? με άγχωσε ήδη ότι πωλητής της wind στο κατάστημα του Cosmos μου έκανε λόγο για 30 ευρω (τα οποία λέει θα είναι χρόνος ομιλίας) χμ χμ...για δώστε τα φώτα λίγο ρε παιδια...:(
Link to comment
Share on other sites

Καντην μεσω ίντερνετ, δωρεαν.

Ισως χρειαστει να αγορασεις μαζι και μια κάρτα των 10€

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εαν μεταφέρω σύνδεση απο cosmote σε Q θα μου κοστίσει κάτι ? με άγχωσε ήδη ότι πωλητής της wind στο κατάστημα του Cosmos μου έκανε λόγο για 30 ευρω (τα οποία λέει θα είναι χρόνος ομιλίας) χμ χμ...για δώστε τα φώτα λίγο ρε παιδια...:(

έχει κατάστημα wind στο Mediterranean cosmos?

Link to comment
Share on other sites

εαν μεταφέρω σύνδεση απο cosmote σε Q θα μου κοστίσει κάτι ? με άγχωσε ήδη ότι πωλητής της wind στο κατάστημα του Cosmos μου έκανε λόγο για 30 ευρω (τα οποία λέει θα είναι χρόνος ομιλίας) χμ χμ...για δώστε τα φώτα λίγο ρε παιδια...:(

 

έτσι είναι! 30€ που μπαίνουν ως χρήματα ακόμα και για αγορά πακέτου για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

έχει κατάστημα wind στο Mediterranean cosmos?

Μάλλον ο φίλος θα εννοεί τα Public.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι στο public αναφερομαι.

 

Επειδή έχω κάποιο καιρο να πάω, λέω μήπως έγινε κάποιο κατάστημα. Το public είναι συνεργάτης. Δίνει και συσκευασία καρτοκινητής σιμ + βιβλίο δώρο. Ευγενικά τα παιδιά εκεί, αν και όταν θέλεις να αγοράσεις συσκευή, σε πρήζουν να κάνεις δικιά τους εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε:

 

"1GB MONO ME 4,44€ ΓIA 30 HMEPEΣ! ΣTEIΛE 60 ΣTO 12410 ENEPΓOΠOIHΣE TO & ΣEPΦAPE ΞEΓNOIAΣTA!"

 

όποιος θέλει περισσότερα μβ με τα ίδια χρήματα και καλύτερη κάλυψη, ας μου στείλει μήνυμα (μη με κατηγορήσουν ότι κάνω κ διαφήμιση...)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434674

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6963374#post6963374

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Σύντομα θα ταξιδέψω Γαλλία (Παρίσι) ξέρετε τι παίζει με την Q;

Αν υπάρχει κάποιο πακέτο κλπ αν μπορώ να κάνω χρήση του Ίντερνετ κ γενικά κάθε ενημέρωση είναι ευπρόσδεκτη!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Σύντομα θα ταξιδέψω Γαλλία (Παρίσι) ξέρετε τι παίζει με την Q;

Αν υπάρχει κάποιο πακέτο κλπ αν μπορώ να κάνω χρήση του Ίντερνετ κ γενικά κάθε ενημέρωση είναι ευπρόσδεκτη!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

oπως εγραψα και σε αλλον φιλο παραπανω, η περιαγωγη ειναι πολυ φτηνη πλεον.

Δε νομιζω να συμφερει να βαλεις το πακετο.

Δες αναλυτικα τις χρεωσεις και κρινε, οι εισερχομενες παντως ειναι πρακτικα "τζαμπα" ενω αν βαλεις πακετο θα σου αφαιρει λεπτα απο τα αγορασμενα.

 

Σχετικα με το ιντερνετ, αν κανεις μικρη χρηση σε συμφερει παλι να πληρωνεις οσα ξοδευεις.

 

Το καλοκαιρι ημουν Γαλλια νοτια, σε ενα δυκτυο δεν δουλευε το ιντερνετ, ενω σε αλλο δουλευε.

Θα τα δοκιμασεις και αν ειναι θα βαλεις το "καλο" χειροκινητα

 

Καλο σου ταξιδι ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Internet δεν σε συμφέρει να μην έχεις πακέτο .

Με 0,0625 το ΜΒ σου έρχονται 62,5 ευρώ το GB .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Internet δεν σε συμφέρει να μην έχεις πακέτο .

Με 0,0625 το ΜΒ σου έρχονται 62,5 ευρώ το GB .

 

δεν ξερω τι χρηση κανει ο καθενας, αλλα αν πας για μια βδομαδα και χρησιμοποιεις το ιντερνετ για να ψαξεις καποια πληροφορία, να χαζεψεις το Φ/Β και να ανεβασεις καμια φωτο, δε νομιζω να ξοδεψεις πολλα ΜΒ.

Για τις πιο "απαιτητικες" διαδικασιες πλεον υπαρχει παντου WiFi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...