Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Καλές γιορτές!

Στα καταστήματα της Wind αλλάζουν κάρτα sim Q με καινούρια micro sim δωρεάν ή αυτό καταργήθηκε; Ευχαριστώ! :)

 

 

 

Η wind εχει βγάλει μια ανακοίνωση ότι η αλλαγή καρτοκινητού σε κάρτα 4G είναι δωρεάν ( προφανώς την πρώτη φορά ) αλλά θα χρειαστεί να επιμείνεις στο κατάστημα.

Πολλά καταστήματα προσπαθούν να χρεώσουν το κανονικό κόστος το οποίο είναι 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με τη χρεωση του ενος ευρω με κλειστα data, επειδη οι ανθρωποι ειναι καραγκιοζηδες και μετα απο τοσο καιρο δεν το εχουν διορθωσει η λυση ειναι μια. Την τελευταια μερα πριν ληξει το πακετο παμε στις ρυθμισεις στα ονοματα σημειων προσβασης και στις ρυθμισεις internet myq αλλαζουμε εστω κι ενα γραμμα πχ myqs. Μετα οτι και να γινει δεν θα μπορουμε να εχουμε data οποτε δεν θα μπορει κ να μας χρεωσει

 

Αυτό που λες ενώ το είχα κάνει κάποια στιγμή δηλ. να εχω ενα διαφορετικό APN της Q (εναλλακτικό) με χρέωσαν κανονικά το ευρώπουλο και μετά απο επικοινωνία μου το γύρισαν.

Δυο φόρες μου το κάνανε και οταν τους ειπα για δικηγόρους μηνύσεις και λοιπά περίεργος σταμάτησαν :p

Link to comment
Share on other sites

Η wind εχει βγάλει μια ανακοίνωση ότι η αλλαγή καρτοκινητού σε κάρτα 4G είναι δωρεάν ( προφανώς την πρώτη φορά ) αλλά θα χρειαστεί να επιμείνεις στο κατάστημα.

Πολλά καταστήματα προσπαθούν να χρεώσουν το κανονικό κόστος το οποίο είναι 5 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ! Και η καινούρια κάρτα θα είναι micro sim ή θα είναι κανονική (mini) sim;

Ρωτάω γιατί παλιότερα στην απαράδεκτη Cosmote για καινούριο νούμερο What's up το οποίο το πλήρωσα κανονικά 5€ με χρέωσαν και άλλα 5€ επιτόπου για να με δώσουν micro sim....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,πως μπορω να δω αναλυτικα πως ξοδευεται το υπολοιπο που εχω στην καρτα μου?Εννοω υπαρχει καποιος τροπος να δεις οτι πχ χθες καταναλωθηκαν 0.10ε για sms,1ε για ιντερνετ κλπ..?
Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με τη χρεωση του ενος ευρω με κλειστα data, επειδη οι ανθρωποι ειναι καραγκιοζηδες και μετα απο τοσο καιρο δεν το εχουν διορθωσει η λυση ειναι μια. Την τελευταια μερα πριν ληξει το πακετο παμε στις ρυθμισεις στα ονοματα σημειων προσβασης και στις ρυθμισεις internet myq αλλαζουμε εστω κι ενα γραμμα πχ myqs. Μετα οτι και να γινει δεν θα μπορουμε να εχουμε data οποτε δεν θα μπορει κ να μας χρεωσει

 

Εχει ξαναγραφτεί ότι ακόμα και με αυτό τον τρόπο είναι εφικτή η χρέωση. Δεν είναι πρόβλημα στο κινητό μας,απλά θέλουν να μαζεύουν ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

http://i1377.photobucket.com/albums/ah76/tzoumas/Mobile%20Uploads/702834_10208499848472392_2104255234_n_zps2gus6zqa.jpg~original

 

Μια ερωτηση ρε παιδια .....

Αν δεν εχω πακετο δεδομενων ενεργο, και μπενω στο facebook και μονο, εως 7/1 δεν θα χρεωνομαι 1€/ημέρα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κατι που ειναι πρακτικα αδυνατο

 

Εκει ηθελα τα καταληξω .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δώσεις ιντερνετ μονο σε οσες εφαρμογες θέλεις και οποτε θελεις.

Αυτο ομως απαιτει καποια διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δώσεις ιντερνετ μονο σε οσες εφαρμογες θέλεις και οποτε θελεις.

Αυτο ομως απαιτει καποια διαδικασία

Την γνωριζω την διαδικασια. Πιστευεις οτι θα πετυχει αυτο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια .....

Αν δεν εχω πακετο δεδομενων ενεργο, και μπενω στο facebook και μονο, εως 7/1 δεν θα χρεωνομαι 1€/ημέρα ;

 

Φυσικα γιατι θα τραβανε δεδομενα οι αλλες υπηρεσιες-εφαρμογες. Τυρακι ειναι. Εισαι αναγκασμενος να εχεις πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα γιατι θα τραβανε δεδομενα οι αλλες υπηρεσιες-εφαρμογες. Τυρακι ειναι. Εισαι αναγκασμενος να εχεις πακετο.

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Ρητορικη ηταν η ερωτηση .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους είχαμε την προσφορά του 1Gb με €8 για ένα χρόνο. Είχε δοθεί νομίζω το Μάρτιο. Αυτή η προσφορά λήγει σύντομα. Ξέρουμε αν θα παρασχεθεί κάτι όμοιο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστχυχώς μας καλο έμαθε η Q με την προσφορά 1GB ιντερνετ κάθε μήνα για όλο το 2015.

Εαν θυμάμαι καλά, την προσφορά την είχε βγάλει τέλη φεβρουαρίου, αρχές μαρτίου, οπότε έχουμε ακομα καιρό...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα το redmi note 2 σε επαρχία και είμαι συνεχώς με 3G δηλαδή ούτε καν Η.

 

Το δίκτυο δεδομένων Q είναι το ίδιο με αυτό της Wind σωστά;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που με το redmi note 2 πιάνω και 4G στην επαρχία (Κόρινθος) και υποτίθεται ότι το κινητό αυτό δεν πιάνει στη μπάντα (800) της Wind. Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

 

Το δίκτυο δεδομένων Q είναι το ίδιο με αυτό της Wind σωστά;

 

το ιδιο αλλα οχι ακριβως το ιδιο στην ταχυτητα.Οι συνδρομητες wind εχουν προτεραιοτητα και καλυτερες ταχυτητες.Τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει που χρησιμοποιησα και χρησιμοποιω και τα 2 δικτυα χρονια και ταυτοχρονα.Φυσικα δεν μπορω να το αποδειξω,μονο καποιος απο μεσα θα μπορουσε να το επιβεβαιωσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...