Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εσωτ.χωρο; Σε εξωτερικο ειναι αριστο.Περναω συχνα απο εκει

 

σε ποιο απο τα οχτω σημεια που αναφερω περνας συχνα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλαω στο αυτοκινητο, μεσα σε κτηρια δεν ξερω αλλα θα ειναι χειροτερα, ειδικα στην Αγ. Τριαδα που χανει ακομα και το 2G...

 

 

 

Σοβαρα; Με τρομαξες τωρα.Εγω που περπαταω οχι,δεν κανει τετοια ειδικα σε δεδομενα δεν ειχα θεμα ωστε να με ριξει απο το 3g που φαινεται πολυ εντονα ειδικα απο την ενδειξη και το φορτωμα των σελιδων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; Με τρομαξες τωρα.Εγω που περπαταω οχι,δεν κανει τετοια ειδικα σε δεδομενα δεν ειχα θεμα ωστε να με ριξει απο το 3g που φαινεται πολυ εντονα ειδικα απο την ενδειξη και το φορτωμα των σελιδων.

Μιλαω για Αγ.Τριαδα.... μονο εκει εχω (ειχα το καλοκαιρι) σοβαρο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα μια ανανέωση 5€ μέσω paypal, αλλά ενώ ήρθε η χρέωση στην τράπεζα δεν μπήκε το ποσό στον αριθμό μου.

Που ψάχνω? στη Q η paypal?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα εδώ για το δίκτυο, σταματήστε να σπαμάρετε εδώ μέσα για το πού έχει σήμα ή όχι!

Υπάρχει κανείς που γνωρίζει τον αριθμό που πρέπει να βάλω για προώθηση στον τηλεφωνητή της Q γιατί η εξυπηρέτηση πελατών είναι για κλάμματα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που γνωρίζει τον αριθμό που πρέπει να βάλω για προώθηση στον τηλεφωνητή της Q γιατί η εξυπηρέτηση πελατών είναι για κλάμματα;

+306995554444

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

+306995554444

Αυτό είναι ο αριθμός για ενημέρωση χαμένων κλήσεων. Για τον τηλέφωνητή θέλω, όπως ανέφερα αναλυτικά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6401041#post6401041

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα εδώ για το δίκτυο, σταματήστε να σπαμάρετε εδώ μέσα για το πού έχει σήμα ή όχι!

Υπάρχει κανείς που γνωρίζει τον αριθμό που πρέπει να βάλω για προώθηση στον τηλεφωνητή της Q γιατί η εξυπηρέτηση πελατών είναι για κλάμματα;

μάλλον έχεις νεύρα που δεν μπορείς να βρεις τον αριθμό για την προώθηση, δεν καταλαβαίνω για ποιον απλό λόγο μας την λες, αν διαβάσεις τον τίτλο του τοπικ γράφει ΤΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Q, οπότε σταματά να σπαμαρεις εσύ, άλλωστε ρώτησες πολλές φορές για τον αριθμό που ψάχνεις και απάντηση δεν πήρες οπότε μάλλον (το πιθανότερο) δεν ξέρει κανείς.

 

Παρεμπιπτόντως, με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό, αν θέλεις δοκίμασε το 699 555 1333

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις νεύρα που δεν μπορείς να βρεις τον αριθμό για την προώθηση, δεν καταλαβαίνω για ποιον απλό λόγο μας την λες, αν διαβάσεις τον τίτλο του τοπικ γράφει ΤΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Q, οπότε σταματά να σπαμαρεις εσύ, άλλωστε ρώτησες πολλές φορές για τον αριθμό που ψάχνεις και απάντηση δεν πήρες οπότε μάλλον (το πιθανότερο) δεν ξέρει κανείς.

 

Παρεμπιπτόντως, με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό, αν θέλεις δοκίμασε το 699 555 1333

Τα πάντα για την Q λέει το τόπικ, όχι για το δίκτυο της Wind, για το οποίο υπάρχει ανάλογο ξεχωριστό θέμα :O

Το 699 555 1333 δεν έχει καμία σχέση με τον τηλεφωνητή. Πρέπει να ναι ένα νούμερο όπως αυτά που ανέφερα παραπάνω, που στο τέλος μπαίνουν τελευταία ψηφία του αριθμού του κάθε συνδρομητή, στην προκειμένη περίπτωση του δικού μου. Σ ευχαριστώ παντως που ψαξες.

Έχω απελπιστεί με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind για άλλη μια φορά στα τελευταία 9 χρόνια που μαι πελάτης τους!

Κι η ειρωνία, η πρόταση κάτω κάτω :lol:

http://s27.postimg.org/oimgilqn7/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως το νούμερο που κάνεις από σταθερό ή άλλο κινητό, απλά σκέφτηκα Μήπως αν κάνεις την προώθηση σε αυτό ενεργοποιήσεις τον τηλεφωνητή, το παράξενο είναι ότι εγώ δεν μπορώ να καλέσω ούτε το 1333 ούτε το 6995551333 ούτε και τον αριθμό μου αν κάνω προώθηση σε αυτό το νούμερο, από άλλο τηλέφωνο κάνει κανονικά και τα τρία παραπάνω.

Όσο για το δίκτυο της wind, Καλώς ή κακώς σε αυτήν είμαστε και πει να τα πούμε, είναι λογικό λοιπόν να τα λέμε εδώ και όχι στο τοπικ της wind που έτσι και αλλιώς δεν μας ενδιαφέρει αφού τα περισσότερα δεν μας αφορούν.

Πάντως στο θέμα μας, αν βρω κάτι για τον τηλεφωνητή (γιατί με έβαλες σε περιέργεια) θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα μια ανανέωση 5€ μέσω paypal, αλλά ενώ ήρθε η χρέωση στην τράπεζα δεν μπήκε το ποσό στον αριθμό μου.

Που ψάχνω? στη Q η paypal?

Θα ανοίξεις την συναλλαγή στο paypal

έχει το τηλέφωνο της εταιρείας.

Σε αντίστοιχη περίπτωση που μου έτυχε, δεν απαντάγανε σε εργάσιμες ώρες.

Έτσι άνοιξα dispute στο PayPal και σε δύο ώρες μου βάλανε τα χρήματα της ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως το νούμερο που κάνεις από σταθερό ή άλλο κινητό, απλά σκέφτηκα Μήπως αν κάνεις την προώθηση σε αυτό ενεργοποιήσεις τον τηλεφωνητή, το παράξενο είναι ότι εγώ δεν μπορώ να καλέσω ούτε το 1333 ούτε το 6995551333 ούτε και τον αριθμό μου αν κάνω προώθηση σε αυτό το νούμερο, από άλλο τηλέφωνο κάνει κανονικά και τα τρία παραπάνω.

Όσο για το δίκτυο της wind, Καλώς ή κακώς σε αυτήν είμαστε και πει να τα πούμε, είναι λογικό λοιπόν να τα λέμε εδώ και όχι στο τοπικ της wind που έτσι και αλλιώς δεν μας ενδιαφέρει αφού τα περισσότερα δεν μας αφορούν.

Πάντως στο θέμα μας, αν βρω κάτι για τον τηλεφωνητή (γιατί με έβαλες σε περιέργεια) θα σε ενημερώσω.

Επειδή έχω ξαναμπλέξει για καιρό με τον τηλεφωνητή όταν είχα προσπαθήσει να τον ενεργοποιήσω για πρώτη φορά, θα περιγράψω τη διαδικασία σε ακόλουθο μήνυμα.

Όσο για το άλλο, απ τη στιγμή που η Q χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind, τα θεματα που αφορούν τη κάλυψη πρέπει να αναφέρονται στο σχετικό θέμα, έτσι ώστε το θέμα της Q card να χει μόνο ότι αφορά το πακέτο της Q. Έτσι είναι πιο τακτοποιημένο το φόρουμ και βρίσκει ο κάθε επισκέπτης πιο εύκολα τις πληροφορίες που τον ενδιαφέρουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση προσωπικού τηλεφωνητή Q + Ειδοποίηση + κωδικοί προώθησης:

 

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣ

-Οι συνδρομητές που θέλουν να χρησιμοποιήσουν για πρώτη φορά τον προσωπικό τηλεφωνητή, πρέπει να καλέσουν την εξυπηρέτηση πελατών στο 1222 (0.24€/κλήση) (6995551222 από σταθερό ή άλλο δίκτυο εάν έχεις λεπτά προς κινητά) και να ζητήσουν (απαιτήσουν για καλύτερα αποτελέσματα) την ενεργοποίηση της υπηρεσίας τηλεφωνητή, κι όχι μόνο τις ρυθμίσεις (οι οποίες δε θα δουλέψουν αν δε προωθήσουν στην τεχνική υπηρεσία αίτημα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας στη γραμμή)

-Εφόσον ενεργοποιηθεί η υπηρεσία, βάζεις τον αριθμό προώθησης στη σχετική επιλογή που θέλεις μέσα απ τις ρυθμίσεις προώθησης κλήσεων της συσκευής. Ο αριθμός προώθησης είναι ο +30699111xxxxxxx, όπου xxxxxxx τα τελευταία 7 ψηφία του αριθμού σου. Για παράδειγμα κάποιος που χει νούμερο 6991234567, θα βάλει προώθηση στο +306991111234567. Αν έχει νούμερο από φορητότητα που δε ξεκινάει από 699, πάλι θα βάλει τα τελευταία 7 ψηφία του, και στην αρχή παραμένει το 699111.

-Για τις ρυθμίσεις του τηλεφωνητή και την ακρόαση των μηνυμάτων καλείς το 1333 απ' το κινητό σου (προεπιλεγμενος κωδικός θυρίδας: 1111). Επειδή όμως η χρέωση είναι επιεικώς εξωφρενικότατη (όχι, δεν ειναι 0.25€/κλήση όπως λένε, μάλλον 0.25/λεπτό χρεώνει), συμφέρει να καλείς από άλλο δίκτυο ή σταθερό όπου έχεις λεπτά προς κινητά, το 6995551333, βάζοντας τον αριθμό κινητού σου Q και πατώντας 2 φορές αστεράκι (*). Προσοχή, η κλήση του 6995551333 από κινητό Q χρεώνεται όπως το 1333.

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ

Για την ειδοποίηση κλήσεων, αρκεί να βάλεις τον αριθμό +306995554444 για προώθηση στις περιπτώσεις που επιθυμείς (πχ όταν είναι εκτός δικτύου, ή κατειλημμένο εάν έχεις απενεργοποιημένη την υπηρεσία αναμονής κλήσεων).

 

Αν η συσκευή δεν έχει ρυθμίσεις προώθησης (συσκευές 15ετίας και πίσω) ισχύουν οι universal κωδικοί προώθησης:

Προώθηση όταν είναι εκτός δικτύου/κλειστό: **62*[αριθμός προώθησης]# και κλήση, απενεργοποίηση με ##62# και κλήση

Προώθηση όταν δεν απαντά (20" καθυστέρηση): **61*[αριθμός προώθησης]# και κλήση, απενεργοποίηση με ##61# και κλήση

Προώθηση όταν δεν απαντά (επιλογή καθυστέρησης): **61*[αριθμός προώθησης]*[δευτερόλεπτα καθυστέρησης]# και κλήση, απενεργοποίηση με ##61# και κλήση

Προώθηση όταν είναι κατειλημμένο (εφόσον η αναμονή κλήσεων ειν απενεργοποιημένη): **67*[αριθμός προώθησης]# και κλήση, απενεργοποίηση με ##67# και κλήση

Προώθηση όλων των κλήσεων πάντα: **21*[αριθμός προώθησης]# και κλήση

Ακύρωση όλων των προωθήσεων: ##002# και κλήση

 

Σε εξυπηρέτηση πελατών ή καταστήματα ο καθένας λέει ό,τι θέλει συνήθως, και στα email απ τη φόρμα επικοινωνίας του site απλά δεν απαντάνε ποτέ. Προς το παρόν ισχύουν οι ανωτέρω οδηγίες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Προστέθηκαν στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις την συναλλαγή στο paypal

έχει το τηλέφωνο της εταιρείας.

Σε αντίστοιχη περίπτωση που μου έτυχε, δεν απαντάγανε σε εργάσιμες ώρες.

Έτσι άνοιξα dispute στο PayPal και σε δύο ώρες μου βάλανε τα χρήματα της ανανέωσης.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, έκανα ότι είπες και φυσικά δεν απαντούσαν στο τηλέφωνο,αλλά είχε το μειλ τους, έστειλα μειλ και λύθηκε το πρόβλημα άμεσα.

Να αναφέρω ότι η εξυπηρέτηση πελατών της Q/WIND είναι για τα σκουπίδια, η χειρότερη εταιρεία στον πλανήτη πρέπει να είναι στο θέμα αυτό.

Γιαυτό και δεν μας δινουν τηλέφωνο χωρίς χρέωση, για να παίρνουμε 10 φορές για πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε και να τα κονομάνε.

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα για την Q λέει το τόπικ, όχι για το δίκτυο της Wind, για το οποίο υπάρχει ανάλογο ξεχωριστό θέμα :O

Το 699 555 1333 δεν έχει καμία σχέση με τον τηλεφωνητή. Πρέπει να ναι ένα νούμερο όπως αυτά που ανέφερα παραπάνω, που στο τέλος μπαίνουν τελευταία ψηφία του αριθμού του κάθε συνδρομητή, στην προκειμένη περίπτωση του δικού μου. Σ ευχαριστώ παντως που ψαξες.

Έχω απελπιστεί με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind για άλλη μια φορά στα τελευταία 9 χρόνια που μαι πελάτης τους!

Κι η ειρωνία, η πρόταση κάτω κάτω :lol:

http://s27.postimg.org/oimgilqn7/image.jpg

 

οταν λενε σε μια εννοουν σε περιπτωση που κανεις αιτηση για αλλη εταιρια.Στις υπολοιπες περιπτωσεις ειναι ποτε

Link to comment
Share on other sites

[...]

Γιαυτό και δεν μας δινουν τηλέφωνο χωρίς χρέωση, για να παίρνουμε 10 φορές για πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε και να τα κονομάνε.

800 500 0200

για παράπονα και βλάβες για κινητή (χωρίς χρέωση)

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/tilefona-exupiretisis-dieuthunseis/

Link to comment
Share on other sites

800 500 0200

για παράπονα και βλάβες για κινητή (χωρίς χρέωση)

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/tilefona-exupiretisis-dieuthunseis/

 

Αλλα δεν μπορεις να το καλλέσεις απο σταθερό Wind

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αλλα δεν μπορεις να το καλλέσεις απο σταθερό Wind

Φυσικά και μπορείς, σταθερό wind έχω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς, σταθερό wind έχω.

 

Αλλαξε κατι ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κατι ;

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Είναι ένα νούμερο όπως όλα τα νούμερα από 800 που είναι χωρίς χρέωση για όλα τα δίκτυα τηλεφωνίας, και φυσικά μπορείς να το καλέσεις κι απ το δίκτυο σταθερής τηλεφωνίας της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Είναι ένα νούμερο όπως όλα τα νούμερα από 800 που είναι χωρίς χρέωση για όλα τα δίκτυα τηλεφωνίας, και φυσικά μπορείς να το καλέσεις κι απ το δίκτυο σταθερής τηλεφωνίας της Wind.

Θα κανω λαθος εγω.

Ειχα την εντυπωση οτι απο σταθερο Wind δεν μπορεις να καλεσεις αριθμους απο 800 και 801

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

. Λύθηκε το πρόβλημα

Ποιο προβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος δω ποιες επαφές μου έχουν q/wind

Τι εννοεις;

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...