Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς, ενώ στην ιστοσελίδα αναφέρει ρητά την δωρεάν αντικατάσταση κάρτας sim λόγω του 4G, εν τούτοις θέλουν 5€, ενώ όταν τους λέω ότι σύμφωνα με αναφορά στην ιστοσελίδα της wind είναι δωρεάν, αλλάζει το "τραγούδι" και παίζει το "δεν έχω διαθέσιμες κάρτες 4G"!!! (πηγή στοιχείων: Κατάστημα Αχαρνών 316, κατάστημα Αγίων Αναργύρων)

 

κλασικο κολπο αυτο με το "δεν εχω καρτες" .Το κανουν ευτυχως οχι ολοι,μονο τα λαμογια.Τους εχω ξεμπροστιασει ηδη 3 φορες για το ιδιο κολπο.Το λενε με το που τους πεις οτι ξερεις οτι η καρτα ειναι δωρεαν.Κλασικη περιπτωση η wind στο τερμα πατησιων,ενω αλλο καταστημα wind 200 μετρα πιο πριν την εδινε δωρεαν χωρις κουτοπονηριες.

 

Ναι,και με ονοματα και με τηλεφωνα να τους καταγγελουμε,οπως και να επαινουμε αυτους που εχουν αξιοπρεπεια.

 

Συγκεκριμενα παει ο πωλητης να μου φερει την καρτα,κανει χαρτια/καταχωρηση για την καρτα κανονικα,και μολις τον ρωταω αν ειναι δωρεαν και μου λεει 5ε και του λεω ξερω οτι ειναι δωρεαν παει πισω,μιλαει με το αφεντικο και μου λεει μετα οτι εχουν ελλειψη. Wind τερμα πατησιων διπλα στον ηλεκτρικο.Φυσικα σημερα που πηγα να κανω ανανεωση χρονου ομιλιας στις 3 καρτες που εχω καθως και να πληρωσω την συνδεση μου πηγα στην αλλη wind 200 μετρα παρακατω.

 

Οι λαμογιες πληρωνονται

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Η κουτοπονηριά συνεχίζεται....

 

Πριν ένα μήνα έκανα ανανέωση σε κατάστημα και πριν ακόμα βγω, μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού... Αφού γύρισα σπίτι, έκανα κλήση να μάθω το υπόλοιπο και κανένας διπλασιασμός δεν είχε γίνει.

 

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσε η υπάλληλος ότι είχε γίνει ο διπλασιασμός. Και τη ρωτάω πώς γίνεται να έχει περάσει, αφού ούτε έχω διπλάσια χρήματα στο λογαριασμό μου (αυτά της ανανέωσης) και το υπόλοιπό μου μειώνεται κανονικά. Αν είχε γίνει ο διπλασιασμός, τα χρήματα αυτά έπρεπε να μένουν ως έχουν, αφού θα μειώνονταν τα επιπλέον χρήματα του διπλασιασμού. Μετά από 1 μήνα περίπου, μου έστειλαν ένα τυποποιημένο μήνυμα, ότι τα χρήματά μου έχουν κανονικά διπλασιαστεί.

 

Έφυγε η ανάλογη "κίνηση" στο facebook... Επικοινώνησαν σήμερα μαζί μου, ζητώντας τον αριθμό μου και περιμένω (ξανά..)... Περιμένω το διπλασιασμό... Σε άλλη περίπτωση, "γειά σας"...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδωσαν "επισήμως" παράταση έως τις 30 Νοεμβρίου, για το bonus ανανέωσης των 1000' προς Q+500 MB (ή 1 GB για online ανανέωση). Πολύ γουστάρω, όσοι έχουν Frog για το δωρεάν internet που έδινε (από 16 Νοεμβρίου το κόβει οριστικά) να έρθουν στην Q.
Link to comment
Share on other sites

Εδωσαν "επισήμως" παράταση έως τις 30 Νοεμβρίου, για το bonus ανανέωσης των 1000' προς Q+500 MB (ή 1 GB για online ανανέωση). Πολύ γουστάρω, όσοι έχουν Frog για το δωρεάν internet που έδινε (από 16 Νοεμβρίου το κόβει οριστικά) να έρθουν στην Q.

 

Η wind γενικώς δεν τσιγκουνευεται τα data;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γουστάρω, όσοι έχουν Frog για το δωρεάν internet που έδινε (από 16 Νοεμβρίου το κόβει οριστικά) να έρθουν στην Q.

καλύτερα όχι, να μην σερνόμαστε μετά :p

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα όχι, να μην σερνόμαστε μετά :p

 

Καλα και τωρα σερνομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσαν "επισήμως" παράταση έως τις 30 Νοεμβρίου, για το bonus ανανέωσης των 1000' προς Q+500 MB (ή 1 GB για online ανανέωση). Πολύ γουστάρω, όσοι έχουν Frog για το δωρεάν internet που έδινε (από 16 Νοεμβρίου το κόβει οριστικά) να έρθουν στην Q.

από μήνα σε μήνα θα μας πηγαίνει με το στανιό;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

από μήνα σε μήνα θα μας πηγαίνει με το στανιό;

Πιστεύω ότι σχετικά σύντομα θα το "τροποποιήσουν", ακριβώς όπως έκανε το Frog (και η Voda νωρίτερα), οπότε θα δίνουν 600' προς Q με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ και άνω, χωρίς δωρεάν data.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι σχετικά σύντομα θα το "τροποποιήσουν", ακριβώς όπως έκανε το Frog (και η Voda νωρίτερα), οπότε θα δίνουν 600' προς Q με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ και άνω, χωρίς δωρεάν data.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=390

Η Q με εξέπληξε θετικά. Εγινε βέβαια η αναμενόμενη τροποποίηση (θα ισχύσει από τις 20 Νοεμβρίου) του bonus ανανέωσης με κατάργηση του δωρεάν internet και μείωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας προς Q, αλλά αφορά μόνο στους συνδρομητές του ειδικού πακέτου "Q Special International Pack", δηλαδή ελάχιστους χρήστες, σε σύγκριση με το σύνολο των πελατών της Q.

Link to comment
Share on other sites

παντως η vodafone την τροποποίηση την εκανε στα taza και vodafone international, τα οποια εχουν προνομιακες χρεωσεις προς το εξωτερικο. Το ιδιο κανει τωρα η q στο αντιστοιχο δικο της πακετο. Η φρογκ μαλλον βιαστηκε ή απλα θελησε να αποφορτισει το δικτυο.
Link to comment
Share on other sites

παντως η vodafone την τροποποίηση την εκανε στα taza και vodafone international, τα οποια εχουν προνομιακες χρεωσεις προς το εξωτερικο. Το ιδιο κανει τωρα η q στο αντιστοιχο δικο της πακετο. Η φρογκ μαλλον βιαστηκε ή απλα θελησε να αποφορτισει το δικτυο.

Μα το Frog έχει προνομιακές χρεώσεις προς εξωτερικό και ακολουθεί στα περισσότερα το Taza και μόνο στην ανά δευτερόλεπτο χρέωση, ακολουθεί την Q. Πάντως, ό,τι κι'αν λέμε για προνομιακές χρεώσεις προς εξωτερικό, σαν το no borders της Q τίποτα. Μακάρι να το αφήσουν να ζήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μα το Frog έχει προνομιακές χρεώσεις προς εξωτερικό και ακολουθεί στα περισσότερα το Taza και μόνο στην ανά δευτερόλεπτο χρέωση, ακολουθεί την Q. Πάντως, ό,τι κι'αν λέμε για προνομιακές χρεώσεις προς εξωτερικό, σαν το no borders της Q τίποτα. Μακάρι να το αφήσουν να ζήσει.

 

Αυτό ξαναπέσ' το μόνο και μόνο για το No Borders έχω ένα Q νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να κλείσω τη περίπτωση μου (που ανέφερα προ ολίγων ημερών), που ίσως και εσάς σας βοηθήσει και έχει να κάνει με την αντικατάσταση της sim με νέα 4G, ΔΩΡΕΑΝ.

1. Στο site της αναφέρει ρητά ότι η αντικατάσταση είναι δωρεάν (https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/).

2. Σε ερώτηση που υπέβαλα (μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας της wind) στην εξυπηρέτηση πελατών, μου έστειλαν ξεκάθαρο mail ότι η αντικατάσταση είναι δωρεάν.

3. Το κατάστημα, παρόλο που τους προσκόμισα εκτυπώσεις των παραπάνω, δεν μου έδιναν δωρεάν τη κάρτα και με υποχρέωσαν να καταβάλλω τα 5 ευρώ.

4. Απέστειλε νέο αίτημα-διαμαρτυρία στην εξυπηρέτηση πελατών, με επισυναπτόμενη την απόδειξη αγοράς και τους ενημέρωσα ότι θα προβώ σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

Αποτέλεσμα;;;; Σε λίγες ώρες έλαβα mail από την εξυπηρέτηση πελατών όπου ανέφερε κατά λέξη: "θα θέλαμε να εκφράσουμε τη λύπη μας για τη δυσάρεστη θέση στην οποία βρεθήκατε και να σας ενημερώσουμε ότι έχουν προστεθεί 5 Ευρώ στο χρόνο ομιλίας της γραμμής 69ΧΧΧΧΧΧΧ".

 

Μην αφήνετε να σας κοροϊδεύουν!!! Διεκδικήστε τα δικαιώματά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Με χρεωσαν το γνωστο 1 ευρω την τελευταια μερα ισχυος του πακετου με τα δωρεαν ΜΒ.

Πρωι πρωι με τη δροσουλα τους πηρα τλφ. Με αντιμετωπισαν ευγενικα. Μου εστελναν συνεχεια σμσ για την πορεια του αιτηματος μου. Τελικα μου επεστρεψαν την επομενη μερα το 1 ευρω! Νενικηκαμεν!!!!!!!:lol:

Ερωτηση ! Αφου τελικα το επιστρεφουν το ευρω, τι στα κοματια το χρεωνουν το ευρω και δεν ρυθμιζουν τα μηχανηματα τους να μην γινεται τζαμπα ολη η ιστορια? Τοσο δυσκολο ειναι? :mad:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

τα βγαζουν αυτοι, μην αγχωνεσαι ;)

αν εχεις fb, μπορεις να επικοινωνεις και μεσω αυτο, ΔΩΡΕΑΝ :D

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις fb, μπορεις να επικοινωνεις και μεσω αυτο, ΔΩΡΕΑΝ :D

 

Το ειχα διαβασει αυτο για το ΦΒ, αλλα εψαξα και δεν τους βρηκα! (δεν φημιζομαι βεβαια για τις γνωσεις μου περι ΦΒ).

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα διαβασει αυτο για το ΦΒ, αλλα εψαξα και δεν τους βρηκα! (δεν φημιζομαι βεβαια για τις γνωσεις μου περι ΦΒ).

Εδώ https://www.facebook.com/WINDF2G/?fref=ts

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση ! Αφου τελικα το επιστρεφουν το ευρω, τι στα κοματια το χρεωνουν το ευρω και δεν ρυθμιζουν τα μηχανηματα τους να μην γινεται τζαμπα ολη η ιστορια? Τοσο δυσκολο ειναι? :mad:

Νομιζεις οτι το ζηταν ολοι πισω το Ευρω ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Με χρεωσαν το γνωστο 1 ευρω την τελευταια μερα ισχυος του πακετου με τα δωρεαν ΜΒ.

Πρωι πρωι με τη δροσουλα τους πηρα τλφ. Με αντιμετωπισαν ευγενικα. Μου εστελναν συνεχεια σμσ για την πορεια του αιτηματος μου. Τελικα μου επεστρεψαν την επομενη μερα το 1 ευρω! Νενικηκαμεν!!!!!!!:lol:

Ερωτηση ! Αφου τελικα το επιστρεφουν το ευρω, τι στα κοματια το χρεωνουν το ευρω και δεν ρυθμιζουν τα μηχανηματα τους να μην γινεται τζαμπα ολη η ιστορια? Τοσο δυσκολο ειναι? :mad:

 

Δεν επιστρέφουν πάντα αυτά που παίρνουν ή αυτά που δε δίνουν. Συγκεκριμένα, σε "διπλασιασμό" του χρόνου ομιλίας, αυτός δεν έγινε ποτέ. Ούτε στην εξυπηρέτηση, ούτε στο facebook είχα αποτέλεσμα. Μια χαρά τα 5€ που δεν έδωσαν.. Thanks q.... :down: Τελευταίος αριθμός στην οικογένεια, δε βλέπω να μένει για πολύ.... :mad:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια εδω https://www.facebook.com/Qkiniti/?fref=ts

Δικιο εχεις .... Μπερδευτηκα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να κλείσω τη περίπτωση μου (που ανέφερα προ ολίγων ημερών), που ίσως και εσάς σας βοηθήσει και έχει να κάνει με την αντικατάσταση της sim με νέα 4G, ΔΩΡΕΑΝ.

1. Στο site της αναφέρει ρητά ότι η αντικατάσταση είναι δωρεάν (https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/).

2. Σε ερώτηση που υπέβαλα (μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας της wind) στην εξυπηρέτηση πελατών, μου έστειλαν ξεκάθαρο mail ότι η αντικατάσταση είναι δωρεάν.

3. Το κατάστημα, παρόλο που τους προσκόμισα εκτυπώσεις των παραπάνω, δεν μου έδιναν δωρεάν τη κάρτα και με υποχρέωσαν να καταβάλλω τα 5 ευρώ.

4. Απέστειλε νέο αίτημα-διαμαρτυρία στην εξυπηρέτηση πελατών, με επισυναπτόμενη την απόδειξη αγοράς και τους ενημέρωσα ότι θα προβώ σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

Αποτέλεσμα;;;; Σε λίγες ώρες έλαβα mail από την εξυπηρέτηση πελατών όπου ανέφερε κατά λέξη: "θα θέλαμε να εκφράσουμε τη λύπη μας για τη δυσάρεστη θέση στην οποία βρεθήκατε και να σας ενημερώσουμε ότι έχουν προστεθεί 5 Ευρώ στο χρόνο ομιλίας της γραμμής 69ΧΧΧΧΧΧΧ".

 

Μην αφήνετε να σας κοροϊδεύουν!!! Διεκδικήστε τα δικαιώματά σας!!!

Τωρα εκτυπωσε το mail που σου ζητανε συγνωμη και πανε τριψτο τους στα μουτρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με χρεωσαν το γνωστο 1 ευρω την τελευταια μερα ισχυος του πακετου με τα δωρεαν ΜΒ.

Πρωι πρωι με τη δροσουλα τους πηρα τλφ. Με αντιμετωπισαν ευγενικα. Μου εστελναν συνεχεια σμσ για την πορεια του αιτηματος μου. Τελικα μου επεστρεψαν την επομενη μερα το 1 ευρω! Νενικηκαμεν!!!!!!!:lol:

Ερωτηση ! Αφου τελικα το επιστρεφουν το ευρω, τι στα κοματια το χρεωνουν το ευρω και δεν ρυθμιζουν τα μηχανηματα τους να μην γινεται τζαμπα ολη η ιστορια? Τοσο δυσκολο ειναι? :mad:

 

κερδιζουν 0.25ε απο την κληση που εκανες.Εγω ζηταω και μου επιστρεφουν και την κληση

Link to comment
Share on other sites

κερδιζουν 0.25ε απο την κληση που εκανες.

 

Ti να πω....

Τοοοοοσο γυ...φτοι πια?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

κερδιζουν 0.25ε απο την κληση που εκανες.Εγω ζηταω και μου επιστρεφουν και την κληση

 

Στο επιστρεφουν κι αυτο το ποσο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...