Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανανένωσα on-line 10€ με χρεωστική κάρτα και πήρα 1000' προς Q και 1024ΜΒ, με λήξη 2/12/15.

To bonus ισχύει δηλαδή, παρόλο που δεν αναφέρεται στο site η επέκταση της προσφοράς το Νοέμβριο.

Edited by cuper
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανένωσα on-line 10€ με χρεωστική κάρτα και πήρα 1000' προς Q και 1024ΜΒ, με λήξη 2/12/15.

To bonus ισχύει δηλαδή, παρόλο που δεν αναφέρεται στο site η επέκταση της προσφοράς το Νοέμβριο.

Ναι, ισχύει, μου το είπαν και στο live chat το πρωί. Δε μου αρέσει όμως καθόλου, η μη ανακοίνωση επέκτασης της προσφοράς. Πολύ φοβάμαι, ότι σε λίγες ημέρες ίσως την κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει, μου το είπαν και στο live chat το πρωί. Δε μου αρέσει όμως καθόλου, η μη ανακοίνωση επέκτασης της προσφοράς. Πολύ φοβάμαι, ότι σε λίγες ημέρες ίσως την κόψουν.

 

Πιστεύω πως ειναι τυπικό το θέμα.

Απο τη στιγμή που εχει περάσει η προθεσμία και δεν εχει αποφασιστεί επίσημα η ανανέωση/επέκταση δεν θα έκανε καλό στην εικόνα της εταιρίας να εξακολουθεί να διαφημίζει κάτι που εχει λήξει.

Γι αυτό κ σ'αυτό το "παράθυρο" , μέχρι να αποφασίσουν τι θα κάνουν, συνεχίζουν να το προσφέρουν ανεπίσημα χωρίς ανακοινώσεις κ διαφημίσεις.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ειναι τυπικό το θέμα.

Απο τη στιγμή που εχει περάσει η προθεσμία και δεν εχει αποφασιστεί επίσημα η ανανέωση/επέκταση δεν θα έκανε καλό στην εικόνα της εταιρίας να εξακολουθεί να διαφημίζει κάτι που εχει λήξει.

Γι αυτό κ σ'αυτό το "παράθυρο" , μέχρι να αποφασίσουν τι θα κάνουν, συνεχίζουν να το προσφέρουν ανεπίσημα χωρίς ανακοινώσεις κ διαφημίσεις.

Και δε μπορούσαν να αποφασίσουν μία ημέρα πριν λήξει η προσφορά τί θα κάνουν? Πάντα στο και πέντε οι αποφάσεις στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι έχει πλέον παγιωθεί αυτή η προσφορά

Μακάρι, αλλά δυστυχώς δεν το νομίζω. Εξάλλου, πριν από 2-3 εβδομάδες, παρέθεσα link με ανακοίνωση της Vodafone, όπου τροποποιείται από τις 8 Νοεμβρίου, το μπόνους ανανέωσης των πακέτων International και Taza (ανταγωνιστικών της Q και του Frog αντίστοιχα). Σ'αυτά τα πακέτα, δεν θα παρέχονται πλέον δωρεάν δεδομένα, αλλά μόνο 600 λεπτά προς το ίδιο πακέτο για ένα μήνα, με κάθε ανανέωση οποιασδήποτε αξίας. Πολύ φοβάμαι, ότι λόγω καρτέλ, το ίδιο θα συμβεί και σ'εμάς πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι έχει πλέον παγιωθεί αυτή η προσφορά

 

Μακάρι, αλλά δυστυχώς δεν το νομίζω. Εξάλλου, πριν από 2-3 εβδομάδες, παρέθεσα link με ανακοίνωση της Vodafone, όπου τροποποιείται από τις 8 Νοεμβρίου, το μπόνους ανανέωσης των πακέτων International και Taza (ανταγωνιστικών της Q και του Frog αντίστοιχα). Σ'αυτά τα πακέτα, δεν θα παρέχονται πλέον δωρεάν δεδομένα, αλλά μόνο 600 λεπτά προς το ίδιο πακέτο για ένα μήνα, με κάθε ανανέωση οποιασδήποτε αξίας. Πολύ φοβάμαι, ότι λόγω καρτέλ, το ίδιο θα συμβεί και σ'εμάς πολύ σύντομα.

 

Κι εγώ νομίζω ότι άτυπα έχει παγιωθεί.

Εξάλλου η πολιτική της Wind στις προσφορές καρτοκινητής διαφοροποιείται από τις άλλες 2 εταιρίες:

1. Να υπενθυμίσω ότι στους κατόχους free 2 go που απολαμβάνουν 300' δωρεάν με ανανέωση 10€ δεν τροποποιήθηκε η προσφορά σε 400' με χρέωση.

2. Στο wind free 2 go εξακολουθεί εδώ και πολύ καιρό να ισχύει η προσφορά 1Gb δώρο με ανανέωση 10€.;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι άτυπα έχει παγιωθεί.

Εξάλλου η πολιτική της Wind στις προσφορές καρτοκινητής διαφοροποιείται από τις άλλες 2 εταιρίες:

1. Να υπενθυμίσω ότι στους κατόχους free 2 go που απολαμβάνουν 300' δωρεάν με ανανέωση 10€ δεν τροποποιήθηκε η προσφορά σε 400' με χρέωση.

2. Στο wind free 2 go εξακολουθεί εδώ και πολύ καιρό να ισχύει η προσφορά 1Gb δώρο με ανανέωση 10€.;)

 

Δεν μπορούν να τα τροποποιήσουν γιατί η προσφορά έλεγε 300λεπτά δωρεάν ή 1GB ιντερνετ με 10ευρώ για πάντα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να τα τροποποιήσουν γιατί η προσφορά έλεγε 300λεπτά δωρεάν ή 1GB ιντερνετ με 10ευρώ για πάντα.

 

Δεν υπαρχει λεξη "παντα" στις τηλεπικοινωνιες.

Link to comment
Share on other sites

Στις τηλεπικοινωνιες ισως οχι. Στα νομικα ζει και βασιλευει ομως.

 

Μπα καλυμμενοι ειναι και εκει. Θα σου πουν οτι σου δινουν 1 μηνα προθεσμια για την καταγγελια της συμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:

 

Είδα ότι υπάρχουν 3 πακέτα για Internet:

 

5euro --> 500+100 MB

3euro --> 350+250 MB

2euro --> 250+150 MB

 

Φαντάζομαι ότι από τη στιγμή που κάποιος κάνει Online ανανέωση θα επιλέξει το 3ευρω.

Θέλω να πω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί έβγαλαν και αυτό το πακέτο, αφού είχαν το πακέτο με το 5ευρω.

Υπάρχει μία απλή διαφορά, ότι με το 5ευρω έχεις 500ΜΒ στα σίγουρα....

 

Απλή παρατήρηση...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η δυνατότητα να στείλεις τον αριθμό 60 στο 12410 και να πάρεις 1 γιγα με 4,40
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η δυνατότητα να στείλεις τον αριθμό 60 στο 12410 και να πάρεις 1 γιγα με 4,40

Μόνο αν σου έχει έρθει το σχετικό μήνυμα όμως (εμένα δε μου έχει έρθει).

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά θα πρέπει αν ζητήσεις αντικατάσταση για να πιάνεις 4G να στη δώσουν δωρεάν την νέα που γίνεται και micro και nano. Αλλά είναι που θα πέσεις. Για το κόψιμο τα ίδια. Αν σου ζητήσουν χρήματα έχε υπόψιν σου πως με λίγα παραπάνω (8€) αγοράζεις το εργαλείο που κόβει.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Τελικά σε 2 καταστήματα στα Κάτω Πατήσια δεν έχουν το μηχάνημα κοπής sim, ενώ για να μου δώσουν νέα κάρτα που να υποστηρίζει 4G, ζητούν 5€!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν η παλιά σου κάρτα δεν είναι 4G έτσι κι αλλιώς πρέπει να την αντικαταστήσεις....

το μηχάνημα κοπής θα σου είναι άχρηστο σε αυτή την περίπτωση.

Πάρτο απόφαση και δώσε τα 5€ να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Τελικά σε 2 καταστήματα στα Κάτω Πατήσια δεν έχουν το μηχάνημα κοπής sim, ενώ για να μου δώσουν νέα κάρτα που να υποστηρίζει 4G, ζητούν 5€!!!!

Αν δεν ειχες παρει σιμ 4G, πήγαινε σε ενα καταστημα και παρε! Θα σου δωσουν απο αυτες που ειναι pre-cut σε micro και mini σιμ, οποτε θα βολευτεις!

Και αν σου πουν κανει 5 ευρω πες τους παρτε τηλ την εξυπηρετιση πελατων και ρωτηστε αν για δωρεαν αλλαγη σιμ σε 4G κοστιζει κατι. Στο σάιτ λεει πως ειναι δωρεαν!Οσοι ζηταν 5 ευρω ειναι αθλιοι!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ στην ιστοσελίδα αναφέρει ρητά την δωρεάν αντικατάσταση κάρτας sim λόγω του 4G, εν τούτοις θέλουν 5€, ενώ όταν τους λέω ότι σύμφωνα με αναφορά στην ιστοσελίδα της wind είναι δωρεάν, αλλάζει το "τραγούδι" και παίζει το "δεν έχω διαθέσιμες κάρτες 4G"!!! (πηγή στοιχείων: Κατάστημα Αχαρνών 316, κατάστημα Αγίων Αναργύρων)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα την Τρίτη 3/11/2015 στο κατάστημα του Κολωνακίου και χωρίς καμία χρέωση μου άλλαξαν την παλιά κάρτα 3G σε 4G αμέσως!

Προφανώς 2 περιπτώσεις υπάρχουν:

Είτε κάποιοι δε γνωρίζουν ότι η αναβάθμιση σε 4G είναι δωρεάν και το μπερδεύουν με την πολιτική αντικατάστασης SIM, είτε κάποιοι είναι πονηροί και θέλουν να το "μπερδεύουν".

Δεν ξέρω αν εξαρτάται από το αν το κατάστημα είναι της ίδιας της WIND ή αν είναι franchaise...

 

Τι άλλο να πω με αυτό το θέμα...!

Edited by ktselios
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα την Τρίτη 3/11/2015 στο κατάστημα του Κολωνακίου και χωρίς καμία χρέωση μου άλλαξαν την παλιά κάρτα 3G σε 4G αμέσως!

Προφανώς 2 περιπτώσεις υπάρχουν:

Είτε κάποιοι δε γνωρίζουν ότι η αναβάθμιση σε 4G είναι δωρεάν και το μπερδεύουν με την πολιτική αντικατάστασης SIM, είτε κάποιοι είναι πονηροί και θέλουν να το "μπερδεύουν".

Δεν ξέρω αν εξαρτάται από το αν το κατάστημα είναι της ίδιας της WIND ή αν είναι franchaise...

 

Τι άλλο να πω με αυτό το θέμα...!

 

Τον πρωτο καιρο ειναι πιθανο να επαιζε το πρωτο σεναριο. Τωρα ομως, μετα απο τοσους μηνες δεν γινεται να μην το γνωριζουν. Ο λαος μας το λεει και απο τη μυγα ξυγκι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ στην ιστοσελίδα αναφέρει ρητά την δωρεάν αντικατάσταση κάρτας sim λόγω του 4G, εν τούτοις θέλουν 5€, ενώ όταν τους λέω ότι σύμφωνα με αναφορά στην ιστοσελίδα της wind είναι δωρεάν, αλλάζει το "τραγούδι" και παίζει το "δεν έχω διαθέσιμες κάρτες 4G"!!! (πηγή στοιχείων: Κατάστημα Αχαρνών 316, κατάστημα Αγίων Αναργύρων)

παρε απο το καταστημα την εξυπηρετηση πελατων και ενημερωσε τους, θα επικοινωνησουν με το καταστημα και θα τελειωσει το θεμα...δεν μπορει να σε δουλευουν καθε λογης απατεωνες....αν σου πουν οτι δεν εχουν, στειλε καποιον να κανειο δηθεν αγορα και ξεμπροστιασε τους....

Μην το αφηνεις ετσι, ειναι απαραδεκτοι και βασιζονται οτι δεν θα δωσουμε συνεχεια.

εγω οταν αλλαξα την καρτα μου ειπαν οτι θελουν 5 ευρω, εβγαλα το κινητο και εκανα πως θα καλεσω την εξ. πελατων και τους ειπα να περιμενουν να το διασταυρωσω, αμεσως μια αλλη υπαλληλος πεταχτηκε και ειπε οτι ο συναδελφος της εκανε λαθος και οτι ειναι δωρεαν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...