Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχω 243,64 ευρώ. Πώς τα μάζεψα? Με την προσφορά διπλασιασμού του πρώτου θέματος φυσικά. Επαιρνα κάθε Κυριακή 2 ή 3 εφημερίδες, επειδή φοβόμουν μήν κοπεί η προσφορά (όπως και έγινε), οπότε μαζεύτηκε αυτό το ποσό. Τώρα, θα πρέπει να ανανεώνω με 5 ευρώ κάθε 3 μήνες (αν μείνω βέβαια και δεν καταγγείλω τη σύμβαση, με την προϋπόθεση δηλαδή, ότι δεν πείραξαν την ανά δευτερόλεπτο χρέωση), ώστε να μη χαθεί το υπόλοιπό μου. Προτιμώ να τα χαρίσω στο χαμόγελο του παιδιού και στα παιδικά χωριά SOS, παρά να τ'αφήσω να λήξουν και να μου τα φάει η Wind.

 

Και πόσα ευρώ καταναλώνεις κάθε μήνα ;

Link to comment
Share on other sites

Και πόσα ευρώ καταναλώνεις κάθε μήνα ;

Μέχρι πρόσφατα (Ιούνιο), κατανάλωνα περίπου 15 ευρώ/μήνα. Τώρα, δεν καταναλώνω τίποτα, επειδή (1) πήρα φοιτητικό What's Up και φοιτητικό F2G, που καλύπτουν καλύτερα και οικονομικότερα τις ανάγκες μου και (2) Ακόμη και αν χρησιμοποιήσω για μία μέρα την Q γραμμή μου, καταναλώνω από τα 120' προς όλους, που λαμβάνω κάθε πρώτη του μηνός, λόγω του συνδυασμού με σταθερό Wind (το οποίο έβαλα από τα μέσα Μαΐου).

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα (Ιούνιο), κατανάλωνα περίπου 15 ευρώ/μήνα. Τώρα, δεν καταναλώνω τίποτα, επειδή (1) πήρα φοιτητικό What's Up και φοιτητικό F2G, που καλύπτουν καλύτερα και οικονομικότερα τις ανάγκες μου και (2) Ακόμη και αν χρησιμοποιήσω για μία μέρα την Q γραμμή μου, καταναλώνω από τα 120' προς όλους, που λαμβάνω κάθε πρώτη του μηνός, λόγω του συνδυασμού με σταθερό Wind (το οποίο έβαλα από τα μέσα Μαΐου).

 

Το είχα αναφέρει παλαιότερα εδω μέσα ότι το μεγαλύτερο λάθος των περισσοτέρων είναι ότι θεωρούν πως επειδή τρέχει μια προσφορά που συνδυάζεται με ανανέωση χρόνου ομιλίας, ότι δεν πρέπει με τίποτα να την χάσουν και βάζουν και βάζουν και βάζουν και ξαναβάζουν κάρτες χωρίς να μπορούν στην τελική να καταναλώσουν τα χρήματα που έχουν μέσα. Είναι αδιάφορη και εντελώς άχρηστη μια προσφορά όταν μου δημιουργεί ένα υπόλοιπο όπου με την συνήθη χρήση που κάνω ως χρήστης δεν θα μπορέσω να το καταναλώσω ποτε. Όλοι ξεχνάνε ότι τα χρήματα που βάζουν στο κινητό τους είναι δικά τους χρήματα και το θέμα δεν είναι ποιος πάροχος θα έχει τις καλύτερες προσφορές και ποιος θα έχει το μεγαλύτερο υπόλοιπο στην κάρτα του, το θέμα είναι ποιος στην διάρκεια, ας πούμε, ένος χρόνου θα πληρώσει τα λιγότερα χρήματα στον πάροχο του. Τότε και μόνο τότε με βάση και τις τηλεφωνικές του συνήθειες μπορεί να πει αν είναι ή οχι οικονομικός ένας πάροχος. Μην σας αναγκάζουν οι πάροχοι να χρησιμοποιείτε προσφορές που σε βάθος χρόνου θα σας εγκλωβίσουν από το να μην μπορείτε να απολαύσετε νεες προσφορές....όλα χρειάζονται ένα μέτρο !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα τα έδινε στο χαμόγελο παρά να τα αφήσω να λήξουν και να τα φάει ή. Wind

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα (Ιούνιο), κατανάλωνα περίπου 15 ευρώ/μήνα. Τώρα, δεν καταναλώνω τίποτα, επειδή (1) πήρα φοιτητικό What's Up και φοιτητικό F2G, που καλύπτουν καλύτερα και οικονομικότερα τις ανάγκες μου και (2) Ακόμη και αν χρησιμοποιήσω για μία μέρα την Q γραμμή μου, καταναλώνω από τα 120' προς όλους, που λαμβάνω κάθε πρώτη του μηνός, λόγω του συνδυασμού με σταθερό Wind (το οποίο έβαλα από τα μέσα Μαΐου).

 

Γιατί δεν βάζεις στην άκρη για λίγο καιρό το ένα από τα δύο φοιτητικά, ωστε να καταναλώσεις αυτό που ΗΔΗ έχεις πληρώσει στην Q? Επίσης, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για τηλεφωνήματα σε γραμμές υψηλής χρέωσης. Πχ. για αγγελίες σε εφημερίδες ή ό,τι άλλο ενδεχομένως μπορεί να χρησιμοποιείς. Ή να το δώσεις σε συγγενικό πρόσωπο έναντι αντιτίμου(αυτού που πλήρωσες....) και να του μεταβιβάσεις και το νούμερο αν δεν το χρειάζεσαι. Αυτά μπόρεσα να σκεφτώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις στην άκρη για λίγο καιρό το ένα από τα δύο φοιτητικά, ωστε να καταναλώσεις αυτό που ΗΔΗ έχεις πληρώσει στην Q? Επίσης, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για τηλεφωνήματα σε γραμμές υψηλής χρέωσης. Πχ. για αγγελίες σε εφημερίδες ή ό,τι άλλο ενδεχομένως μπορεί να χρησιμοποιείς. Ή να το δώσεις σε συγγενικό πρόσωπο έναντι αντιτίμου(αυτού που πλήρωσες....) και να του μεταβιβάσεις και το νούμερο αν δεν το χρειάζεσαι. Αυτά μπόρεσα να σκεφτώ!

Δεν μπορώ να βάλω στην άκρη τα φοιτητικά, γιατί τον Αύγουστο του 2016, λήγει το πάσο μου και θα μου κόψουν τις προσφορές (αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να μη μου κόψουν το φοιτητικό WU ή το φοιτητικό F2G, μετά τη λήξη του πάσου?). Από τους συγγενείς και τους φίλους μου, δεν το θέλει κανένας, αφού οι περισσότεροι, έχουν είτε F2G και τους έχει έρθει η ειδική προσφορά, είτε Frog με διπλασιασμό, είτε κάτι άλλο που τους καλύπτει, οπότε δεν πληρώνει κανείς γι'αυτό. Σε αριθμούς υψηλής χρέωσης, δεν καλώ, αν και προτιμώ να χαρίσω τα λεφτά στο χαμόγελο ή στα παιδικά χωριά, παρά να τα δώσω σε κάτι εταιρίες - απάτες, σαν την Audiotex, την Mediatel ή την News Phone. Πράγματι, μας εγκλώβισε άσχημα η προσφορά του πρώτου θέματος. Καλύτερα που την έκοψαν, γιατί μπορεί τώρα να είχα 1000 ευρώ και να μην ήξερα τι να τα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δ Πράγματι, μας εγκλώβισε άσχημα η προσφορά του πρώτου θέματος. Καλύτερα που την έκοψαν, γιατί μπορεί τώρα να είχα 1000 ευρώ και να μην ήξερα τι να τα κάνω.

 

Δεν εγκλώβισε κανέναν η προσφορα του Θεματος.

Εσυ δεν την χρησιμοποίησες σωστα συμφωνα με τα λεγομενα σου.

 

Αν θυμαμαι καλα, το χαρτακι που έπαιρνες απο το Καρφουρ (η 20€ επιταγη) ειχε ισχυ για 2 χρονια, εσυ γιατι τα φορτωσες κατευθειαν;

 

Θα μπορουσες να τα εχεις στο χερι και να τα δωσεις σε αλλους κατοχους...

 

επισης αν ενεργοποιουσες ενα καθε μηνα θα ειχες και το μπονους της Q (αν σε ενδιεφερε)

 

τελος παντων ο καθενας κανει τις επιλογες του, μην το παιρνεις προσωπικα...

κουβεντα να γινεται...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει Q, οπότε και να τις είχα τις κάρτες, δεν τις έπαιρνε κανείς. Οσο για το bonus της Q, δεν με ενδιέφερε, αφού δεν έχω κανέναν με Q για να χρησιμοποιήσω τα λεπτά. Εκτώς αυτού, η συγκεκριμένη συσκευή όπου έχω την sim της Q, είναι παλαιού τύπου και δεν είναι καθόλου βολική για να μπω στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ενεργοποίηση της εγγραφής στο my Q; Έλαβα το email της εγγραφής, κάνω κλικ στο link που έχει αλλά όταν πάω να κάνω login στο my Q με τα στοιχεία μου παίρνω την απάντηση "Η εγγραφή σου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Κάνε κλικ στο σύνδεσμο που σου έχει αποσταλλεί με e-mail για να την ενεργοποιήσεις."

Δοκίμασα με διαφορετικούς browsers, είτα με απ'ευθείας κλικ στο link είτε με copy-paste σε άλλο παράθυρο.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη να ρωτησω κατι,πιθανοτητα θα εχει απαντηθει,η q card υποστηριζει 4g?Αν ναι θα πρεπει ισως να παω να μου αλλαξουν την καρτα sim?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις γύρισα από το γειτονικό κατάστημα της wind.Η υπάλληλος μου είπε ότι η q δεν υποστηρίζει 4g στη Θεσσαλονίκη και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω την κάρτα μου.Μετά από κανένα δίμηνο μου είπε και αν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις γύρισα από το γειτονικό κατάστημα της wind.Η υπάλληλος μου είπε ότι η q δεν υποστηρίζει 4g στη Θεσσαλονίκη και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω την κάρτα μου.Μετά από κανένα δίμηνο μου είπε και αν.

 

Ξαναπανε και πες στην υπαλληλο να ειναι πιο σοβαρη και πιο ενημερωμενη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπανε και πες στην υπαλληλο να ειναι πιο σοβαρη και πιο ενημερωμενη

 

Δε θα μπω σε αντιπαραθεση.Θα παω σε ενα αλλο καταστημα της wind ελπιζοντας να πεσω σε πιο ενημερωμενο υπαλληλο. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις γύρισα από το γειτονικό κατάστημα της wind.Η υπάλληλος μου είπε ότι η q δεν υποστηρίζει 4g στη Θεσσαλονίκη και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω την κάρτα μου.Μετά από κανένα δίμηνο μου είπε και αν.

πηγες στον ευοσμο. πες την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Εκεί μπορεί να είναι &@€&€&%...

Εγώ μένω τούμπα και έχω καμπάνα 4g μέχρι και το αεροδρόμιο και λίγο παραπέρα και η αλλαγή είναι άμεση και δωρεάν, μερικοί ζητάνε το 5ευρώ αν πιάσει, αν τους την πεις λένε "συγγνώμη λάθος"

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπω σε αντιπαραθεση.Θα παω σε ενα αλλο καταστημα της wind ελπιζοντας να πεσω σε πιο ενημερωμενο υπαλληλο. :worry:

Τελικά δύσκολο πράγμα να είσαι αρχήάσχετος, πρέπει να το αποδεικνύεις κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ανατολικά.Δελφών με Μαρτιου.

φτου, ημουν σιγουρος οτι θα πηγες στου ευοσμου.

 

εν τελει πας και στην αλλαζουν δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Η οποία σημειωτέον είναι δωρεάν

Μην σου ζητήσουν 5ευρω.

Στη Wind Σύρου μου ζήτησαν 5 ευρώ γιατί λέει δεν έχει σήμα 4g και δεν είναι τις αλλάζουν δωρεάν παρά μόνο επί πληρωμή.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ Επειδή Εκεί δεν έχετε 4g δεν έχετε και δικαίωμα να μπορείτε να έχετε 4g ούτε και αλλού όπου έχει, ωραία λογική, έπρεπε να μου το πουν εμένα αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...