Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To ανάποδο να περιμένεις, καθώς θα έχουν περισσότεροι τέτοιες συσκευές και καθώς είναι διαμοιραζόμενο, μάλλον θα έχει χαμηλότερο εύρος.

 

Ναι αλλα τωρα ειναι δωρεαν. "Μεθαυριο" οχι.

Link to comment
Share on other sites

Στο (καινούριο) νουμεράκι που ενεργοποίησα την προσφορά ήρθε εχθές μήνυμα πως προστέθηκε 1GB. Μαζί με τα υπόλοιπα από bonus κλπ σύνολο κάτι πάνω από 4GB για τον πρώτο μήνα. Δεν είναι άσχημα...
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η αντικατασταση καρτας SIM λογω απωλειας;

 

 

 

σε περιπτωση που δεν "παιξει" η δωρεαν αντικατασταση με 4G καρτα

 

πηγα τελικα και μου εδωσαν μια δωρεαν νκαρτα 4G, ασχετα αν ειμαι σε περιοχη που δεν πιανει (Λαρισα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Ηθελα να σας ρωτησω εσείς τι ταχύτητες πιάνετε με το 3g της Q.Εγώ στην περιοχή του πειραιά που μένω εχω ταχύτητα γύρω στα 2,5 mbps.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με την προσφορά του 1GB κάθε μήνα! Στο μήνυμα που ήρθε χθες γράφει:

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! 1 GB ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗ '2015 GIGA ΠΡΟΣΦΟΡΑ' ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ

 

Αυτός ο μήνας έχει 30 μέρες και άρα είμαστε οκ. Ο επόμενος όμως έχει 31 και θέλω να πιστεύω πως είτε θα γράφει 31 μέρες, είτε να ορίζει ολόκληρο το μήνα. Επειδή έχω χρεωθεί κάποιες φορές με το 1 ευρώ, θέλω να πιστεύω πως δε θα κάνουν καμία ματσακωνιά και με τη λήξη του προηγούμενου μήνα, να ανανεώνεται αυτόματα για τον επόμενο χωρίς να μεσολαβεί κάποιο κενό και άρα χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το 1 ευρώ που χρεώνουν ειναι λιγάκι λαμογιά.

Γιατι μπορεί να σου τα πιστώνουν, τσακώνουν όμως τα 24 λεπτά της κλήσης προς την εξυπηρέτηση πελατών.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Υπάρχει καμία προσφορά που να τρέχει στην q για αγορά συσκευής και το ποσό να αποδίδεται κάθε μήνα στην κάρτα; Θυμάμαι έτρεχε μια τέτοια προσφορά παλαιότερα με κάποιο τηλέφωνο ΝΟΚΙΑ. Πρόκειται για συσκευή που χρειάζομαι για τον πατέρα μου που έχει Q και του χάλασε η συσκευή. Οπότε δεν με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα Q εδώ και 6 χρόνια, ήταν πάντα σε ένα απλό τηλ. μόνο για ομιλία, χωρίς δεδομένα. Πήρα την πρόσφορα της Q, 1 gb με τα 8 ευρώ, όλα καλά. Έβαλα την κάρτα σ΄ένα LG-E410i στο όποιο έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού.

 

Έκανα τις παρακάτω ρυθμίσεις….

 

[ATTACH]58984[/ATTACH]

 

[ATTACH]58985[/ATTACH]

 

[ATTACH]58986[/ATTACH]

 

[ATTACH]58987[/ATTACH]

 

[ATTACH]58988[/ATTACH]

 

Δεν καταλαβαίνω τι κάνω λάθος όμως δεν μπορώ να το κάνω hotspot με κανένα τρόπο. Το προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα.

 

Το παράξενο είναι ότι ενώ το βλέπει κανονικά και σε ανδροιντ και σε window’s τηλέφωνα και φαίνεται να συνδέεται, μετά από λίγο και ενώ είναι στην φάση της σύνδεσης σε ανδροιντ τηλ μου γράφει "Αδύνατη η πρόσβαση στο δίκτυο" και σε window’s τηλ λέει "Μη έγκυρη διεύθυνση IP".

 

Επικοινώνησα με την LG και μου είπαν ότι αφού "το βλέπουν" οι άλλες συσκευές, τότε είναι θέμα δικτύου, πήρα την Q τηλ, άσχετοι με το όλο θέμα, πήγα σε ένα κατάστημα wind, δεν έχουν ιδέα (μου είπαν ότι δεν είναι τεχνικοί), άλλαξα την κάρτα την έκανα 4G, το πρόβλημα παραμένει.

 

Το LG-E410i έχει net συνδέεται κανονικά με περιαγωγή στο δίκτυο της Q, το θέμα είναι ότι μου "βγαίνουν" τα μάτια να δω λόγο της μικρής οθόνης.

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα.

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Edited by strass32
διορθώσεις
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η αντικατασταση καρτας SIM λογω απωλειας;

 

 

 

σε περιπτωση που δεν "παιξει" η δωρεαν αντικατασταση με 4G καρτα

 

5 ευρω.

 

Θέλω να την αλλάξω κι εγώ γιατί την έχω από το 2002. Κοστίζει 5 ευρώ όπως λέει ο φίλος. Βγαίνει αμέσως; Ποιά είναι η διαδικασία;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το 1 ευρώ που χρεώνουν ειναι λιγάκι λαμογιά.

Γιατι μπορεί να σου τα πιστώνουν, τσακώνουν όμως τα 24 λεπτά της κλήσης προς την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εγω τους εκανα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ μεσω email (δηλαδη γλυτωσα και τα 0,24') και μου επεστρεψαν εντος 24ωρων όλο το ποσο που με χρεωσαν χωρις κανεναν λογο, μιας και ειχα ενεργοποιημενο πακετο ιντερνετ για εναν ολοκληρο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα Q εδώ και 6 χρόνια, ήταν πάντα σε ένα απλό τηλ. μόνο για ομιλία, χωρίς δεδομένα. Πήρα την πρόσφορα της Q, 1 gb με τα 8 ευρώ, όλα καλά. Έβαλα την κάρτα σ΄ένα LG-E410i στο όποιο έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού.

 

Έκανα τις παρακάτω ρυθμίσεις….

 

[

 

Δοκίμασε να βάλεις και: Τύπος APN: Internet

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να την αλλάξω κι εγώ γιατί την έχω από το 2002. Κοστίζει 5 ευρώ όπως λέει ο φίλος. Βγαίνει αμέσως; Ποιά είναι η διαδικασία;

 

Καταχωρούν τον αριθμό της SIM στο σύστημα και σε λίγα λεπτά λειτουργεί. Δε νομίζω να σε χρεώσουν αν πας τώρα. Εγώ άλλαξα 2 στο κατάστημα της wind στο mall Αγ. Δημητρίου εντελώς δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Τον σειριακό αριθμό της SIM. Η παλιά δεν εμπλέκεται καθόλου στη διαδικασία, απλά μετά από λίγο απενεργοποιείται και την πετάς. Η καινούρια είναι multi SIM. Μπορείς να την έχεις είτε σαν κανονική(mini) SIM, αλλά σπάει σε micro και nano. Επίσης αν κρατήσεις το περίβλημα συναρμολογείται ξανά σε micro και mini.
Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εκανα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ μεσω email (δηλαδη γλυτωσα και τα 0,24') και μου επεστρεψαν εντος 24ωρων όλο το ποσο που με χρεωσαν χωρις κανεναν λογο, μιας και ειχα ενεργοποιημενο πακετο ιντερνετ για εναν ολοκληρο μηνα.

Εγώ μέσω Facebook και μου το επέστρεψαν σε 2 μέρες

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το 1 ευρώ που χρεώνουν ειναι λιγάκι λαμογιά.

Γιατι μπορεί να σου τα πιστώνουν, τσακώνουν όμως τα 24 λεπτά της κλήσης προς την εξυπηρέτηση πελατών.

 

γι αυτο τους κραζουμε κατευθειαν στη σελιδα τους στο fb και σε μια μερα στα εχουν επιστρεψει χωρις κοστος.Κατα προτιμηση με επαναλαμβανονενα comments σε προσφατα posts τους για να γινονται και ρομπα για τις κομπινες τους.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την προσφορά για το 1gb/μήνα στις 24 Μαρτίου.

Στις 1 Απριλίου μου έβαλαν άλλο 1 gb, λόγω της προσφοράς.

Και έτσι είμαι full από ΜΒ!

Φοβερη προσφορά!

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Αν το υπόλοιπο στο λογαριασμό μου είναι λιγότερο από 1 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ daily internet? Αν όχι να βάζω όσο χρειάζομαι από paypal και να έχω πάντα κάτω από 1 ευρώ για να γλιτώσω... :)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την προσφορά για το 1gb/μήνα στις 24 Μαρτίου.

Στις 1 Απριλίου μου έβαλαν άλλο 1 gb, λόγω της προσφοράς.

Και έτσι είμαι full από ΜΒ!

Φοβερη προσφορά!

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Αν το υπόλοιπο στο λογαριασμό μου είναι λιγότερο από 1 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ daily internet? Αν όχι να βάζω όσο χρειάζομαι από paypal και να έχω πάντα κάτω από 1 ευρώ για να γλιτώσω... :)

κοιτα, εμενα μια μερα που με χρεωσαν ετσι, ειχα 40 λεπτα τη καρτα. Κανω ανανεωση και βλεπω πως δε μου τραβηξαν στα υπολοιπα 60 λεπτα.

 

Οποτε θεωρω η ασφαλης λυση ειναι να εχεις μηδαμινό υπολοιπο

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εμενα μια μερα που με χρεωσαν ετσι, ειχα 40 λεπτα τη καρτα. Κανω ανανεωση και βλεπω πως δε μου τραβηξαν στα υπολοιπα 60 λεπτα.

 

Οποτε θεωρω η ασφαλης λυση ειναι να εχεις μηδαμινό υπολοιπο

 

Νομίζω ότι μηδενικό (απόλυτο) δε γίνεται, γιατί κάποιο ελάχιστο υπόλοιπο είναι αναγκαίο για τη λειτουργία των πακέτων....

Πάντως το έπιασα αυτό που λες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας φίλος που έχει cosmote, χρησιμοποιεί το αντίστοιχο app, το οποίο του γράφει ποια επαφή του είναι συνδρομητής cosmote.

Έτσι ξέρει από πριν αν μπορεί να μιλήσει άφοβα...

 

Γιατί δεν το κάνει και η q?

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή χρησιμοποιεί το δίκτυο της wind ίσως να μην υπάρχει τρόπος κάποιο τέτοιο πρόγραμμα να διαχωρίσει τα νούμερα που ανήκουν στην Q από αυτά της wind.
Link to comment
Share on other sites

Τον σειριακό αριθμό της SIM. Η παλιά δεν εμπλέκεται καθόλου στη διαδικασία, απλά μετά από λίγο απενεργοποιείται και την πετάς. Η καινούρια είναι multi SIM. Μπορείς να την έχεις είτε σαν κανονική(mini) SIM, αλλά σπάει σε micro και nano. Επίσης αν κρατήσεις το περίβλημα συναρμολογείται ξανά σε micro και mini.

 

Ο οποίος που είναι γραμμένος; Γιατί όπως προείπα δεν φαίνεται πάνω στην σιμ. Είναι 13 ετών και δεν έχω και τα αρχικά έγγραφα. Q telecom τότε ....φαντάσου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βρε σου λέω δε σε νοιάζει τίποτα για την παλιά, χώρια που θα τον έχουν καταχωρημένο στο σύστημά τους. Αυτόν τον αντικαθιστούν με τον αριθμό που αναγράφει η καινούρια. Συγγνώμη αν σε μπέρδεψε έτσι όπως το είπα, αλλά ρώταγες πια είναι η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πήρε παράταση η προσφορά των 8ευρώ για 1GB κάθε μήνα για όλο το 2015, δεν μπορώ να βρω ομως την ανακοίνωση και δεν θυμάμαι την τελική ημερομηνία.

Είναι στις 12 Απρίλη;

Ξέρει κανείς;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Αν το υπόλοιπο στο λογαριασμό μου είναι λιγότερο από 1 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ daily internet? Αν όχι να βάζω όσο χρειάζομαι από paypal και να έχω πάντα κάτω από 1 ευρώ για να γλιτώσω... :)

Πρέπει να έχεις 0.10 ευρώ, γιατί στο απόλυτο 0 δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις ακόμα και αν έχεις χρόνο ομιλίας διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...