Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εγώ να δεις τι έπαθα.Πήγα την τετάρτη να κάνω φορητότητα έναν αριθμό που είχα από wind σε q.Επίσης έχω ήδη ένα νούμερο q.Και τι έκαναν οι αθεοφοβοι;Μου έκαναν φορητότητα το νούμερο που ήδη είχα στη q με αποτέλεσμα να μου κοπεί το σήμα σήμερα το βράδυ αλλά και να χάσω το υπόλοιπο που είχα γύρω στα 22 ευρώ.Ξέρει κανείς αν μπορώ αυτά τα λεφτά να τα πάρω πίσω(φυσικά θα πάω αύριο στο κατάστημα και θα γίνει χοντρό show...)

 

Φορητοτητα σε τι το εκαναν; Σε wind;:X:X Νταξει προφανως θα ζητησεις τα λεφτα σου και αν το αρνηθουν στειλε και γραπτως το αιτημα και κανε και καταγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Το έκαναν φορητότητα σε q στη κάρτα SIM πού μου είχαν δώσει για το άλλο νούμερο.Δηλαδή το έκαναν φορητότητα από q σε q!!! Καλό;;;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Το έκαναν φορητότητα σε q στη κάρτα SIM πού μου είχαν δώσει για το άλλο νούμερο.Δηλαδή το έκαναν φορητότητα από q σε q!!! Καλό;;;;

 

α π ι σ τ ε υ τ ο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Το έκαναν φορητότητα σε q στη κάρτα SIM πού μου είχαν δώσει για το άλλο νούμερο.Δηλαδή το έκαναν φορητότητα από q σε q!!! Καλό;;;;

 

Είναι τρελοί αυτοί οι windαίοι..!

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι στην Q(Wind),αγόρασα την προσφορά του Νόκια 208 από το site 5/5 και ακόμα περιμένω να μου βάλουν τον χρόνο ομιλίας.

Τους έχω πάρει 22/5 τέσσερα τηλέφωνα και έχω στείλει δύο email αλλά με έχουν γραμμένο κανονικά.

Έχετε να προτείνετε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Το έκαναν φορητότητα σε q στη κάρτα SIM πού μου είχαν δώσει για το άλλο νούμερο.Δηλαδή το έκαναν φορητότητα από q σε q!!! Καλό;;;;

 

αχαχαχαχαχα:lol: Ειναι τρελοι αυτοι οι γαλατες! Αυτο πρεπει να μπει στα ανεκδοτα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι στην Q(Wind),αγόρασα την προσφορά του Νόκια 208 από το site 5/5 και ακόμα περιμένω να μου βάλουν τον χρόνο ομιλίας.

Τους έχω πάρει 22/5 τέσσερα τηλέφωνα και έχω στείλει δύο email αλλά με έχουν γραμμένο κανονικά.

Έχετε να προτείνετε κάτι.

 

Αυτό με τα 59€ χρόνο ομιλίας; Λέει στις "παρατηρήσεις" από κάτω, ότι ο χρόνος όμιλιας θα μπαίνουν 8.77€ το μήνα ( μείον τον οποίο φόρο κινητής ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι στην Q(Wind),αγόρασα την προσφορά του Νόκια 208 από το site 5/5 και ακόμα περιμένω να μου βάλουν τον χρόνο ομιλίας.

Τους έχω πάρει 22/5 τέσσερα τηλέφωνα και έχω στείλει δύο email αλλά με έχουν γραμμένο κανονικά.

Έχετε να προτείνετε κάτι.

 

Στείλε FAX Τα γραπτά μένουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τα 59€ το πρόβλημα είναι ότι μετά από 40 μέρες δεν έχουν βάλει την πρώτη δόση.

 

Από τον πρώτο μήνα έπρεπε να κάνεις κάτι. Δεν πειράζει. Τώρα κάνε τα όλα μαζί. Στείλε φαξ, mail, πάρε τηλέφωνο και αν έχεις όρεξη πήγαινε και από ένα κατάστημα. Και να έχεις και μια φωτοτυπία της απόδειξης που έφερε ο κουριερ, για να τους δείξεις και την ημερομηνία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η q χρησιμοποιει το ιδιο δικτυο με wind για σημα σε κλησεις/ιντερνετ? Θελω να παρω μια καρτα λογο καλης τιμης σε mobile internet. Θα εχει καλη καλυψη σε 3G?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η q χρησιμοποιει το ιδιο δικτυο με wind για σημα σε κλησεις/ιντερνετ? Θελω να παρω μια καρτα λογο καλης τιμης σε mobile internet. Θα εχει καλη καλυψη σε 3G?

 

Εχει ακριβως την ιδια καλυψη με τη γουιντ. Η ποιοτητα (+ποσοτητα) καλυψης εξαρταται γεωγραφικά (οπως σε όλες τις εταιρίες αλλωστε). Καμμία εταιρια δεν εχει 100% κάλυψη. Παρε απο ενα καταστημα γουιντ δωρεαν καρτα (τωρα που προωθει το "δωρεαν δοκιμη δικτυου") η οποια εχει καποια λεπτα και mb και δοκιμαζεις στο σπιτι/δουλεια/περιοχες που συχναζεις. Εαν δε σου δωσουν νουμερο κιου, αλλά f2g, μετά τις δοκιμές σου μπορεις να ζητησεις να σου κανουν το νουμερακι σε κιου.

Link to comment
Share on other sites

μονο που αν ειναι να δοκιμασεις το δικτυο τους δοκιμασε το με καρτα Q και οχι f2go.Τα χουμε πει τοσες φορες,ΔΕΝ ειναι το ιδιο το να εχεις Q με το να χεις wind γιατι η q λειτουργει με roaming.Και ασε τους αλλους εδω μεσα να λενε το αντιθετο.Εγω δοκιμασα και ενιωσα αλλα εμεινα γιατι ειναι πολυ φθηνη
Link to comment
Share on other sites

μονο που αν ειναι να δοκιμασεις το δικτυο τους δοκιμασε το με καρτα Q και οχι f2go.Τα χουμε πει τοσες φορες,ΔΕΝ ειναι το ιδιο το να εχεις Q με το να χεις wind γιατι η q λειτουργει με roaming.Και ασε τους αλλους εδω μεσα να λενε το αντιθετο.Εγω δοκιμασα και ενιωσα αλλα εμεινα γιατι ειναι πολυ φθηνη

 

ρε παιδια μην επιμενετε σ αυτο το θεμα.δεν εχει σχεση ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σημα εχω και f2g και Q.κ ουτε το roaming επιφερει επι μερους χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Roaming σημαίνει οτι χρησιμοποιει τις κεραίες μιας εταιρίας = ιδιο σημα με την εταιρια, δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό. Οταν δηλαδή είναι κάποιος σε μια άλλη χώρα με το ελληνικο νουμερο, που θα έχει roaming π.χ. t-mobile, νομίζετε οτι η εταιρία δίνει σήμα με ξεχωριστές κεραίες, ειδικές για ξένα νουμερα; Μερικοί εδώ μεσα λένε διάφορες "θεωριες" που δεν εχουν λογική, προσπαθώντας να μειώσουν τη κιου, για ευνοητους λογους... Χρησιμοποιηστε και λιγο το μυαλο σας, μην ακουτε οτι σας λενε....
Link to comment
Share on other sites

Απο τον πρώτο μήνα τα έκανα,τώρα θα στείλω φαξ και αν βρω χρόνο θα περάσω και απο κατάστημα,αλλα μιλάμε για μεγάλη γυφτιά απο μέρους τους.
Link to comment
Share on other sites

Roaming σημαίνει οτι χρησιμοποιει τις κεραίες μιας εταιρίας = ιδιο σημα με την εταιρια, δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό. Οταν δηλαδή είναι κάποιος σε μια άλλη χώρα με το ελληνικο νουμερο, που θα έχει roaming π.χ. t-mobile, νομίζετε οτι η εταιρία δίνει σήμα με ξεχωριστές κεραίες, ειδικές για ξένα νουμερα; Μερικοί εδώ μεσα λένε διάφορες "θεωριες" που δεν εχουν λογική, προσπαθώντας να μειώσουν τη κιου, για ευνοητους λογους... Χρησιμοποιηστε και λιγο το μυαλο σας, μην ακουτε οτι σας λενε....

ειχα ακούσει παλιότερα (όταν η q ήταν αυτόνομη και το σήμα το έδινε η vodafone) οτι ναι μεν το σημα είναι το ίδιο,αλλά όσον αφορά τον φόρτο του δικτύου δίνεται προτεραιότητα στους πελάτες του κύριου παρόχου και επακολουθούν όσοι είναι σε περιαγωγή. Τώρα αν αυτό ίσχυε μόνο επι vodafone και τώρα έχει αλλάξει δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακούσει παλιότερα (όταν η q ήταν αυτόνομη και το σήμα το έδινε η vodafone) οτι ναι μεν το σημα είναι το ίδιο,αλλά όσον αφορά τον φόρτο του δικτύου δίνεται προτεραιότητα στους πελάτες του κύριου παρόχου και επακολουθούν όσοι είναι σε περιαγωγή. Τώρα αν αυτό ίσχυε μόνο επι vodafone και τώρα έχει αλλάξει δεν γνωρίζω.

Η Q ειναι της Wind και δεν κάνει καμιά διάκριση στο bandwidth στις κεραίες, κάτι τέτοιο θα ταν ασύμφορο στην υλοποίηση.

Κι ούτε στους servers κάνει διάκριση, ίδια ταχύτητα ιντερνετ έχω πιάσει με f2g και q στο ίδιο σημείο

Link to comment
Share on other sites

καινουριο σαιτ myq.gr.νεα εμφανιση(αν και το ειχαν ανανεωσει και προσφατα οταν αλλαξε τα πακετα).ωραιο ειναι μ αρεσει και whatsupιζει λιγο με νεα παιδια χαμογελαστα κτλ...ωραιο μπραβο!
Link to comment
Share on other sites

Αργοτερα θα τους παρω να τους κραξω γιατι το 3g εδω και μερικες μερες εχει παει περιπατο, οτι κιανν γραφει ειτε 3g ειτε H+ data δεν υπαρχει κι ας δειχνουν τα βελακια οτι στελνει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...