Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγω που έχω το Ray μου ήρθαν μονες τους οι ρυθμίσεις χωρίς να κάνω τίποτα! :/ Παρεμπιπτόντως υπάρχει κάποιος τρόπος όταν σε παίρνει κάποιος τηλ και είτε δεν το σηκώνεις είτε πατάς απόρριψη κλήσης να μην έρχεται στο δευτερόλεπτο μήνυμα που να λέει οτι σας κάλεσε αυτός;;Είναι σπαστικό...

 

Στις ρυθμίσεις κλήσεων, απενεργοποίησε την προώθηση των αναπάντητων. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Α ναι,εντάξει,άμα είσαι άσχετος,απλά είσαι άσχετος!!Ευχαριστώ πολύ φιλε μόλις το έκανα!! :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να με βοηθούσε κάποιος να κάνω ρυθμίσεις Internet για το Sony Ericsson Neo V με Android 4.0.4 κινητό μου, έχω δοκιμάσει τις ρυθμίσεις από το site της Q αλλά δεν τα κατάφερα....

 

Διεγραψε τα apn που εχεις και στειλε μηνυμα με τη λεξη "Internet" στο 19234. Μετα στειλε και το "MMS" αντιστοιχα στο 19234. Οι ρυθμισεις για το ιντερνετ ειναι οπως το γραφει το site της Q. Και φυσικα να εχεις ενεργοποιημενη την περιαγωγη δεδομενων.

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/my-q-upiresies/q-utilities/internet/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα προβλημα,η κοπελια μου εχει το vodafone smart 2,εβαλε το πακετο των 120mb+120mb αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.Λογικα θα θελει καποιες ρυθμισεις.Εχει η q καποιον αριθμο να στειλεις μηνυμα για να στις στειλουν;
Link to comment
Share on other sites

Διεγραψε τα apn που εχεις και στειλε μηνυμα με τη λεξη "Internet" στο 19234. Μετα στειλε και το "MMS" αντιστοιχα στο 19234. Οι ρυθμισεις για το ιντερνετ ειναι οπως το γραφει το site της Q. Και φυσικα να εχεις ενεργοποιημενη την περιαγωγη δεδομενων.

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/my-q-upiresies/q-utilities/internet/

 

Φανταζομαι οτι και για το alcatel vodafone smart 2 το ιδιο πρεπει να γινει ε;

Δηλαδη τα βηματα ειναι:1)Αποστολη μηνυματος με την λεξη internet στο 19234.

2)Βαζουμε τις ρυθμισεις που λεει η σελιδα της q.

3)Ενεργοποιουμε την περιαγωγη δεδομενων.Ετσι ομως δεν θα χρεωνεται το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι και για το alcatel vodafone smart 2 το ιδιο πρεπει να γινει ε;

Δηλαδη τα βηματα ειναι:1)Αποστολη μηνυματος με την λεξη internet στο 19234.

2)Βαζουμε τις ρυθμισεις που λεει η σελιδα της q.

3)Ενεργοποιουμε την περιαγωγη δεδομενων.Ετσι ομως δεν θα χρεωνεται το κινητο;

 

Το 2 ειναι απλα για να ελεγξεις τις ρυθμισεις με βαση αυτες που σου εστειλε το συστημα οταν εστειλες τη λεξη Internet στο 19234. Λογικα θα ειναι οι ιδιες και δεν θα χρειαζεται να κανεις κατι. Ή κανεις το 1 δηλαδη ή κανεις το 2. Το ανεφερα μονο για ελεγχο.

 

Δεν υπαρχει χρεωση με το να ενεργοποιησεις μονο την περιαγωγη δεδομενων. Η χρεωση θα ξεκινησει μονο οταν ενεργοποιηθουν τα δεδομενα (στις ρυθμισεις "Δεδομενα ενεργα").

Link to comment
Share on other sites

έχασα μια sim Q. Μάλλον την πέταξα κατα λάθος.

είχε μέσα 10€.

τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.

Οκ, πάω σε ένα κατάστημα, αλλά πληρώνω κάποιον ποσό για να μου δώσουν μια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

έχασα μια sim Q. Μάλλον την πέταξα κατα λάθος.

είχε μέσα 10€.

τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.

Οκ, πάω σε ένα κατάστημα, αλλά πληρώνω κάποιον ποσό για να μου δώσουν μια άλλη;

 

''ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ SIM ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΩΝ 4,99€ ''

Link to comment
Share on other sites

''ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ SIM ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΩΝ 4,99€ ''

 

περίοδο εγγύησης. προφανώς αφορά εγγύηση που σε καλύπτει σε περίπτωση βλάβης της κάρτας και όχι σε περίπτωση που την χάσεις.

 

την κάρτα την ενεργοποίησα στις 13/3/2013. πριν ένα μήνα και κάτι δηλαδή. δε πρόλαβα να την χρησιμοποιήσω καν.

πληρώνω το 5αρι τώρα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

περίοδο εγγύησης. προφανώς αφορά εγγύηση που σε καλύπτει σε περίπτωση βλάβης της κάρτας και όχι σε περίπτωση που την χάσεις.

 

την κάρτα την ενεργοποίησα στις 13/3/2013. πριν ένα μήνα και κάτι δηλαδή. δε πρόλαβα να την χρησιμοποιήσω καν.

πληρώνω το 5αρι τώρα ή όχι;

 

Ναι, σε περίπτωση απώλειας πληρώνεις 5€ αντικατάσταση της κάρτας SIM.

Link to comment
Share on other sites

ε καλύτερα να πάρω μια νέα sim τότε.

την παίρνω δωρεάν, ανανεώνω με 5€ και μου δίνει και τα bonus (5€, 50sms προς όλους, 350MB για 2 μήνες, συν χρόνο προς wind)

εξάλλου δεν είχε κανείς το νούμερο μου.

Link to comment
Share on other sites

ε καλύτερα να πάρω μια νέα sim τότε.

την παίρνω δωρεάν, ανανεώνω με 5€ και μου δίνει και τα bonus (5€, 50sms προς όλους, 350MB για 2 μήνες, συν χρόνο προς wind)

εξάλλου δεν είχε κανείς το νούμερο μου.

 

Αν βγάλεις το ίδιο νούμερο τα λεφτά είναι μέσα όσα είχες 10, δεν χάνονται

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις το ίδιο νούμερο τα λεφτά είναι μέσα όσα είχες 10, δεν χάνονται

 

ναι το ξέρω αυτό.

αλλά 10€ θα είναι και με τα Bonus αν ενεργοποιήσω νέο νούμερο και ανανεώσω με 5€.

και θα έχω και extra bonus

Link to comment
Share on other sites

έχασα μια sim Q. Μάλλον την πέταξα κατα λάθος.

είχε μέσα 10€.

τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.

Οκ, πάω σε ένα κατάστημα, αλλά πληρώνω κάποιον ποσό για να μου δώσουν μια άλλη;

 

φιλε τη περιοχη εισαι ? Βρηκα μια Q με το καρτελακι και κολλημενο με σελοτειπ τη σιμ στη Πλ. Αμερικης (Πατησιων)

την εβαλα σε μια συσκευη και εχει μεσα 0,01 αλλα ειχε πακετο για wind/q και ετσι εχω το νουμερο , οποτε πες μου

τα 4 τελευταια νουμερα και αν ειναι η δικια σου, ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο να τη παω απο δευτερα σε καταστημα wind

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, εστειλε μήνυμα η Q για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας αλλά μου λέει ότι ο διπλασιασμός ισχύει για ένα μήνα και δεν ισχύει για αγορά πακέτων.!!! Τι έγινε το άλλαξαν το τροπάρι τώρα;; Edited by paolo1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, εστειλε μήνυμα η Q για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας αλλά μου λέει ότι ο διπλασιασμός ισχύει για ένα μήνα και δεν ισχύει για αγορά πακέτων.!!! Τι έγινε το άλλαξαν το τροπάρι τώρα;;

 

πριν λιγες μερες μου ηρθε στο q 2πλασιασμος χωρις περιορισμους... Εαν το εκαναν οπως του f2g (με τετοιους περιορισμους) εκαναν μεγαλο φαουλ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η Q στις κανονικες κλησεις (χωρις πακετο) δεν εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης ετσι δεν ειναι;

Επισης στο πακετο με 1€ 400' προς wind/Q ο ελαχιστος χρονος ειναι το 1';

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Η Q στις κανονικες κλησεις (χωρις πακετο) δεν εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης ετσι δεν ειναι;

Επισης στο πακετο με 1€ 400' προς wind/Q ο ελαχιστος χρονος ειναι το 1';

Πολύ σωστά τα λές, έτσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

φιλε τη περιοχη εισαι ? Βρηκα μια Q με το καρτελακι και κολλημενο με σελοτειπ τη σιμ στη Πλ. Αμερικης (Πατησιων)

την εβαλα σε μια συσκευη και εχει μεσα 0,01 αλλα ειχε πακετο για wind/q και ετσι εχω το νουμερο , οποτε πες μου

τα 4 τελευταια νουμερα και αν ειναι η δικια σου, ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο να τη παω απο δευτερα σε καταστημα wind

 

τελικά την βρήκα.

είχε πέσει πίσω από το γραφείο και νόμιζα ότι την είχα πετάξει μαζί με κάτι χαρτιά

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, εστειλε μήνυμα η Q για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας αλλά μου λέει ότι ο διπλασιασμός ισχύει για ένα μήνα και δεν ισχύει για αγορά πακέτων.!!! Τι έγινε το άλλαξαν το τροπάρι τώρα;;

 

Έκανα ανανέωση την περασμένη Πέμπτη με διπλασιασμό, χωρίς αυτούς τους περιορισμούς. Αν άλλαξε κάτι από τότε...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...