Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει παρει το ματι μου micro sim q. Μονο κομμενες... Περνα απο ενα καταστημα να στην κοψει και εισαι οκ :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

δίνουν micro-sim και για την Q ?

 

 

 

 

 

Δεν εχει παρει το ματι μου micro sim q. Μονο κομμενες... Περνα απο ενα καταστημα να στην κοψει και εισαι οκ :)

Ενναλακτικά πάρε ένα κοφτάκι από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να στείλω μήνυμα με το παλιό μου κινητό (C510) μου γράφει πριν από την αποστολή "Όχι προς το οικείο δίκτυο".

Ξέρει κανείς γιατί; :worry:

Επίσης, υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε το υπόλοιπό μας από τα πακέτα της Q μέσω μηνύματος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να στείλω μήνυμα με το παλιό μου κινητό (C510) μου γράφει πριν από την αποστολή "Όχι προς το οικείο δίκτυο".

Ξέρει κανείς γιατί; :worry:

Επίσης, υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε το υπόλοιπό μας από τα πακέτα της Q μέσω μηνύματος; :worry:

το πρώτο ψάξτο στις ρυθμίσεις του κινητού σου, ή ρώτα στο αντίστοιχο θέμα.

με μυνήματα όχι δεν γίνεται.μονο με τηλέφωνο κι απ το site

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο ψάξτο στις ρυθμίσεις του κινητού σου, ή ρώτα στο αντίστοιχο θέμα.

με μυνήματα όχι δεν γίνεται.μονο με τηλέφωνο κι απ το site

 

Καλό θα ήταν αν δεν ήμαστε απόλυτα σίγουροι να μην απαντάμε!

 

Για την ενημέρωση υπολοίπων:

 

ΥΠ60, ΥΠ400 ή ΥΠ1500 στο 12200 για τα πακέτα των 60 λεπτών προς όλους ή 400'/1500' προς Q/Wind.

 

ΥΠ στο 1210 για το Ίντερνετ.

 

Κενό στο 1225 για το διαθέσιμο υπόλοιπο στην κάρτα.

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αν δεν ήμαστε απόλυτα σίγουροι να μην απαντάμε!

 

Για την ενημέρωση υπολοίπων:

 

ΥΠ60, ΥΠ400 ή ΥΠ1500 στο 12200 για τα πακέτα των 60 λεπτών προς όλους ή 400'/1500' προς Q/Wind.

 

ΥΠ στο 1210 για το Ίντερνετ.

 

Κενό στο 1225 για το διαθέσιμο υπόλοιπο στην κάρτα.

το χανε καταργήσει για τα πακέτα του 12200 και δεν υπήρξε κάποια ενημέρωση. για τα μηνύματα υπάρχει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι; Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να πάρει απο κινητο Q προς τον αριθμό 8073737 (viva smart card) (ατελώς είναι, δε θα χρεωθείτε κάτι).Είχα wind και επειδή την έκοψαν την υπηρεσία έλεγα μήπως υπάρχει απο κινητά Q για να κάνω φορητότητα σε αυτή.Αλλά δυστυχώς δεν έχω Q για να το δοκιμάσω. Οποιος έχει την καλοσύνη, απλά μια δοκιμή για να μου πει (επαναλαμβάνω δε θα χρεωθείτε κάτι- τη χρησιμοποιούσα εγω απο κινητό wind και με είχε καταβολέψει!!). Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

μόλις καλεσα και ακουσα το εξης: "η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη απο κινητο τηλεφωνο προσωρινα εν αναμονη της απόφασης της εθνικης επιτροπης τηλεπικοινωνιων και ταχυδρομιων"
Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να μεταφερουμε μοναδες απο εναν αριθμο q σε εναν αλλο αριθμο q?

 

όχι δεν μπορούμε

Link to comment
Share on other sites

sms/λεπτά μπορούμε να μεταφέρουμε όμως;

ούτε. δεν νομίζω να γίνεται πουθενά αλλού αυτό Ο.ο

Link to comment
Share on other sites

πηρα κιου καρτα με την προσφορα με το zte. δεν ανανεωσα ποτε χρονο ομιλιας κ σημερα μου δωσε 60 λεπτα σε σταθερα κινητα. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ούτε. δεν νομίζω να γίνεται πουθενά αλλού αυτό Ο.ο

 

στο wu μπορείς να στείλεις 60 λεπτα αν θυμάμαι καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

πηρα κιου καρτα με την προσφορα με το zte. δεν ανανεωσα ποτε χρονο ομιλιας κ σημερα μου δωσε 60 λεπτα σε σταθερα κινητα. :D

καταρχας ειχες ανανεώσει με 59€:p και ειναι μονο προς σταθερα? γιατί εμένα μου στέλνουν προς όλους 60'

στο wu μπορείς να στείλεις 60 λεπτα αν θυμάμαι καλά ;)
μονο αυτο,κι είναι για 2 μερες η ισχύς τους,οχι κανονική μεταφορά
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θα γράφω ένα αρνητικό. Δήλωσα φορητότητα στην Q και η διαδικασία πήγε 1 εβδομάδα από δικό μας λάθος σε ένα νούμερο. ΑΛΛΑ....δεν γίνεται για αριθμό που είναι στην θεσσαλονίκη, ΟΛΕΣ τις αιτήσεις να της αναλαμβάνει κατάστημα που είναι στην Πάτρα!!! :blink:

 

υ.γ online αίτηση φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θα γράφω ένα αρνητικό. Δήλωσα φορητότητα στην Q και η διαδικασία πήγε 1 εβδομάδα από δικό μας λάθος σε ένα νούμερο. ΑΛΛΑ....δεν γίνεται για αριθμό που είναι στην θεσσαλονίκη, ΟΛΕΣ τις αιτήσεις να της αναλαμβάνει κατάστημα που είναι στην Πάτρα!!! :blink:

 

υ.γ online αίτηση φορητότητας.

 

και συγκεκριμενα εχει σχεση και με το zougla.gr , δεν ειναι καταστημα wind, αντιπροσωπος τους ειναι.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ειχες ανανεώσει με 59€:p και ειναι μονο προς σταθερα?

εγραψα προς σταθερα κινητα. τεσπα εννοω ολους. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εγραψα προς σταθερα κινητα. τεσπα εννοω ολους. :D
ουπς, μονο το σταθερα πρόσεξα:p
Link to comment
Share on other sites

α.. Και αμα παω απο κατάστημα θα κάνουν 2 εβδομάδες :lol: μεταφορά αριθμού

σημερα πήγα σε κατάστημα,για φορητότητα σε q. Δοθηκε ημερομηνία σε 3 μερες,για 2/8 δηλαδή,αλλα μου είπαν οτι οι αρχικές εταιριες γενικα για κάποιο άσχετο λόγο (και προκειμένου να αλλάξει ισως γνώμη ο πελάτης) μπορει να απορρίψουν την μεταφορά. Οπότε επαναπροωθουν τις φορητότητες και οι περισσότερες κάνουν μια εβδομάδα να γίνουν.

 

και συγκεκριμενα εχει σχεση και με το zougla.gr , δεν ειναι καταστημα wind, αντιπροσωπος τους ειναι.

τι σχέση εχει ο αντιπρόσωπος αυτός με την ζουγκλα?

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση εχει ο αντιπρόσωπος αυτός με την ζουγκλα?

 

η δική μου απορία παραμένει: Γιατί Πάτρα για αριθμούς από θεσσαλονίκη; :blink:

Link to comment
Share on other sites

η δική μου απορία παραμένει: Γιατί Πάτρα για αριθμούς από θεσσαλονίκη; :blink:

Δεν εχει να κάνει προφανώς με την τοποθεσία. Ο συγκεκριμενος αντιπρόσωπος διεκπεραιώνει απ'οτι γράφεται εδω στο φόρουμ,όλες τις online αιτήσεις πανελλαδικά,είτε φορητότητες είτε παραγγελίες συσκευών κλπ.Το γιατί επιλέξαν κάποιον στην Πάτρα δεν ξέρω,ίσως αξιολόγησαν διάφορους ενδιαφερόμενους για την συγκεκριμένη εργασία και επέλεξαν αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Kαι για πoιό λόγο να μην κάνει ένας Θεσσαλονικιός την αίτηση σε ένα από τα άπειρα καταστήματα της Wind στη Θεσσαλονίκη; Για πoιό λόγο να μη δώσει μιά μικρή υποστήριξη στην τοπική του κοινωνία; Οταν ανοίξει ο ίδιος ένα καταστήμα θα περιμένει κάποιον από την...Πάτρα για να ψωνίσει;

 

όταν κάνεις αίτηση Online δεν σου λέει κανείς ότι η αίτηση διεκεραιώνεται στην Πάτρα σε συνεργάτη...όταν θελήσεις να μάθεις πληροφορίες για την πρόοδο της αίτησης, τότε σου το λένε αυτό...και κακός κατ'εμέ που πάνε Πατρα..Περίμενα το ΠΟΛΥ να μου πουν Αθήνα, όχι ακόμα πιο μακρυά.

 

Κανονικά αυτό θα έπρεπε να κάνω, να πάμε σε κατάστημα wind...και να μην περιμένουμε τόσο πολύ,αλλά 3 μέρες λέει ότι κάνει η φορητότητα...μόνο που δεν στο λέει όταν το κάνει online σε τι φάση βρίσκεται, παρά μόνο αν πάρεις τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...