Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει διπλασιασμος μονο αν σου ερθει μηνυμα

 

δεν το καταλαβαινω αυτο δηλαδη παιζεται αν θα στα διπλασιασουν ειναι θεμα τυχης?

να μην βασιζομαι δηλαδη σε κατι τετοιο για την Q ετσι?θυμιζω θελω να κανω φορητοτητα στην Q ειμαι στην βοντα

Link to comment
Share on other sites

δεν το καταλαβαινω αυτο δηλαδη παιζεται αν θα στα διπλασιασουν ειναι θεμα τυχης?

να μην βασιζομαι δηλαδη σε κατι τετοιο για την Q ετσι?θυμιζω θελω να κανω φορητοτητα στην Q ειμαι στην βοντα

 

Στην Q δεν υπαρχει καποιος διπλασιασμος(αν δεν λαβεις μηνυμα) ομως στην WIND καρτοκινητη εχει μπει πακετο το οποιο απο 1/2 διπλασιαζει τις 2 πρωτες καρτες ανανεωσεις καθε μηνα αξιας 10 ευρω και πανω!(και μεχρι τις 7/2 1500 και 1500 σμσ προς ολη την wind και Q)

 

Βεβαια δεν γνωριζουμε μεχρι ποτε θα ισχυει ο διπλασιασμος!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν ενεργοποιησα ουτε χθες ουτε σημερα, φυσικα δεν εχω 1500' & 1500 sms αλλα συνεχιζω να σερφαρω απο το πρωι χωρις. χρεωση.

 

Επειδή τον προηγούμενο μήνα, ενώ ήταν σε ισχύ η προσφορά, δεν έβαλα το 1ευρώ για να την ξανα ενεργοποιήσω, με αποτέλεσμα να σερφάρω στο εντελώς τσαμπέ.

Δεν σέρφαρα πάνω απο 60ΜΒ αλλα αυτό δεν έχει σημασία.

 

Λογικά κάτι τέτοιο θα ισχύει και απο 1/2/2011, δηλαδή δεν θα χρεώνουν την χρήση ιντερνετ.

Στις 31 Ιανουαρίου τους έσκασα το ευρωπουλάκι , όχι για να είμαι καλυμμένος μέχρι τις 2 Μαρτίου , μιας και χρέωση internet δεν κάνουν, μέχρι να το καταλάβουν, αλλά επειδή η υπηρεσία που έδωσε η Q μ' εξυπηρέτησε τόσο πολύ και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα στο iphone 4 μου.

Και απο οικονομικής πλευράς, εκεί που έδινα στους αγιογδύτες της Vodafone τουλάχιστον 30ευρώ σε κάρτες το μήνα μόνο και μόνο για περιστασιακό ιντερνετ , στην Q (που πήγα με φορητότητα) έδινα 1 ευρώ και χρησιμοποιούσα το ιντερνετ όσο ήθελα!

Μακάρι να βγάλει αντίστοιχη προσφορά για ιντερνετ.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω ,στις 7/2 λιγει η ενεργοποιηση της προσφορας του 1500 ή ολο το πακετο γιατι στο site λεει για ενεργοποιηση, (δηλαδη αν παρω αυριο μια Q και κανω ενεργοποιηση της προσφορας δεν θα συνεχισω να την εχω και τους επομενους μηνες και καθε μηνα να μου τρωει ενα ευρω και να συνεχιζει ) πχ. στην vodafon με το unlimited αν προλαβεις να το ενεργοποιησεις μεχρι 2/2 , θα το εχεις μεχρι τελη ιουνιου! Σορυ αν κουρασα, ελπιζω να καταλαβατε τι εννοουσα!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να καταλαβω ,στις 7/2 λιγει η ενεργοποιηση της προσφορας του 1500 ή ολο το πακετο γιατι στο site λεει για ενεργοποιηση, (δηλαδη αν παρω αυριο μια Q και κανω ενεργοποιηση της προσφορας δεν θα συνεχισω να την εχω και τους επομενους μηνες και καθε μηνα να μου τρωει ενα ευρω και να συνεχιζει ) πχ. στην vodafon με το unlimited αν προλαβεις να το ενεργοποιησεις μεχρι 2/2 , θα το εχεις μεχρι τελη ιουνιου! Σορυ αν κουρασα, ελπιζω να καταλαβατε τι εννοουσα!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

λογικα ειναι και για αγορες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ''τωρα και τον φεβρουαριο συνεχιζεις να απολαμβανεις με 1 ευρω απεριοριστη επικοινωνια προς wind/q και 100mb internet! για ενεργοποιηση καλεσε δωνεαν 12200!''
Link to comment
Share on other sites

και εμενα ''τωρα και τον φεβρουαριο συνεχιζεις να απολαμβανεις με 1 ευρω απεριοριστη επικοινωνια προς wind/q και 100mb internet! για ενεργοποιηση καλεσε δωνεαν 12200!''

Και εμενα.... Αλλα δεν με πειθει!!!

Δεν μπορω να στηριχθω σε μια εταιρεια που η προσφορα κραταει ενα μηνα και να εχω αγωνια αν θα μου στειλει και τον επομενο! Q card δυστυχως εγινες ο δευτερος αριθμος μου!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..υπαρχει τροπος να στειλουμε καποιο ποσο απο ενα κινητο Q ,wind σε καποιο αλλο Q?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια 3ο τηλεφωνο που δοκιμαζω και δεν μπορω να μπω στο internet με Q.

παει για πεταμα η καρτα ...ειτε αυτοματα (με μηνυμα απο Q) ειτε χειροκινητα δεν εχω προσβαση

help

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..υπαρχει τροπος να στειλουμε καποιο ποσο απο ενα κινητο Q ,wind σε καποιο αλλο Q?

 

οχι δεν υπαρχει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια 3ο τηλεφωνο που δοκιμαζω και δεν μπορω να μπω στο internet με Q.

παει για πεταμα η καρτα ...ειτε αυτοματα (με μηνυμα απο Q) ειτε χειροκινητα δεν εχω προσβαση

help

 

Ποια συσκευη εχεις??

Δοκιμασε δημιουργια νεου προφιλ και θα βαλεις στο ονομα σημειου προσβασης ή APN το "myq"(χωρις " ") κλειστο ανοιξε το και ξαναδοκιμασε... κατι θα γινεται λαθος... δεν ειναι για πεταμα η καρτα απλα η ρυθμισεις ειναι καπως παραξενες και συνηθως δεν μπαινουν αυτοματα και μπορει να σε αφηνει μονο στο BEQ

Link to comment
Share on other sites

το εψαξα στο site αλλά δε μπορω να το βρω: πως γινεται να μαθω σε sms το υπολοιπο μου; και για το μπονους λεπτων/sms επισης. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ? τωρα που δεν θα υπαρχει ιντερνετι αξιζει να να παραμεινω στην Κιου ή να δω κατα την μερια του βατραχου που εχει και καλυτερο σημα?

 

Καμια γνωμη υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

* Ειπαμε ιντερνετ υπαρχει για ενα μηνα ακομα τουλαχιστον... Απο εκει και περα μονο για φρογκ λεει να φυγεις απο κιου... Αλλα η κιου ξερεις τωρα οτι μπορει να σου δωσει ιντερνετ, η φρογκ αφου δεν εβγαλε τωρα δεν θα βγαλει ποτε... Εγω προσωπικα δεν ξαναφευγωα, το υποτιθεμενο καλυτερο δικτυο του οτε εμενα δεν με ικανοποιει, οπου εχω προβληματα

με την Q εχω και με cosmote.

 

* Ελάτε όλοι στην Q card και κάντε το καλύτερο συνδυασμό!

 

Για να μάθετε το διαθέσιμο υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών σας και των δωρεάν μηνυμάτων, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να στείλετε το μήνυμα «υπ1500» στο 12200 ή να καλέσετε στο 12200.

 

* Για να παρετε ρυθμισεις στελνετε ALL στο 19234

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

για το υπολοιπο του λογαριασμου σου δεν υπαρχει δυνατοτητα μεσω μηνυματος. Μονο για τα υπολοιπα των προσφορων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για το υπολοιπο του λογαριασμου σου δεν υπαρχει δυνατοτητα μεσω μηνυματος. Μονο για τα υπολοιπα των προσφορων.

 

το καταφερα (κατα τυχη), κενο sms στο 1225

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την καταργήσουν. Καταρχάς η vodafone την προσφορά 1500 λεπτά και 1500 sms την έχει μέχρι το καλοκαίρι σε ένα καρτοκινητό της, οπότε αναγκαστικά και τα υπόλοιπα καρτοκινητά θα την διατηρήσουν όπως την έχουν, ειδικά η q. Από εκεί και πέρα το internet 100 MB είναι επίσης δύσκολο να καταργηθεί, τη στιγμή μάλιστα που άλλες εταιρίες έχουν καλύτερες προσφορές.

Εγώ εκτιμώ ότι η q μετά τις γιορτές θα κάνει την διαφορά. Από την μία θα έχει την ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο και ίσως με 1 Ευρώ να δίνει 1500 λεπτά, μηνύματα, MB..... Τότε πιστεύω θα κυριαρχήσει.

 

η προσφορα της vodafone εχει αλλαξει δεν ειναι 1500 και 1500...ενημερωσου καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα της vodafone εχει αλλαξει δεν ειναι 1500 και 1500...ενημερωσου καλυτερα...

 

οσοι ειχαν ενεργοποιησει το μπονους πριν τις 2/2, θα εχουν καθε μηνα 1500+1500 με καθε ανανεωση 10 ευρω, εως 30/06/2011

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειχαν ενεργοποιησει το μπονους πριν τις 2/2, θα εχουν καθε μηνα 1500+1500 με καθε ανανεωση 10 ευρω, εως 30/06/2011

απλά μη τα μπερδεύουμε γιατί πολλοί που δεν παρακολουθούν συνεχώς δε ξέρουν τι να κάνουν. αυτή η προσφορά που αναφέρεις είναι η παλιά προσφορά του unlimited πλέον όποιος θέλει να κάνει πακέτο είτε σε voda είτε σε whats up έχουν αλλάξει οι όροι και τα πράγματα έχουν γίνει κάπως πιο ασύμφωρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

*

 

Για να μάθετε το διαθέσιμο υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών σας και των δωρεάν μηνυμάτων, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να στείλετε το μήνυμα «υπ1500» στο 12200 ή να καλέσετε στο 12200.

 

εμένα αυτό δεν μου δούλεψε ποτέ.

συνέχεια λαμβάνω sms που λέει να στειλω "400" ή "1500" στο 12200 για να ενεργοποιήσω το πακέτο που θέλω και επίσης λέει ότι στέλνοντας "ΥΠ1500" ή "ΥΠ400" στο 12200 θα μου πει το υπόλοιπο....

 

το έχει δοκιμάσει κανείς και του δουλεύει;

έχω στειλει sms στα ελληνικά στα αγγλικά με κεφαλαία, με μικρά με συνδυασμό κεφαλαία/μικρά αλλά ποτέ δε μου ήρθε το υπόλοιπο του χρόνου και των sms της προσφοράς 1500/1500 που ζητούσα...

 

το καταφερα (κατα τυχη), κενο sms στο 1225

 

αυτό δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 3ο τηλεφωνο που δοκιμαζω και δεν μπορω να μπω στο internet με Q.

παει για πεταμα η καρτα ...ειτε αυτοματα (με μηνυμα απο Q) ειτε χειροκινητα δεν εχω προσβαση

help

 

Ρε φίλε το ίδιο έπαθα πριν με τον πατέρα μου, έβαλε κανονικά τις ρυθμίσεις χειροκίνητα ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΠΤ.

 

Κινητό zte blade....

 

 

Γαμώ το μπελά τους δηλαδή...

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την q, μπορω να ενεργοποιησω 4 φορες με 1 ευρω καθε φορα και να εχω Ιντερνετ οπως αναφερει και το σχετικο μηνυμα που μου εσταλη στον αριθμο και να εχω καθε φορα 100ΜΒ για πλοηγηση ή τα 100 ειναι μονο για 1 φορα το μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την q, μπορω να ενεργοποιησω 4 φορες με 1 ευρω καθε φορα και να εχω Ιντερνετ οπως αναφερει και το σχετικο μηνυμα που μου εσταλη στον αριθμο και να εχω καθε φορα 100ΜΒ για πλοηγηση ή τα 100 ειναι μονο για 1 φορα το μηνα?

 

ουσιαστικα το ιντερνετ ειναι απεριοριστο. αν το θες μονο για το ιντερνετ ενεργοποιησε μονο μια φορα την προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι ρυθμίσεις της Q για το Ίντερνετ δε δουλεύουν στο ZTE BLADE.

 

Όποιος ξέρει γιατί, ας πει γιατί μου τα χει ΠΡΗΞΕΙ ο πατέρας μου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...