Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι στην Qcard ότι κάνεις επέκταση υπολοίπου μισό ευρώ καλώντας στο 1226 ή με sms στο 1126.

Όταν περνούσαν 2 μέρες, και αν δε το είχες καταναλώσει όλο το υπόλοιπο, μπορούσες να κάνεις ξανά και ξανά.

Από ότι είδα σήμερα, μάλλον άλλαξε αυτό.

Ισχύει;

Βλακεία αν άλλαξε, γιατί η επέκταση της Q ήταν η πιο απλή και έξυπνη από κάθε άλλο καρτοκινητό. Οπότε με βλέπω να την κάνω για Frog...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ενεργοποιήσα μια Q και ο σκοπός μου είναι να στείλω mms σε e-mail.

Πάω στην Q, στη σελίδα με τις ρυθμίσεις MMS για να ρυθμίσω την συσκευή αρχικά.

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageid=115&langid=1

επιλέγω το κινητό μου nokia 6300 και πατάω επόμενο και δεν μου βγάζει τίποτα, καμία συνέχεια,κενή σελίδα.

Τι να υποθέσω;

Πέρασα κάτι ρυθμίσεις από άλλο νόκια και θέλω να κάνω δοκιμές, γιατί το 6300 είχε και άλλα πεδία και δεν ήξερα τι να βάλω σε όλα.

Αλλά μόλις φτιάχνω το mms και πάω να το στείλω, στο πεδίο του παραλήπτη δεν δέχεται γράμματα παρά μόνο αριθμούς. Πώς θα περάσω την διεύθυνση του e-mail;

Κάνω κάτι πολύ λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Από την Q τώρα που μίλησα, με ενημέρωσε ότι με ανανέωση χρόνου ομιλίας των 15€ (όχι τρεις κάρτες των 5€, μία κάρτα των 15€), μπορώ να καλέσω στο 1227 που είναι χωρίς χρέωση και να μου βάλουν το +50% που έδινε το Easy Recharge.

 

Αυτό το δοκίμασες; Ισχύει;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θα ηθελα αν ξερει καποιος φιλος να μου πει πως μπορω να κανω φραγη εισερχομενων κλησεων σε καρτοκινητο q telcom και πως την απενεργοποιω μετα.

εβαλα το *35*Κωδικό φραγής# οπου κωδικος φραγης το 1111 που ειναι για την qtelecom και μου βγαζει ενεργες μηνυματα και μετα οταν παιρνω τηλεφωνο απο αλλο νουμερο το τηλ μου χτυπαει κανονικα.δηλαδη στην ουσια δεν ενεργοποιειται καμια φραγη.ξερετε πως γινεται?

Σε κινητο wind που εκανα το αντιστοιχο με τον αντιστοιχο κωδικο φραγης της wιnd εγινε μια χαρα η φραγη.εδω ομως οχι.τι παιζει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

τα 400 λεπτά της Q με τα 3.90€ είναι μόνο για το 2009??????

δε βλέπω να έχει ημερομηνία λήξης της προσφοράς... (μιας κ για τα τζαμπα sms με τον βάτραχο δε βλέπω κάτι νεότερο, λέω να βγάλω απ το συρτάρι την Q)

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες ΜΟΝΙΜΕΣ χρεωσεις τις Q αφορουν μονο νεους η και παλιους συνδρομητες ?

Εστειλα μηνημα (κενο) στο 12260 και μου εστειλε μετα μνμ "Η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη μονο για τους Q συνδρομητες στους οποιους απευθυνεται ...!!!!! " :mad:

Λετε να εχει σχεση με την ταυτοποιηση καρτοκινητων ???

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες ΜΟΝΙΜΕΣ χρεωσεις τις Q αφορουν μονο νεους η και παλιους συνδρομητες ?

Εστειλα μηνημα (κενο) στο 12260 και μου εστειλε μετα μνμ "Η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη μονο για τους Q συνδρομητες στους οποιους απευθυνεται ...!!!!! " :mad:

Λετε να εχει σχεση με την ταυτοποιηση καρτοκινητων ???

 

θεωρω απιθανο να σχετιζεται με την ταυτοποιηση του αριθμου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα 400 λεπτά της Q με τα 3.90€ είναι μόνο για το 2009??????

δε βλέπω να έχει ημερομηνία λήξης της προσφοράς... (μιας κ για τα τζαμπα sms με τον βάτραχο δε βλέπω κάτι νεότερο, λέω να βγάλω απ το συρτάρι την Q)

 

παντως δουλεύει μέσα στο 2010, αλλά το θέμα ειναι πως 2 μέρες τώρα στέλνω σε αριθμό Q, παίρνω αναφορά παράδοσης, αλλά το μνμ δε το παίρνει ποτέ ο παραλήπτης. τι γίνεται??????

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες ΜΟΝΙΜΕΣ χρεωσεις τις Q αφορουν μονο νεους η και παλιους συνδρομητες ?

Εστειλα μηνημα (κενο) στο 12260 και μου εστειλε μετα μνμ "Η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη μονο για τους Q συνδρομητες στους οποιους απευθυνεται ...!!!!! " :mad:

Λετε να εχει σχεση με την ταυτοποιηση καρτοκινητων ???

Υπάρχει περίπτωση να είναι ήδη ενεργοποιημένες οι νέες χρεώσεις της Q. Στα νέα πακέτα οι χρεώσεις ενημερώνονται αυτόματα (σύμφωνα πάντα με την Q), ενώ μόνο όσοι έχουν παλιά πακέτα θα πρέπει να στέλνουν μηνύματα. Ηρέμησε και κάνε ένα τηλέφωνο στο cc της Q.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να είναι ήδη ενεργοποιημένες οι νέες χρεώσεις της Q. Στα νέα πακέτα οι χρεώσεις ενημερώνονται αυτόματα (σύμφωνα πάντα με την Q), ενώ μόνο όσοι έχουν παλιά πακέτα θα πρέπει να στέλνουν μηνύματα. Ηρέμησε και κάνε ένα τηλέφωνο στο cc της Q.

 

ακριβως οπως τα λες ειναι. σε μερικες περιπτωσεις για να ενεργοποιησεις τις νεες χρεωσεις απαιτουνται και καποιες μερες απο την στιγμη που θα στειλεις το μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...

 

στην καρτοκινητή Q υπάρχει δυνατότητα GPRS ? Γιατί έκανα συμβόλαιο Q λόγο του πακέτου GPRS, αλλά τελικά βλέπω να συμφέρει το καρτοκινητό Q!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι...

 

στην καρτοκινητή Q υπάρχει δυνατότητα GPRS ? Γιατί έκανα συμβόλαιο Q λόγο του πακέτου GPRS, αλλά τελικά βλέπω να συμφέρει το καρτοκινητό Q!

 

Φυσικά και υπάρχει. Αν δεν είχαν GPRS, δεν θα υπήρχαν οι υπηρεσίες WAP και MMS. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Αν δεν είχαν GPRS, δεν θα υπήρχαν οι υπηρεσίες WAP και MMS. ;)

 

Ρωταει αν μπορει να σερφαρει με τη q card...

Link to comment
Share on other sites

Ρωταει αν μπορει να σερφαρει με τη q card...

 

ναι βασικά αυτό ρωτάω. Επειδή δεν βρήκα κάπου χρεώσεις για αυτό στη σελίδα της Q γι' αυτό μου δημιουργείται η απορία..... :ninja:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, παρέχεται μόνο η δυνατότητα να μπεις στο μενού υπηρεσιών beq, και πουθενά αλλού.

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παρέχεται μόνο η δυνατότητα να μπεις στο μενού υπηρεσιών beq, και πουθενά αλλού.

 

μάλιστα.. κρίμα πάντως... βαρέθηκα να κουβαλάω 2 κινητά :mad:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καποιος που εχει επικοινωνησει με την Q να μας πει ποτε θα ξαναλειτουργησει το Q easy recharge????

 

όταν τους μίλησα και τους ρώτησα, μου είπαν πως επειδή έχω κάνει στο παρελθόν ανανέωση με το easy recharge, αν πάρω μία κάρτα των 15 ευρώ και πάνω και πιστώσω, θα μου δώσει το 50%

 

Αυτό έκανα, και όντως ισχύει, με την διαφορά ότι τώρα μπαίνει και ο φόρος.

 

Οπότε με κάρτα των 15 κατέληξα με 20 αντί με 22,5

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

όταν τους μίλησα και τους ρώτησα, μου είπαν πως επειδή έχω κάνει στο παρελθόν ανανέωση με το easy recharge, αν πάρω μία κάρτα των 15 ευρώ και πάνω και πιστώσω, θα μου δώσει το 50%

 

Αυτό έκανα, και όντως ισχύει, με την διαφορά ότι τώρα μπαίνει και ο φόρος.

 

Οπότε με κάρτα των 15 κατέληξα με 20 αντί με 22,5

 

δηλαδη οσοι δεν χρησιμοποιησαν την υπηρεσια στο παρελθον τωρα δεν μπορουνε να παρουνε το 50%?τετοια γυφτια ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οσοι δεν χρησιμοποιησαν την υπηρεσια στο παρελθον τωρα δεν μπορουνε να παρουνε το 50%?τετοια γυφτια ?

 

κατι τετοιο καταλαβα.. ρωτησε τους ομως στην εξ. πελατων. μπορει κ να μην ειναι ετσι..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καιρο ειχα λαβει ενα μηνυμα απο την q στο οποιο ελεγε οτι αν εστελνα κενο μηνυμα σε ενα αριθμο που δεν θυμαμαι τωρα τα sms θα κοστιζαν 0.02 προς ολους χωρις να αναφερει ημερομηνια ληξεως της προσφορας.Για καποιο χρονικο διαστημα ισχυε οντως αυτη η χρεωση αλλα προσφατα που εστειλα sms με χρεωσε κανονικα 0.04.Γνωριζει κανεις αν ειχε ημερομηνια ληξεως αυτη η προσφορα;
Link to comment
Share on other sites

Καλά εκεί στην Q είναι παλαβοί;

 

Πριν 2 μήνες πήγα και δήλωσα τα στοιχεία μου και ακόμα πέρνω να μάθω το υπόλοιπό μου και με πρήζει συνέχεια αυτή ότι "βάση του νόμου ........ πρέπει να δηλώσετε τα στοιχεία σας" ....

 

Έλεος, μέχρι τον Ιούνιο θα πρέπει να ακούω το δίλεπτο ποιήμα για να μάθω το υπόλοιπό μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλά εκεί στην Q είναι παλαβοί;

 

Πριν 2 μήνες πήγα και δήλωσα τα στοιχεία μου και ακόμα πέρνω να μάθω το υπόλοιπό μου και με πρήζει συνέχεια αυτή ότι "βάση του νόμου ........ πρέπει να δηλώσετε τα στοιχεία σας" ....

 

Έλεος, μέχρι τον Ιούνιο θα πρέπει να ακούω το δίλεπτο ποιήμα για να μάθω το υπόλοιπό μου;

 

Απο οτι φαινεται ειναι πολυ δυσκολο να σταματησουμε να ακουμε αυτο το μηνυμα οσοι εχουμε δηλωσει τα στοιχεια μας.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Internet στο κινητό

 

Η Q card ανακοινώνει ότι από τη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου έως και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2010 όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής Q, παλαιοί και νέοι, θα έχουν δωρεάν απεριόριστη πρόσβαση στο Internet από το κινητό τους χωρίς να χρειάζεται οποιαδήποτε ενέργεια από την πλευρά τους.

 

Η δυνατότητα πρόσβασης στο Internet από κινητό Q card θα παρέχεται πανελλαδικά από το δίκτυο ραδιοκάλυψης της WIND.

 

Διευκρινίζεται ότι οι χρήστες της Q card θα μπορούν να επωφεληθούν της προσφοράς εφόσον το κινητό τους τηλέφωνο παρέχει τη δυνατότητα πρόσβασης στο Internet.

 

Πολιτική ορθής χρήσης: Έως 1 GB ανά MSISDN για όλη τη διάρκεια της προσφοράς. Σε περίπτωση υπέρβασης του ορίου της πολιτικής ορθής χρήσης, η χρέωση θα είναι 1€/ΜΒ (με ΦΠΑ 19%).

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της Q card (http://www.myq.gr)

 

 

 

Ξέρετε αν υπάρχουν ρυθμίσεις για iPhone;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...