Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά ψάχνω εδώ και καιρό την προσαρμοσμένη έκδοση I8510EURHK1 αλλά δν τ βρίσκω πουθενά!!!! μήπως την έχει κάποιος σε RS links ή αν όχι να την ανβάσει κάπου?????

 

Οριστε - http://rapidshare.com/files/285338515/PDA_CSC_I8510EURHK1.rar.html - και καλο φλασαρισμα!!

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 80% απο τα βιντεακια που εχω ειναι 3gp. Τα επαιζε κανονικα χωρις προβλημα. Μηπως εβαλες-εβγαλες καμια εφαρμογη και εγινε κανενα conflict με τα 3gp;

Παντως κατι δεν παει καλα! πρεπει να τα παζει τα 3gp χαλαρα!

Εκτος αν τα 3gp σου εχουν κανενα περιεργο bitrate η καμια περιεργη αναλυση! Απο που τα εχεις τραβηξει; απο αλλο κινητο;

 

Οχι δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη και το εχω 4 ημερες, τα βιντεο ειναι 3gp απο νοκια 6131 .Επισης οι επαφες ειναι μπεδεμενες πχ το κ το βρισκει σε 3 διαφορετικες μεριες, η μπαταρια κραταει μια μερα παροτι εβαλα το jb taskman και δεν μπορω να λαβω τιποτα απο το bluetooth (κοιταξα ολες τις ρυθμισεις) μονο να στειλω μπορω.Εκανα και reset με το *#7370# ! Να το παω για αναβαθμιση ακομα δεν το πηρα η υπαρχει λυση...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη και το εχω 4 ημερες, τα βιντεο ειναι 3gp απο νοκια 6131 .Επισης οι επαφες ειναι μπεδεμενες πχ το κ το βρισκει σε 3 διαφορετικες μεριες, η μπαταρια κραταει μια μερα παροτι εβαλα το jb taskman και δεν μπορω να λαβω τιποτα απο το bluetooth (κοιταξα ολες τις ρυθμισεις) μονο να στειλω μπορω.Εκανα και reset με το *#7370# ! Να το παω για αναβαθμιση ακομα δεν το πηρα η υπαρχει λυση...

 

Δεν ειναι φυσιολογικα αυτα φιλε μου. Αν ειναι οπως τα λες, σου πρωτεινω σερβις χωρις δευτερη κουβεντα!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, έχω νέα, αλλά μάλλον δε πρέπει να ισχύουν.....

Κοιτώντας στο ebay για μπαταρία, βρήκα αυτό:

http://cgi.ebay.co.uk/Li-Polymer-Battery-for-SAMSUNG-SGH-i8510-INNOV8-ACCU_W0QQitemZ380156201484QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item5883134a0c&_trksid=p3286.c0.m14

 

το ενδιαφέρον λοιπόν σε αυτό είναι ότι στα συμβατά κινητά με τη μπαταρία αναφέρει το i8510 (innov8) αλλά και το i8910!!!!!!! ΚΑΙ ΔΙΕΡΩΤΑΜΑΙ.....λέτε ρε παίδες να είναι συμβατές οι μπαταρίες (και οι δυό ειναι 3,7 v) και να έχουν το ίδιο μέγεθος? αν ναι σωθήκαμε γιατί του i8910 η μπαταρία είναι 1500 mAh!!!!!! είναι κανένας άνθρωπος που μπορεί να το τσεκάρει? αν και η διαίσθησή μου μου λέει πως....too good to be true.....αλλά πάλι...λες;

 

 

ή μπαταρία πρέπει να είναι 1200mAh γιατι είναι για το ι550. Τετάρτη τη παράγγειλα, παρασκευή μου ήρθε. με το που την έβαλα στο inovv8 είχε 4 γραμμές. ελπίζω να είναι πιο σταθερή σα μπαταρία μιας και είναι διαφορετικής τεχνολογιάς.

θα σας πω απόψεις σε λίγο καιρό.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παρακολουθω το θεμα εδω και λιγες μερες. πηρα προσφατα το innov8 με μπαταρια 1200 και βρηκα και τα δυο παρακατω προγραμματα που ισως να βοηθουν στο προβλημα της μπαταριας και στην διαχειριση του:

Mojos Mobile GreenPhone v1.01

Ravensoft Battery Extender

 

που οριζουν max battery και αλλα profiles

 

επισης ενδιαφερον φαινεται και το:

iON BatteryTimer

 

μπορειτε με ενα google search να δειτε details. ισως κατι να βοηθουν. θα τα εγκαταστησω και ισως επανελθω:)

 

καλησπερες και παλι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε karteo, τα προγραμματάκια που ανέφερες φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα. Εγώ προσωπικά περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα των δοκιμών σου.

Πάντως εγώ έχω ρυθμίσει το Jbak taskman αφενώς να φορτώνει κατά το άνοιγμα της συσκευής και αμέσως μόλις φορτώσει να μου κλείνει αυτόματα το screen saver, screen capture & agpssupport. Τώρα που μιλάμε είμαι στην 5η ημέρα και έχω ακόμη 2 παύλες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε karteo, τα προγραμματάκια που ανέφερες φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα. Εγώ προσωπικά περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα των δοκιμών σου.

Πάντως εγώ έχω ρυθμίσει το Jbak taskman αφενώς να φορτώνει κατά το άνοιγμα της συσκευής και αμέσως μόλις φορτώσει να μου κλείνει αυτόματα το screen saver, screen capture & agpssupport. Τώρα που μιλάμε είμαι στην 5η ημέρα και έχω ακόμη 2 παύλες.

 

Καλησπερα 5 ημερες χωρις να το κλεινεις καθολου?Αν ναι εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε παιδιά παρεξήγηση, μου έσβησε την 6η ημέρα το απόγευμα, αλλά κάθε βράδυ το έκλεινα για 6 ώρες. Πάντως και πάλι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

εγώ τόλμισα να αγοράσω αυτο http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-Charger-For-Samsung-SGH-i8510-SGH-i8510_W0QQitemZ220451386192QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3353ed3350&_trksid=p3286.c0.m14

 

Μολις παραλαβω και δοκιμασω θα ενημερωσω.;)

 

Το ίδιο έκανα και εγώ με σένα και περιμένω να δω το φως...... μάλλον σε κανένα μήνα θα είναι εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ με σένα και περιμένω να δω το φως...... μάλλον σε κανένα μήνα θα είναι εδώ!!!

Με βλεπω και εμενα για μπαταρια αν κανει δουλεια σε σας!

Εψαξα και σε αλλα σαιτ του εξωτερικου και ολοι ψαχνουν

τροπους να κραταει πιο πολυ η μπαταρια τους!

Εντωμεταξυ τι απαραδεκτο σερβις εχει η samsung...

Περνω τηλ. να μαθω που εχει σερβις να κανω αναβαθμιση

και επι μιση ωρα ο ενας με εστελνε στον αλλον!Ο ενας εχει

κλεισει ο αλλος δεν προλαβαινει οι αλλοι δεν σηκωναν το τηλ.

ταλαιπωρια για να κανεις ενα απλο πραγμα.Τελικα δεν βρηκα

καποιον και θα παω στο χαιδαρι ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΟΥ 7 εκει εχει παει το

σερβις.Εκτος και ξερετε καποιον καλο στην αθηνα και γυρω

περιοχες για να παω γιατι εκει θα κανει και 10 μερες... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Παντως η κατασταση με τις αναβαθμισεις ειναι απελπιστικη...samsung κινητο δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Εδώ και τρεις μέρες είμαι κάτοχος (όχι ευτυχής προς το παρόν!) του κινητού. Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες αλλά κάποιες απορίες που έχω δεν απαντήθηκαν.

1: όταν κάνω download ενός αρχείου με τον ενσωματωμένο browser το αποθηκεύει μόνο στην μνήμη του κινητού C η οποία είναι μόλις 60ΜΒ και προφανώς αν το αρχείο είναι μεγαλύτερο δεν θα μπορεί να το κατεβάσει, ή μπορώ να το αποθηκεύσω και στο Ε;

2: υπάρχει κανένα πρόγραμμα εγγραφής συνομιλίας που να δουλεύει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

3: τι είναι το ¨μαγαζάκι¨ που αναφέρετε στις σελίδες του forum; πως πηγαίνω εκεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παντως η κατασταση με τις αναβαθμισεις ειναι απελπιστικη...samsung κινητο δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω.

 

Τελικα για αναβαθμιση στο χαιδαρι 4 ημερες εργασιμες, παλι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για αναβαθμιση στο χαιδαρι 4 ημερες εργασιμες, παλι καλα!

 

Το εχεις παρει?αν ναι,μου λες ποια εκδοση σου εβαλαν και αν εχει ελληνικα και δουλευουν ολα κανονικα?αμα ειναι να το παω και εγω να μου κανουν.σου πηραν καθολου $?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

εγώ τόλμησα να αγοράσω αυτό http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-Charger-For-Samsung-SGH-i8510-SGH-i8510_W0QQitemZ220451386192QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3353ed3350&_trksid=p3286.c0.m14

 

Μόλις παραλάβω και δοκιμάσω θα ενημερώσω.;)

 

Ήρθε το πακέτο πολύ γρήγορα τελικά. Μπαταριά 1500mAh (έτσι τουλάχιστον γράφει ) και φορτιστής για την μπαταριά και usb συσκευή 10€ και τα δυο !! Θα δοκιμάσω την μπαταριά αφού την φορτίσω και θα ενημερώσω:)..

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι καπου το εχουν αναφερει πολλοι, γιαυτο δε ζηταω μια απαντηση γενικα στο θεμα αλλα ενα προσωπικο μηνυμα σε οποιο γνωριζει πραγματα τη λυση στην απορια μου. Προσπαθω εδω και πολλες ωρες να βρω ενα σωστο και καλο σπασμενο sis του Route66 με χαρτη της Αθηνας. Υποτιθεται οτι βρηκα διαφορα. Μετα προσπαθουσα ακομη περισσοτερη ωρα να το κανω sign και να το περασω στο κινητο μου (INNOV8) αλλα με απολυτως καμια επιτυχια. Το καλυτερο που καταφερα να κανω ειναι να κατεβασω τελικα ενα ηδη signed sis του Route66, να το περασω στο κινητο μου, να προσπαθησω να το κανω install αλλα να μου βγαζει το εξης μηνυμα: Unable to install. Constrained by the certificate. Παρακαλω, αν υπαρχει καποιος που να το εχει καταφερει να εγκαταστησει το Route66 απο unsigned sis αρχειο, ας επικοινωνησει απευθειας μαζι μου να μου εξηγησει και να μου στειλει το αρχειο ετσι ωστε να καταφερω τελικα να το εγκαταστησω. Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

μετα απο μια εβδομαδα και μερικες καλες εκφορτισεις/φορτισεις, χρησιμοποιηση του JbakTaskman με rules ετσι ωστε να κλεινουν τα ανεπιθυμητα processes αλλα και να γινονται kill και ορισμενα αλλα οταν περνανε στο background (πχ επαφες, μητρωο κλπ), 1200mAh μπαταρια, χρησιμοποιηση του Νdrive (ver. 3.5.27), memory patch και κλεισιμο το βραδυ.... το εχει το 3ημερο νορμαλ χρησης.

 

edit: παρεπιπτοντως ειναι μη εξηγησιμο και το γεγονος οτι η καταναλωση ειναι διαφορετικη αναλογα με το theme που χρησιμοποιησει κανεις. μιας και processes ξεχωριστα δεν προκυπτουν, μονη εξηγηση μπορει να ειναι το power consumption του display η' ...το οτι ειναι τυχαιο γεγονος και κανω λαθος βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις παρει?αν ναι,μου λες ποια εκδοση σου εβαλαν και αν εχει ελληνικα και δουλευουν ολα κανονικα?αμα ειναι να το παω και εγω να μου κανουν.σου πηραν καθολου $?

Δεν πηγα τελικα γιατι ηταν οι εκλογες και ελειπα, για να δουμε και τον

dmam27 τι θα μας πει με την 1.500αρα μπαταρια...

τον φορτιστη τι τον εχουν μαζι στο πακετο δεν φορτωνει

με του τηλεφωνου κανονικα η αργει παρα πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγα τελικα γιατι ηταν οι εκλογες και ελειπα, για να δουμε και τον

dmam27 τι θα μας πει με την 1.500αρα μπαταρια...

τον φορτιστη τι τον εχουν μαζι στο πακετο δεν φορτωνει

με του τηλεφωνου κανονικα η αργει παρα πολυ?

 

Την δούλεψα μια φορά , αλλά λόγω δουλειάς έκανα και πλοήγηση οπότε την αδειασα σχετικά γρήγορα . Φαίνεται να είναι τουλάχιστον ίδια με τη "μαμά" μπαταρία , οπότε μετά απο 2-3 φορτίσεις πρέπει να βελτιωθεί . Το καλό είναι ότι τωρα πιά δεν ασχολούμε με την μπαταρία γιατί εχώ πάντα μαζί μου ρεζέρβα. Περιμένω να αδειάσει η μια και βάζω την άλλη . Ο φορτιστής είναι πολύ καλός ποιοτικά και έχει την δυνατοτητα να φορτίζεις ταυτόχρονα και το κινητό μέσω usb. Νομίζω ότι είναι πολύ καλό πακέτο και κοστίζει μόνο 10€ !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πούλησα το hd και σκέφτομαι να το πάρω τώρα.Το έχω βρει 240 ευρώ στο saturn αλλά έχω απορίες.Αν το έχει αγοράσει κανείς με την προσφορά από το συγκεκριμένο κατάστημα,τι χωρητικότητας μπαταρία είχε μέσα?Αναβάθμιση λογισμικού πως κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχει την 1200αρα καθως θα ειναι το προσφατο μοντελο...αναβαθμιση λογισμικου?το αλλο με τον τοτο το ξερεις? :lol:

δυστυχως εδω η samsung μας εχει αφησει στον αερα.επισιμη αναβαθμιση δεν υπαρχει...αμα θες να καταφυγεις σε πατεντες τοτε οκ.στο σερβις δεν ξερω αν κανουν παντως αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πούλησα το hd και σκέφτομαι να το πάρω τώρα.Το έχω βρει 240 ευρώ στο saturn αλλά έχω απορίες.Αν το έχει αγοράσει κανείς με την προσφορά από το συγκεκριμένο κατάστημα,τι χωρητικότητας μπαταρία είχε μέσα?Αναβάθμιση λογισμικού πως κάνει?

 

Το πηρα εγω και εχει 1.200 μπαταρια και απο λογισμικο εχει το τελευταιο - M I8510XXHK1 σε I8510ERHK1

Επισης πατωντας *#0000# βλεπεις ποια εκδοση εχει και αν θες να μπεις στο κρυφο μενου πατας

*#0002*28346# για περισσοτερα κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εγω και εχει 1.200 μπαταρια και απο λογισμικο εχει το τελευταιο - M I8510XXHK1 σε I8510ERHK1

Επισης πατωντας *#0000# βλεπεις ποια εκδοση εχει και αν θες να μπεις στο κρυφο μενου πατας

*#0002*28346# για περισσοτερα κοιτα εδω

 

Τελικά το πήρα κι εγώ μιας και είχε καλή τιμή.Μια χαρά φαίνεται σε όλα.Ξέρει κανείς αν γίνεται να του κόψουμε τη φόρτιση από το usb?Και αυτό που λέει για αναβάθμιση λογισμικού στο μενού και έλεγχος για νέες εκδόσεις τι διακομιστή ζητάει?Για gps τι παίζει,στο Ν85 είχα garmin.

Link to comment
Share on other sites

Για gps,ndrive.φορτιση μεσω usb δεν νομιζω να κοβεται ενω για την αναβαθμιση ξεχνα το.δεν ξερω καν γιατι υπαρχει εκεινο στο μενου...
Link to comment
Share on other sites

πως ρυθμιζεις το jbtaskman να απενεργοποιει μονο του τις εφαρμογες?εγω αναγκαζομαι να μπαινω στο μενου του συνεχεια. και καθε φορα που απενεργοποιω το τηλεεφωνο μια απο τα ιδια.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...