Jump to content

Cosmote και Windows Live Messenger


karlitoz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι,γιατί ενώ σε μια φίλη,όταν ανοίγει την εφαρμογή,της δείχνει την εικόνα που χει στο WLM σαν avatar,αλλά σε εμένα δε το κάνει αυτό πια?Και έχω δοκιμάσει και άλλες εικόνες από την εφαρμογή,πχ αυτή με τις ξαπλώστρες.Επίσης,ενώ σε εμάς εμφανίζει τν εικόνα πάνω αριστερά,στους άλλους δείχνει το ανθρωπάκι.Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν μπαίνω από το κινητό,μου δείχνει την εικόνα μου στην άκρη,στους αλλους δε βγαίνει...Επίσης,δε ξέρω πώς,αλλά τώρα,δε μου τη βγάζει καν στο ξαφνικό
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,την πρώτη φορά που μπαίνουμε,έχει την εικόνα μας που έχουμε από το pc.Αν όμως πειράξουμε την εικόνα και βάλουμε μετά μία του MSN μετά δε μπορούμε με ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ να βάλουμε δική μας.ΠΩΣ ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ το κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ από κινητό σε κινητό η εικόνα μου φαίνεται ενώ από κινητό σε υπολογιστή δε φένεται τη στιγμή που σε μια φίλη μου εμφανίζεται μαι χαρά από κινητό στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,την πρώτη φορά που μπαίνουμε,έχει την εικόνα μας που έχουμε από το pc.Αν όμως πειράξουμε την εικόνα και βάλουμε μετά μία του MSN μετά δε μπορούμε με ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ να βάλουμε δική μας.ΠΩΣ ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ το κανουμε;

Τς τς τς . . . έχεις πάρει μονότερμα το topic ρε συ !:)

Λοιπόν άνοιξε τον μσν από τον υπολογιστή σου και βάλε μια εικόνα που θέλεις , μετά πήγαινε επιλογές - > γενικές , ξετίκαρε το "χρήση της ίδιας εικόνας και τίτλου επαφής από οπουδήποτε συνδέομαι " (κάπως έτσι θα λέγεται στα ελληνικά) , πάτα εφαρμογή και μετά τικαρέ το πάλι και πάλι πάτα εφαρμογή. Ελπίζω να δουλέψει. Και μην το ξαναπειράξεις μέσα απο το κινητό σου. :p

Link to comment
Share on other sites

ωραία κ όσον αφορά το τελυταίο ποστ μου που δν εμφανίζεται η εικόνα?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εγώ πάντως δε καταλαβαίνω ένα πράγμα.Ενώ στην εφαρμογή μας εμφανίζει και καλά την εικόνα μας, στους άλλους δε βγαίνει...Ε τι το βαζουν τοτε??

Πάντως,παιδιά,η εταιρεία 3 στην Αγγλία,έχει msn στο κινητό,ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο με της cosmote...Εκείνο όμως έχει δόνηση,μεταφορά αρχείων και μπορείς να βάλεις εικόνα τραβηγμένη εκείνη τη στιγμή,ή να επιλέξεις μέσα από το κινητό και ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ και στον άλλον...Ενώ η δική μας.......Προσπάθησα βέβαια να κατεβάσω την Αγγλική version,αλλά απαιτεί κάρτα 3...Οπότε....Πάντως,εγώ θέλω τις λειτουργίες του ebuddy,και το interface αυτής της cosmote.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Messenger στο K850i...Δεν μου δείχνει ποιοι είναι συνδεδεμένοι...Μου τους δείχνει όλους εκτός σύνδεσης...Μήπως ξέρει κάποιος τι συμβαίνει???Μήπως φταίει η Cosmote?Έχει κάποιο πρόβλημα η υπηρεσία???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα πάω να γράψω μια φίλη στην υπηρεσία αλλά λεει οτι δε γινεται λογω τεχνικου προβληματος...δηλαδη χρεωθηκα τσαμπα την εισοδο στο myview?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια.

ελειψα απο το forum για αρκετο καιρο.

 

μπενω στο θεμα.

 

θελω να βαλω msn στο κινητο μου nokia 3250!

 

παλιοτερα ειχα κανει τα εξης οπως περιγραφω εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146028

 

ειχα wind και εμπενα με διαφορα προγραματα οπως το migg33.

 

για αρκετο καιρο εμεινα εκτος του θεματος και τωρα το ξαναχρειαζομαι και ψαχνω να βρω λυση γιατι απ'οτι ειδα η wind εχει βαλει περιορισμα στα 40mb.

 

εψαξα στο ιντερνετ και ειδα οτι η cosmote και η vodafone εχουν βγαλει πακετα με 2,5ευρω το μηνα για το μσν!

 

εβαλα μια καρτα cosmote στο κινητο, πηρα την εξηπηρετηση πελατων και μου στηλανε μυνημα με τις ρυθμισεις και μου ειπα οτι για το μσν θα πρεπει να μπω στη σελιδα απο το κινητο και να το κατεβασω απο κει.

μπηκα λοιπον απο το κινητο μου εκει αλλα λεει οτι το μσν ΔΕΝ ειναι διαθεσιμο για το κινητο μου.

 

κουφο βεβαια αφου ειναι symbian 60s3.

 

δοκιμασα να βαλω χειροκινητα το windows live messenger που κυκλοφορει στο ιντερνετ για symbian, αλλα δε κανει login με το profil τις cosmote wap.

 

ξερει κανεις καποια λυση για να εχω απεριοστιστο μσν στο κινητο μου????????

δε με νοιαζει ποια εταιρια απλα να χρεωνομαι μονο 2,5ευρω το μηνα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που δε γινεται,αναγκαστικα πρεπει να ενεργοποιησεις το πάσο να μπαίνεις από άλλη εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

Γιασου φιλαρακι η λυση ειναι μια και η καλυτερη ! Αναλυτικα: αγοραζης καρτα κοσμοτε.( 2 βημα:παιρνης το 1313 ενεργοποιης το imode.(3 βημα στελνης το μυνημα WAP στο 1333 κ ενεργοποιητε το myview .αρα εχεις δωρεαν σερφαρισμα 1 μηνα imode και 15 μερες myview γυρο στα 150 mb! Στη συνεχεια κατεβαζης τον opera ,οπου μεσω αυτου μπαινης στο hotmail σου η στο gmail σου ! Τωρα η ρυθμισεις για το imode θα πρεπει να τις βαλης χειροκινητα δες στο καταληλο θεμα. Ευχαρισω για την αναγνωση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O

 

Ειχα και εγω το slick για ενα διαστημα και τις εμφανιζε τις ελληνικες επαφες. Πρεπει να πας στις ρυθμισεις του slick και τικαρεις μια επιλογη, δεν θυμαμαι ποια ειναι κατι με system......! Ψαξτο λιγο.

Αν δεν γινεται, κατεβασε το fring το οποιο υποστηριζει και Msn και yahoo και skype.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O

 

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

 

Όντως πολύ κουφό αυτό που λες αλλά λειτούργησε και σε μένα. Από περιέργεια και μόνο αν θες πες μας πως γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

Ωραια ευχαριστω πολυ.....ελεος πραγματικα λειτουργει:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς γίνεται! :p Όταν είχε βγει αυτή η έκδοση είχα ρωτήσει στο αντίστοιχο θέμα με τις εφαρμογές και είχε γράψει ένα παιδί την λύση χωρίς όμως να αναφέρει τον τρόπο που γίνεται! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η εφαρμογη live messenger απο το ιντερνετ που κυκλοφορει δεν λειτουργει ουτε σε vodafone ουτε se cosmote σωστα??Μονο με fring & Ebuddy μπορεις να δουλεψεις ευτηχως ολους τους IM μαζι.Γιατι ομως συμβαινει αυτο και δεν λειτουργει αποκλειστικα το Live msng?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει ? κατεβασα απο cosmote wap το msn και βαζει παγιο 2.5 €/μηνα. Θελω ομως να διαγραφω και παταω διαγραφη απο τις επιλογες μεσα απο τη σχετικη σελίδα της cosmote ομως μου γραφει κατι παραξενα : HTTP Status 404-

type Status report

message description the requested.

resource () is not available.

Apache tomcat./5.0.2.8

 

Και ετσι δεν μπορώ να διαγραφώ !!! Αν μπορει κανεις να βοηθησει.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε, παιδιά, έβαλα στο KU990i μου το msn του Cosmote MyView...

Το κουλό είναι το εξής: Είτε μου στείλουν, είτε παραλάβω μήνυμα, το παίρνω ή στέλντεται 40 δευτερα μετά, ενώ με το ebyddy, πάει την ίδια στιγμή. Σημείωση, έχω φουλ κάλυψη 3G...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...