Jump to content

Vodafone my account


france
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν η Vodafone έχει διακόψει την συνεργασία της με την Alpha Bank για online πληρωμές λογαριασμών? Ενώ παλιότερα πλήρωνα κανονικά τον λογαριασμό μου από το Vodafone.gr μέσω χρεωστικής κάρτας (κάρτα ανάληψης δηλαδή) της Alpha Bank, πριν μερικούς μήνες κάτι έγινε και τα λεφτά που έστειλα μπλόκαραν και μου έβγαλε σφάλμα συναλλαγής. :blink: Είχα την υποψία ότι κάτι έγινε με την σύνδεση του inernet, κάποια αποσύνδεση, γι'αυτό δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή. Μετά μου είπαν πως δε μπορείς να πληρώσεις την Vodafone με κάρτα της Alpha Bank. :cry: Ισχύει κάτι τέτοιο? Κάποιος να το επιβεβαιώσει η να το διαψεύσει?? :shifty:

 

ποιος σου το ειπε αυτο?καποιος απο την vodafone η καποιος τριτος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 182
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά η μητέρα μου δουλεύει στην Alpha Bank και της το είπε ένας συνάδελφός της που ασχολείται με αυτό το κομμάτι. Ισχύει ή μπούρδες τις έλεγε?
Link to comment
Share on other sites

ουτε στην σελιδα της βονταφον επισημα εχει ανακοινωθει κατι τετοιο και ακομα γραφει οτι μπορεις ακομα και απο τα ΑΤΜ να κανεις ανανεωση χρονου και μεσω λογαριασμου στην alphabank
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα δοκιμάσω να πληρώσω τον επόμενο λογαριασμό online και βλέπουμε! Ελπίζω να μη μου τα μπλοκάρει πάλι :wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να παραπονεθω που δεν μπορουν οι χρηστες καρτοπρογραμματος να εχουν myaccount! ελεος!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το my account εχει προβλημα? Γιατι εδω και 4μερες μου βγαζει συνεχεια "σφαλμα" και δεν με βαζει.

Μήπως είναι μεμονωμένο πρόβλημα; Μόλις μπήκα κανονικά στον δικό μου λογαριασμό.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

^Εγώ μπήκα μόλις τώρα κανονικά.

Αλλά αύριο φεύγω από vodafone με φορητότητα.

Τι θα γίνει αυτό το Myaccount;

Κι έχω και άλλον έναν αριθμό "χωρίς πάγιο" που μόλις έκανα την σύνδεση του, μπήκε αυτόματα και εμφανίστηκε "κάτω" από παλιό μου λογαριασμό, δηλαδή με username τον αριθμό του παλιότερου μου συμβολαίου θα έχω τώρα λογαριασμό για έναν άλλο αριθμό και συνδεση. Κάπως μπερδευτικό, ε;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

γιατι; αφου ειδαν οτι στο μηδενικο ειναι το ιδιο ονομα στο εβαλαν κατευθειαν! μαι χαρα ειναι αφου εσυ δεν χρειαστηκες να κενεις νεο λογαρισμο και ολη την διαδικασια ξανα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτικό θα είναι γιατί θα έχω username έναν αριθμό 6944xxxxx (ο οποίος πλέον θα ανήκει στην wind) και όταν θα μπαίνω στο my account θα βλέπω πληροφορίες για τον αριθμό 6944yyyyy vodafone αριθμό. Αυτό μόνο, τίποτα τραγικό :).
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα δοκιμάσω να πληρώσω τον επόμενο λογαριασμό online και βλέπουμε! Ελπίζω να μη μου τα μπλοκάρει πάλι :wacko:

 

Προς ενημέρωση των υπολοίπων, οι συναλλαγές Vodafone με κάρτες της Alpha Bank γίνονται κανονικά! Σήμερα πλήρωσα online!! Άκυρος ο συναγερμός :p

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτικό θα είναι γιατί θα έχω username έναν αριθμό 6944xxxxx (ο οποίος πλέον θα ανήκει στην wind) και όταν θα μπαίνω στο my account θα βλέπω πληροφορίες για τον αριθμό 6944yyyyy vodafone αριθμό. Αυτό μόνο, τίποτα τραγικό :).

 

Εγω ειχα μια συνδεση που εγινε καρτοκινητο πριν 2 μηνες και ειμουν γραμμενος κανονικα στο myacccount για να βλεπω τους αναλυτικους λογαριασμους και εμπαινα με username τον αριθμο κινητου .Εφοσον αλλαξε απο συμβολαιο σε καρτοκινητο δεν μπορουσα να συνδεθω. Ουτε ανακτηση κωδικου μεσω sms ...πηρα στο 13830 και μου ειπαν οτι επειδη γυρισα απο συμβολαιο σε καρτοκινητο μαλλον το συστημα δεν αναγνωριζει το username και να στειλω μεσω φορμας επικοινωνιας την διαγραφη μου απο το myaccount για να μπορεσω να ξαναγραφτω .. πραγμα που εκανα την παρασκευη και περιμενω απο βδομαδα απαντηση και βλεπουμε.

Ψιλομπαχαλο δηλαδη αν αλλαξεις εταιρεια και πακετο... και εχεις πανω απο μια συνδεση σε λογαριασμο myaccount:X

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξω να κάνω αναβάθμιση συσκευής μεσω του myaccount η τιμή της συσκευής θα ειναι πιο φθηνή από οτι στο κατάστημα;

 

Επίσης πώς στην παραδίδουν; με courier?

Link to comment
Share on other sites

και στα δυο η απαντηση ειναι ναι. θα σου κανουν 20€ παραπανω εκπτωση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση σχετικά με επαγγελματικό account. Για να κάνω my account πάνω σε εταιρικό πρέπει όλη η εταιρία να έχει my account; Και τι προσβάσεις έχω στον λογαριασμό μου με την αντίστοιχη επαγγελματική έκδοση; Εννοώ μπορώ επίσης να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ υπηρεσίες.. Γιατί μου είπαν κάτι κουλά από την εξυπηρέτηση (ο θεός να την κάνει) και επειδή έμαθα ότι δεν πρέπει να τους πολυ-εμπιστεύομαι θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει εμπειρία..
Link to comment
Share on other sites

Το My account δουλεύει σε όλους κανονικά;

Αν ναι πως γίνεται να δω τον τελευταίο λογαριασμό; Κάθε μήνα μου στέλνουν μαίλ όταν γίνεται η έκδοση του λογαριασμού αλλά παρόλο που κάνω log in δεν μπορώ να δω το ποσό που θα χρειαστεί να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μπαίνω στο Vodafone.gr ,κάνω login μετά πατώ το "my account" από την κόκκινη μπάρα και μου δείχνει αμέσως το ύψος του λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

εγώ μπαίνω στο Vodafone.gr ,κάνω login μετά πατώ το "my account" από την κόκκινη μπάρα και μου δείχνει αμέσως το ύψος του λογαριασμού.

 

Εμένα πηγαίνοντας στο my account μου προτείνει να αγοράσω συσκευές κλπ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πηγαίνοντας στο my account μου προτείνει να αγοράσω συσκευές κλπ:lol:

Θα πας στα δεξία της ιστοσελίδας και θα βάλεις τα στοιχεία σου. Στη συνέχεια, θα πατήσεις το "My Account" και θα σου βγάλει αυτή τη σελίδα:

http://i35.tinypic.com/2yvvtxg.png

Στο "Οφειλόμενο Ποσό" βλέπεις πόσα λεφτά είναι ο λογαριασμός σου, στο "Τελευταία Ενημέρωση" βλέπεις πότε ενημερώθηκε τελευταία φορά το σύστημα της Vodafone και στο "Εξόφληση μέχρι:" βλέπεις μέχρι πότε πρέπει να πληρώσεις το λογαριασμό σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα δεξία της ιστοσελίδας και θα βάλεις τα στοιχεία σου. Στη συνέχεια, θα πατήσεις το "My Account" και θα σου βγάλει αυτή τη σελίδα:

http://i35.tinypic.com/2yvvtxg.png

Στο "Οφειλόμενο Ποσό" βλέπεις πόσα λεφτά είναι ο λογαριασμός σου, στο "Τελευταία Ενημέρωση" βλέπεις πότε ενημερώθηκε τελευταία φορά το σύστημα της Vodafone και στο "Εξόφληση μέχρι:" βλέπεις μέχρι πότε πρέπει να πληρώσεις το λογαριασμό σου.. :)

 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να μπώ κάν στην σελίδα που μου έδειξες.

Πρέπει να έχει πρόβλημα ο λογαριασμός μου, και γι αυτό δήλωσα "βλάβη" τηλεφωνικά.

 

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις, ελπίζω να διορθωθεί :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικά με βοήθησε πολύ το My account για τα φιλτραρίσματα που χρειάστηκε να κάνω στην ανάλυση μου ώστε να διαλέξω ένα από τα unlimited...

Μέχρι τώρα δεν το είχα πολύχρησιμοποιήσει και με την παραπάνω διαδικασία που έκανα, με βοήθησε πολύ... και έκανα σωστή επιλογή προγράμματος και δόξα τω Θεό μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός μετά την αλλαγή σε νορμάλ επιπέδα. (Γιατί με την χρήση που έκανα (και συνέχιζω και κάνω) είχαν αρπάξει τα μαλλιά της κεφαλής μου φωτιά!)

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

To καινουργιο κολπο με τις ημερομηνιες εκδοσης λογαριασμων το πηρατε χαμπαρι? στην αρχικη συνδεση που εκανα πριν χρονια στις15 πληρωσα το 15 μερο για να στρογγυλοποιηθη ο λογαριασμος και να εκδιδεται στις30 .Προχθες στις 12/11 με πληροφωρησαν οπως και αλλους οτι λογαριασμος θα εκδιδεται στις16 καθε μηνα .Ειχα 240 λεπτα ομιλιας απα 1-31 καθε μηνα,και ξαφνικα η voda μου ζηταει να ξοδεψω το χρονο ομιλιας σε 3 -4 μερες.Η εταιρεια εκανε εσωτεριο δανειο φορτωνοντας ενα μεγαλομερος των χρηστων ενα 15 μερο που ειχαν πληρωσει
Link to comment
Share on other sites

To καινουργιο κολπο με τις ημερομηνιες εκδοσης λογαριασμων το πηρατε χαμπαρι? στην αρχικη συνδεση που εκανα πριν χρονια στις15 πληρωσα το 15 μερο για να στρογγυλοποιηθη ο λογαριασμος και να εκδιδεται στις30 .Προχθες στις 12/11 με πληροφωρησαν οπως και αλλους οτι λογαριασμος θα εκδιδεται στις16 καθε μηνα .Ειχα 240 λεπτα ομιλιας απα 1-31 καθε μηνα,και ξαφνικα η voda μου ζηταει να ξοδεψω το χρονο ομιλιας σε 3 -4 μερες.Η εταιρεια εκανε εσωτεριο δανειο φορτωνοντας ενα μεγαλομερος των χρηστων ενα 15 μερο που ειχαν πληρωσει

 

Εσυ πληρωνες παγια απο 16/11 εως 15/12.

Ειχες 240 λεπτα απο 1 εως 30/11.

Τωρα εχεις 240 λεπτα απο 1 εως 16/11 και αλλα 240 απο 16 εως 15.

Link to comment
Share on other sites

Τα unlimited υπάρχουν στο myaccount;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...