Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια αν μπορουσε καποιος και αν ηξερε υπαρχει τροπος να κανουμε το 2100 max να δουλευει μεσα σε δασοσ μονο σαν gps περιπατου και οχι με του χαρτες (μαρεσουν και τα μανιταρια ) αν μπορει καποιος ασ με βοηθησει ευχαριστω εκ τον προτερον!!!!!!!!!! Edited by vasilis7575
Link to comment
Share on other sites

να αποθηκευο σημειο αφετεριας και να μου δειχνει την πορεια σε ευθεια και την αποσταση για να γυρισω πισω στο σημειο που εχω αποθηκευσει δηλαδη κατι σαν το Garmin e Trex H Edited by vasilis7575
Link to comment
Share on other sites

Χάρτης Q4 2010 Greece 48.67MB ~99% (323.631km) 91.370 POIs in 70 categories.

να ρωτήσω βρε παιδιά:

1. Μπαίνει στο 2100 max (όπως το αγόρασα) ή θέλει κάποια άλλη software αναβάθμιση;

2. Διαβάζω οτι θέλει και αρχεία nfs. Αυτά που τα βρίσκουμε για αυτή την έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω βρε παιδιά:

1. Μπαίνει στο 2100 max (όπως το αγόρασα) ή θέλει κάποια άλλη software αναβάθμιση;

2. Διαβάζω οτι θέλει και αρχεία nfs. Αυτά που τα βρίσκουμε για αυτή την έκδοση;

 

Τα .nfs τα βρισκεις μαζι με τον χαρτη.

Οταν λες οπως το αγορασες... τι ενοεις? Ποια εκδοση λογισμικου εχει? Την 7.0.13?

Link to comment
Share on other sites

ναι. Θα τους δει τους νέους χάρτες?

 

Αν ειναι για την εκδοση 7 και βεβαια θα τους δει. Μην ξεχασεις να περασεις και τα αντιστιχα .nfs.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά και καλές γιορτές.

Σκέτος ελληνικός χάρτης Q4 υπάρχει;

Νομίζω του έχω βάλει το λογισμικό του 3300

Κανένα Π.Μ.;

Edited by NAVMAN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλσπέρα σας είναι εύκολο να μου δώσεται ένα κουμπάκι τηs navitel για να το βαλω στο menu καθώς και το τι πρεπει να προσθέσω στο skin.ini ?? εχω το navigon 2100 (480x272)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, ευτυχισμένο και με υγεία το 2011, πριν τις γιορτές αγόρασα από το saturn το 2100, όλες τις γιορτές όταν είχα ελεύθερη ώρα τις πέρασα στο pc, πέρασα την αναβάθμηση του λογισμικού, το vista menu final της Ελένης (εύγε) και άλλα τρία προγράμματα πλοήγησης, μου κόλλησε τώρα να περάσω το 3300, παρακαλώ μιά βοήθεια Edited by asilver
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πάρω το 3300 ... μπορώ να του περάσω όποιους παραπάνω χάρτες θέλω (να προσθεσω δυτικη ευρωπη βασικα θελω);

 

Που θα αποθηκεύονται; Είναι μεγάλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πάρω το 3300 ... μπορώ να του περάσω όποιους παραπάνω χάρτες θέλω (να προσθεσω δυτικη ευρωπη βασικα θελω);

 

Που θα αποθηκεύονται; Είναι μεγάλη διαδικασία;

 

Ειναι απλο , αρκει να τους εχεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο , αρκει να τους εχεις !!!

 

Ωραια. Θενκς.

 

Και οι πολεις απο τις χωρες του εξωτερικου γινονται αναζητηση στα ελληνικα;

Ετσι γινεται και στο Navigon στο κινητο τουλαχιστον για αυτο ρωταω....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά πέρασα την MN 7.4.7 την έκδοση που φορτώνει από την κάρτα χωρίς να πειράζει την my flash, αλλά έχω ένα προβληματάκι, από το μενου (της Ελένης)στο ξεκίνημα μπορώ να μπω όπου θέλω, όμως απαξ και μπώ στο πρόγραμμα πλοήγησης της navigon όταν πατάω το κουμπί εξόδου με πετάει έξω από την συσκευή δηλαδη δεν με βγάζει στο μενου και πρέπει να ξανακάνω reset για να μπω στο μενου, πιό αρχείο πρέπει να πειράξω και τί;

ΟΚ το βρήκα με την βοήθεια ενος ποστ του Νίκου, αλλά η MN 7.4.7 μου φαίνεται πολύ πιό αργή από την ΜΝ 4.7.1 (3300) η γνώμη σας;

Edited by asilver
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα ,μπορώ να έχω και εγω ένα p.m. για το 3300 μαζί με τα παρελκόμενα ή για την αναβάθμιση σε 4310? Έχω περάσει στο maxάκι το 2100το μενου της Ελένης.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και πολλά πολλά συγχαρητήρια

Edited by jzmath
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Εχω κι εγω ενα μαξακι με αναβαθμιση σε 7,4,7 806 και θα ηθελα να ρωτησω εαν ο φακελος navigon στην flash memory χρειάζεται και αν οχι αν μπορουμε να τον σβησουμε. Ή τελος παντων να κρατησουμε οτι χρειαζεται γιατι θελω να αντιγραψω το igo.exe στην flash για τρεχει!

 

Ξέρει κανενας για την καινουργια αναβαθμιση σε navigon plus 20?

Τρέχει, αξίζει? και που μπορουμε να την βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρόσφατα μου χάρησαν ένα 2100max προσπαθώντας να το αναβαθμίσω μάλον έκανα κάποια πατάτα και τώρα μου βγάζει "image file corrupted, update cancelled" είχα την έκδοση 7.0.12 και προσπάθησα να βάλω την 4310max, δεν βλέπω την flash ουτε την sd card, ενώ στην αρχική οθόνη μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και πάνω αριστερά "?.04??.0409". Ψάχνοντας στο forum βρήκα τα αρχεία για fw update , έβαλα τα αρχεία σε μια sd και έκανα hard reset, ΤΙΠΟΤΑ. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να με βοηθήσει ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω κανει την αναβαθμισει και τωρα το fresh βλεπει τη συσκευη σαν 8310 εαν βρω και βαλω μια sd bluetooth λετε να συνεργαστει με το προγραμμα και αν ψαχνω να βρω ενα εστιατοριο π.χ να μπορω μεσω της συσκευης να παρω και τηλεφωνο για κρατηση; Και το ρωταω γιατι σα λογισμικο αυτη τη δυνατοτητα τη δινει
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, γιατί το 2100 δεν έχει BT από μόνο του. Το 8310 που χρησιμοποιείς το λογισμικό του είχε, γι'αυτό και βλέπεις την επιλογή.

Και να βάλεις SD Bluetooth δεν θα την "βλεπει" λογικά το Λογισμικό.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κ απο μένα, έχω ένα 2100max και αποφάσισα να αναβαθμίσω χάρτες. Απο την έκδοση Q1 2009 που είχε, κατέβασα Q1 2011. Αντέγραψα το greece.map στο φάκελο "map" καθώς και όλα τα .nfs τα οποία έκανα αντικατάσταση όπου ζήτησε.

Όμως, ξεκινώντας μου βγάζει exception σε αρχείο DlΜalloc.ccp με error 8 και 87, ενώ πατώντας ok, μου βγάζει μνμ "program memory is low"...

 

-Η κάρτα sd είναι 2gb-

 

να σημειώσω ότι ο μόνος τρόπος που βρήκα για να λειτουργήσει, είναι αντιγράφοντας ξανά το παλιό mapdrawer.nfs αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστό αυτό...

Edited by dante_21
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Navigon 2100max τρεχω το Igo8 kai to primo αλλα δεν βρισκει τον δεκτη TMC ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα .

Εχει καποιος λυσει το προβλημα αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...