Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χάλια αδιορθωτα παλι δεν εχει την Εγναντια ουτε την παρακαμψη Αγρινιου.

Αντε να δουμε ποτε θα γινοντε σωστες ενημερωσεις.

 

Σήριαλ έχει γίνει να δούμε πότε θα τελειώσουν τα επεισόδια:lol:

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω Ανδρεα. Απο τις τεσσερεις που εχω δωσει απο τοτε που κυκλοφορουσε η Q1 εχει περαστει η μια.

Οποτε βλεπω να εχουν περασουν και οι αλλες καπου στον Q1 2012 :lol:

 

Νίκο απ΄ οτι διάβασα στο navimania και σε ξένα fora τα λαμβάνουν υπόψιν τους τώρα τι να σου πω...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα IGO & AMIGO μπορούν να χρησιμοποιήσουν ως γνωστόν 5 διαφορετικούς χάρτες με διαφορές ως προς την πληρότητα κατά περιοχές. Η εναλαγή χαρτών κατά την επιθυμία μας είναι το λιγότερο χρονοβόρα έως αδύνατη για κάποιους που δεν πολυγνωρίζουν τη σχετική διαδικασία. Το προγραμματάκι που σας παρουσιάζω αναλαμβάνει να κάνει αυτή τη δουλειά για σας. Επειδή και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν κοινούς χάρτες, δεν χρειάζεται να φορτώσετε τους χάρτες και στα δύο, εξοικονομόντας περί τα 100ΜΒ χώρο στην κάρτα σας. Το AMIGO δανείζεται τους χάρτες από το IGO και όταν τελειώσετε με την πλοήγηση τους επιστρέφει πάλι στο IGO. Διαγράψτε λοιπόν όλλους τους χάρτες που υπάρχουν στο φάκελο amigo\content\map εκτός του basemap. Η εκόνα είναι όπως παρακάτω

[ATTACH]14887[/ATTACH][ATTACH]14888[/ATTACH][ATTACH]14889[/ATTACH]

Στην πρώτη επιφάνεια επιλέγετε το πρόγραμμα και στις άλλες δύο το χάρτη ανάλογα με το πρόγραμμα. Τώρα το σκυλάκι τι κάνει θα το βρείτε μόνοι σας. Δουλεύει για όλες τις αναλύσεις και για όλων των ειδών τις κάρτες. Διαβάστε προσεκτικά το readme.txt και όλα θα πάνε καλά (ελπίζω). Στο δικό μου spirit 305 δουλεύει άψογα. Θα το κατεβάσετε από

http://www.megaupload.com/?d=9NV8BBMY

Η αρχική ιδέα ήταν του Sadim τον οποίο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα τα όσα γράφεις και μου κάνει εντύπωση, το πρόβλημα που αντιμετώπησες με το Navigon. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και για το λόγο αυτό δεν έκανα ιδιαίτερη αναφορά. Πάντως να έχεις υποψη σου ότι μερικά προγράμματα είναι σχετικά δύστροπα σε PNA και μπορεί σε άλλα να τρέξουν και σε άλλα όχι, ακόμη και στο ίδιο μηχανάκι να τρέχει μια έκδοση ή αν θέλεις παραλαγή έκδοσης και άλλη να μην τρέχει. Εν πάσει περιπτώσει αφού το έλυσες μόνος σου όλα καλά. Μπορείς αν θέλεις να πεις πως το έλυσες και για κάποιον άλλο που θα συναντήσει το ίδιο πρόβλημα.

Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση φίλε dade. Πάντως σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Χρησιμοποιώ το ΜΝ 7.0.13 και το πρόβλημα λύθηκε αφού αλλάχθηκε η τιμή του ExitBehaviour μέσα και σε άλλα δύο αρχεία με το ίδιο όνομα "ApplicationSettings.xml" που υπάρχουν στη Resident Flash. Οπότε συν ένα αυτό της κάρτας, σύνολο 3 αρχεία που ήθελαν αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μόλις σήμερα απέκτησα το 2110 Max από γνωστό κατάστημα Ηλεκτρονικών. Θα ήθελα να ρωτήσω από που μπορώ να βρω τα:

 

Navigon Map MN7.4|Q3 2009 map

IGO 8 v8.3.2.91972|ΤeleAtlas 2009.02 map

και Destinator v7.0.0.588.11|2008 Q4 v.114 map

 

Συγνώμη and64 που έκανα copy-paste τα δικά σου χαρακτηριστικά, αλλά αυτά χρειάζομαι και εγώ:)

 

Αν μπορεί κάποιος φίλος-η ας στείλει pm.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:O

 

Παιδιά εδώ και περίπου 5 μήνες έχω το 2100 max μου και κάθετε επειδή περνούσα κάτι χαζοπρογραμματάκια μέσα!

Θέλω να το κάνω να δουλέψει ξανά και θα ήμουν ευγνώμων να μου στείλετε κι εμένα τα ανωτέρω προγραμματάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Συγνώμη αν το έχουν επαναλάβει πολλοί μέχρι τώρα εδώ μέσα αλλά θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει με κάποιο link να διαβάσω τα βήματα ή άμα είναι εύκολο να μου περιγράψετε ώστε να βάλω το dest7 στο 2110max γιατί ξεκίνησα να διαβάζω όλα τα μηνύματα εδώ μέσα και κάπου έχασα τη μπάλα.

 

Σας ευχαριστώ

www.allelectronics.gr Επισκευη laptop οθονη λαπτοπ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ωεχω ενα navigon 1200 και ενα navigon 2100 max με το μενου της ελενης.μπορει να μου πει καπιοσ τι να κανω για να βαλω q4 2009 και στα 2 μηχανηματακια μου??? δεν εχω ιδεα τι να κανω... ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ωεχω ενα navigon 1200 και ενα navigon 2100 max με το μενου της ελενης.μπορει να μου πει καπιοσ τι να κανω για να βαλω q4 2009 και στα 2 μηχανηματακια μου??? δεν εχω ιδεα τι να κανω... ευχαριστω προκαταβολικα.

 

φιλε faraomc τιποτα το δυσκολο μονο copy - paste τους χαρτες μαζι με τα nfs αρχεια στον φακελο map

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, Michtaki, τίποτα το δύσκολο. Το μόνο δύσκολο είναι να βρεις τον χάρτη q4 2009.
Εγώ χάνω βάρος, αλλά αυτό πάντα με βρίσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, Michtaki, τίποτα το δύσκολο. Το μόνο δύσκολο είναι να βρεις τον χάρτη q4 2009.

 

το πιο ευκολο πραγμα μιας και εγω ειδοποιισα οτι βγηκε επισημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...!!!

 

Αρχικά θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει!!!:D:D:D

 

είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος ενός 2100μαξ:)!!!

 

Έχω πετάξει λοιπόν την μανίσια κάρτα στο κουτί ( αφού έβαλα το Q2 , δεν μου έβγαλε κάτι νεότερο...:mad:) και έχω βάλει σε μία νέα... το 7.4 της Ελένης και το destinator 7 του Νίκου...με μενού Vista!!!

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το dest και το μήνυμα για την αφετηρία που δεν είναι προσπελάσιμη!

 

Έχω εδώ και 2 μέρες διαβάσει και τις 90 σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη!

 

Και κάτι ακόμα...κατέβασα το Q4 και έχει μέσα μόνο nfs αρχεία...τα οποία λογικά τα περνάω στο maps....το αρχείο greece.map , δεν χρειάζεται αναβάθμιση....ρωτάω γιατί ακόμα δεν το πέρασα γιατί δεν χωράει στην κάρτα...(χρησιμοποιώ μία μικρή για τις δοκιμές και είναι τινκα)

 

μπορεί κανείς να μου στείλει το ιγκο με πμ....αυτό απο το greekz δεν μου δουλεύει..:O edit: το πρόβλημα ήταν στο όνομα του αρχικού φακέλου , πρέπει να είναι IGO8....

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. αλήθεια παιδιά, το πρόγραμμα Mio Spirit μπαίνει στο ΜΑΧάκι??

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. αλήθεια παιδιά, το πρόγραμμα Mio Spirit μπαίνει στο ΜΑΧάκι??

 

Μπαίνει αλλά θέλει ένα περίεργο μαγείρεμα μου είπε ένας δικόσμου που το προσπάθησε…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...!!!

 

Αρχικά θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει!!!:D:D:D

 

είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος ενός 2100μαξ:)!!!

 

Έχω πετάξει λοιπόν την μανίσια κάρτα στο κουτί ( αφού έβαλα το Q2 , δεν μου έβγαλε κάτι νεότερο...:mad:) και έχω βάλει σε μία νέα... το 7.4 της Ελένης και το destinator 7 του Νίκου...με μενού Vista!!!

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το dest και το μήνυμα για την αφετηρία που δεν είναι προσπελάσιμη!

 

Έχω εδώ και 2 μέρες διαβάσει και τις 90 σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη!

 

Και κάτι ακόμα...κατέβασα το Q4 και έχει μέσα μόνο nfs αρχεία...τα οποία λογικά τα περνάω στο maps....το αρχείο greece.map , δεν χρειάζεται αναβάθμιση....ρωτάω γιατί ακόμα δεν το πέρασα γιατί δεν χωράει στην κάρτα...

 

μπορεί κανείς να μου στείλει το ιγκο με πμ....αυτό απο το greekz δεν μου δουλεύει..:O edit: το πρόβλημα ήταν στο όνομα του αρχικού φακέλου , πρέπει να είναι IGO8....

Ευχαριστώ πολύ

 

Αν κατεβασες τα Q4 2009 .nfs αρχεια τοτε θα πρεπει να βαλεις και τους αντιστοιχους Q4 2009 χαρτες. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν χωραει η καρτα σου . Εκτος αν θες να βαλεις ολους τους χαρτες της Ευρωπης (μαλλον αχρηστο). Μπορεις να τους εχεις στον υπολογιστη και οταν με το καλο θες να ταξιδεψεις καπου, με τρια κλικ περνας του αναγκαιους στο μηχανακι σου.

Link to comment
Share on other sites

niko το 2100max περνει 16αρα καρτα;

 

Μεχρι 8αρα εχω ακουσει αλλα 16αρα δεν το γνωριζω.

Τι θες να περασεις τον παγκοσμιο ατλαντα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

λογω ελλειψης χρονου παρακαλω καποιος να μου πει την σελιδα με τον χαρτη Q4 2009 NAVIGON για να το παρω και τα παρελκομενα ............

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι δουλευοντας με το igo8 την τελευταια εκδοση οταν βαζω φωνες TTS η μνημη γονατιζει λογω των 64mb υπαρχει κανενα κολπακι για να ξεπεραστει αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι δουλευοντας με το igo8 την τελευταια εκδοση οταν βαζω φωνες TTS η μνημη γονατιζει λογω των 64mb υπαρχει κανενα κολπακι για να ξεπεραστει αυτο το θεμα?

 

Υπαρχει φωνη tts χαμηλης ποιοτητας. Δεν λεει ομως πολλα. Την ειχα δοκιμασει και την αλλαξα με την απλη σεξι Αφροδιτη.

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα χαμηλης ποιοτητας tts δεν αξιζουν το κοπο ελεγα μηπως υπηρχε κανενα κολπακι να αυξηθει η μνημη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...