Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε χρυσαφί αν το βρεις κιόλας...

Δες εδώ:

http://dailymobile.se/2008/11/08/sony-ericsson-c905-copper-gold-pictures/

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν ειναι το πιο ομορφο της S.E. αλλα ειναι απο τα πιο καλα καμεροκινητα της(αν οχι το καλυτερο)! Εννοω σαν ποιοτητα φωτογραφιων. Απο κει και περα σαν λειτουργικοτητα με βολευει αφανταστα και προς το παρον δεν εχω κανενα προβλημα. Ισως η νεα παρτιδα που κυκλοφορησε στο τετραγωνο κουτι να ειναι χωρις προβληματα! Μακαρι να μπορουσε καποιος να μας το επιβεβαιωσει, γιατι τωρα ειναι value for money το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Για να σου κρατησει μονο μια μερα πρεπει να του κανεις τρελη χρηση φιλε μου! Εμενα μου βγαζει 3 μερες ανετα και παραπανω αν δεν χρησιμοποιω πολυ την καμερα. Αλλος ενας τομεας του τηλεφωνου που ειμαι πολυ ευχαριστημενος...
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία

 

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει ο άντρας μου και τις προάλλες για πλάκα προσπάθησε να συνδεθεί με το wi-fi στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού.. Επειδή είναι κλειδωμένο έβαλε τον κωδικό που ζητούσε και συνδέθηκε χωρίς όμως να το ελέγξει αν δουλεύει ανοίγοντας μια σελίδα ή κάτι γιατί του έβγαλε ένα μήνυμα που όταν τον ρώτησα τι έλεγε δεν θυμόταν

 

Η απορία μου είναι αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο και η απορία του άντρα μου είναι αν χρεώθηκε. Εγώ του είπα όχι αλλά είπε να ρωτήσω για σιγουριά.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία

 

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει ο άντρας μου και τις προάλλες για πλάκα προσπάθησε να συνδεθεί με το wi-fi στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού.. Επειδή είναι κλειδωμένο έβαλε τον κωδικό που ζητούσε και συνδέθηκε χωρίς όμως να το ελέγξει αν δουλεύει ανοίγοντας μια σελίδα ή κάτι γιατί του έβγαλε ένα μήνυμα που όταν τον ρώτησα τι έλεγε δεν θυμόταν

 

Η απορία μου είναι αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο και η απορία του άντρα μου είναι αν χρεώθηκε. Εγώ του είπα όχι αλλά είπε να ρωτήσω για σιγουριά.

κλασικο προβλημα!!!!να φανταστεις και εγω μετα απο 3 φορες στη ''μαμα'' τιποτα!!!!!2 φορες συνδεθηκα και μετα τιποτα!!!οσο για τον αντρα σου δεν πιστευω να χρεωθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

 

Εχω καιρο να γραψω στο φορουμ, ελα ομως που η καταραμενη η σ.ε. απ οτι φαινεται θα μας βαλει παλι σε τρεχαματα.

 

C905 αγορασμενο πριν περιπου 1μιση χρονο, πριν μια βδομαδα παρουσιασε το πρωτο προβλημα-δεν λειτουργουσε το μικροφωνο και μπορουσα ν ακουσω τον συνομιλητη μου μονο με ανοιχτη ακοραση ειτε με χαντς φρι.

 

Φυγαμε για σερβις λεω, μονο που δε προλαβα, ειχα σκοπο να το παω απο Δευτερα.

 

Χτες το πρωι αρχισε να βγαζει κατι περιεργα σχηματα στην οθονη, να παει τα γραμματα και τα εικονιδια σε διαφορετικη θεση, κτλ. Σημερα το πρωι δεν ανοιγει, απλα αναβοσβηνει η οθονη.

 

Και εδω και ενα μισαωρο ειμαι με το κ800i, το οποιο ειχα στειλει στο σερβις πριν κατι χρονια εντος εγγυησης και μου επεστραφη καθως εγινε λογος απο το σερβις για υγρασια (!).

 

Αναμενατε νεα μου. Γιατι κατι μου λεει πως οταν μπλεκεις με εγγυησεις στην Ελλαδα, το μονο οπλο του καταναλωτη ειναι οι τοποι κοινωνικης δικτυωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω φιλε..υπομονη! Αν χρησιμοποιεις το κινητο εναμιση χρονο και σου εβγαλε τωρα τα προβληματα, μαλλον τυχερος εισαι απο τα οσα λεγονται εδω κατα καιρους. Εγω εχω κι ενα δευτερο κινητο και δεν ζοριζω πολυ το C905 μηπως και αντεξει γιατι το χρειαζομαι και σαν καμερα. (ενας βασικος λογος που το πηρα)

Αρχικα δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση με σβηστο το κινητο και αν δεν λειτουργησει στειλτο στο σερβις. Αν και το ακουστικο μαλλον δεν ειναι θεμα αναβαθμισης, αλλα το κλασσικο προβλημα με την καλωδιοταινια. Οπως και να΄χει ευχομαι καλα ξεμπερδεματα...

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω φιλε..υπομονη! Αν χρησιμοποιεις το κινητο εναμιση χρονο και σου εβγαλε τωρα τα προβληματα, μαλλον τυχερος εισαι απο τα οσα λεγονται εδω κατα καιρους. Εγω εχω κι ενα δευτερο κινητο και δεν ζοριζω πολυ το C905 μηπως και αντεξει γιατι το χρειαζομαι και σαν καμερα. (ενας βασικος λογος που το πηρα)

Αρχικα δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση με σβηστο το κινητο και αν δεν λειτουργησει στειλτο στο σερβις. Αν και το ακουστικο μαλλον δεν ειναι θεμα αναβαθμισης, αλλα το κλασσικο προβλημα με την καλωδιοταινια. Οπως και να΄χει ευχομαι καλα ξεμπερδεματα...

 

Σ ευχαριστω για τις ευχες :)

 

Φιλε μου δεν υπαρχει περιπτωση να μπλεξω με αναβαθμισεις, εγω αγορασα κινητο και η εταιρια οφειλει να μου παρεχει υπηρεσιες σερβις σε περιπτωση που κατι παει στραβα. Καταλαβαινω το σκεπτικο σου (οτι θα γλυτωσω ταλαιπωρια) αλλα ειμαι αυτης της αποψης! Ειδικα για ενα ''μαραφετι'' που κοστιζε καποτε 500 ευρω!

 

Αλλα εκτος των αλλων, η οθονη δεν αναβει καθολου...

 

Να περιμενω μπλεξιματα δηλαδη ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω και το δικο σου σκεπτικο. Παντως αν στειλεις τωρα το κινητο, μην περιμενεις μεσα στο Πασχα αμεση ανταποκριση. Θα ταλαιπωρηθεις λιγο, αλλα αν δεν θελεις/μπορεις να κανεις αναβαθμιση, το σερβις ειναι μονοδρομος!

Η εγγυηση για ποσο ισχυει; Δεν θυμαμαι. Παντως αν στο αντικαταστησουν με μοντελο καινουργιας παρτιδας, ισως να εισαι τυχερος και να μην ξαναεχεις προβληματα. Κουραγιο...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βρε παιδια απ'οτι καταλαβα για καλο και για κακο, να μην παω να το αγορασω! δεν αξιζει να το ρισκαρω.. παρόλο που μου αρεσει τοσο πολυ... ε? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις να το φτιαξεις/αντικαταστησεις στο σερβις. Και αν δεν γινεται τιποτα η δεις οτι δεν συμφερει να το φτιαξεις, αποφασισε αν θες να το ξαναπαρεις. Τωρα ειναι καλη η τιμη του παντως και θελω να πιστευω αυτο που ειπα πριν, οτι η νεα παρτιδα ειναι απροβληματιστη...αλλιως υστερα απο τοσες ελαττωματικες συσκευες θα πρεπει να εχουν πολυ μεγαλο θρασος για να το πουλανε ακομα!!!
Link to comment
Share on other sites

σωστος φιλε μου! ευχαριστω για το ενδιαφερων. δεν νομιζω να το παρω...

 

199 ευρω στα multirama..εγω νομιζω οτι πρεπει να το παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν υπαρχει περιπτωση να μπλεξω με αναβαθμισεις, εγω αγορασα κινητο και η εταιρια οφειλει να μου παρεχει υπηρεσιες σερβις σε περιπτωση που κατι παει στραβα. Καταλαβαινω το σκεπτικο σου (οτι θα γλυτωσω ταλαιπωρια) αλλα ειμαι αυτης της αποψης! Ειδικα για ενα ''μαραφετι'' που κοστιζε καποτε 500 ευρω!

 

Η εταιρία ούτως ή άλλως οφείλει να παρέχει υποστήριξη, συμφωνώ. Αλλά αν είναι εφικτό να διορθωθεί το πρόβλημα με μια απλή αναβάθμιση λογισμικού απ'το σπίτι, γιατί να υποστείς όλη την ταλαιπωρία να το πας μέχρι το σέρβις και να περιμένεις κάποιες μέρες να το πάρεις; :confused:

 

Πάντως αν είναι θέμα hardware και υπάρχει το ανταλλακτικό, η επισκευή θα διαρκέσει ανάλογα το χρόνο αναμονής που έχει το εκάστοτε σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

το slide εχει τζογο?αξιζει να το παρω τωρα που επεσε η τιμη του?με ενδιαφερει ποιο πολυ το wifi.

αμα σε ενδιαφερει το wifi καλυτερα να παρεις αλλο κινητο.για να δεις αξιοπρεπως σελιδα θα πρεπει να εχεις οθονη τουλαχιστον 2.6 ιντσες.

εγω σου προτεινω να παρεις καποιο αλλο απο το c905.για φωτογραφιες ειναι το καλυτερο,για πλοηγηση ειναι μετριο εως κακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το slide εχει τζογο?αξιζει να το παρω τωρα που επεσε η τιμη του?με ενδιαφερει ποιο πολυ το wifi.

 

Η ειρωνεία με αυτό το κινητό είναι οτι από πλευράς χαρακτηριστικών (και κατά την γνώμη μου και αισθητικώς) είναι από τις καλύτερες συσκευές που έβγαλε ποτέ η εταιρεία και θα μπορούσε να γίνει πραγματικό best seller αλλά δυστυχώς ήταν και ένα από τα πλεόν αναξιόπιστα που έβγαλε ποτέ.:(

Από χαρακτηριστικά είναι πλήρες, έχει και wifi, gps και βέβαια κορυφαία κάμερα και φλας xenon. Παρόλο που κυκλοφορεί πάνω από ενάμιση χρόνο η κάμερά του παραμένει η καλύτερη οκτάρα της αγοράς. Ως εκ τούτου το κινητό αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, ειδικά τώρα που η τιμή του έχει πέσει στα 200+ Ευρώ αλλά βέβαια υπάρχει το ερωτηματικό της αξιοπιστίας.

Οι νέες παρτίδες πάντως που εμφανίστηκαν στο νέο τετράγωνο κουτί μετά από μια απουσία στην αγορά λίγων μηνών δημιουργεί θετικές υποψίες οτι ίσως η εταιρεία επιτέλους διόρθωσε τα προβλήματα που παρουσίαζε το κινητό αλλά δεν υπάρχει τίποτα επίσημο σχετικά με αυτό.

Το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει τζόγο ή είναι ανεπαίσθητος όταν είναι ανοιχτό το slider. Κλειστό έχει αν το κουνήσεις λίγο παραπάνω αλλά αυτό δεν είναι κάτι δεδομένο, έχει να κάνει με το που θα πέσεις, άλλο κομμάτι είναι καλύτερο άλλο χειρότερο.

Πάντως αν η κάμερα δεν σε ενδιαφέρει τότε δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρεις, πάρε π.χ.το W995 που και αυτό έχει wifi και οκτάρα κάμερα (κατώτερη όμως και με απλό φλας led). Αν οι φωτογραφίες σε ενδιαφέρουν πολύ και βαριέσαι να κουβαλάς μαζί σου ψηφιακή τότε θα σου έλεγα να ρισκάρεις, δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά καλύτερη οκτάρα κάμερα (και με xenon φλας) σε αυτά τα χρήματα.;)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις για βασικο το N82, ισως θα επρεπε να ψαξεις κατι αλλο και με μεγαλυτερη οθονη για wi-fi. Διαφορετικα, αν θες να παρεις το ρισκο ειναι απο τις πιο πληρεις συσκευες και αξιζει χαλαρα για 200. Αν δεν μου βγαλει προβληματα, παιζει να ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα ever!

(Εγω για δευτερο εχω το απλο και πανεμορφο 6700 που κοσμει το avatar μου!:D)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να'σαι καλα που ειπεσ οτι κανει 199 στο multirama!!! γιατι σκεφτικα να το παρω και θα το επαιρνα 200 μεταχειρισμενο.. τελικα λεω να το παρω... και ο Θεος βοηθος! επισεις ευχαριστω πολυ τον Rarz2 για τις χρησιμες πληροφοριες του! :-)
Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη το ν82 απλα για δευτερο κινητο ψαχνω..

αν το θες για 2τερο παρε ΝΟΚΙΑ 5530 και θα με θυμηθεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο RAVER ειναι ιδανικο για σερφαρισμα! Κατι τετοιο ειχα και εγω στο μυαλο μου. Αλλα και το C905 δεν ειναι ασχημο, αν δεν σε πειραζει το μεγεθος της οθονης..προσωπικα σερφαρω απροβληματιστα με το wi-fi!

It's up 2U...;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο RAVER ειναι ιδανικο για σερφαρισμα! Κατι τετοιο ειχα και εγω στο μυαλο μου. Αλλα και το C905 δεν ειναι ασχημο, αν δεν σε πειραζει το μεγεθος της οθονης..προσωπικα σερφαρω απροβληματιστα με το wi-fi!

It's up 2U...;)

με αναλυση οθονης 240χ320 και 2.4 ιντσες οθονη σου βγαινουν τα ματια.δεν ειναι για χρηση ιντερνετ το συγκεκριμενο κινητο.εδω και με το w995 με μεγαλυτερη σε ιντσες οθονη τα πραγματα ειναι μετρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ειναι να σερφαρεις για πολλη ωρα. Οπως και το GPS που δεν θα το λειτουργεις για εντατικη χρηση! To C905 ειναι ενα καταπληκτικο φωτογραφικο κινητο που προσφερει και αυτες τις δυνατοτητες για οσους θελουν το κατι παραπανω. Και ως τετοιο το αγορασα κι εγω με οποιο ρισκο μπορει να εχει αυτη η αγορα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...