Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/202466125/comic_at_c905.rar οριστε το link, εχει και οδηγιες μου..

 

Ενδιαφερον ... Μηπως υπαρχουν καπου κι αλλα fonts για το c905 ;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και σε W595 το Comic, αλλά κάνεις edit το αρχείο fonts.xml που υπάρχει στο φάκελο "Fonts" και είναι άλλης μορφής από του C905. Ωραίος φίλε!
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να μην έπαθε κάτι από δική σου υπαιτιότητα..Βλέπε παρακάτω απάντησή μου!Εσύ απλά θα το πας ανήξερος και θα πεις ότι σταμάτησε να λειτουργεί στα ξαφνικά και ίσως να τη γλιτώσεις!Προτείνω σέρβις στην Δωδεκανήσου 21!Οπωσδήποτε απόδειξη αγοράς μαζί σου είτε όταν πας να το δώσεις ή όταν πας να το παραλάβεις επισκευασμένο!Τη χρειάζονται για φωτοτυπια,αλλιώς το βγάζουν εκτός εγγύησης

!

 

 

Είναι εντός εγγύησης η βλάβη!Γίνεται αλλαγή ακουστικού και είναι αναγνωρισμένη βλάβη!Και σε Γερμανό να το πας,πάλι από κει θα το στείλουν οι ίδιοι σε σέρβις!Άσε που δεν είναι να τον πολυεμπιστεύεσαι τον Γερμανό!Στείλτο καλύτερα με Κούριερ!Το πολύ σε 2-3 μέρες θα φτάσει στο Πλαίσιο και από κει θα το στείλουν αμέσως!Κρ'ατα επίσης και το τηλέφωνο του σέρβις(ζήτα το απ'το τμήμα κινητής τηλεφωνίας του Πλαισίου)ώστε να μπορείς να πάρεις τηλ ανά πάσα στιγμη στο σέρβις!

 

Το είχα αγοράσει το κινητό απο το kinitomania.gr

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα,

 

Ζητώ συγνώμη αλλά έχω χοντρό πρόβλημα στα sms κλπ. Χτες έκανα αναβάθμιση και τώρα, τα sms τα στέλνει σαν mms και επιπλέον δεν υπάρχει η αναφορά παράδοσης. Έψαξα στο φόρουμ εδώ αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν την παλεύω. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ! (Έχω cosmocarta)

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω εντελώς την πρόσβαση στο internet από το κινητό μου μέσω cosmote μιας και μπαίνω μέσω του ασύρματου που έχω σπίτι?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ψαξιμο κατεληξα στο c 905. αν μπορειτε παιδια πειτε μου απο ποιοτητα κατασκευης τι λεει;με καλυπτει σε εμφανιση,σε φωτο(βασικο για μενα).αληθεια το gps του ειναι καλο;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω το ειχα παθει αυτο αλλα με μια αναβαθμιση που εκανα εστρωσαν ολα!!!!δοκιμασε να ξανακανεις αλλη μια φορα αναβαθμιση!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα,

 

Ζητώ συγνώμη αλλά έχω χοντρό πρόβλημα στα sms κλπ. Χτες έκανα αναβάθμιση και τώρα, τα sms τα στέλνει σαν mms και επιπλέον δεν υπάρχει η αναφορά παράδοσης. Έψαξα στο φόρουμ εδώ αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν την παλεύω. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ! (Έχω cosmocarta)

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω εντελώς την πρόσβαση στο internet από το κινητό μου μέσω cosmote μιας και μπαίνω μέσω του ασύρματου που έχω σπίτι?

 

Όταν εισάγεις εικονες στο μήνυμά σου αυτομάτως μετατρέπεται σε mms από sms.Εξαιρούνται τα smileys.Αυτό δεν ίσχυε μέχρι πρότεινως,αλλά οι προγραμματιστές του τηλεφώνου είναι λίγο βλάκες και για ανεξήγητους λόγους το τροποποίησαν.

 

Για να μην μπαίνεις απ'το κινητό στο Ίντερνετ επίλεξε το προφίλ Cosmote Internet ή Cosmote Mms.Πήγαινε Ρυθμίσες,Συνδεσιμότητα,Ρυθμίσεις Ίντερνετ και επίλεξε ένα απ'αυτά τα 2 προφίλ.Με καρτοκινητό Κοσμοτέ μπορείς να έχεις πρόσβαση στο Ίντερνετ μόνο μέσω του προφίλ Cosmote Wap ή GPRS ή MyView(ανάλογα πώς αναφέρεται σε κάθε συσκευή).

 

Για το πρόβλημα της αναφοράς,απλά δοκίμασε επανεγκατάσταση λογισμικού με το Update Service.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω το ειχα παθει αυτο αλλα με μια αναβαθμιση που εκανα εστρωσαν ολα!!!!δοκιμασε να ξανακανεις αλλη μια φορα αναβαθμιση!!!!

 

 

Γίνεται να κάνω πάλι αναβάθμιση με το ιδιο λογισμικό? Την είχα κάνει με πρόσβαση σε ασύρματο router και όλα πήγαν οκ. Βέβαια τα περιεχόμενα του τηλ δεν χάθηκαν.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω πάλι αναβάθμιση με το ιδιο λογισμικό? Την είχα κάνει με πρόσβαση σε ασύρματο router και όλα πήγαν οκ. Βέβαια τα περιεχόμενα του τηλ δεν χάθηκαν.

 

Μα τοτε δεν έγινε η αναβάθμιση!! :blink: Κανονικά,με την αναβάθμιση πλέον διαγράφονται τα πάντα,διότι στην ουσία δεν πρόκειται για αναβάθμιση αλλά για καθαρή εγκατάσταση του νέου λογισμικου.

 

Εκτός κι αν την έκανες μέσα από το τηλέφωνο συνδεόμενος με το ρούτερ απ'το μενού Ρυθμίσεις,Υπηρεσία αναβάθμισης,όπου σ'αυτήν την περίπτωση όντως δε γίνεται καθαρή εγκατάσταση,οπότε ενδέχεται κάποια αρχεία να μην ενημερώθηκαν σωστά.Στην περίπτωση αυτή,θα την κάνεις απ'τον υπολογιστή με το πρόγραμμα της SE.ΌΜΩΣ,διαγράφονται τα πάντα,οπότε πήγαινε εδώ http://www.fjsoft.at/en/ και κατέβασε το myphoneexplorer για να κάνεις αντίγραφα ασφαλείας από μηνύματα,κατάλογο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μα τοτε δεν έγινε η αναβάθμιση!! :blink: Κανονικά,με την αναβάθμιση πλέον διαγράφονται τα πάντα,διότι στην ουσία δεν πρόκειται για αναβάθμιση αλλά για καθαρή εγκατάσταση του νέου λογισμικου.

 

Τι να πω ρε φίλε. Από τις ρυθμίσεις κατάβεσα το νέο λογισμικο περίπου 7.2ΜΒ!!!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τροποποίηση στο πιο πάνω μήνυμα,διότι μετά μου ήρθε η φλασιά περί μεθόδου αναβάθμισης :p Διάβασέ την!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τροποποίηση στο πιο πάνω μήνυμα,διότι μετά μου ήρθε η φλασιά περί μεθόδου αναβάθμισης :p Διάβασέ την!

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Έκανα αναβάθμιση μέσω καλωδίου και όλα είναι οκ τώρα. Λάθος της SONY όμως αυτό εφόσον μου δίνει δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση μέσω ασύρματου ιντερνετ. Τέλος πάντων τι να πω. Ωραίο το κινητό πάντος παιδιά, με πολλές δυνατότητες και συμπαγή λειτουργία. Σας ευχαριστώ και πάλι!!!!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον ... Μηπως υπαρχουν καπου κι αλλα fonts για το c905 ;

 

ναι υπαρχουν.. εχω αλλη μια προς το παρων.. την sony sketch....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Παρακολουθώ το forum συνεχώς από τότε που πήρα κι εγώ το c905 και είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να ρωτήσω κάτι όλους τους συμφορουμίτες....Έχω διαβάσει 2 φόρες όλες τις σελίδες του topic αυτού και από ότι έχω καταλάβει μόνο ο kotsianis7 έχει καταφέρει να έχει το sms chat στο c905 μετά την αναβάθμιση του φεβρουαρίου!!Προσωπικά την έχω κάνει 3 φορές και ακόμα τιποτα:(:(...Τι μπορεί λοιπόν να γίνεται τόσο λάθος?Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα forum αλλά και εκεί πάλι δεν έβγαλα άκρη:(:(Μήπως θα μπορούσε να δώσει κάποιος οποιαδήποτε πληροφορία... Ελπίζω να μην σας κούρασα...ευχαριστώ:):)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Παρακολουθώ το forum συνεχώς από τότε που πήρα κι εγώ το c905 και είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να ρωτήσω κάτι όλους τους συμφορουμίτες....Έχω διαβάσει 2 φόρες όλες τις σελίδες του topic αυτού και από ότι έχω καταλάβει μόνο ο kotsianis7 έχει καταφέρει να έχει το sms chat στο c905 μετά την αναβάθμιση του φεβρουαρίου!!Προσωπικά την έχω κάνει 3 φορές και ακόμα τιποτα:(:(...Τι μπορεί λοιπόν να γίνεται τόσο λάθος?Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα forum αλλά και εκεί πάλι δεν έβγαλα άκρη:(:(Μήπως θα μπορούσε να δώσει κάποιος οποιαδήποτε πληροφορία... Ελπίζω να μην σας κούρασα...ευχαριστώ:):)

αν δεν κανω λαθος για να γινει αυτο δεν πρεπει το κηνιτο να ειναι vodafone κτλπ!!!αν κανω λαθοσ ας με διωρθωσει καποιος(παντως εγω αυτο καταλαβα)!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Παρακολουθώ το forum συνεχώς από τότε που πήρα κι εγώ το c905 και είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να ρωτήσω κάτι όλους τους συμφορουμίτες....Έχω διαβάσει 2 φόρες όλες τις σελίδες του topic αυτού και από ότι έχω καταλάβει μόνο ο kotsianis7 έχει καταφέρει να έχει το sms chat στο c905 μετά την αναβάθμιση του φεβρουαρίου!!Προσωπικά την έχω κάνει 3 φορές και ακόμα τιποτα:(:(...Τι μπορεί λοιπόν να γίνεται τόσο λάθος?Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα forum αλλά και εκεί πάλι δεν έβγαλα άκρη:(:(Μήπως θα μπορούσε να δώσει κάποιος οποιαδήποτε πληροφορία... Ελπίζω να μην σας κούρασα...ευχαριστώ:):)

 

εγω πιστευω πως η αναβαθμιση βγηκε 2 φορες.. 1 πρωτη που το ειχε και καπακι η δευτερη που το βγαλανε.. γιατι δεν γινεται ολοι μας να την καναμε και τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επεσε στα χερια μου το παρακατω προγραμμα Garmin for Symbian UIQ ver4.10.80 με την δια βεβαιωση οτι λειτουργει και στο C905 ! Θα ηθελα και την δικη σας γνωμη γιατι την εμπιστευομαι περισσοτερο. Ευχαριστω προκαταβολικα......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επεσε στα χερια μου το παρακατω προγραμμα Garmin for Symbian UIQ ver4.10.80 με την δια βεβαιωση οτι λειτουργει και στο C905 ! Θα ηθελα και την δικη σας γνωμη γιατι την εμπιστευομαι περισσοτερο. Ευχαριστω προκαταβολικα......

 

εγω που το ειχα δοκιμασει δεν επεξε.. τωρα δεν ξερω.. δες κι εσυ και πες μας..

 

σημερα σταματησε να λειτουργει η δονηση απο το κινητο μου.εχει παθει κανεις κατι παρομοιο?

 

μηπως βγηκε απο την θεση του? για χτυπα το λιγο (ηρεμα) να δεις, ειδαλλως πηγαινε το στο σερβις..

Link to comment
Share on other sites

Ή απλά να βγήκε και μια beta έκδοση στην ΕΜΜΑ 3.

 

Αν είναι εύκολο δεν μας το εξηγείς λιγάκι αυτό σε παρακαλώ έχω κάνει την αναβάθμιση και με τις 3 τελευταίες εκδόσεις του λογισμικού αναβάθμισης που δίνει η sony ericsson αλλά πάλι τίποτα....:(:(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο δεν μας το εξηγείς λιγάκι αυτό σε παρακαλώ έχω κάνει την αναβάθμιση και με τις 3 τελευταίες εκδόσεις του λογισμικού αναβάθμισης που δίνει η sony ericsson αλλά πάλι τίποτα....:(:(

 

Υπαρχει αναβάθμιση διαθέσιμη(Μαίου)??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...