Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εαν αναβαθμισω το κινητο κου στην RIDA.. θα χαθουν τα μνμ;;;;

Κ εν τελη, τι καινουργιο προσφερει αυτη η νεα εκδοση;;; Αξίζει να την περασω, εφ' οσον δεν εχω καποιο προβλημα με την παρουσα εκδοση...;

Κ επίσης, επικοινώνησα με το C.S της Sony, κ 2 διαφορετικοι υπάλληλοι μου ειπαν: ο ενας οτι τελευταια εκδοση ειναι η R1BA κ ο αλλος οτι ειναι R1DA! :wacko:

 

και μενα μου ειπαν χθες οτι η νεα αναβαθμιση (η DA) ειναι διαθεσιμη. δεν ειναι ομως

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση με το update service.Τώρα την κάνω...

Σε όποιον λέει οτι έχει το νεότερο λογισμικό ας κατεβάσει το τελευταίο update manager από την sonyericsson.

Άντε να δούμε τι θα λέει...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

αναοινωνο και εγω οτι μολις περασα την νεα αναβαθμιση απο το σαιτ. το περιεργο ειναι οτι δεν σβηστηκαν οι τελευταιες κλησεις που ειχα κανει . τα μηνυματα ομως σβηστηκαν
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

αναοινωνο και εγω οτι μολις περασα την νεα αναβαθμιση απο το σαιτ. το περιεργο ειναι οτι δεν σβηστηκαν οι τελευταιες κλησεις που ειχα κανει . τα μηνυματα ομως σβηστηκαν

 

γιατι οι κλησεις σου αυτες ειναι ""γραμμενες"" στην καρτα sim σου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μη μου μιλάς για msn,το θεωρώ μια απ'τις μεγαλύτερες βλακειες που βγήκαν ποτέ!Όποιον φίλο και γνωστό έχω είναι κολλημένος/η σ'έναν υπολογιστή με το msn!Έλεος!! :lol: Δευτερολεπτο δεν το αντέχω!Το έχω μόνο για κλήσεις με τους δικούς μου και γενικά με όποιον χρειαστεί και για τίποτα περισσότερο!Το smschat όμως θα στο θυμίσει αρκετά!Πλέον,όλα τα μηνύματα που ανταλλάσεις είναι ταξινομημένα ανά επαφή και πραγματικά δε χρειάζεται να ψάχνεις στους φακέλους μηνυμάτων,ιδίως αν ο αριθμός των μηνυμάτων είναι τεράστιος!Καλή πατεντιά και μπράβο στους προγραμματιστές της εταιρίας!

 

Για τα πλήκτρα συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι άθλια για συγγραφή μηνυμάτων!

 

Δε χρειάζεσαι έξτρα πρόγραμμα για τα δεδομένα που κατεβάζεις!Ο ενσωματωμένος μετρητής δεδομένων μετράει ακριβώς τον όγκο δεδομένων!Προσοχή όμως:νομίζω πως όταν λέμε 40 mb δεν εννοούμε μόνο το download αλλά και το upload!Οπότε,θα ελέγχεις το σύνολο δεδομένων και όχι μόνο το download!Γενικά όμως,για surfing,το upload δεδομένων μέσω κινητού δεν ξεπερνάει τα 600 kb με 1 mb,συνήθως!

 

ρε παιδια πως χρησιμοποιω το sms chat; ψαχνω αλλα δεν βρισκο τπτ. επισης τι καινουργιο εχει η νεα αναβαθμιση;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, είναι δυνατόν να μην αναγράφεται η μερομηνία κ η ώρα κάτω δεξιά στην φωτογραφία;;;;

Αααα μια χαρά μου φαίνεται ήταν το Κ800 μου!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, είναι δυνατόν να μην αναγράφεται η μερομηνία κ η ώρα κάτω δεξιά στην φωτογραφία;;;;

Αααα μια χαρά μου φαίνεται ήταν το Κ800 μου!!! :(

 

δεν νομιζω οτι μπορεις να κρινεις,αν ενα τηλέφωνο ειναι καλύτερο ή χειρότερο απο αυτό ;)

και εγώ ειχα το Κ800,μετά το Κ850,τώρα το c905,και μπορώ να πω,οτι ειμαι απόλυτα ευχαριστημένη..και να χτυπήσω ξύλο,ήμουν απο τους τυχερούς,που δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα σαν συσκευή (ακόμα :p )

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιος θα μπορεί να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την διαδικασία αναβάθμισης. Ενώ έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής από την S.E και την έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου, ξεκινάω τη διαδικασία αλλά η εφαρμογή με ενημερώνει ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση και απλώς θέτει το γνωστό ερώτημα αν θέλω να εγκαταστήσω πάλι την ίδια. Σημειωτέων έχω την έκδοση R1BA038 και το κινητό είναι Cosmote, ενώ το ίδιο γίνεται όταν επιλέγω την διαδικασία αναβάθμισης μέσω τηλεφώνου.

Εχει σημασία μήπως που απο τα μενού της εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στον υπολογιστή επιλέγω Ελλάδα διότι ακόμα για εμάς δεν έχει βγει η τελευταία έκδοση...;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα τη διαδικασια αναβαθμισης...Αν και ψιλοασχετος γενικα αλλα τελικα τωρα το τηλεφωνο εχει το WF Navigator 8 και το smileshutter..οποτε η τελευταια εκδοση ειναι διαθεσιμη...

επισης το smileshutter δουλεψε,αλλα μονο σε συνθηκες καλου φωτισμου..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το νέο Wayfinder και έχει πάρα πολλές αλλαγές προς το καλύτερο!Ήταν ήδη καλό το πρόγραμμα,αλλά τώρα έγινε πλήρες από δυνατότητες!Υπάρχουν πάρα πολλές νέες λεπτομέρειες!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως χρησιμοποιω το sms chat; ψαχνω αλλα δεν βρισκο τπτ. επισης τι καινουργιο εχει η νεα αναβαθμιση;

 

???????????????????????????

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιος θα μπορεί να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την διαδικασία αναβάθμισης. Ενώ έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής από την S.E και την έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου, ξεκινάω τη διαδικασία αλλά η εφαρμογή με ενημερώνει ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση και απλώς θέτει το γνωστό ερώτημα αν θέλω να εγκαταστήσω πάλι την ίδια. Σημειωτέων έχω την έκδοση R1BA038 και το κινητό είναι Cosmote, ενώ το ίδιο γίνεται όταν επιλέγω την διαδικασία αναβάθμισης μέσω τηλεφώνου.

Εχει σημασία μήπως που απο τα μενού της εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στον υπολογιστή επιλέγω Ελλάδα διότι ακόμα για εμάς δεν έχει βγει η τελευταία έκδοση...;

 

Ευχαριστώ

 

γιατι το τηλ σου ειναι branded :!:

 

πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσεις...(εγγυηση μετα καπουτ ομως :lol:)

 

και μετα να την περασεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιος θα μπορεί να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την διαδικασία αναβάθμισης. Ενώ έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής από την S.E και την έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου, ξεκινάω τη διαδικασία αλλά η εφαρμογή με ενημερώνει ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση και απλώς θέτει το γνωστό ερώτημα αν θέλω να εγκαταστήσω πάλι την ίδια. Σημειωτέων έχω την έκδοση R1BA038 και το κινητό είναι Cosmote, ενώ το ίδιο γίνεται όταν επιλέγω την διαδικασία αναβάθμισης μέσω τηλεφώνου.

Εχει σημασία μήπως που απο τα μενού της εφαρμογής που είναι εγκατεστημένη στον υπολογιστή επιλέγω Ελλάδα διότι ακόμα για εμάς δεν έχει βγει η τελευταία έκδοση...;

 

Ευχαριστώ

 

μάλλον παίζει ρόλο οτι το λογισμικό που έχει,είναι branded..αν δε κάνω λάθος,καθυστερούν κάπως οι αναβαθμίσεις για τα branded κινητά..στα λογισμικά τα υπόλοιπα,η εφαρμογή ειναι κανονικά διαθέσιμη

 

wayfinder,εχει το 7 όχι το 8 όπως το βλέπω τώρα..εμένα να σας πω την αμαρτία μου,ο tracker μου άρεσε πιο πολύ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον παίζει ρόλο οτι το λογισμικό που έχει,είναι branded..αν δε κάνω λάθος

 

μα κανενας δεν διαβαζει πλεον εδω μεσα τα προηγουμενα ποστς???:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το νέο Wayfinder και έχει πάρα πολλές αλλαγές προς το καλύτερο!Ήταν ήδη καλό το πρόγραμμα,αλλά τώρα έγινε πλήρες από δυνατότητες!Υπάρχουν πάρα πολλές νέες λεπτομέρειες!

 

επιτελους εχει αποθηκευμενους χαρτες η θα πρεπει να συνδεομαστε παλι για να κατεβαζει δεδομενα??:mad:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

μα κανενας δεν διαβαζει πλεον εδω μεσα τα προηγουμενα ποστς???

 

βασικά,όταν άνοιξα τη σελίδα,πήγα στο τελευταίο πόστ,και αυτό που είδα,ήταν η ερώτηση που παρέθεσα..αφού έστειλα την απάντηση,είδα τις επόμενες απαντήσεις...πως,και γιατί δε ξέρω,και ούτε είναι ιδιαίτερα σημαντικό να ψάξω..

 

δε νομίζω οτι έκανα κανένα έγκλημα στο κάτω ;)

 

 

άσχετο,τελικά πώς ακριβώς δουλεύει η λειτουργία sms chat,ή όπως λέγεται τέλος πάντων; εμένα το ίδιο εμφανίζονται τα μηνύματα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ιδεά δεν έχω πόσο θα κάνει..πρώτη φορά που πήρα branded,ήταν το c905, αο vf,αλλά το έκανα debrand,σχεδόν με το που το πήρα..η μέρα με τη νύχτα το λογισμικό

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ιδεά δεν έχω πόσο θα κάνει..πρώτη φορά που πήρα branded,ήταν το c905, αο vf,αλλά το έκανα debrand,σχεδόν με το που το πήρα..η μέρα με τη νύχτα το λογισμικό

κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Και αν γίνει στραβή ξαναβάζουμε το vf μενού και το πάμε σέρβις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν προλάβαινα την προσφορά με τις δωρεάν συσκευές της wind,θα το χτύπαγα απο κει..αφού δε πρόλαβα,τα 300 ευρώ επιδότηση δε με χάλαγαν,οπότε έκανα οτι δε είδα το vf live :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι μπορεις να κρινεις,αν ενα τηλέφωνο ειναι καλύτερο ή χειρότερο απο αυτό ;)

και εγώ ειχα το Κ800,μετά το Κ850,τώρα το c905,και μπορώ να πω,οτι ειμαι απόλυτα ευχαριστημένη..και να χτυπήσω ξύλο,ήμουν απο τους τυχερούς,που δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα σαν συσκευή (ακόμα :p )

 

Σίγουρα δεν ειναι βασικο στοιχείο, αλλά αν αρχίσουμε να τα ξεπσαχνίζουμε όλα, θα βρουμε αρκετα μεινοκτήματα σε σύγκριση με το κ800 (μιας κ αυτο ειχα προηγουμενως..) για παράδειγμα, η απουσία της μπροστινης κάμερας για την video Κληση δεν είναι σημαντικό;;;;

κ δεν θα αναφερω τα μικρα ελλατωματάκια..του στυλ, ημερομηνία...το σύμβολο ® κλπ...κλπ...

Link to comment
Share on other sites

έκανα χθες την αναβάθμιση. το wayfinder είναι το 7 έκδοση 8.1.13, sms chat δεν βρήκα πουθενά, και λογισμικό μου αναφέρει 1209-4776 R6A - 1205-9083 R1DA032 1E0W ADRIATIC. Έτσι πρέπει να είναι ή δεν έγινε κάτι σωστά;

απότι είδα σε μερικά ξένα forum πάντως δεω έχει μπεί ακόμα στο πακέτο. Τα σχετικά link:

http://www.topsony.com/forum/upgrade-debrand-language-change-f44/c905-firmware-r1da032-released-t17286.html

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=182182

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΠΑΙΔΙΑ 4 ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ . ΠΛΕΟΝ ΤΡΙΤΗ... ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ SMS CHAT; ΕΛΕΟΣ. ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ

 

Και εγω το εψαξα χθες αλλα δεν βρηκα τιποτα :(

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...