Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμια σελιδα με μαζεμενα θεματα, παιχνιδια κλπ ξερουμε ?

αν οχι για c905 , για 240x320 ..

 

Το καλύτερο site για themes ειναι αυτό :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας κι από μένα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους.

Πήρα κι εγω΄το τηλέφωνο. Όσον αφορά το GPS όταν πάω στην πλοήγηση και επιλέγω plan a route μου βγάζει το παρακάτων μύνημα :

GPS not ready

 

GPS reciever does not recieve any signals. Please make sure that nothing is blocking the GPS signal (e.g. a roof, buildings etc) and try again.

 

Tι ακριβώς πρέπει να κάνω. Να τονίσω ότι δεν έχω αγοράσει το wayfinder. Η συσκευή είναι όπως την αγορασα και έχω σύνδεση Cosmote.

 

Όποιος μπορεί ας κάνει ένα κόπο να βοηθηήσει. Ευχαριστώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις του μενού Υπηρεσίες εντοπισμού και θα κοιταξεις αν είναι ενεργοποιημένος ο δέκτης.Είναι η 3η επιλογή κατά σειρά εμφάνισής τους.Επίσης,θα σιγουρευτείς ότι το εικονίδιο του δορυφόρου που εμφανίζει πάνω αριστερά όταν ανοίγεις το WayFinder Navigator είναι σταθερό.Αυτό σημαίνει ότι έχει εντοπίσει δορυφόρο.Αν δεν είναι σταθερό,σημαινει πως ακόμη ψαχνει.Τέλος(αν και δεν είναι απολύτως απαραιτητο για το κλέιδωμα σε δορυφόρο),βεβαιώσου ότι υπάρχουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις στο κινητό για σύνδεση με Ίντερνετ!Επίσης,μην καλύπτεις το μέρος του κινητού πίσω από το ακουστικό π.χ. με το χέρι,καθως εκεί βρίσκεται τοποθετημένος ο δεκτης gps.
Link to comment
Share on other sites

Το GPS είναι ενεργοποιημένο.

Ρυθμίσεις για ιντερνετ υπαρχουν, συνδεομαι κανονικα σε site και cosmote myview.

Όταν ανοίγει το wayfinder, το εικονίδιο του δορυφορου αναβοσβήνει πράσινο, αλλά δεν σταθεροποιείται.

 

Και όταν στο plan route πατάω στο my position μου βγάζει το μυνημα που έγραψα πιο πάνω. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ως screensaver μας κανει οποιοδηποτε gifακι στην αναλυση του κινητου, 240*320 , σωστα?

 

καποιο σάιτ για καλά παιχνιδια ? :cool:

Link to comment
Share on other sites

kalispera file mou apla toena exei syntomeysi panw apo ena pliktro

 

καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα..!!!

Ξέρει κάνείς πως μπορώ να αλλάξω αυτή τη συντόμευση του "my view" με κάτι άλλο? ή έστω να μην υπάρχει αυτό???

Όπως καλά θα καταλάβατε είναι αγορασμένο από cosmote..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα..!!!

Ξέρει κάνείς πως μπορώ να αλλάξω αυτή τη συντόμευση του "my view" με κάτι άλλο? ή έστω να μην υπάρχει αυτό???

Όπως καλά θα καταλάβατε είναι αγορασμένο από cosmote..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2625704#post2625704

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για λύστε μου κάτι απορίες γιατί λέω να πουλήσω το Ν85 μου και να πάρω το 905.

To wayfinder είναι trial??Λήγει μετά από κάποιο καιρό??

Χρειάζεται πάντα σύνδεση στο ιντερνετ για να παίξει το gps??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για λύστε μου κάτι απορίες γιατί λέω να πουλήσω το Ν85 μου και να πάρω το 905.

To wayfinder είναι trial??Λήγει μετά από κάποιο καιρό??

Χρειάζεται πάντα σύνδεση στο ιντερνετ για να παίξει το gps??

 

αν δεν κάνω λάθος είναι trila για 3μήνες και χρειάζεται ΠΑΝΤΑ ιντερνετ για να λειτουργήσει το GPS σαν destinator.....αν κάνω λάθος , ας διορθώσει κάποιος...

 

;)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω μερικες μερες. Ειναι πολυ ωραιο. Οποιος θελει μια συσκευη για να μιλαει και να βγαζει καλες φωτο να το παρει. Αν θελει gps καλυτερα να κοιταξει σε wm6 συσκευες. Για το μονο που ανησυχω ειναι το πορτακι. Εχω σχημη εμπειρια με ενα w580. Μπορει το gps να δειξει απλα το στιγμα χωρις internet και χωρις να τρεχει το google maps ή το wayfinder?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα αλλά έχει myview.Το αγόρασα από multirama χωρίς συμβόλαιο,σκέτη συσκευή.Είναι λογικό να έχει αυτό το μενού?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα αλλά έχει myview.Το αγόρασα από multirama χωρίς συμβόλαιο,σκέτη συσκευή.Είναι λογικό να έχει αυτό το μενού?

 

Οχι!

Αν το ηθελες χωρις το myview να το πας πισω και να ΑΠΑΙΤΗΣΗΣ αλλαγη εφοσων ΔΕΝ εχεις δεσμευτη με συμβολαιο στη Cosmote!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το gps να δειξει απλα το στιγμα χωρις internet και χωρις να τρεχει το google maps ή το wayfinder?

 

Φυσικά.Τρέξε το wayfinder χωρίς να επιλέξεις καποια επιλογή.Απλά άνοιξε την εφαρμογή και περίμενε να κλειδώσει σε δορυφόρο.Μόλις κλειδώσει,επιλέγεις απ’το μενού Υπηρεσίες εντοπισμού την επιλογή Πληροφορίες κατάστασης.Εκεί έχει 2 tabs.Στο ένα εξ’αυτών δείχνει τις πληροφορίες που θες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράκληση.Όποιος έχει κάνει debrand to c905 ας μου στείλει με συννημένο το client γιατί εγώ δεν μπορώ με τίποτα να το κατεβάσω.Το email mou einai p_bourinos@hotmail.com.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.Τρέξε το wayfinder χωρίς να επιλέξεις καποια επιλογή.Απλά άνοιξε την εφαρμογή και περίμενε να κλειδώσει σε δορυφόρο.Μόλις κλειδώσει,επιλέγεις απ’το μενού Υπηρεσίες εντοπισμού την επιλογή Πληροφορίες κατάστασης.Εκεί έχει 2 tabs.Στο ένα εξ’αυτών δείχνει τις πληροφορίες που θες!

 

Ναι αλλα το wayfinder ζηταει συνδεση στο Internet οταν ανοιγει. Το θεμα ειναι να μπορουμε να δουμε το στιγμα χωρις internet. Λογικα αν ενεργοποιησω το gps και παω Υπηρεσιες εντοπισμου/Τα αγαπημενα και κανω εισαγωγη τρεχοντος στιγματος θα πρεπει να βαλει το στιγμα. Ελα ομως που δεν κλειδωνει με τιποτα δορυφορους. Οι πιο πολλοι που εχω δει ειναι 2-3 και περιμενα πολυ ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράκληση.Όποιος έχει κάνει debrand to c905 ας μου στείλει με συννημένο το client γιατί εγώ δεν μπορώ με τίποτα να το κατεβάσω.Το email mou einai p_bourinos@hotmail.com.

 

ευχαριστώ.

Φίλε δες το tutorial που έχω φτιάξει εδώ.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το T9. Συγκεκριμένες λέξεις, όπως για παράδειγμα το "ΜΩΡΑΚΙ", δεν τις αποθηκεύει με τίποτα. Καμία ιδέα;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το T9. Συγκεκριμένες λέξεις, όπως για παράδειγμα το "ΜΩΡΑΚΙ", δεν τις αποθηκεύει με τίποτα. Καμία ιδέα;

 

να της αλλαξεις ψευδωνυμο :rotfl:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έγινε το debrand και είναι τζάμι φυσικά το κινητό.

Το wayfinder kai to google maps πρέπει να τα ανοίγει με wi-fi?Εμένα δεν τα ανοίγει πάντως.Ζητάει σύνδεση με..

Ξέρει κανείς τίποτα?

 

 

Και ο οδηγος του φίλου που προσφέρθηκε να βοηθήσει αρκετά καλός,αν και τελικά το έκανα με το davinci τον ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και ο οδηγος του φίλου που προσφέρθηκε να βοηθήσει αρκετά καλός,αν και τελικά το έκανα με το davinci τον ευχαριστώ.

Τίποτα φίλε, δυστυχώς όμως πλήρωσες στην DaVinci Team και για να αποφύγουμε αυτό υπάρχει το SEUS!:p

Τελοσπάντων με γεια το καινούριο σου κινητό!:cool:

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε, δυστυχώς όμως πλήρωσες στην DaVinci Team και για να αποφύγουμε αυτό υπάρχει το SEUS!:p

Τελοσπάντων με γεια το καινούριο σου κινητό!:cool:

 

Ευχαριστώ,το είχα πληρώσει πριν ρωτήσω αλλά με τα vista έκανε κόλπα,το ubuntu έδωσε τη λύση όπως πάντα.Για το wi-fi τι ξέρεις?Μπαίνεις εσύ στο google maps?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το W595!:rolleyes:
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

να της αλλαξεις ψευδωνυμο :rotfl:

 

Η αλήθεια είναι πως από τότε που έχω το C905 στα χέρια μου, έχω αρχίσει να της απευθύνομαι με άλλες λέξεις στα sms, αλλά ψάχνω μία πιο δραστική λύση.. :p

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...