Jump to content

Πιστεύετε πως υπάρχουν εξωγήινοι ;


soulmate
 Κοινοποίηση

Υπάρχει αλλού ζωή;  

467 members have voted

  1. 1. Υπάρχει αλλού ζωή;

    • Ναι!
      311
    • Όχι!
      47
    • Ίσως...
      109


Recommended Posts

Μέσα σε αυτό το θέμα αν παρακολουθείσετε έχουν ακουστεί 250 απαντήσεις!Τα ίδια δεν λέγανε για το πρόσωπο στον Άρη?Οτι είναι βάση εξωγήινων όντων...:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη χρυσοπετρα Κιλκις ενα χωριο γυρω στα 30 χιλιομετρα ηταν το 1989 που εμφανιστηκε ενα μεγαλο αντικειμενο το οποιο αφησε δυο τεραστιες πατημασιες στο χωμα,αυτο εγινε σε κλασματα δευτερολεπτου απογευματακι πριν τη δυση του ηλιου,το ειδε ενα κοριτσακι το οποιο επαθε μεγαλο σοκ,ειχε γινει πανικος και ειχα παει με τον πατερα μου και την αδερφη μου,τα ειδα με τα ματια μου και μιλαμε για πατημασιες ενος μετρου η καθεμια και μαλιστα τις καλυψανε για να ερθουν καποιοι επιστημονες απο Αθηνα να τις εξετασουν

 

Εαν υπαρχει σε αλλο ηλιακο συστημα πλανητης που εχει τις ιδιες ατμοσφαιρικες συνθηκες με αυτο της γης σιγουρα θα υπαρχει καποια μορφη ζωης,ειτε ειναι μικροοργανισμοι ειτε ειναι εξελιγμενα οντα τα οποια ισως να εχουν πιο βελτιωμενο πολιτισμο απο το δικο μας

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει σε αλλο ηλιακο συστημα πλανητης που εχει τις ιδιες ατμοσφαιρικες συνθηκες με αυτο της γης σιγουρα θα υπαρχει καποια μορφη ζωης,ειτε ειναι μικροοργανισμοι ειτε ειναι εξελιγμενα οντα τα οποια ισως να εχουν πιο βελτιωμενο πολιτισμο απο το δικο μας

Φίλε μην ξεχνάς πως για να ζήσει ένας οργανισμός δεν είναι απαραίτητη η ύπαρξη οξυγόνου.Επειδή σπουδάζω βιολογία ξέρω πως στα βάθη των ωκεανών υπάρχουν μικροοργανισμοί που ζούνε μόνο με θείο(S)!έχουν βακτήρια(παρασητικά βέβαια) τα οποία δεν τα εμποδίζουν στην επιβίωσή των οργανισμών αυτών!Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μπορεί εκει "έξω" να υπάρχουν οργανισμοί που δεν τους είναι απαραίτητο το οξυγόνο...Πολλοί νομίζουν πως θα μοιάζουν τους ανθρώπους... λάθος για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστος ειπε πιστευε και ερευνα και οχι οπως μας λενε πιστευε και μη ερευνα.

Μια μικρή διόρθωση "πίστευε και μη, ερεύνα":)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω... πιστεύω σε έναν Θεό, Πατέρα ...

 

Νομίζω πως υπάρχει εξωγήινη μορφή ζωής, αλλά να μην παρεξηγηθούμε, δεν εννοώ μεγάλα τέρατα, αλλά βακτηρίδια κτλ...

 

Άρα ναί υπάρχουν εξωγήινοι!!!:eek: :eek: :eek: :cold: :superman: :chair: :kill: :shoot: :rocket: :whip:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να υπαρχουν μονο βακτηριδια κ μικροοργανισμοι κ οχι οργανισμοι καπως σαν τον ανθρωπο; Εγω πιστευω οτι ακομα κ ανθρωποι υπαρχουν, κατι παρομοιο τουλαχιστον :rolleyes:

Ειναι τοσο μεγαλο το συμπαν(πιστευω πολυ μεγαλυτερο απο οσο νομιζουμε) που μπορει να υπαρχει το οτιδηποτε σε καποια "γωνια" του... :ninja:

 

Οποτε....τρεχτε να κρυφτειτε :lol: :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση "πίστευε και μη, ερεύνα":)

Ώπα Ώπα!Μπερσεύτικα!Μπορεί κάποιος να μου ξεκαθαρίσει τι είπε ο Κύριος?Είπε ερεύνα ή μη ερεύνα?Sorry αλλά εχω και εγώ τις απορίες μου:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ώπα Ώπα!Μπερσεύτικα!Μπορεί κάποιος να μου ξεκαθαρίσει τι είπε ο Κύριος?Είπε ερεύνα ή μη ερεύνα?Sorry αλλά εχω και εγώ τις απορίες μου:blink:

 

Με αλλα λογια "ειτε πιστευεις ειτε οχι κατι, ερευνα"

 

Ας με διορθωσει καποιος αν δεν το εχω εκφρασει σωστα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια "ειτε πιστευεις ειτε οχι κατι, ερευνα"

 

Ας με διορθωσει καποιος αν δεν το εχω εκφρασει σωστα. :)

 

Σωστότατος!:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ εγωιστικο να θεωρουμε οτι ειμαστε τα μοναδικα οντα στο συμπαν,δεν νομιζετε?σαφως και υπαρχει ζωη καπου αλλου σε καποια αλλη μορφη ισως
Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος!:)

και εγώ μαζί σου... :) Απλά θέλω να προσθέσω πως αν έχεις ανάγκη να το πίστέψεις απλά δεν έχεις άλλη επιλογή...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν υπαρχουν, αυτο που ξερω ειναι, πως αν εμφανιστουν, η εχουμε καποιο συμπερασμα τελικα, θα αλλαξουν πολλα στην φυσικη που ξεραμε μεχρι σημερα. *φυσικη εννοω το μαθημα...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν υπαρχουν, αυτο που ξερω ειναι, πως αν εμφανιστουν, η εχουμε καποιο συμπερασμα τελικα, θα αλλαξουν πολλα στην φυσικη που ξεραμε μεχρι σημερα. *φυσικη εννοω το μαθημα...

Όταν λες θα αλλάξουν?Τί εννοείς?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες θα αλλάξουν?Τί εννοείς?:cry:

 

θεμελιωδης αρχες της φυσικης και της βιολογιας (και κατα συνεπεια των μαθηματικων και τις φιλοσοφιας) θα αποδειχθουν ακυρες και λανθασμενες!!!

απλα πραγματα!:D

Link to comment
Share on other sites

θεμελιωδης αρχες της φυσικης και της βιολογιας (και κατα συνεπεια των μαθηματικων και τις φιλοσοφιας) θα αποδειχθουν ακυρες και λανθασμενες!!!

απλα πραγματα!:D

Εμένα με φοβίζει το άλλο!Φαντάσου οι "άλλοι" να έχουν αναπτύξει άλλου είδους φυσική!Τί θα γίνει τότε?Καταλαβαίνεις τι λέω...?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φοβίζει το άλλο!Φαντάσου οι "άλλοι" να έχουν αναπτύξει άλλου είδους φυσική!Τί θα γίνει τότε?Καταλαβαίνεις τι λέω...?

 

η φυσικη ειναι μια επιστημη που δημιουργηθηκε απο μελετη απτων φαινομενων!

και οταν λεω απτα φαινομενα εννοω φαινομενα με γηινες συνθηκες θερμοκρασιας, βαρυτητας και πιεσης και ο,τι αλλο...

και κυριως με ανθρωπινη φαντασια (περιορισμενη!)

οποτε αν υπαρχει μη γηινος πολιτισμος που εχει αναπτυξει επιστημη σχετικη με τι δικη μας φυσικη ειναι αναμενομενο να εχει διαφορετικες θεωρησεις για φαινομενα και ο,τι αλλο σχετιζεται με τη φυσικη μας (αποστασεις, ταχυτητες κ.λ.π.)...

Link to comment
Share on other sites

η φυσικη ειναι μια επιστημη που δημιουργηθηκε απο μελετη απτων φαινομενων!

και οταν λεω απτα φαινομενα εννοω φαινομενα με γηινες συνθηκες θερμοκρασιας, βαρυτητας και πιεσης και ο,τι αλλο...

και κυριως με ανθρωπινη φαντασια (περιορισμενη!)

οποτε αν υπαρχει μη γηινος πολιτισμος που εχει αναπτυξει επιστημη σχετικη με τι δικη μας φυσικη ειναι αναμενομενο να εχει διαφορετικες θεωρησεις για φαινομενα και ο,τι αλλο σχετιζεται με τη φυσικη μας (αποστασεις, ταχυτητες κ.λ.π.)...

Και τότε τι κάνουμε αν ένα ωραίο πρωινό μας χτυπήσει την πόρτα και μας πει είμαι απο τον πλανήτη Κ-7259-ΝΜ-2?

Link to comment
Share on other sites

Και τότε τι κάνουμε αν ένα ωραίο πρωινό μας χτυπήσει την πόρτα και μας πει είμαι απο τον πλανήτη Κ-7259-ΝΜ-2?

 

εντυπωσιαζομαστε και μαλλον σχιζουμε τα πτυχια και τα βιβλια μας!

και μετα κανουμε ωραιες ερωτησεις, οπως: "απο που?", "πως?" κ.τ.λ.!

αν βεβαια μας καταλαβαινουν!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

θεμελιωδης αρχες της φυσικης και της βιολογιας (και κατα συνεπεια των μαθηματικων και τις φιλοσοφιας) θα αποδειχθουν ακυρες και λανθασμενες!!!

απλα πραγματα!:D

δηλαδη τι μπορει να αλλαξει με το να μαθουμε οτι υπαρχουν εξωγιηνοι?...ο νομος του νευτωνα ο νομος βαρυτητας?(ισως)δραση αντιδραση ? θερμοδυναμικη ? δεν μπορω να καταλαβω που θα επηρεαστει η φυσικη με τον ερχομο aliens...

Link to comment
Share on other sites

Και τότε τι κάνουμε αν ένα ωραίο πρωινό μας χτυπήσει την πόρτα και μας πει είμαι απο τον πλανήτη Κ-7259-ΝΜ-2?

τι του λες?

http://media.urbandictionary.com/image/large/orly-37424.jpg

:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φοβίζει το άλλο!Φαντάσου οι "άλλοι" να έχουν αναπτύξει άλλου είδους φυσική!Τί θα γίνει τότε?Καταλαβαίνεις τι λέω...?

κοιτα για να εχουν ερθει απο αλλον πλανητη προφανως δεν θα ηρθαν με yugo...:p επομενως τα μονα που θα αλλαξουν για τους κοινους ανρθωπους ειναι λιγα για αυτους που θα το πανε παραπερα ολα θα ξεκινουν απο το μηδεν ιδιως η βαρυτητα.....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι μπορει να αλλαξει με το να μαθουμε οτι υπαρχουν εξωγιηνοι?...ο νομος του νευτωνα ο νομος βαρυτητας?(ισως)δραση αντιδραση ? θερμοδυναμικη ? δεν μπορω να καταλαβω που θα επηρεαστει η φυσικη με τον ερχομο aliens...

 

ταξιδια με ταχυτητες που δεν εχουμε φανταστει (απειρη ενεργεια κ.λ.π.), εναλλακτικες μορφες ενεργειας, νεες αποψεις για τη χημεια...

γιατι αμφιβαλλεις?

μπορει να ειναι μονοκυτταροι οργανισμοι αλλα και οργανισμοι με 500000χρονια μεγαλυτερη αναπτυξη απο εμας...

γιατι οχι?:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...