Jump to content

3 Ιουνίου, ο πρώτος γάμος ομοφυλόφιλων ζευγαριών


Treloparea
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι gay είναι η απειλή αυτού του τόπου!!! Το ακούσαμε κι αυτό!! :lol::lol:

 

Να κάνω μια εύλογη ερώτηση, τα άτομα που έχουν κάποια νοητικά προβλήματα, ή κάποια δυσμορφία άρα δεν είναι νορμάλ (σύμφωνα με τον δικό σου συλλογισμό), δεν θα πρέπει να έχουν ίδια δικαιώματα με εμάς, τους αψεγάδιαστους;

 

Με αυτή τη λογική, όποιος είναι διαφορετικός θάβεται από τη στενομυαλιά κάποιων που δε τους δέχονται.

 

Χμμμ, λίγο πολιτικά χρωματισμένο το παραπάνω ποστ ή μου φαίνεται; :ninja:

 

 

Τα άτομα που έχουνε νοητικά προβλήματα πρέπει έχουνε τα ίδια δικαιώματα και δεν αποτελούν απειλή για εμάς.Αντίθετα οι γκει έγιναν μια αδάμαστη μάστιγα που το να τους δώσεις δικαώματα θα είναι σαν να φτάσουμε απο το 2008 στο 2118 αν δεν τους δίναμε.Φαίνεται που θα καταλήξει ο κόσμος.Οι Ευρωπαίοι απο την κουταμάρα τους και οι Έλληνες επειδή αντέγραψαν τους Ευρωπαίους;);)

 

Δικαιώματα δίνονται εκεί που είναι πρέπον και πουθενά αλλού.Δικαιώματα που παρέχονται σε ομάδες που θέλουνε παρανόμως να ενταχτούνε στην κοινωνία,απειλούν την κοινωνική συνοχή της και τον εξαίσιο τρόπο λειτουργίας της απλά δεν υφίστανται.Δεν είμαστε αψεγάδιαστοι,έχουμε ελλατώματα αλλα να μην αποκτήσουμε παραπάνω :worry:

 

Οσο για το ποιός είναι στενόμυαλος,αναφέρσου στο πρώτο πόστ μου.

 

Το ποστ δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα άτομα που έχουνε νοητικά προβλήματα πρέπει έχουνε τα ίδια δικαιώματα και δεν αποτελούν απειλή για εμάς.Αντίθετα οι γκει έγιναν μια αδάμαστη μάστιγα που το να τους δώσεις δικαώματα θα είναι σαν να φτάσουμε απο το 2008 στο 2118 αν δεν τους δίναμε.Φαίνεται που θα καταλήξει ο κόσμος.Οι Ευρωπαίοι απο την κουταμάρα τους και οι Έλληνες επειδή αντέγραψαν τους Ευρωπαίους;);)

 

Δικαιώματα δίνονται εκεί που είναι πρέπον και πουθενά αλλού.Δικαιώματα που παρέχονται σε ομάδες που θέλουνε παρανόμως να ενταχτούνε στην κοινωνία,απειλούν την κοινωνική συνοχή της και τον εξαίσιο τρόπο λειτουργίας της απλά δεν υφίστανται.Δεν είμαστε αψεγάδιαστοι,έχουμε ελλατώματα αλλα να μην αποκτήσουμε παραπάνω :worry:

 

Οσο για το ποιός είναι στενόμυαλος,αναφέρσου στο πρώτο πόστ μου.

 

Το ποστ δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική

 

Όχι πως έχει σημασία να ανταλλάξουμε απόψεις (σιγά μην πάρεις κάτι απο τις γνώμες των άλλων), αλλά μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος για την απειλή που νιώθεις απο τους γκευ;

 

Κατα τ'άλλα, και δεν κάνω καθόλου πλάκα, αλλά ουτε θέλω να σε προσβάλλω, αλλά να ξέρεις ότι υπάρχουν χώρες στις οποίες οι απόψεις σου είναι φυσιολογικές. Σκέψου το σοβαρά να πας να ζήσεις εκεί για λίγο καιρό για να δεις αν σ'αρέσει...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι ομοφυλόφιλοι παρουσιάζουνε ένα είδος ανωμαλίας,δεν είναι νορμάλ άτομα και ως εκ τούτου δεν πρέπει να τους επιτρέψουμε κατοχύρωση δικαιωμάτων αφού ήδη θα αναμιχθούνε στα των νορμάλ ανθρώπων πραγμάτων με απρόβλεπτες και ανεκδηίγητες συνέπειες για το ανθρώπινο είδος και την τύχη του.Η αρρώστια τους είναι κατα ένα μεγάλο ποσοστό ψυχολογική και θεραπεύεται αρκεί να ξέρουν που να απευθυνθούν και να θέλουν να αλλάξουν.Οχι να αλλάξουνε εμάς.Όλοι φίλοι μου καταλαβαίνουμε οτι πάνε να μας αλλάξουνε,πάνε να αλλάξουνε τα πρότυπά μας τις αξίες μας που έχουνε σωστώς διαμορφωθεί μέσω της παραδόσεως.

Αν το ειχες ψαξει λιγακι το θεμα θα ηξερες οτι δεν ειναι κυριως ψυχολογικη η εξαποδω ασθενεια τους αλλα σχετιζεται σε μεγαλο βαθμο με τα γονιδια. Επισης η συγκεκριμενη παραγραφος με κανει να πιστευω οτι αισθανεσαι απειλουμενος απο τα συγκεκριμενα ατομα και μαλλον αυτο ειναι κατι που πρεπει να ψαξεις γιατι δεν ειναι τοσο φυσιολογικο.:worry:

Δικαιώματα δίνονται εκεί που είναι πρέπον και πουθενά αλλού.Δικαιώματα που παρέχονται σε ομάδες που θέλουνε παρανόμως να ενταχτούνε στην κοινωνία,απειλούν την κοινωνική συνοχή της και τον εξαίσιο τρόπο λειτουργίας της απλά δεν υφίστανται.Δεν είμαστε αψεγάδιαστοι,έχουμε ελλατώματα αλλα να μην αποκτήσουμε παραπάνω :worry:

Τα ιδια κι εδω. Και μονο ανοιχτομυαλες δεν μου μοιαζουν οι αποψεις σου. Φιλικα παντα.

 

 

Οι σεξουαλικες προτιμησεις αφορουν το ιδιο το ατομο και τους δικους του ανθρωπους. Καλως ή κακως ομως επειδη ζουμε σε κοινωνιες κι οχι χυμα, πρεπει να εξεταζουμε και να μορφοποιουμε τους νομους, τα δικαιωματα και τις υποχρεωσεις καθε κοινωνικης ομαδας που δημιουργειται με ανοιχτη σκεψη και ισοτητα, ειδαλλως μενουμε στο 1800.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δικαιώματα δίνονται εκεί που είναι πρέπον και πουθενά αλλού.Δικαιώματα που παρέχονται σε ομάδες που θέλουνε παρανόμως να ενταχτούνε στην κοινωνία,απειλούν την κοινωνική συνοχή της και τον εξαίσιο τρόπο λειτουργίας της απλά δεν υφίστανται.Δεν είμαστε αψεγάδιαστοι,έχουμε ελλατώματα αλλα να μην αποκτήσουμε παραπάνω :worry:

 

Είναι ήδη ενταγμένοι στην κοινωνία μας, συνήθισέ το :p

 

Τώρα για το αν το ασφαλιστικό, οι συντάξεις και το εκπαιδευτικό σύστημα δεν είναι προβλήματα αυτού του τόπου αλλά οι gay είναι απειλή για μια χώρα που πάει από το κακό στο χειρότερο, είναι δική σου άποψη μόνο.

 

Δόξα τω Θεώ και την κυρία Βλάμη, που τώρα μιλάει για έρευνες που έγιναν σε παιδιά ετερόφυλων και ομόφυλων ζευγαριών και λέει πως δεν παρατηρήθηκε καμιά διαφορά στη ψυχολογία τους. :cool:

 

Για όσους δεν ξέρουν η κυρία Βλάμη είναι εκπρόσωπος της Ο.Λ.Κ.Ε (Ομοφυλοφιλική Λεσβιακή Κοινότητα Ελλάδας)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να ζω σε μια κοινωνία όπου όλοι το παίζουν και καλά ηθικοί και θρησκευόμενοι, αλλα πίσω από τη κλειδαρότρυπα τους ή ακόμα χειρότερα, πίσω από το αρρωστημένο τους μυαλό, φαντάζονται ή πράττουν τα χειρότερα αίσχη, και δυστυχώς η δικη μας κοινωνία, η Ελληνική, παίρνει παγκόσμιο βραβείο υποκρισίας και ομοφοβίας...

 

Δεν υπάρχει άνθρωπος, απελευθερωμένος ή καταπιεσμένος κοινωνικοσεξουαλικά, που να μην έχει φαντασιωθεί ή ελκυστεί κατ ελάχιστο, έστω και υπό λανθάνουσα μορφή, από κάποιον ομόφυλο του, κόβω τον λούτσο μου σε αυτό!!! :lol:

 

Η ομοφυλοφιλία υπήρχε, υπάρχει, και θα πάρχει, δεν είναι ούτε αρρώστια όπως λένε ορισμένοι αδαείς εδώ μέσα, ούτε μάστιγα, ούτε κατάντια, ούτε κοινωνικό πρόβλημα, ούτε τίποτα.

 

Είναι μια φυσιολογική επιλογή του ανθρώπου ως προς την σεξουαλική και συναισθηματική του ταυτότητα, τίποτε λιγότερο ή περισσότερο.

 

Στους αρχαίους πολιτισμούς γιατί δεν ήταν ποτε πρόβλημα?

 

Ανατρέξτε λίγο στις σεξουαλικές επιλογές που υπήρχαν στην Αρχαία Ελλάδα αλλα και και στα πιο πρόσφατα χρονια μας, όπως στους Ινδιάνους της Αμερικής, όλοι οι άνθρωποι τουλάχιστον ως την σεξουαλική τους ταυτότητα, ήταν ίσοι.

 

Το θέμα της ομοφυλοφιλίας είναι καθαρά ένα τεχνητό πρόβλημα, το οποιο η ίδια η εκκλησια και οι διαφορες θρησκείες έχουν κατασκευάσει, και δεν είναι το μονο...

 

Θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικό να καταδικάζει η εκκλησια [ο θεός να τη κάνει] τους ομοφυλόφιλους, όταν η ίδια περιβάλλεται από ομοφυλόφιλους, από τα χαμηλότερα μέχρι τα ανωτερα στρώματα της, λεπτομέρειες δεν χρειάζεται να αναφέρω, όλοι λίγο η πολύ, καταλαβαίνουν τι εννοώ...

 

Οι κοινωνικές ομάδες όσον αφορά τις σεξουαλικές επιλογές, είναι δυο, οι ετερόφυλοι και οι ομοφυλόφιλοι, και πιστεύω πως ισα δικαιώματα επιβάλλεται να έχουν και οι μεν και οι δε, χωρίς καμια διάκριση, είτε ως προς το γάμο, είτε ως προς τις υοθεσία κλπ.

 

Οι ομοφυλόφιλοι, ως επί το πλείστον είναι κοινωνικά εύποροι και ευκατάστατοι άνθρωποι, το ότι ορισμένοι σκίζονται στη κυριολεξία να μην τους επιτραπεί ο γάμος ή η υοθεσία, θεωρώ πως το κάνουν κύριος για κληρονομικούς λόγους, και τι εννοώ:

 

Αν κάποιος ομοφυλόφιλος δεν έχει μπορέσει νομικά να εξασφαλίσει τον σύντροφο του, ή και δεν του έχει επιτραπεί η υοθεσία ώστε να εξασφαλίσει το παιδί του ή και τον σύντροφο του μαζί, τι θα απογίνει η περιουσια του σε περίπτωση θανάτου? Θα τη φάνε τα κοράκια, λεγε με "συγγενής" και εκκλησια...

 

Είναι πολλά τα λεφτά, τίποτα δεν γίνεται απλά για να γίνει, τα συμφέροντα είναι παρα, μα παρα πολλά, και ορισμένοι στο όνομα της "καλής" εκκλησιας και θρησκείας μας, είναι διατεθειμένοι να σκίσουν τις κιλότες και τα string τους για να μη γίνει αυτό, αλλα στο τέλος, δεν θα τους περάσει, το ένστικτο του ανθρώπου για την ευτυχία του, είναι ισχυρότερο από οποιαδήποτε καταπίεση υπάρχει, και στο τέλος θα νικήσουν αυτοί οι οποιοι είναι πραγματικά ελεύθεροι πνευματικά, straight και gay, μαζί θα ζήσουν αρμονικά, όπως άλλωστε ζούσαν χιλιετίες πριν εμφανιστεί η μόδα του χριστιανισμού και των άλλων παραλλαγμένων σε σχέση με τη βασική τους έννοια, θρησκειών...

 

Εν κατακλείδι, πιστεύω πως είναι καιρός αντί να βαδίζουμε στα σκοτεινά μονοπάτια των διαφορων δογμάτων που μας θέλουν με παρωπίδες για τα δικά τους συμφέροντα, να κοιτάξουμε τι θέλουμε από εμάς και από τους άλλους, και να μάθουμε επιτέλους να σεβόμαστε και να αγαπάμε τους συνανθρώπους μας, γιατί σε αυτή τη χωρα όπου όλοι είναι "παρθένες", η υποκρισία και η κακια για τον συνάνθρωπο μας, πάει σύννεφο...

Link to comment
Share on other sites

Dromeas, two thumbs up :up:

 

Όσοι δεν το βλέπουν, ας βάλουν να δουν Ζούγκλα. Δεν έχει ώρα που άρχισε...

 

Μιλάει για το θέμα του τόπικ.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αν το ειχες ψαξει λιγακι το θεμα θα ηξερες οτι δεν ειναι κυριως ψυχολογικη η εξαποδω ασθενεια τους αλλα σχετιζεται σε μεγαλο βαθμο με τα γονιδια. Επισης η συγκεκριμενη παραγραφος με κανει να πιστευω οτι αισθανεσαι απειλουμενος απο τα συγκεκριμενα ατομα και μαλλον αυτο ειναι κατι που πρεπει να ψαξεις γιατι δεν ειναι τοσο φυσιολογικο.:worry:

 

Φυσικα και θα ειναι απειλουμενος,γιατι καποια στιγμη θα θελει να κανει ενα παιδι.Πως θα το μεγαλωσει ομως σε μια κοινωνια οπου σιγουρα με αυτες τις εξυπναδες αυτη η μειονοτητα θα γινει πλειονοτητα και αντι να βλεπουμε στο δρομο πιασμενα χερι-χερι ετεροφυλοφιλα ζευγαρια θα βλεπουμε ομοφυλοφιλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια και μίλησες για ζώα, να συμπληρώσω κάτι, έτσι για να υπάρχει σε αυτό το τόπικ : στο ζωικό βασίλειο τα "ζευγάρια" είναι ομοφυλόφιλα, και ο μόνος λόγος που πηγαίνουν με ζώα του αντίθετου φύλου, είναι η αναπαραγωγή:shifty:

Προσωπικά εγώ σε ευχαριστώ για την απάντησή σου αυτή. Έτσι βλέπουν και οι υπόλοιποι με τι... έχουμε να... κάνουμε!!!

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ. Να βάλω αγγελία;:happy:

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ σε ευχαριστώ για την απάντησή σου αυτή. Έτσι βλέπουν και οι υπόλοιποι με τι... έχουμε να... κάνουμε!!!

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ. Να βάλω αγγελία;:happy:

 

 

Αντί να χάνεις το χρόνο σου με αγγελίες, ψάξε στο google για την ομοφυλοφιλία στο ζωικό βασίλειο. Ή ακόμα καλύτερα, άνοιξε καμιά εγκυκλοπαίδεια, δες national geographic, γενικά... ενημερώσου!!!!:cool:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ούτε μισος, ούτε τίποτα, η απλή και ωμή πραγματικότητα είναι, αρέσει δεν αρέσει, τη βλέπεις, δεν τη βλέπεις.

 

Αν έχεις και εσύ κάποιο επιχείρημα, ευχαρίστως να το συζητήσουμε, γιατί όπως βλέπεις, τα δικά μου είναι πολλά και αφορούν όλους μας, τα δικά σου?

 

 

Διαβασε τα ποστ μου απο σελιδα 5-6 και μετα,,,,,εχω παραθεσει τις αποψεις μου:) (δεν χρειαζεται να επαναλαμβανω τα ιδια, αλλα θα σε παρακαλουσα να τα διαβασεις προσεκτικα)

 

μια συνοψη, συμφωνω για τη συμβιωση αλλα διαφωνω για την υιοθεσια

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αντί να χάνεις το χρόνο σου με αγγελίες, ψάξε στο google για την ομοφυλοφιλία στο ζωικό βασίλειο. Ή ακόμα καλύτερα, άνοιξε καμιά εγκυκλοπαίδεια, δες national geographic, γενικά... ενημερώσου!!!!:cool:

 

Είμαι άριστα ενημερωμένος. Δεν θα δεχθώ ως κανόνα τις εκτροπές της φύσεως αυθαιρετόντας επειδή ενδεχομένως θα ήθελα να στηρίξω τους ομοφυλόφιλους.

Προτειμώ να είμαι εντός πραγματικότητος, δίχως να προπαγανδίζω και να λέω ασύστολα ψεύδη.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και εσύ κάποιο επιχείρημα, ευχαρίστως να το συζητήσουμε, γιατί όπως βλέπεις, τα δικά μου είναι πολλά και αφορούν όλους μας, τα δικά σου?

 

 

Για να δούμε τα τρομερά επιχειρήματά σου λοιπόν....

 

Δεν υπάρχει άνθρωπος, απελευθερωμένος ή καταπιεσμένος κοινωνικοσεξουαλικά, που να μην έχει φαντασιωθεί ή ελκυστεί κατ ελάχιστο, έστω και υπό λανθάνουσα μορφή, από κάποιον ομόφυλο του, κόβω τον λούτσο μου σε αυτό!!! :lol:
Φοβερό επιχείρημα, ας περάσουμε στο επόμενο....

 

Η ομοφυλοφιλία υπήρχε, υπάρχει, και θα πάρχει, δεν είναι ούτε αρρώστια όπως λένε ορισμένοι αδαείς εδώ μέσα, ούτε μάστιγα, ούτε κατάντια, ούτε κοινωνικό πρόβλημα, ούτε τίποτα.

 

Είναι μια φυσιολογική επιλογή του ανθρώπου ως προς την σεξουαλική και συναισθηματική του ταυτότητα, τίποτε λιγότερο ή περισσότερο.

Φυσιολογική ε?

Αν ήταν έτσι το ανθρώπινο είδος θα είχε εξαφανιστεί.

Μπορεί να μην είναι μάστιγα ή αρρώστια, φυσιολογική επιλογή πάντως ΔΕΝ είναι.

Είναι σεξουαλική διαστροφή.

Στους αρχαίους πολιτισμούς γιατί δεν ήταν ποτε πρόβλημα?

Φυσικά και ήταν.Απαγορευόταν.

Διάβασε καλύτερα.

 

Ανατρέξτε λίγο στις σεξουαλικές επιλογές που υπήρχαν στην Αρχαία Ελλάδα αλλα και και στα πιο πρόσφατα χρονια μας, όπως στους Ινδιάνους της Αμερικής, όλοι οι άνθρωποι τουλάχιστον ως την σεξουαλική τους ταυτότητα, ήταν ίσοι.

 

Διάβασε καλύτερα λέμε.....

Αλλά ακόμα και αν είναι έτσι όπως λες πές μου τώρα έσύ ποιος είναι ο προοδευτικός και ποιος ο συντηρητικός??

Πού τη θυμήθηκες την αρχαία Ελλάδα......κύριε προοδευτικέ???

Τίποτα πιο κοντινό γιατί ήμουν μικρός τότε?

Αλλά και πάλι, το τι γινόταν στην αρχαία Ελλάδα είναι επιχείρημα?

Ο κόσμος προοδεύει, πάει μπροστά κύριοι :p

 

 

Το θέμα της ομοφυλοφιλίας είναι καθαρά ένα τεχνητό πρόβλημα, το οποιο η ίδια η εκκλησια και οι διαφορες θρησκείες έχουν κατασκευάσει, και δεν είναι το μονο...

 

Κανένα επιχείρημα....

 

Θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικό να καταδικάζει η εκκλησια [ο θεός να τη κάνει] τους ομοφυλόφιλους, όταν η ίδια περιβάλλεται από ομοφυλόφιλους, από τα χαμηλότερα μέχρι τα ανωτερα στρώματα της, λεπτομέρειες δεν χρειάζεται να αναφέρω, όλοι λίγο η πολύ, καταλαβαίνουν τι εννοώ...

Δεν με νοιάζει τι κάνεις η εκκλησία, το ξαναλέω οτι είμαι άθρησκος.

 

 

Οι κοινωνικές ομάδες όσον αφορά τις σεξουαλικές επιλογές, είναι δυο, οι ετερόφυλοι και οι ομοφυλόφιλοι, και πιστεύω πως ισα δικαιώματα επιβάλλεται να έχουν και οι μεν και οι δε, χωρίς καμια διάκριση, είτε ως προς το γάμο, είτε ως προς τις υοθεσία κλπ.
Δεν βλέπω κανένα επιχείρημα ούτε στην παραπάνω φράση, οπότε πάμε πάρακάτω

 

Οι ομοφυλόφιλοι, ως επί το πλείστον είναι κοινωνικά εύποροι και ευκατάστατοι άνθρωποι

Μπα?Πώς και έτσι?

Εγώ θα φανταζόμουν οτι κοινωνικά αποκλεισμένοι, όπως τους παρουσιάζεις και με άνισα δικαιώματα σε σχέση με τους προνομιούχους ετεροφυλόφιλους θα έπρεπε να ήταν ζητιάνοι και ρακένδυτοι.

 

Αν κάποιος ομοφυλόφιλος δεν έχει μπορέσει νομικά να εξασφαλίσει τον σύντροφο του, ή και δεν του έχει επιτραπεί η υοθεσία ώστε να εξασφαλίσει το παιδί του ή και τον σύντροφο του μαζί, τι θα απογίνει η περιουσια του σε περίπτωση θανάτου? Θα τη φάνε τα κοράκια, λεγε με "συγγενής" και εκκλησια...

Η εκκλησία δεν κληρονομεί ποτέ.Σόρρυ! Οι συγγενείς πάλι είναι κακό που κληρονομούν?

Έτσι και αλλιώς, κληρονομούν υποχρεωτικά.

Hello!!!! Νομιμη μοίρα λέγεται.

 

Είναι πολλά τα λεφτά, τίποτα δεν γίνεται απλά για να γίνει, τα συμφέροντα είναι παρα, μα παρα πολλά, και ορισμένοι στο όνομα της "καλής" εκκλησιας και θρησκείας μας, είναι διατεθειμένοι να σκίσουν τις κιλότες και τα string τους για να μη γίνει αυτό, αλλα στο τέλος, δεν θα τους περάσει, το ένστικτο του ανθρώπου για την ευτυχία του, είναι ισχυρότερο από οποιαδήποτε καταπίεση υπάρχει, και στο τέλος θα νικήσουν αυτοί οι οποιοι είναι πραγματικά ελεύθεροι πνευματικά, straight και gay, μαζί θα ζήσουν αρμονικά, όπως άλλωστε ζούσαν χιλιετίες πριν εμφανιστεί η μόδα του χριστιανισμού και των άλλων παραλλαγμένων σε σχέση με τη βασική τους έννοια, θρησκειών...

Φίλε μου, σου είπα οτι είμαι άθρησκος, αλλά τέτοιο παραλήρημα....

Πάντως ούτε εδώ υπάρχει κανένα επιχείρημα.

Τελικά ποιά είναι τα φοβερά και τρομερά σου επιχειρήματα????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άριστα ενημερωμένος. Δεν θα δεχθώ ως κανόνα τις εκτροπές της φύσεως αυθαιρετόντας επειδή ενδεχομένως θα ήθελα να στηρίξω τους ομοφυλόφιλους.

Προτειμώ να είμαι εντός πραγματικότητος, δίχως να προπαγανδίζω και να λέω ασύστολα ψεύδη.

 

Επαναλαμβάνω, δεν είναι κακό να ενημερωνόμαστε που και που. Μην κλείνουμε τα αυτιά μας και πιστεύουμε ότι θέλουμε.

 

Peace.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα διάφορα στο τόπικ, θα πω κι εγώ την άποψή μου. Κατ' αρχήν, συμφωνώ στο ότι το τι κάνει ο καθένας στην σεξουαλική του ζωή είναι δικό του θέμα, εφόσον έχει τη συγκατάθεση του συντρόφου του ( αυτό για τη συσχέτιση με παιδοφιλίες και κτηνοβασίες) και βέβαια δεν την προβάλλει δημοσίως. Ως προς το ότι είναι φυσιολογικό, θα διαφωνήσω. Η ίδια η φύση δείχνει ποιος είναι ο σωστός τρόπος, μέσω της φυσικής επιλογής. Αυτή λέει ότι φυσιλογικό είναι (συνήθεια ή χαρακτηριστικό) ό,τι επιβιώνει και δίνει απογόνους (ή δεν εμποδίζει κάτι από τα δύο εννοείται). Τα ζώα γενικά, εμφανίζουν συνήθειες που για τον άνθρωπο είναι παρεκκλίνουσες και θα δώσω ένα εύστοχο παράδειγμα, τον καννιβαλισμό. Δε σημαίνει ότι επειδή συμβαίνει, πρέπει να το ξεσηκώσει κι ο άνθρωπος. Η αιμομειξία το ίδιο. Πώς'κινδυνεύει' η κοινωνία από την ομοφυλοφιλία? Είναι προφανές. Έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας ότι η συνήθεια αυτή, θα σημάνει τον περιορισμό του πολλαπλασιασμού μας. Και για μένα έχει βάση. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει η κοινωνία πρέπει να αντιμετωπίζει τις ομάδες αυτές με ρατσισμό. Δε μπορεί εξίσου να προβάλλει αυτή τη συνήθεια σαν πρότυπο, γιατί δεν είναι σωστό πρότυπο για τα παιδιά. Δε θα είναι πρόοδος, αλλά μια βλακεία και μισή, γιατί κάποιες αρχές είναι διαχρονικές. Τα άτομα αυτά δεν πρέπει να καταδικάζονται βέβαια, γιατί κουβαλούν είτε ένα γονιδιακό φορτίο είτε έχουν προκύψει από μια σειρά ψυχολογικών καταστάσεων. Δυστυχώς για τους ομοφυλόφιλους όμως, αυτή η συνήθεια φαίνεται να λειτουργεί προστατευτικά για την κοινωνία. Τώρα για την εκκλησία. Δε μπορούν να αξιώνουν οι ομοφυλόφιλοι από την εκκλησία να ευλογήσει το γάμο τους, εφόσον αντιβαίνει εντελώς στις αρχές της. Αλλά, σε ένα συμβόλαιο που θα κατωχυρώνει τα νομικά τους δικαιώματα εγώ συμφωνώ. Αυτά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα διάφορα στο τόπικ, θα πω κι εγώ την άποψή μου. Κατ' αρχήν, συμφωνώ στο ότι το τι κάνει ο καθένας στην σεξουαλική του ζωή είναι δικό του θέμα, εφόσον έχει τη συγκατάθεση του συντρόφου του ( αυτό για τη συσχέτιση με παιδοφιλίες και κτηνοβασίες) και βέβαια δεν την προβάλλει δημοσίως. Ως προς το ότι είναι φυσιολογικό, θα διαφωνήσω. Η ίδια η φύση δείχνει ποιος είναι ο σωστός τρόπος, μέσω της φυσικής επιλογής. Αυτή λέει ότι φυσιλογικό είναι (συνήθεια ή χαρακτηριστικό) ό,τι επιβιώνει και δίνει απογόνους (ή δεν εμποδίζει κάτι από τα δύο εννοείται). Τα ζώα γενικά, εμφανίζουν συνήθειες που για τον άνθρωπο είναι παρεκκλίνουσες και θα δώσω ένα εύστοχο παράδειγμα, τον καννιβαλισμό. Δε σημαίνει ότι επειδή συμβαίνει, πρέπει να το ξεσηκώσει κι ο άνθρωπος. Η αιμομειξία το ίδιο. Πώς'κινδυνεύει' η κοινωνία από την ομοφυλοφιλία? Είναι προφανές. Έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας ότι η συνήθεια αυτή, θα σημάνει τον περιορισμό του πολλαπλασιασμού μας. Και για μένα έχει βάση. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει η κοινωνία πρέπει να αντιμετωπίζει τις ομάδες αυτές με ρατσισμό. Δε μπορεί εξίσου να προβάλλει αυτή τη συνήθεια σαν πρότυπο, γιατί δεν είναι σωστό πρότυπο για τα παιδιά. Δε θα είναι πρόοδος, αλλά μια βλακεία και μισή, γιατί κάποιες αρχές είναι διαχρονικές. Τα άτομα αυτά δεν πρέπει να καταδικάζονται βέβαια, γιατί κουβαλούν είτε ένα γονιδιακό φορτίο είτε έχουν προκύψει από μια σειρά ψυχολογικών καταστάσεων. Δυστυχώς για τους ομοφυλόφιλους όμως, αυτή η συνήθεια φαίνεται να λειτουργεί προστατευτικά για την κοινωνία. Τώρα για την εκκλησία. Δε μπορούν να αξιώνουν οι ομοφυλόφιλοι από την εκκλησία να ευλογήσει το γάμο τους, εφόσον αντιβαίνει εντελώς στις αρχές της. Αλλά, σε ένα συμβόλαιο που θα κατωχυρώνει τα νομικά τους δικαιώματα εγώ συμφωνώ. Αυτά!

 

Ωραίος. Συμφωνώ και εγώ σε γενικές γραμμές:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπει εμποδιο στον πολλαπλασιασμο μας;η τεχνητη γονιμοποιηση σας λεει κατι;Λεω εγω τωρα..Αρα αυτο με τον πολλαπλσιασμο ειναι το πιο ατοπο που ακουστηκε,,Δεν ζουμε στο 1800..Ξερετε πολυ καλα οτι υπαρχουν τροποι να διαιωνισουμε το ειδος και ολοι ομοφυλοφιλοι να ηταν..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπει εμποδιο στον πολλαπλασιασμο μας;η τεχνητη γονιμοποιηση σας λεει κατι;Λεω εγω τωρα..Αρα αυτο με τον πολλαπλσιασμο ειναι το πιο ατοπο που ακουστηκε,,

 

Μα αν προσέξεις, κυρίως οι άντρες αντιδρούν. Αγόρια, ηρεμήστε :p

 

Δεν είναι κολλητικό.

 

Αλλά όλες οι αντιδράσεις είναι κυρίως για τους άντρες ομοφυλόφιλους. Γιατί όταν μιλάμε για γυναίκες ομοφυλόφιλες, μάλλον :X:X:X

 

:p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπει εμποδιο στον πολλαπλασιασμο μας;η τεχνητη γονιμοποιηση σας λεει κατι;Λεω εγω τωρα..Αρα αυτο με τον πολλαπλσιασμο ειναι το πιο ατοπο που ακουστηκε,,Δεν ζουμε στο 1800..Ξερετε πολυ καλα οτι υπαρχουν τροποι να διαιωνισουμε το ειδος και ολοι ομοφυλοφιλοι να ηταν..

 

 

Δλδ θέλεις να μου πείς οτι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό επειδή εφευρέθηκε η τεχνητή γονιμοποίηση????:blink::blink::blink:

 

Αυτό θα είναι δλδ το μέλλον του ανθρώπινου είδους?

Θα αναπαράγεται τεχνητά?:blink::blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα αν προσέξεις, κυρίως οι άντρες αντιδρούν. Αγόρια, ηρεμήστε :p

 

Δεν είναι κολλητικό.

 

Αλλά όλες οι αντιδράσεις είναι κυρίως για τους άντρες ομοφυλόφιλους. Γιατί όταν μιλάμε για γυναίκες ομοφυλόφιλες, μάλλον :X:X:X

:p

οοο ΠΛΙΖ μην ριχνεις το επιπεδο... δηλαδη τι υπονοεις, οτι αν ενας αντρας θα εβλεπε 2 διμετρες ξανθιες στο δρομο να φιλιουνται θα ''φτιαχνοταν'' και θα του αρεσε το ολο θεαμα;;:blink:

 

ενα επιπεδο παρακαλω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπει εμποδιο στον πολλαπλασιασμο μας;η τεχνητη γονιμοποιηση σας λεει κατι;Λεω εγω τωρα..Αρα αυτο με τον πολλαπλσιασμο ειναι το πιο ατοπο που ακουστηκε,,Δεν ζουμε στο 1800..Ξερετε πολυ καλα οτι υπαρχουν τροποι να διαιωνισουμε το ειδος και ολοι ομοφυλοφιλοι να ηταν..

 

Λίγη γενετική γ λυκείου, όχι παραπάνω, αν έχεις διαβάσει, θα καταλάβεις. Βέβαια αν φτάσουμε τόσο μπροστά που να φτιάξουμε ωάριο Υ:wacko: και τανάπαλιν και όλο αυτό να ωριμάσει σε τεχνητή μήτρα, με όλες τις συνθήκες που επικρατούν ώστε να βγει άτομο υγιές (μιλάμε δε, για χιλιετίες μπροστά), θα έχουμε χάσει τη μπάλα πάλι... Η ίδια η ανατομία μιλάει ρε παιδιά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, δεν είναι κακό να ενημερωνόμαστε που και που. Μην κλείνουμε τα αυτιά μας και πιστεύουμε ότι θέλουμε.

 

Peace.

Ναι, θα πάω στην πλατεία κουμουνδούρου και σε λεοφόρους εξ Αθηνών που οδηγούν στην παραλιακή και εκεί θα μου πούνε τα ίδια που μου λές.:rolleyes:

Το λυπηρό είναι πως οι κοπελιές όλες εδώ υπεραμύνονται της εκτροπής αυτής, δείγμα του πόσο χειρότερα είναι τα πράγματα στο γυναικείο φύλο. Διότι το ίδιο παρατειρώ και στα θέματα ιστορίας, πολιτικής, εθνικών θεμάτων. Σε αυτά λοιπόν, η γυναίκα απουσιάζει παντελώς,αδιαφορεί, τα αγνοεί, ενώ σε θέματα life styl και πλύσης εγκεφάλου των ΜΜΕ όπως αυτό εδώ, έχουν καταπιεί τα πάντα αμάσητα. Άμυνα 0.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πάω στην πλατεία κουμουνδούρου και σε λεοφόρους εξ Αθηνών που οδηγούν στην παραλιακή και εκεί θα μου πούνε τα ίδια που μου λές.:rolleyes:

Το λυπηρό είναι πως οι κοπελιές όλες εδώ υπεραμύνονται της εκτροπής αυτής, δείγμα του πόσο χειρότερα είναι τα πράγματα στο γυναικείο φύλο. Διότι το ίδιο παρατειρώ και στα θέματα ιστορίας, πολιτικής, εθνικών θεμάτων. Σε αυτά λοιπόν, η γυναίκα απουσιάζει παντελώς,αδιαφορεί, τα αγνοεί, ενώ σε θέματα life styl και πλύσης εγκεφάλου των ΜΜΕ όπως αυτό εδώ, έχουν καταπιεί τα πάντα αμάσητα. Άμυνα 0.

+ 1000 το εχω επισημάνει και γω αυτο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λεω ειναι οτυ εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα γονιμοτητας οι ομοφυλοφιλοι μπορει να ειναι πολυ ικανοτεροι απο εναν ετεροφυλο να τεκνοποιησουν μεσω τεχνητων μεθοδων..Ενω υπαρχουν ετεροφυλοι που ειναι στειροι..Αρα το επιχειρημα περι συνεχισης του ειδους ανατρεπεται..βρεστε αλλο..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πάω στην πλατεία κουμουνδούρου και σε λεοφόρους εξ Αθηνών που οδηγούν στην παραλιακή και εκεί θα μου πούνε τα ίδια που μου λές.:rolleyes:

Το λυπηρό είναι πως οι κοπελιές όλες εδώ υπεραμύνονται της εκτροπής αυτής, δείγμα του πόσο χειρότερα είναι τα πράγματα στο γυναικείο φύλο. Διότι το ίδιο παρατειρώ και στα θέματα ιστορίας, πολιτικής, εθνικών θεμάτων. Σε αυτά λοιπόν, η γυναίκα απουσιάζει παντελώς,αδιαφορεί, τα αγνοεί, ενώ σε θέματα life styl και πλύσης εγκεφάλου των ΜΜΕ όπως αυτό εδώ, έχουν καταπιεί τα πάντα αμάσητα. Άμυνα 0.

 

Το να φοράω παρωπίδες και να είμαι στενόμυαλη είναι το πιο εύκολο. Το να αντιτίθεμαι σε οποιαδήπτε αλλαγή θα μου αλλάξει τον κόσμο έτσι όπως τον ξέρω, εξίσου εύκολο. Το να προσπαθώ να προσβάλλω τον άλλο και τη νοημοσύνη του, είναι επίσης απλό, αλλά ρίχνει και το επίπεδο.

 

Το να ανοίγω αυτάκια, μυαλό και να διαβάζω που και που (επαναλαμβάνω, δεν κάνει κακό) έστω ένα αρθράκι να ενημερώνομαι, είναι λίγο δύσκολο ομολογώ. Το να κάνω μια συζήτηση χωρίς να επιτίθεμαι στον άλλο, κι αυτό κομματάκι δύσκολο.

 

Εγώ επιλέγω το δύσκολο δρόμο κι ας με βγάλει όπου με βγάλει. I'll go with this side. At least they look like they're having fun! :cool:

 

Δεν σου είπα να κάνεις κάτι το extreme. Λίγο να ψάξεις το θέμα, αλλά εσύ επιλέγεις να με κοροϊδέψεις, να υποτιμήσεις τη νοημοσύνη μου καθώς και να προσβάλλεις και τις υπόλοιπες κοπέλες που πήραν θέση στο τόπικ.

 

Συζήτηση έτσι δε γίνεται.

 

Ας κάνει κάποιος μια αναδρομή στα μηνύματα του τόπικ και θα δει ότι εξ αρχής όσοι ήταν ενάντια στο θέμα, επιτίθενται προσωπικά στα μέλη που είναι υπέρ.

 

Way to go! Αυτός είναι πολιτισμός! Συνεχίστε έτσι :up:

 

(Εύχομαι η ειρωνία μου να ακούγεται ξεκάθαρη στα αυτιά σας)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν μπορω να καταλαβω..Αντι να εχουμε εγω και η τρελοπαρεα προβλημα κατα των γκει..Γιατι μπορει να την πεσει στο αγορι μας..Εχετε εσεις;Γιατι;Φοβαστε κατι;Η σας προσβαλλει η εικονα τους σαν φυλο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...