Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, Ally said:

Συμφωνώ ,βέβαια ο,τιδήποτε κάτω των 10ε με απεριόριστα λεπτά για τον μήνα ,είναι καλό deal

Τα ΜΒ είναι λίγα 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το θέμα της αύξησης λόγω πληθωρισμού,σε ανανέωση συμβολαίου σταθερής η διατύπωση ηταν "αύξηση ως 1,5€" και η απάντηση στην ερώτηση αν μπορεί να είναι και λιγοτερη,η απάντηση ήταν οτι δεν αναμένεται να είναι πρακτικά πανω από 0,40 με βάση τις προβλέψεις για τον πληθωρισμό . Το 1,5 είναι το max.

Θεωρώ προφανές ότι την ίδια τακτική έχουν και στα συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια της κινητής.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 1:56 ΜΜ, polaris3 said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω απο CU που έχω ενα νούμερο να το κάνω καρτο πρόγραμμα. Επειδή δεν παρακολουθώ την αγορά και τις τιμές των καρτοσυμβολαιων....Ειναι καλή τιμή το συγκεκριμένο πακέτο ? Οι παροχές με καλύπτουν. Στα ψιλά γράμματα γράφει οτι σε ένα χρόνο θα παει στα 10 ευρώ. 

338704269_724314759476575_8553065742492821084_n.jpg

Αφου πάτησα πολλές φορές "το θελω" για να ενεργοποιήσω την προσφορά....ποτε δεν με κάλεσαν ουτε κατάφερα να το κάνω διαδικτυακά. Ετσι πήγα σε ενα κατάστημα Vodafone για να πάρω την προσφορά. Απλα εκει δεν μπόρεσαν να μου δώσουν τα 100GB για 12 μήνες αλλά 30GB για τρεις μήνες. Μου διαβεβαίωσαν οτι δεν θα πάρει καμία αύξηση λογου πληθωρισμού ,απλα το γράφουν στο συμβόλαιο για να είναι καλυμμένη.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, polaris3 said:

Αφου πάτησα πολλές φορές "το θελω" για να ενεργοποιήσω την προσφορά....ποτε δεν με κάλεσαν ουτε κατάφερα να το κάνω διαδικτυακά. Ετσι πήγα σε ενα κατάστημα Vodafone για να πάρω την προσφορά. Απλα εκει δεν μπόρεσαν να μου δώσουν τα 100GB για 12 μήνες αλλά 30GB για τρεις μήνες. Μου διαβεβαίωσαν οτι δεν θα πάρει καμία αύξηση λογου πληθωρισμού ,απλα το γράφουν στο συμβόλαιο για να είναι καλυμμένη.

Το συμβολαιο που υπεγραψες δεν αναφερει την αυξηση λογω πληθωρισμου; Αν την αναφερει, τοτε πιθανον αυτα που σου ειπαν προφορικα ειναι λογια του αερα...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alfaeffe said:

Το συμβολαιο που υπεγραψες δεν αναφερει την αυξηση λογω πληθωρισμου; Αν την αναφερει, τοτε πιθανον αυτα που σου ειπαν προφορικα ειναι λογια του αερα...

Οχι στο συμβόλαιο το γραφει...η υπάλληλος ειπε οτι δεν θα αυξηθεί. Και ο λόγος που την πίστεψα ειναι οτι πέρυσι  τον Μάρτιο εκανα και ενα αλλο συμβόλαιο με την Voda ,και μεχρι στιγμής δεν μου έχουν αυξησει τιποτα. Μεχρι στιγμης φυσικα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, polaris3 said:

Οχι στο συμβόλαιο το γραφει...η υπάλληλος ειπε οτι δεν θα αυξηθεί. Και ο λόγος που την πίστεψα ειναι οτι πέρυσι  τον Μάρτιο εκανα και ενα αλλο συμβόλαιο με την Voda ,και μεχρι στιγμής δεν μου έχουν αυξησει τιποτα. Μεχρι στιγμης φυσικα. 

Ναι γιατί η αύξηση του 1.5 Euro άρχισε να ισχύει από τον Απρίλιο του 22 οπότε τον Μάρτιο που έκανες συμβόλαιο δεν υπέγραψες την αύξηση αυτή. Οπότε σε έναν χρόνο από τώρα που υπέγραψες ενδεχομένως να το χρεωθείς.Και πότε  δεν πιστεύουμε ότι μας λένε προφορικά και δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο γιατί μετά άντε να το αποδείξεις 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα το παίρνει κάπιος αυτό ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cmvr said:

Σε κατάστημα το παίρνει κάπιος αυτό ;

Αυτά νομίζω από τηλέφωνο είναι καλύτερα .... δεν έχω ασχοληθεί απλά εδώ στο forum εχουμε δει ανάλογα.

13 ώρες πριν, AlexM2 said:

Ναι γιατί η αύξηση του 1.5 Euro άρχισε να ισχύει από τον Απρίλιο του 22 οπότε τον Μάρτιο που έκανες συμβόλαιο δεν υπέγραψες την αύξηση αυτή. Οπότε σε έναν χρόνο από τώρα που υπέγραψες ενδεχομένως να το χρεωθείς.Και πότε  δεν πιστεύουμε ότι μας λένε προφορικά και δεν αναγράφεται στο συμβόλαιο γιατί μετά άντε να το αποδείξεις 

Αυό που του είπαν όμως είναι πως στην πράξη δεν εχουν κάνει την άυξηση του 8% (ώς 1.5 ευρω) σε κανένα (βασικά τώρα μάιο θα πρέπει να βγαίνουν οι πρώτοι για να το επιβεβαιώσουν ή όχι)  , και ανάλογα για το 4% που προβλέπεται του χρόνου ... με επιφύλαξή από μεριά τους , γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν σου σκάσει κανά παράλληλο νόμισμα και πλυθωρισμός , οπότε για αυτό φυλάνε τα ρούχα τους (και πάλι το 1.5 ειναι το όριο και θα εφαρμοστεί του χρόνου τον Ιούνιο) 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

Αυτά νομίζω από τηλέφωνο είναι καλύτερα .... δεν έχω ασχοληθεί απλά εδώ στο forum εχουμε δει ανάλογα.

Αυό που του είπαν όμως είναι πως στην πράξη δεν εχουν κάνει την άυξηση του 8% (ώς 1.5 ευρω) σε κανένα (βασικά τώρα μάιο θα πρέπει να βγαίνουν οι πρώτοι για να το επιβεβαιώσουν ή όχι)  , και ανάλογα για το 4% που προβλέπεται του χρόνου ... με επιφύλαξή από μεριά τους , γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν σου σκάσει κανά παράλληλο νόμισμα και πλυθωρισμός , οπότε για αυτό φυλάνε τα ρούχα τους (και πάλι το 1.5 ειναι το όριο και θα εφαρμοστεί του χρόνου τον Ιούνιο) 

Άλλοι μου είπαν ότι με 13 ευρώ από το τηλέφωνο απεριόριστα λεπτά και 14 gb internet σε red συμβόλαιο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, polaris3 said:

Αφου πάτησα πολλές φορές "το θελω" για να ενεργοποιήσω την προσφορά....ποτε δεν με κάλεσαν ουτε κατάφερα να το κάνω διαδικτυακά. Ετσι πήγα σε ενα κατάστημα Vodafone για να πάρω την προσφορά. Απλα εκει δεν μπόρεσαν να μου δώσουν τα 100GB για 12 μήνες αλλά 30GB για τρεις μήνες. Μου διαβεβαίωσαν οτι δεν θα πάρει καμία αύξηση λογου πληθωρισμού ,απλα το γράφουν στο συμβόλαιο για να είναι καλυμμένη.

μια ερώτηση, στο cu τι χρήση έκανες γενικά? έβαζες κάρτα και πακέτο κάθε μήνα,τι ποσό κατανάλωνες?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

μια ερώτηση, στο cu τι χρήση έκανες γενικά? έβαζες κάρτα και πακέτο κάθε μήνα,τι ποσό κατανάλωνες?

Δεν ειναι για μενα αλλα για τον γιο μου που ειναι 13 ετων. Ναι του εβαζα καθε μηνα 10 με 12 ευρω. Θελω να εχει δεδομενα για να μπορω να βλεπω που βρισκετε . 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα έχω VF καρτοπρογραμα και μέχρι πριν λίγες μέρες το χειριζομουν από τo vf app, καί δεν γνώριζα ότι μπορω και με το cu app νά τό χειριστώ.Υπαρχει κάποιο όφελος αν το χειρίζομαι από το cu app (πχ περισσότερες προσφορές;) Επειδή δεν έχω κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από τότε που τό έβαλα, τί προσφορές έχει αν βάλω κάρτα; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά μόλις αποδεχθηκα προσφορά από vodafone 7+1 gb data + 500 mb κάθε ΣΚ 1600 προς όλους και 1600 sms 12,2 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Καλά είναι; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2023 at 9:56 ΠΜ, teopanta1 said:

Παιδιά μόλις αποδεχθηκα προσφορά από vodafone 7+1 gb data + 500 mb κάθε ΣΚ 1600 προς όλους και 1600 sms 12,2 euro τελική, καρτοπρογραμμα είναι. Καλά είναι; 

Μια μικρή προσοχή γιατί γνωστή μου αποδέχτηκε παρόμοια προσφορά και τα δεδομένα του ΣΚ δεν ανανεωνόντουσαν κάθε ΣΚ αλλά κάθε μηνα, της είχαν πει 1GB κάθε ΣΚ και ήταν τελικά 1GB για όλα τα ΣΚ του μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα Thank you προσφορα για το Revolut. Αυτη με τα 25€.

Έκανα λογαριασμο, ενεργοποιηθηκε κανονικα, κανω και την αγορα που χρειαζεται και περιμενω.

Αφου περασε μια εβδομαδα, στελνω στη Revolut για ποιο λογο δεν μου πιστωθηκαν τα χρηματα. Μου λενε απο τη Revolut πως η προσφορα αυτη ισχυε ως 15/4 (πραγματι στο site που σε στελνει η Vodafone για να εγγραψεις τον αριθμο σου, αναφερει πως η προωθητικη ενεργεια ισχυει ως 15/4). Στο app της Vodafone, ομως, εγραφε πως η προσφορα ηταν ως 31/8!!!

Αφου τελειωσα με τη Revout απευθυνθηκα στην Vodafone. Τους ειπα τι εγινε και με τα πολλα μου ειπε η υπαλληλος στην εξυπηρετηση πως θα μου πιστωσει αυτη τα 25€ (σε μια ωρα μαλιστα ειπε... 2 μερες εκανε...).

Τελικα, πιστωθηκαν τα χρηματα ΑΛΛΑ στο υπολοιπο της καρτας Vodafone (οχι της Revolut...) που ειναι ουσιαστικα ΑΧΡΗΣΤΟ! Εχει καποιος καμια ιδεα στο που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω αυτα τα χρηματα;

Σκεφτηκα να βαλω το CU app και να κανω smart pocket αλλα απ' οτι καταλαβα, μονο οι CU λογαριασμοι εχουν αυτο το προνομιο...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας.

Φίλος μου είχε καρτοσυμβόλαιο και όταν έληξε ήθελε να το γυρίσει σε κάρτα. Όταν έληξε το συμβόλαιο και τον πήραν για ανανέωση, τους ενημέρωσε ότι θέλει να γίνει κάρτα. Τον ενημέρωσαν ότι σύντομα θα γίνει η αλλαγή αλλά του ήρθε κανονικά λογαριασμός και με αυξημένη τιμή. Όταν πήγε να πληρώσει τον λογαριασμό, ενημέρωσε στο κατάστημα ότι θέλει να γίνει κάρτα και να μη ξανά έρθει ο λογαριασμός, μάλιστα ο υπάλληλος στο κατάστημα είδε και είχε κάνει αίτημα για να γίνει κάρτα. Μετά από καιρό του ήρθε 40 ευρώ λογαριασμός και πήγε στο κατάστημα και τους είπε ότι δεν πρόκειται να πληρώσει και έχει ζητήσει να γίνει αλλαγή σε κάρτα. Σήμερα του ήρθε χαρτί ότι έχει οφειλή και πρέπει να τα πληρώσει άμεσα. Για να γλιτώσει όλη αυτή την παράνοια της Vodafone έκανε μεταφορά στην Cosmote. Τι θα μπορούσε να κάνει για να ξεμπερδεύει μαζί τους αλλά να μην πληρώσει το 40αρι τζάμπα; Εγώ του είπα να ζητήσει τις ηχογραφήσεις όπου λέει ότι επιθυμεί να γίνει κάρτα και να απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή και στην εεττ.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ntinoscrypton said:

Καλησπέρα σας.

Φίλος μου είχε καρτοσυμβόλαιο και όταν έληξε ήθελε να το γυρίσει σε κάρτα. Όταν έληξε το συμβόλαιο και τον πήραν για ανανέωση, τους ενημέρωσε ότι θέλει να γίνει κάρτα. Τον ενημέρωσαν ότι σύντομα θα γίνει η αλλαγή αλλά του ήρθε κανονικά λογαριασμός και με αυξημένη τιμή. Όταν πήγε να πληρώσει τον λογαριασμό, ενημέρωσε στο κατάστημα ότι θέλει να γίνει κάρτα και να μη ξανά έρθει ο λογαριασμός, μάλιστα ο υπάλληλος στο κατάστημα είδε και είχε κάνει αίτημα για να γίνει κάρτα. Μετά από καιρό του ήρθε 40 ευρώ λογαριασμός και πήγε στο κατάστημα και τους είπε ότι δεν πρόκειται να πληρώσει και έχει ζητήσει να γίνει αλλαγή σε κάρτα. Σήμερα του ήρθε χαρτί ότι έχει οφειλή και πρέπει να τα πληρώσει άμεσα. Για να γλιτώσει όλη αυτή την παράνοια της Vodafone έκανε μεταφορά στην Cosmote. Τι θα μπορούσε να κάνει για να ξεμπερδεύει μαζί τους αλλά να μην πληρώσει το 40αρι τζάμπα; Εγώ του είπα να ζητήσει τις ηχογραφήσεις όπου λέει ότι επιθυμεί να γίνει κάρτα και να απευθυνθεί στον συνήγορο του καταναλωτή και στην εεττ.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να διαβάσει τους όρους του καρτοπρογραμματος. Το λέει ρητά ότι θα κάτσει 1 μήνα ΜΕΤΑ την λήξη, οπότε και θα πληρώσει την τιμή καταλόγου 

Link to comment
Share on other sites

Να διαβάσει τους όρους του καρτοπρογραμματος. Το λέει ρητά ότι θα κάτσει 1 μήνα ΜΕΤΑ την λήξη, οπότε και θα πληρώσει την τιμή καταλόγου 
Η απλά το κάνει έναν μήνα πρίν την λήξη για να μην πληρώσει παραπάνω

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexM2 said:

Η απλά το κάνει έναν μήνα πρίν την λήξη για να μην πληρώσει παραπάνω

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γίνεται καί αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Όταν έληξε το συμβόλαιο, πλήρωσε τον επόμενο λογαριασμό και ζήτησε να γυρίσει σε κάρτα, μετά του ξανά έστειλαν λογαριασμό και τον ξανά πλήρωσε και ενημέρωσε ότι θέλει να το γυρίσει σε κάρτα. Στην ουσία έχει πληρώσει 3 λογαριασμούς και ζήτησε να το γυρίσουν σε κάρτα, ο 5ος που ήρθε στα 50 ευρώ, του είπα να μην πληρώσει τίποτα και να τελειώνει.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα του έρθει εξώδικο για τα χρωστούμενα.

Εαν νομίζει ότι έχει δίκιο πηγαίνει δικαστικώς και όποια απόφαση βγει. 

Επίσης να ξέρει ο φίλος σου ότι το εξώδικο θα προστεθεί κι αυτό στα χρωστούμενα (κάνα 50ικο θα είναι)  

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει δικαστήριο η Vodafone για 40 ευρώ; Και γιατί να πληρώσει το εξώδικο αυτός; Η Vodafone τον χρέωσε 3 4 λογαριασμούς με το έτσι θέλω, τα αιτήματα φαίνονται στο σύστημα καθώς το επιβεβαίωσε κατάστημα. Δεν υπάρχει κάποια υπηρεσία να απευθυνθεί ; Δηλαδή η Vodafone χρεώνει ότι θέλει, στέλνει λογαριασμούς, δεν εκπληρώνει το αίτημα του πελάτη και θα στείλει εξώδικο που θα το πληρώσει ο πελάτης;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Θα κάνει δικαστήριο η Vodafone για 40 ευρώ; Και γιατί να πληρώσει το εξώδικο αυτός; Η Vodafone τον χρέωσε 3 4 λογαριασμούς με το έτσι θέλω, τα αιτήματα φαίνονται στο σύστημα καθώς το επιβεβαίωσε κατάστημα. Δεν υπάρχει κάποια υπηρεσία να απευθυνθεί ; Δηλαδή η Vodafone χρεώνει ότι θέλει, στέλνει λογαριασμούς, δεν εκπληρώνει το αίτημα του πελάτη και θα στείλει εξώδικο που θα το πληρώσει ο πελάτης;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ας κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...