Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους δεν βγάζει την ίδια προσφορά :

Όταν μου έβγαλε εμένα την προσφορά που περιγράφω παραπάνω, ζήτησα να με καλέσουν τηλεφωνικά.

Τους πήρε (αν θυμαμαι καλά) 2 μέρες να με καλέσουν. Στην επικοινωνία που είχαμε με υπάλληλο από κάποιο γραφείο (νομίζω δεν ήταν από τα κεντρικά, αλλά από εξωτερικό συνεργάτη), αρχικά μου είπε "ζητησατε να σας καλεσουμε για την προσφορά ΤΑΔΕ", αλλά η προσφορά "ΤΑΔΕ" (δεν θυμαμαι τι μου είπε, γι' αυτο την λεω "ΤΑΔΕ") δεν είχε ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτό που έβλεπα εγώ στο app.

Όταν της ειπα οτι άλλο έβλεπα στο app (χωρις να της πω τι πακέτο έβλεπα), μου λέει "δώστε μου μισό λεπτό να το ελέγξω" και πράγματι, μόλις επανήλθε μου έδωσε ΑΚΡΙΒΩΣ το πακέτο που έβλεπα.

Επίσης, ενώ στο app έχει την προσφορά με διάρκεια 18 μήνες, στο συμβόλαιο γράφει για 24 μήνες.

Edited by chris023r

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη, φροντίστε όσοι το αποκτήσετε να το κάνετε ΜΕΤΑ τις 8 του μηνός (αν έχετε περιθώριο).

Στην VODAFONE η χρέωση ξεκινά απο τις 8 κάθε μήνα και τελειώνει στις 7 του επόμενου.

Εγώ που έκανα την αλλαγή στις 3/3, χρεώθηκα για όλο τον Φλεβάρη (δηλ. από 8/2 έως 7/3) και μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός στις 8/3.

Σε επικοινωνία που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης, μου είπαν πως "δεν χρεώνουν μήνα, αλλά υπηρεσία", οπότε ουσιαστικά αφού πήρα τις υπηρεσίες μου έστω και για 5 ημέρες, έπρεπε να πληρώσω ολόκληρο τον μήνα...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την "Vodafone" αλλά η δική μου χρέωση ξεκινάει στις 14 του μήνα , κάθε μήνα και έχω vodafone καρτοπρόγραμμα.

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dennis99 said:

Εμένα μου βγάζει μια 1600 λεπτά και sms και 7 gb στα 12 ευρώ, αν μου πετάξει την προσφορά που σας βγάζει λέτε να αξίζει να πάω; Έχω cu με ευρωπαϊκή κάρτα νέων δηλαδή με μια ανανέωση έχω 12+10 ευρώ δώρο 

Δεν συμφέρει γιατί με την κάρτα νέων αν δεν έχεις φοιτητικό, με 12€ ανανέωση (και απαλλαγή φόρου κινητής) παίρνεις 700’ προς όλους, 300sms και 8GB + ότι μένουν 1,5€ στην κάρτα για έξτρα δεδομένα. Επίσης όποτε θες, μπορείς να βάζεις περισσότερα χρήματα ή όχι ανάλογα με τις ανάγκες και εννοείται πως όλα αυτά συσσωρεύονται. 

Στα συν και η έλλειψη δέσμευσης.

Και τα απεριόριστα λεπτά νικάει όταν με 15€ ανανέωση (παλι με κάρτα νέων και απαλλαγή τελών) παίρνεις απεριόριστα λεπτά και 10GB

Link to comment
Share on other sites

9,82, 10€ πες, θα άλλαζα και πάροχο για αυτο το πρόγραμμα. θα μου το δώσουν λέτε αν το ζητήσω σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα τελικα..δε γ@μεις

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

η προσφορά ήρθε και σε μένα.... μίλησα μαζί τους.... μου ειπαν θα ερθει ενα sms με ενα λινκ το οποιο θα πρέπει να αποδεχτώ την προσφορά (δεν το έκανα ακόμα)

διαβάζοντας το συμβόλαιο....

η έκπτωση του 82% ειναι απ τον 10 μέχρι τον 12ο μήνα... τα 9,82ε δηλαδή...αρα μετά δεν υπάρχει έκπτωση...

το καταλαβαίνω λάθος μήπως?

Screenshot_409.png

δηλαδή αν η έκπτωση των 32,8ε ειναι για 12 μήνες...τοτε απ τον 13ο μήνα και μετά πάει κοντά στα 60+ ευρώ!!!

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, paanos said:

Σωστά το καταλαβαίνεις δυστυχώς.. 

μίλησα ξανα μαζί τους και μου είπαν οτι δεν ειναι έτσι... και οτι το γράφουν λογο της αναπροσαρμογής του + 1,50 απ τον 13ο μήνα!!!

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι ξεκάθαρο έτσι όπως το διατυπώνουν στο χάρτι...γιατί λέει χρονική περιόδος ισχύς Α (1ος-12ος μήνας) και χρονική περίοδος ισχύς Β(13ος-λήξη του συμβολαιου)..και λέει τιμή για την περίοδο Β ,τιμή της περιόδου Α(9,82€ )αυξημένη κατά εως 1,50€...άρα έως 11,32€.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tasos1977 said:

Όντως δεν είναι ξεκάθαρο έτσι όπως το διατυπώνουν στο χάρτι...γιατί λέει χρονική περιόδος ισχύς Α (1ος-12ος μήνας) και χρονική περίοδος ισχύς Β(13ος-λήξη του συμβολαιου)..και λέει τιμή για την περίοδο Β ,τιμή της περιόδου Α(9,82€ )αυξημένη κατά εως 1,50€...άρα έως 11,32€.

ναι αυτό βλέπω και εγώ.... θα το κάνω... το πεναλτι στο 13ο μήνα ειναι 30ε...

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι εντελώς ξεκάθαρο στο χαρτί.
Περίοδος Α τόση
Περίοδος Β = Α + 1,5€ αν εχεις φόρο κινητής ή 1,36€ αν δεν έχεις.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Just now, PUNTOmania said:

ναι αυτό βλέπω και εγώ.... θα το κάνω... το πεναλτι στο 13ο μήνα ειναι 30ε...

Ζήτα τους αν μπόρουν σου στείλουν ενα πιο ξεκάθαρο χάρτι που να γράφει ακριβώς το πόσο

1 minute ago, stathis123 said:

Νομίζω είναι εντελώς ξεκάθαρο στο χαρτί.
Περίοδος Α τόση
Περίοδος Β = Α + 1,5€ αν εχεις φόρο κινητής ή 1,36€ αν δεν έχεις.

πιστεύω θα ήταν εντελώς ξεκάθαρο αν δεν έλεγε ότι η διάρκεια έκπτωσης 82% είναι άπο τον 1ο-12ο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tasos1977 said:

 

πιστεύω θα ήταν εντελώς ξεκάθαρο αν δεν έλεγε ότι η διάρκεια έκπτωσης 82% είναι άπο τον 1ο-12ο μήνα.

Δεν έχεις άδικο, απλα εννοεί ότι το 32.8 είναι για τους πρωτους 12 και μετα γινεται κάτι λιγότερο από την αναπροσαρμογή.
Θα μπορούσαν να ειχαν και την εκπτωση μετά το 12μηνο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ζητά τους ξεκάθαρα γραμμένο το ποσό για όλη τη σύμβαση σου. 

Θα θυμάστε ότι ξεκινήσαμε με 12 μήνες συμβάσεις, τις κάνανε 24 μήνες και κακός τις δεχθήκαμε αυτές και τώρα τις προσαρμόζουν και προς όφελος τους. 

 Εντωμεταξύ αυτά που γράφουνε στο αστεράκι είναι για γέλια παιδιά..

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, PUNTOmania said:

η προσφορά ήρθε και σε μένα.... μίλησα μαζί τους.... μου ειπαν θα ερθει ενα sms με ενα λινκ το οποιο θα πρέπει να αποδεχτώ την προσφορά (δεν το έκανα ακόμα)

διαβάζοντας το συμβόλαιο....

η έκπτωση του 82% ειναι απ τον 10 μέχρι τον 12ο μήνα... τα 9,82ε δηλαδή...αρα μετά δεν υπάρχει έκπτωση...

το καταλαβαίνω λάθος μήπως?

Screenshot_409.png

δηλαδή αν η έκπτωση των 32,8ε ειναι για 12 μήνες...τοτε απ τον 13ο μήνα και μετά πάει κοντά στα 60+ ευρώ!!!

Ενδιαφέρον... Εμένα δεν έχει κάτι τέτοιο στο συμβόλαιο. Αναφέρει πως η έκπτωση είναι και για τους 24 μήνες.

Πάντως, κι εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι από τον 13ο μήνα η τιμή θα είναι 9,82+(εως 1,5) δηλαδή έως 11,32€.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον... Εμένα δεν έχει κάτι τέτοιο στο συμβόλαιο. Αναφέρει πως η έκπτωση είναι και για τους 24 μήνες.
Πάντως, κι εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι από τον 13ο μήνα η τιμή θα είναι 9,82+(εως 1,5) δηλαδή έως 11,32€.
Θα δούμε σε 13 μήνες τι θα γίνει

Στάλθηκε από το SM-A600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

Tουλάχιστον σε εσας έδωσαν την καλή την προσφορά 😢 , σε εμάς 15,5€ για 1000 λεπτά σε όλους και 3gb+2gb δώρο και μας το παρουσιάζουν σαν υπερπροσφορά. Το CU Unlimited που είναι με απεριόριστη ομιλία και 5gb είναι χωρίς δέσμευση, απορώ ποιοί τους δίνουν να προωθήσουν αυτά τα χάλια πακέτα καρτοπρογραμμάτων.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το εκανα,αλλαξε η προσφορα στο app,με την τιμη προς τα πανω.Οταν μιλησα με τη Voda απο την αρχη τους το ξεκοψα και ειπα για την τιμη που εβλεπα πριν και μου ειπε οκ

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν μου έβγαζε κάποια αντίστοιχη προσφορά με τα απεριόριστα συν 8GB (συν 100 για 12 μήνες) για καρτοπρογραμμα στο app με ένα δεκάρικο μπορεί και να την τσιμπούσα.Αλλα δεν μου έρχεται τίποτα (ο αριθμός είναι νέος περίπου 2 μήνες) και τα έχω ανοίξει όλα στις ρυθμίσεις.. Εναν αριθμό που μου είχαν δώσει δώρο από το κατάστημα πιο πριν για να δοκιμάσω το δίκτυο στις 2 μέρες μου εμφάνισε προσφορά..Σε αυτόν τώρα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δύο νούμερα στο όνομα μου, το ένα της συζύγου, τα οποία διαχειρίζομαι εγώ πληρωμές ανανεώσεις κτλ... και ότι κάνω στο ένα κάνω και στο άλλο, πάντα μαζί τα τελευταία 12 χρόνια....

Πριν 2 μήνες βγάζει η εφαρμογή προσφορά 16,46 για μένα και 11,10 το ίδιο ακριβώς καρτοπρόγραμμα για 5ηξ γυναίκα.

Πήρα τηλέφωνο και τους ξεκαθάρισα ότι ή και τα δύο την ίδια τιμή ή τα παίρνω και τα δύο...

Μου έκαναν το χατίρι και πριν λίγες ημέρες μου έδωσε 8GB και απεριόριστη ομιλία και στα δύο 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να σου βαλουν και τα 100γιγα φιλε..αν δεν τους το πεις,το αποφευγουν

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνο απο voda σημερα,να κανω το cu καρτοσυμβολαιο για 18 μηνες....μου ειπαν με 14 ευρω τομ μηνα θα εχω απεριοριστα στην ομιλια και 8 giga καθε μηνα και κατι για giga extra που δεν θυμαμε για καποιους μηνες συν 300 sms,βεβαια με την χρηση που κανω με υπερκαλυπτουν,το θεμα ειναι οτι βαζω καθε μηνα 12 ευρω καρτα και τωρα εχω υπολοιπο 10 giga kai 3800 λεπτα ομιλιας απο υπολοιπα που μου εμεναν τους προηγουμενους μηνες συν  4 ευρω που θα χαθουν θα μου πεις 2 ευρω τον μηνα διαφορα δεν ειναι και κανενα ποσο και δεν θα εχεις τον νου σου μην δεν βαλεις καρτα,σαν προσφορα ειναι καλη η μου λεγανε ιστοριες;

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...