Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαταρχην καλως ηρθες :)

 

Απο την στιγμη που εχεις ετοιμα τα αρχεια .cer και .key θα πρεπει να ακολουθησεις ενα απο τους 2 πρωτους οδηγους που υπαρχουν στο Οδηγίες υπογραφής των εφαρμογών.

 

Υ.Γ.

1. Καλο θα ειναι να ενημερωσεις το avatar σου για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Ειναι αρκετα χρησιμο σε ολους μας.

 

2. Υπαρχουν 2 ιδια θεματα για την εκδοση πιστοποιητικων. Απο οτι βλεπω εγραψες και στα 2. Αναλογα με το αν η συσκευη σου ειναι 3rd Edition η 5th Edition θα πρεπει να γραφεις και στο σωστο θεμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαταρχην καλως ηρθες :)

 

Απο την στιγμη που εχεις ετοιμα τα αρχεια .cer και .key θα πρεπει να ακολουθησεις ενα απο τους 2 πρωτους οδηγους που υπαρχουν στο Οδηγίες υπογραφής των εφαρμογών.

 

Υ.Γ.

1. Καλο θα ειναι να ενημερωσεις το avatar σου για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Ειναι αρκετα χρησιμο σε ολους μας.

 

2. Υπαρχουν 2 ιδια θεματα για την εκδοση πιστοποιητικων. Απο οτι βλεπω εγραψες και στα 2. Αναλογα με το αν η συσκευη σου ειναι 3rd Edition η 5th Edition θα πρεπει να γραφεις και στο σωστο θεμα.

 

καλώς σας βρήκα,προσπάθησα με τα όσα γράφονται στο φόρουμ αλλά δεν έκανα τίποτα. Εβαλα σε φάκελλο το cer and key στο τηλέφωνο έκανα όσα λέει ο οδηγός με το freesinger θέλω να ξεκλειδώσω την εφαρμογή fontmagnifier γιατί δεν καλοβλέπω,έχω περάσει την εφαρμογή στο τηλ αλλά απο κεί και πέρα τέλος δεν ξέρω τι να κάνω εχω το Ν95

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να την υπογραψεις μεσα στο pc :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και άλλη μία ερ'ωτηση αν χρησιμοποιήσω το BINPDA SiS και βάζω το sis file, to Cer file, to Key File όταν μου ζητά το password για το Κey file τι βάζω? Συγνώμη gianpithio αλλά!!!!!
Link to comment
Share on other sites

12345 βάλε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι απο την αρχή λοιπον θέλω να περάσω στο Ν95 πχ το fontmagnifier.1.Τρέχω την εφαρμογή απο το pc μέσω Nokiasuite και την εγκαθιστώ στο κινητό.Μόλις την ανοίγω μου ζητάει μια άδεια (ένα αριθμό) για να δουλέψει.2. Εγώ τώρα χρησιμοποιώ το Binpda sis για να βρώ αυτόν τον αριθμό.εκεί που μου ζητάει sis file βάζω την εφαρμογή που εγκατέστησα, εκεί που μου ζητάει cer file βάζω το cer που κατέβασα, εκεί που μου ζητάει key file βάζω το Key file που κατέβασα, εκεί που μου ζητάει password βάζω 12345 .πατάω για να μου βγάλει αριθμό αλλά!!! τζίφος , μου λέει ότι ίσως το Cer είναι λάθος ή το Key αυτά Παίδες που κάνω λάθος,είπα και παραπάνω ότι είμαι ψάρακας και μάλλον γίνομαι φορτικός,αλλά που θα πάει κάτι θα καταφέρω, μετην βοήθειά σας φυσικά.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αλλη η αδεια που σου ζηταει και αλλο το πιστοποιητικο.

Αν μια εφαρμογη ειναι demo/shareware και την υπογραψεις δεν σημαινει οτι την σπας.

Πρεπει να την βρεις απο αλλου σπασμενη τοτε να την υπογραψεις και να λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα κατάφεραααααα!!!!! Τώρα πάμε κάτι άλλο τα N-gage υπάρχει τρόπος να τα κάνουμε να παίζουν όταν έχεις εγκαταστήσει το n-gage στο τηλ. γιατί τα περνάω κατευθείαν στη κάρτα ανοίγω το n-gage αλλά δεν μου τα εγκαθιστά παρά μόνο τα trial απο το σάιτ τους. Πάσα βοήθεια δεκτή Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια να είστε καλάτα κατάφερα σε όλα και το τηλέφωνο χάκαρα και πιστοποιητικά πήρα και όλα εντάξει σας ευχαριστώ αυτό το φόρουμ πιστέυω ότι είναι το καλύτερο συγχαρητήρια για την προσπάθεια και να συνεχίσετε με τον ίδιο ρυθμό
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Στο πρωτο ποστ του παροντως ο οδηγος αποκτησης πιστοποιητικου απο το isign εχει ενημερωθει για τις τελευταιες αλλαγες που εχουν γινει στη διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Λιγη βοήθεια απο καποιον που ισως γνωριζει.

Στα κινητα μου τηλεφωνα Ν95 & 6220 classic (Ν95 ver. 31.0.017 & 6220 ver. 04.13.280.03) Στον φακελο z:\system\data\ υπαρχει το αρχειο swipolicy.ini Ανοιγοντας το με notepad θα δειτε στην πρωτη γραμμη να αναφερει "allow_unsigned = false" υπαρχει πιθανοτητα να γινει κατι αν το false γινει true???

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο να το πειραξεις αυτο? Εχεις προβλημα με τις unsigned εφαρμογες. Δεν ξερω τι κανει αλλα αν δεν εχεις προβλημα ποιος ο λογοσ?
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Λιγη βοήθεια απο καποιον που ισως γνωριζει.

Στα κινητα μου τηλεφωνα Ν95 & 6220 classic (Ν95 ver. 31.0.017 & 6220 ver. 04.13.280.03) Στον φακελο z:\system\data\ υπαρχει το αρχειο swipolicy.ini Ανοιγοντας το με notepad θα δειτε στην πρωτη γραμμη να αναφερει "allow_unsigned = false" υπαρχει πιθανοτητα να γινει κατι αν το false γινει true???

 

Δεν μπορεις να πειραξεις τα αρχεια μεσα στο Ζ απλα μονο να τα διαβασεις. Στην περιπτωση που θελεις να το δοκιμασεις θα πρεπει να ψαξεις και να βρεις ενα patche (νομιζω οτι καπου το εχω δει :O) που οταν υπαρχει το ιδιο αρχειο στην ιδια διαδρομη π.χ. στο c:\system\data\swipolicy.ini η συσκευη μετα απο επανεκκινηση θα φορτωνει αυτο το αρχειο και οχι αυτο που υπαρχει στο z. Οι πιθανοτητες για να λειτουργησει ειναι ελαχιστες αλλα ακομη και εαν ειναι ετσι η διαδικασια θα ειναι αρκετα χρονοβορα απο αυτη που υπαρχει σημερα. Πραγματικα χαρηκα που διαβαζουμε ωραιες ερωτησεις :)

 

Για να μην βγουμε εκτος θεματος εαν χρειαστεις κατι αλλο σχετικο μπορεις να ρωτησεις στο επισημο θεμα των S60 3rd - Hacks & Patches.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση οσο αναφορά τη λήψη πιστοποιητικού από το OPDA.

 

Ο οδηγός λέει : "Περιμένετε 12-24 ώρες...", δηλαδή πρέπει να έχουμε ανοιχτο τον υπολογιστή σε αυτήν την σελίδα για 12-24 ώρες?

Δεν μπορούμε μετα που θα δώσουμε το IMEI μας και τον 11ψήφιο αριθμό να κλείσουμε την σελίδα και να την ξανα ανοίξουμε για παράδειγμα μετα απο ένα 24ωρο που θα εχουν βγεί λογικά και οι συνδέσμοι cer και key?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τον κλεισεις και να μπεις οποτε θελεις για να δεις εαν ειναι ετοιμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Εχω εγγραφεί παλαιότερα στο OPDA με ΙΜΕΙ του παλαιού κινητού μου, οπότε έκανα όλα τα προγράμματα sign. Τώρα προσπαθώ να καταχωρήσω και άλλο ΙΜΕΙ, αλλά μου βγάζει μήνυμα phone number is wrong. Εχω δοκιμάσει τα πάντα (+3069...., 003069) αλλά τίποτα. Έτσι:

 

2. Εγράφτηκα στο http://www.s60certkey.com/unauthorised.php από όπου πήρα cer και key. Όμως δοκιμάζοντάς το με το devcerlist μου βγάζει txt αρχείο κενό.

 

3. Παρεπιπτόντως το ΙΜΕΙ μου είναι 353659018048443

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

1. Εχω εγγραφεί παλαιότερα στο OPDA με ΙΜΕΙ του παλαιού κινητού μου, οπότε έκανα όλα τα προγράμματα sign. Τώρα προσπαθώ να καταχωρήσω και άλλο ΙΜΕΙ, αλλά μου βγάζει μήνυμα phone number is wrong. Εχω δοκιμάσει τα πάντα (+3069...., 003069) αλλά τίποτα. Έτσι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2929703#post2929703

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια. Εχει παρει κανεις προσφατα πιστοποιητικο απο το http://www.s60certkey.com? Λειτουργει ξανα?

 

Ειχα ζητησει ενα 16 Αυγουστου και μου το στειλαν χθες..:fool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα e71 και μπηκα στο opda , το αλλαξανε παλι και το αφησα ( το Σεπτεμβριο ειχα βγαλει το τελευταιο και παλι αλλαξαν το interface !), πηγα στο imobile, και αντι για τα 2 αρχεια μου εβγαλε ενα προγραμμα ,το sightool2 ...πως το χρησιμοποιω αυτο?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στην εικονα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2904854#post2904854

 

Edit:

Απο την στιγμη που εχεις κανει εγγραφη στο opda μπορεις να μπεις εδω επιλεγεις login να συμπληρωσεις τα στοιχεια που απαιτουνται για να παρεις πιστοποιητικο χωρις να χρειαστει να ξανα κανεις εγγραφη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω, καλο θα ηταν να ενσωματωθει με τις οδηγιες των πρωτων post για να βρισκεται πιο ευκολα
:up:
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο του isign.imobile.com.cn εχει ενσωματωθει η εικονα βημα 8. Για το opda θα γινει οδηγος με τις καινουριες αλλαγες! Γενικα εαν διαβασεις τον οδηγο που υπαρχει για το opda και το ψαξεις λιγο μπορεις να καταλαβεις ευκολα τι πρεπει να κανεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στην εικονα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2904854#post2904854

 

:):up::up::up:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ένα μεγάλο εύγε στα παιδιά που τρώνε τα συκώτια τους για να δίνουν απαντήσεις και λύσεις στα "προβλήματα"... :up:

 

Ακολούθησα λοιπόν τον τρόπο που περιγράφει (αναλυτικότατα!!) ο stefanw595, μέσω του imobile. Χθες το βράδυ έκανα το request, σήμερα το πρωί είχα το signtool :yahoo: και υπέγραψα κιόλας την πρώτη μου εφαρμογή!!

 

Έκανα και δεύτερο request, για άλλη συσκευή, και μου λέει για σήμερα το βράδυ 22:30... Not bad i think...

 

Και μια ερώτηση, που μάλλον θα μου απαντηθεί το βράδυ, αλλά δε γαμιέ, ας την κάνω... Στη δεύτερη σελίδα, στο "my", μου εμφανίζει την ειδοποίηση για το νέο, αλλά δε φαίνεται πουθενά αυτό που έβγαλα χθες...

 

Update: και μόλις ανακάλυψα ότι αυτό που έβγαλα χθες πλέον δε δουλεύει.. δεν υπογράφει την εφαρμογή.. Τι παίζει;; Έπρεπε να κάνω άλλον λογαριασμό για να βγάλω για άλλη συσκευή πιστοποιητικό;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...