Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται ενα πιστοποιητικο να ληξει???Μολις πριν απο 1,5 μηνα το ειχα βγαλει απο το opda....και τωρα παω να υπογραψω εφαρμογες και μου γραφει το ''πιστοποιητικο ισως δεν ισχυει ή εχει ληξει'':mad::(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπήκα τώρα να το ελέγξω με το ιμει μου και μου εμφάνισε πάλι το link για να το κατεβάσω! Το μόνο "πρόβλημα" που βλέπω είναι οτι δεν εμφανίζει με τη μια την εικόνα με τον κωδικό για submit .. αλλά με μια ανανέωση είναι οκ.

Ίσως να παίζει ρόλο και ο browser. Δοκίμασε με κάποιον άλλον. Εγώ με google chrome μπαίνω.

Και με firefox τα ιδια!

 

Γινεται ενα πιστοποιητικο να ληξει???Μολις πριν απο 1,5 μηνα το ειχα βγαλει απο το opda....και τωρα παω να υπογραψω εφαρμογες και μου γραφει το ''πιστοποιητικο ισως δεν ισχυει ή εχει ληξει'':mad::(

 

Οχι αυτα που βγαινουν ισχυουν μεχρι το 2012.

Κατι αλλο συμβαινει!

Link to comment
Share on other sites

Πότε έβαλες τα στοιχεία σου? Εγώ την πέμπτη είχα βάλει τα στοιχεία μου.. παρασκευή ήταν έτοιμο!

 

στο συγκεκριμμενο απο χτες δοκιμαζω.. εστω και αυριο να ειναι ετοιμο καλα ειναι... για να δουμε!

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που ειχα φτιαξει πιστοποιητικα απο το opda με τον αρχικο οδηγο πριν αλλαξει το site υπαρχει δυνατοτητα να τα κατεβασω και παλι??Γιατι ειχα ενα προβλημα με το pc και εχασα τα αρχειακια .key και .cer:(Προσπαθω μηπως τα βρω αλλα εχει αλλαξει τελειως η σελιδα.Καμια βοηθεια?:cry:

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις:

 

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάμε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

 

 

Mπορεις να κανεις εγκατασταση τις signed εφαρμογες η εχεις προβλημα μονο με τις unsigned?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και με firefox τα ιδια!

 

Τί να πω βρε παιδιά! Δοκίμασα τώρα με opera και έβαλα τυχαία το παρακάτω imei.. και δέχτηκε την υποβολή με την πρώτη!

 

Το imei μου είναι :354203031607627

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων για την βοήθεια.

 

@lontis αν θέλεις μπορείς να μπεις αύριο στη σελίδα να πάρεις το πιστοποιητικό σου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφή στο Κινέζικο site την περασμένη Κυριακή 9/8/09 και ακόμη τίποτα. Μου βγάζει μήνυμα : Your cascade (35............60) has submitted, certificate after August 15, 2009 9:30 becomes effective! Asks the patience to wait. -μετά από μετάφραση από βαβελ... Είναι δυνατόν να κάνει τόσες μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφή στο Κινέζικο site την περασμένη Κυριακή 9/8/09 και ακόμη τίποτα. Μου βγάζει μήνυμα : Your cascade (35............60) has submitted, certificate after August 15, 2009 9:30 becomes effective! Asks the patience to wait. -μετά από μετάφραση από βαβελ... Είναι δυνατόν να κάνει τόσες μέρες?

 

Εκανα αιτηση στις 7/8/09 και πηρα το πιστοποιητικο σημερα οποτε εισαι εντος οριου ακομη .Υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα πιστοποιητικό απο το OPDA. Μάλλον είναι το πιο γρήγορο και αξιόπιστο

 

στο βημα 6 δεν εχεις το προβλημα που περιεγραψα παραπανω?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στον οδηγό που έγραψα 2 σελίδες πίσω. Δεν θέλει έγγραφη. Βάζεις ιμει κατευθείαν..

Δοκίμασα σήμερα το πρωί (13.8) και σε αυτούς - εκανα δήλωση του IMEI στην φόρμα τους και περιμένω.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα (15.8.09) μετά 6 ημέρες δηλαδή (όπως μου ανέφεραν και στο μήνυμα που εβγαζαν όταν εμπαινα στο site τους), το πιστοποιητικό είναι έτοιμα από το OPDA. :)

Οσο για την άλλη σελίδα που έκανα επίσης αίτηση, www.andy.ehandysoft.com/devcert.php ακόμη τίποτα :wacko:

 

Λοιπόν, μετά το πιστοποιητικό που πήρα από OPDA εγκατέστησα το Helloox2 επιτυχώς! (μετά από τις οδηγίες που διάβασα στο site).

Τώρα στις εφαρμογές μου έχει βγάλει και μία ακόμη: Rompatcher . :wacko:

Τι κάνει αυτή μιά και δεν βλέπω κάποια αναφορά!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... έκανες hack τη συσκευή και δεν είδες ούτε μία αναφορά στο RomPatcher...;

Πως το κατόρθωσες αυτό.:blink:

 

Για ξανάδες άλλη μία φορά τις οδηγίες του αντίστοιχου για το hack θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε κάτι ιδιαίτερο. Αφού πήρα το certification file από OPDA ακολουθόντας τις οδηγίες από εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362125#post2362125 , μετά το sign εγκατέστησα το unregistered helloox (εγινε registered και εγκαταστάθηκε). Πιστεύω ότι τώρα δουλεύει οκ.

Θα ξαναψάξω για το rompatcher και την χρησιμότητα του.

Επειδή είναι αδύνατον να ξαναδιαβάσω όλα τα μηνύματα, για πέστε μου σας παρακαλώ, χρειάζεται να κάνω (ή έπρεπε να κάνω) κάτι με αυτή την εφαρμογή (να την τρέξω ????).

----- Λοιπόν άνοιξα το Rompatcher-->open4all---->apply

πιστεύω ότι τώρα είμαι οκ!

Ευχαριστώ mirrorfsorrow!

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον RomPatcher για να ενεργοποιήσεις τα patches. Για περισσότερες λεπτομέρειες, διάβασε στην πρώτη σελίδα του θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Kαλα το http://www.andy.ehandysoft.com/devcert.php εχει κατεβασει ρολα!

Την προηγουμενη Τριτη εκανα αιτηση για ενα πιστοποιητικο και ακομη τιποτα.

Διακοπες πηγαν αυτοι..:cool:

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα apply για Cer σε οπδα και μου δοσανε στο δευτερολεπτο cer και key...διαβαζω τοσα για ολους που περιμενουν και δεν μπορς να μην αναρωτηθω εγινε μηπως κατι λαθος μηπως χαιρομαι τζαμπα? μηπως χρειαζομαι κατι ακομα και χαχα για αυτο ολοι περιμενουν?

 

 

μολις καταλαβα οτι δεν χρειαζομαι κατι ακομα παω να δω πως τα χρησιμοποιω ακριβως τωρα....κοινως ΜΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ στο opda για καποιο λογο δινει πιστοποιητικα με ενα κλικ!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν την δυνατοτητα να το κανουν παλιοτερα γινοταν και στο andy.ehandysoft.com οσο περναει ο καιρος τα πραγματα γινονται ευκολοτερα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα apply για Cer σε οπδα και μου δοσανε στο δευτερολεπτο cer και key...διαβαζω τοσα για ολους που περιμενουν και δεν μπορς να μην αναρωτηθω εγινε μηπως κατι λαθος μηπως χαιρομαι τζαμπα? μηπως χρειαζομαι κατι ακομα και χαχα για αυτο ολοι περιμενουν?

 

 

μολις καταλαβα οτι δεν χρειαζομαι κατι ακομα παω να δω πως τα χρησιμοποιω ακριβως τωρα....κοινως ΜΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ στο opda για καποιο λογο δινει πιστοποιητικα με ενα κλικ!

Θα ετυχε σε σενα γιατι εγω χθες βραδυ ζητησα αλλα αλλα δεν μου το ετοιμασαν ακομη.

 

Εχουν την δυνατοτητα να το κανουν παλιοτερα γινοταν και στο andy.ehandysoft.com οσο περναει ο καιρος τα πραγματα γινονται ευκολοτερα :)

Μου φαινεται αυτοι στο andy.ehandysoft.com βαρεσαν κανονι παλι. Την προηγουμενη Δευτερα ζητησα και ακομη τιποτα!:mad:

Εχει παρει κανεις προσφατα απο αυτους? Σε μενα ετυχε η ειναι γενικο το κακο?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που πηγα να μπω στο http://www.s60certkey.com/ εχει το εξης μηνυμα:

Monday 17th August 2009 - 17:00

We are making some changes to the website, try again soon.

 

Ελπιζω να ειναι ετοιμο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εγω ζητησα απο OPDA σημερα με την βοηθεια της NEILOS που την ευχαριστω για την προθυμια της και το πρωτο το πηρα σε ελαχιστα λεπτα και με το ιδιο pass πηρα και δευτερο σε λιγα παλι λεπτα
Nokia n70 Nokia N82 Nokia 6220c-1
Link to comment
Share on other sites

Παλι εκλεισε το andy.ehandysoft.com?πριν 2 βδομαδες ειχα βγαλει κανονικα πιστοποιητικο
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω κεγώ οτι με opda έκανα την δουλειά μου.Ακολούθησα τον οδηγο και απο χτές το βράδυ σήμερα το πρωί είχα τα αρχεια.

Βεβαια βάση του οδηγού δεν δεχεται email τυπου gmail αλλα εμενα το δεχτηκε.Συν οτι εκτός απο τα κινέζικα εχουν προσθέσει αγγλική γλωσσα και ετσι ακολούθησα τα αγγλικα γιατι απο καποιο σημειο δεν εβρισκα τα κινεζικα που ελεγε ο οδηγος.ευχαριστώ πολυ παντως το παιδι που εφτιαξε τον οδηγο.:)

 

Παλι εκλεισε το andy.ehandysoft.com?πριν 2 βδομαδες ειχα βγαλει κανονικα πιστοποιητικο

 

περιμενω 2 μερες τώρα απο αυτο και εκανα πιστοποιητικο στο opda

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα ηθελα να με βοηθησετε και μενα αν μπορειτε δινοντασ μου ενα πιστοποιητικο.η συσκευη μου ειναι νοκια ν95 και το imei μου einai 353094024040012.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...