Jump to content

Linux: the power of a penguin


VaradeRo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια θεωρείται καλύτερη διανομή linux?

Βασικά η ερώτηση είναι λάθος.

 

Τι προτιμάται από έναν χρήστη των windows, να ξεκινήσει απλά χωρίς να γίνει ιδιαίτερα εμφανής η απόλυτη αλλαγή λειτουργικού- windows -> linux.

 

 

 

Ubuntu

Ήρθε τα τελευταία χρόνια στις ζωές μας και κατάφερε να φτάσει στην κορυφή της προτίμησης των χρηστών. Πρόκειται για την δημοφιλέστερη διανομή Linux που συγκεντρώνει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που θα ήθελε ένας απλός χρήστης στον υπολογιστή του, με ιδιαίτερη ευκολία και υποστήριξη.

 

DOWNLOAD NOW αν έρχεστε για πρώτη φορά σε επαφή με τα Linux. Στο internet θα βρείτε αμέτρητους οδηγούς για κάθε χρήση.

OR DON’T αν το χρησιμοποιείτε ήδη ή αν δεν είστε τύπος που σας αρέσει να σας λένε οι άλλοι τι θα κάνετε!

 

SuSe

Η δεύτερη σε δημοτικότητα διανομή και η πιο δυνατή απ’ όλες. Θα ξετρελαθείτε με το πόσες συσκευές και εφαρμογές την υποστηρίζουν. Τα SuSe είναι παγκοσμίως γνωστά για τις δικτυακές τους ικανότητες και γι’ αυτό χρησιμοποιούνται στους περισσότερους servers. Είναι απίστευτα σταθερά και ενσωματώνουν δυνατότητες αιχμής, όπως Virtualization. Ο πίνακας ελέγχου είναι αρκετά δυνατός και η εγκατάσταση εφαρμογών μοιάζει περισσότερο με αυτήν των Windows.

 

DOWNLOAD NOW αν θέλετε να ασχοληθείτε επαγγελματικά με τα Linux.

OR DON’T αν τα προορίζετε για οικιακή χρήση. Όχι ότι δεν είναι κορυφαία και σε αυτό, απλώς μπορεί να προτιμήσετε κάτι καλύτερο όπως…

 

 

 

Fedora

Πρόκειται για την εξέλιξη των Red Hat Linux που ήταν πάντα ο μεγαλύτερος αντίπαλος της Novell (αυτή που βγάζει τα SuSe ντε!). Η τελευταία έκδοση κάνει στροφή στην ποιότητα και εισάγει όλα όσα έλειπαν από τις προηγούμενες σε θέματα εμφάνισης. Ο τίτλος της «Πιο εμφανίσιμης διανομής» της ανήκει δικαιωματικά.

 

Μοναδικό ελάττωμα της διανομής Fedora είναι το ότι δεν υπάρχει αρκετή υποστήριξη. Έτσι θα νοιώθετε άσχημα κάθε φορά που βρίσκετε μια χρήσιμη εφαρμογή που διαθέτει έτοιμο πακέτο εγκατάστασης για SuSe, ενώ στο δικό σας λειτουργικό θα χρειαστεί να πληκτρολογήσετε καμιά δεκαπενταριά εντολές και αν θα καταφέρει να τρέξει…

 

DOWNLOAD NOW αν θέλετε ένα δυνατό, σταθερό και ταυτόχρονα όμορφο λειτουργικό.

OR DON’T αν δεν έχετε γερά νεύρα!

 

 

Mandriva

Όταν είσαι 10 χρόνια λειτουργικό και όταν κάποτε ήσουν το πρώτο στην προτίμηση των πληροφορικάδων τότε σίγουρα έχεις κάτι να πεις. Το γνωστό στους παλαιότερους Mandrake άλλαξε όνομα (να υποθέσω και φύλο; ) και έρχεται αβασάναστα στο σκληρό σας δίσκο. Αν είστε χρήστης Windows (που σίγουρα θα είστε) τότε το Mandriva είναι το ιδανικότερο λειτουργικό για εσάς. Δεν μπερδεύει τους χρήστες και ταυτόχρονα τους δίνει όλα όσα χρειάζονται

 

DOWNLOAD NOW αν έχετε συνηθίσει τα Windows και δε μπορείτε χωρίς αυτά.

OR DON’T αν θέλετε μετά την εγκατάσταση να πειραματιστείτε με το νέο σας OS.

 

 

 

Gentoo

Αυτή η διανομή απευθύνεται κυρίως σε γνώστες του επαγγέλματος! Αν είσαι linuxάκιας που σέβεται τον εαυτό του τότε το Gentoo είναι ότι πρέπει και για εσένα! Απίστευτα γρήγορο και με πάρα πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης.

 

DOWNLOAD NOW αν έχετε συνηθίσει εγκατεστημένα τα Linux για τουλάχιστον 3 χρόνια στο PC σας.

OR DON’T γιατί το 30% από τις συσκευές σας δε θα δουλέψει!

 

 

 

Debian

Στα πρότυπα της προηγούμενης διανομής και το Debian απευθύνεται στους προχωρημένους χρήστες Linux. Έτσι μην περιμένετε widgets, τρισδιάστατα παράθυρα και άλλα τρικ εντυπωσιασμού! Η ομάδα ανάπτυξης του λειτουργικού αυτού ασχολείται κυρίως με τον πυρήνα του (kernel) προσθέτοντας συνεχώς νέες δυνατότητες και βελτιώνοντας τις ήδη υπάρχουσες.

 

DOWNLOAD NOW αν ενδιαφέρεστε για το εσωτερικό του Linux.

OR DON’T αν ακόμα και η ιδέα ότι θα αλλάξετε λειτουργικό σας τρομάζει!

 

source : http://somethingdigital.blogspot.com/2008/06/linux.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το 6ο τεύχος του Ubuntistas !

 

http://files.ubuntu-gr.org/ubuntistas/covers/ubuntistas_issue_6.jpg

 

 

Αν και αργοπορημένοι αυτήν την φορά λόγο του ανασχηματισμού της ομάδας συντονιστών-διαχειριστών του φόρουμ, δεν θέλαμε σε καμία περίπτωση να αφήσουμε το αναγνωστικό κοινό παραπονεμένο και τελικά βρήκαμε τον δρόμο μας. Η έκτη έκδοση του Ubuntistas κυκλοφορεί!

 

Όσον αφορά την ύλη, στην συνέντευξη φιλοξενούμε τον Ελευθέριο Κοσμά (ένας τεχνολόγος πολυϋπνογραφίας στον κόσμο του ελεύθερου λογισμικού), παρουσιάζουμε την διανομή Kubuntu, κάνουμε μια ιστορική αναδρομή στα γραφικά περιβάλλοντα στο πέρασμα του χρόνου και καταγράψαμε την σύντομη ιστορία του OpenShot. Ακόμα στις 39 σελίδες του περιοδικού θα βρείτε ενδιαφέροντα how-to (QT, Ruby, R), reviews (Xaos, Video editors), hints & tips, και νέα-ειδήσεις του Linux και της κοινότητας Ubuntu-gr.

 

Σημείωση: Στο έκτο τεύχος θα βρείτε πολλά και ενδιαφέροντα άρθρα που όμως τα περισσότερα είχαν γραφτεί μέχρι και τον περασμένο Οκτώβριο (γκχχχ ... γκχχχ...). Ότι αφορά το Athens Digital Week και τα release parties θα τα βρείτε στο τεύχος 7.

 

 

Για το τευχος σε pdf μορφή, στο site του Ubuntistas :

http://ubuntistas.ubuntu-gr.org/

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σε ένα netbook με linux-linpus-lite (στο Acer Aspire One) πως θα γίνει να δούμε αρχεία avi με ξεχωριστούς υπότιτλους;

Δεν υπάρχει τρόπος;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σε ένα netbook με linux-linpus-lite (στο Acer Aspire One) πως θα γίνει να δούμε αρχεία avi με ξεχωριστούς υπότιτλους;

Δεν υπάρχει τρόπος;

Καλή χρονιά!:)

Αν έχεις το αρχείο avi στον ίδιο φάκελο με το αρχείο srt και έχουν το ίδιο όνομα πριν την τελεία, λογικά θα παίζουν. Θα σου συνιστούσα βέβαια το vlc player για τέτοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!:)

Αν έχεις το αρχείο avi στον ίδιο φάκελο με το αρχείο srt και έχουν το ίδιο όνομα πριν την τελεία, λογικά θα παίζουν. Θα σου συνιστούσα βέβαια το vlc player για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Καλή χρονιά..

με vlc με ίδιο όνομα αρχείου srt και avi ..στον ίδιο φάκελο .. τα video δεν παίζουν ... :mad: προσπαθώ πόσο καιρό να το διορθώσω το πρόβλημα κι άκρη δεν βρίσκω!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Linux Mint 8 Helena. Δεν έχει μεγάλες διαφορές. 2-3 μικρές είναι. Όσοι έχετε το Linux Mint 7 Gloria μην κάνετε τον κόπο να αναβαθμίσετε.

Η εγκατάσταση πρέπει να κρατάει λιγότερο.

Θα ήθελα να μου πείτε πως να χρησιμοποιήσω τον bootloader των 7 ( /Vista).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατα την εκκινηση του υπολογιστη μου ο grud δεν βγαζει τον χρονο για να ξεκινησει αυτοματα και πρεπει να πατησω enter. Aυτο εγινε οταν αλλαξα την γλωσσα απο τα ελληνικα στα αγγλικα :confused:

 

Ξερει κανεις τι μπορει να εχει δημιουργησει αυτο το προβλημα? :)

 

 

Διανομη: ubuntu 9.10

 

edit: με την εντολη sudo update-grub λυθηκε το προβλημα :O

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους σας!!

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο thread και σαν νέος χρήστης ubuntu εδω και λίγο καιρό,έχω κάποιες ερωτήσεις... :)

 

1) Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση σε μερικά προγράμματα μου βγάζει κουτάκια και σύμβολα αντί για γράμματα...το έχω στα ελληνικά...μήπως να το γυρίσω σε αγγλικά?αν ναι πως...???σε σελίδες ή σε openoffice δεν έχω κανένα πρόβλήμα με τα ελληνικά...

 

http://img521.imageshack.us/img521/184/screenshotnf.png

 

2) Το έχω εγκαταστήσει μαζί με windows και του έχω δώσει 20gb "χώρο"...μπορώ να δώσω περισσότερα ή πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω και να δώσω στην αρχή???

 

3) Ποιό laptop προτείνετε που μπορώ να βάλω ubuntu και να λειτουργήσει άψογα?Βασικά θέλω στο laptop να δουλεύουν η cam για skype και το wifi...κάποιες προσωπικές εμπειρίες??? :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :happy:

 

υγ...τα windows εδώ και ένα μήνα έχουν αποκτήσει διακοσμητικό χαρακτήρα...πιστεύω σε λίγο καιρό να διαγραφούν οριστικά...KILL BILL... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!!

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο thread και σαν νέος χρήστης ubuntu εδω και λίγο καιρό,έχω κάποιες ερωτήσεις... :)

 

1) Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση σε μερικά προγράμματα μου βγάζει κουτάκια και σύμβολα αντί για γράμματα...το έχω στα ελληνικά...μήπως να το γυρίσω σε αγγλικά?αν ναι πως...???σε σελίδες ή σε openoffice δεν έχω κανένα πρόβλήμα με τα ελληνικά...

 

http://img521.imageshack.us/img521/184/screenshotnf.png

 

2) Το έχω εγκαταστήσει μαζί με windows και του έχω δώσει 20gb "χώρο"...μπορώ να δώσω περισσότερα ή πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω και να δώσω στην αρχή???

 

3) Ποιό laptop προτείνετε που μπορώ να βάλω ubuntu και να λειτουργήσει άψογα?Βασικά θέλω στο laptop να δουλεύουν η cam για skype και το wifi...κάποιες προσωπικές εμπειρίες??? :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :happy:

 

υγ...τα windows εδώ και ένα μήνα έχουν αποκτήσει διακοσμητικό χαρακτήρα...πιστεύω σε λίγο καιρό να διαγραφούν οριστικά...KILL BILL... :lol: :lol:

 

2. Δεν γνωρίζω κάποιο πρόγραμμα για linux που να αυξομειώνεις τον χώρο. Πάντως σίγουρα μπορείς να το κανεις με το : partition magic , acronis μέσω windows.

 

1. Όσο πιο φθηνό πάρτο. Τα ουμπούντου χρειάζονται ελάχιστες απαιτήσεις για να τρέξουν !

 

 

_________________

 

Δεν μπορώ να αλλάξω από αγγλικά σε ελληνικά το πληκτρολόγιο μου. (exm. (alt + shift) Αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ το " all greek το me " για να κάνω την μεταφορά.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

1) Ποια προγράμματα είναι αυτά? Μου φαίνεται πολύ περίεργη η εικόνα που μου δείχνεις. Δεν υπάρχουν τέτοια installers στο linux παρά μόνο στα win. Μήπως πας μέσω wine ? Λογικό να παίζει μπέρδεμα εκεί. Αυτά δεν είναι προγράμματα για linux.

 

2) Μπορείς με μέσω του software center να εγκαταστήσεις το "gnome partition manager" με ένα κλικ. Πάντως επειδή δε βλέπω να γνωρίζεις ακριβώς τι κάνεις, θα πρότεινα να χειριστείς με εξαιρετική προσοχή τέτοιου τύπου προγράμματα.

 

3) Είναι πολύ απλό. Γράφεις ένα live cd και πριν αγοράσεις το laptop της επιλογής σου, ζητάς από το κατάστημα να εκκινήσεις με το live cd από το laptop (προϋπόθεση να υπάρχει στην έκθεση). Βλέπεις αν παίζουν όλα σωστά και προχωράς σε αγορά. Γενικά με το 95% των laptop δε θα έχεις πρόβλημα. Αποφεύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι τα laptops της sony και laptops με ATI κάρτα γραφικών.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι!!!Μέσω wine προσπάθησα να δοκιμάσω κάποια προγράμματα αν τρέχουν λόγω δουλειάς να δω αν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ώστε να τελειώσω απ' τα παράθυρα... :rolleyes:

 

2) Θα το ψάξω σιγά σιγά! :)

 

3) Δεν το ήξερα οτι μπορούσα να το κάνω αυτό!!!Θα το επιχειρήσω μόλις έρθει η ώρα αγοράς!!! :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις άμεσες απαντήσεις!!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι!!!Μέσω wine προσπάθησα να δοκιμάσω κάποια προγράμματα αν τρέχουν λόγω δουλειάς να δω αν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ώστε να τελειώσω απ' τα παράθυρα...

 

Από τα παράθυρα με το 80-90% της αγοράς, δύσκολα τελειώνεις. Είναι καλό όμως να κάνεις την επανάστασή σου και μαζί με σένα να παρασύρεις και άλλους! Έτσι σιγά σιγά θα μπορέσουμε να γλιτώσουμε όλοι μαζί από τα παράθυρα μια και καλή!

 

Εγώ πάντως κάνω το 80% της δουλειάς μου με ubuntu. Στα win μπαίνω μόνο για gaming και 1-2 win only προγράμματα. Είμαι όμως στο μεταβατικό στάδιο να τα αντικαταστήσω με ισοδύναμα προγράμματα στο linux.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Από τα παράθυρα με το 80-90% της αγοράς, δύσκολα τελειώνεις. Είναι καλό όμως να κάνεις την επανάστασή σου και μαζί με σένα να παρασύρεις και άλλους! Έτσι σιγά σιγά θα μπορέσουμε να γλιτώσουμε όλοι μαζί από τα παράθυρα μια και καλή!

 

Εγώ πάντως κάνω το 80% της δουλειάς μου με ubuntu. Στα win μπαίνω μόνο για gaming και 1-2 win only προγράμματα. Είμαι όμως στο μεταβατικό στάδιο να τα αντικαταστήσω με ισοδύναμα προγράμματα στο linux.

 

Η επανάσταση ξεκίνησε ήδη στη Γαλλία και μάλιστα... από μια παραδοσιακά αρτηριοσκληρωτική υπηρεσία όπως η Αστυνομία!!

 

Όσοι ξέρετε αγγλικά, διαβάστε:

http://news.cnet.com/8301-13505_3-9861472-16.html

Link to comment
Share on other sites

και από παλιότερα... και σε μεγαλύτερη κλίμακα. Άλλωστε είναι επικίνδυνο να βασίζεται μια υπηρεσία στα copyright και τα κλειδωμένα πρότυπα μιας εταιρίας, που μάλιστα εδρεύει σε άλλη, μακρινή και ενίοτε ανταγωνιστική χώρα.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

και από παλιότερα... και σε μεγαλύτερη κλίμακα. Άλλωστε είναι επικίνδυνο να βασίζεται μια υπηρεσία στα copyright και τα κλειδωμένα πρότυπα μιας εταιρίας, που μάλιστα εδρεύει σε άλλη, μακρινή και ενίοτε ανταγωνιστική χώρα.

 

Ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι τα πράγματα! Και αν βάλεις και το οικονομικό στη μέση........ Όσο σκέφτομαι ότι η προηγούμενη κυβέρνηση επικύρωσε σύμβαση "μυστήριο" με τη Microsoft και η είδηση πέρασε μόνο στα ψιλά των εφημερίδων, τραβάω τα μαλλιά μου! Αντί να εγκαταστήσεις ρε ^&!#!$@%&* Linux σε όλα τα PC του ευρύτερου Δημόσιου τομέα (πρωτόκολλο, ταμείο και office δουλεύει το 99,9% των Δημοσίων Υπηρεσιών - στο Δημόσιο δουλεύω και μπορώ να σου λέω μέχρι αύριο) και να εξοικονομήσεις υπέρογκα ποσά, πας και μου υπογράφεις με τη Microsoft; Αλλά υπάρχουν οι αιώνιοι και πασίγνωστοι πλέον λόγοι για τους οποίους γίνονται αυτά τα πράγματα.. Παρεπιπτόντως, στην Υπηρεσία που εργάζομαι, έχω αντικαταστήσει τα WinXP/Office με Ubuntu/Open Office σε 2 PC στη γραμματεία και όλα είναι μια χαρά!

 

Τώρα σκέφτομαι να συντάξω και να στείλω έγγραφο στη Νομαρχία με πρόταση για σταδιακή αντικατάσταση WinXP και WinME με Ubuntu ΚΑΙ στα 20 PC που έχουμε (είναι σχετικά μικρή Υπηρεσία)! Το μόνο που με προβληματίζει, είναι ότι τα μισά (περίπου 10), τρέχουν Oracle και "τραβάνε" μια εφαρμογή από έναν server στην Αθήνα. Δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο με την Oracle σε Linux..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!!

Γράφω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο thread και σαν νέος χρήστης ubuntu εδω και λίγο καιρό,έχω κάποιες ερωτήσεις... :)

 

1) Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση σε μερικά προγράμματα μου βγάζει κουτάκια και σύμβολα αντί για γράμματα...το έχω στα ελληνικά...μήπως να το γυρίσω σε αγγλικά?αν ναι πως...???σε σελίδες ή σε openoffice δεν έχω κανένα πρόβλήμα με τα ελληνικά...

 

Mπορεις να μπεις μεσα στον home και να δημιουργησεις ενα καταλογο με το ονομα .fonts μετα θα αποθηκευσεις οσες γραμματοσειρες χρειαζεσαι απο τα windows (μπορεις κ ολες). Την επομενη φορα που θα ανοιξεις το συστημα σου θα ειναι διαθεσιμες σε καθε εφαρμογη!

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας...!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα ubuntu γιατι τωρα εχω svista και σκεφτομαι πολυ να τα αλλαξω...!λοιπον,τα ubuntu υποστηριζουν blu-ray readers? ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση πρωτα απο μενα δεν ειναι τα linux αλλα το linux, οπως δεν ειναι τα ubuntu αλλα το ubuntu κλπ.Yπαρχει νομικο προβλημα με bluray στο linux. Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση πρωτα απο μενα δεν ειναι τα linux αλλα το linux, οπως δεν ειναι τα ubuntu αλλα το ubuntu κλπ.

 

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος έρχεται από ΤΑ windows οπότε η συνήθεια νικιέται δύσκολα :)

 

 

 

My Ubuntu Desktop

 

http://www.ubuntu-pics.de/thumb/39829/screenshot_007_WalvaX.png

 

Σχετικά ..

Link to comment
Share on other sites

Υπερπαραγωγη το desktop βλεπω...

 

 

Εγω που εχω θεμα με την αλλαγη γλωσσας πληκτρολογιου τι θα κανω? Οταν κανω login απο την αρχικη του ubuntu μου ζηταει να επιλεξω γλωσσα. Υστερα με το κοντρολ και σιφτ δεν αλλαζει...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...