Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service LG


psilelos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε τι σημαίνουν τα μηνύματα στο track it της procordia; Τι σημαίνει ready; τι άλλα μηνύματα δίνει;

Σημαίνει ότι έτοιμο και λογικά αύριο μεθαύριο θα σου το στείλουν

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα!! το βραδυ το lg V10 μου, εσβησε ξαφνικα μολις πηγα να κανω μια κληση..και απο τοτε εχει κολλησει στο boot logo screen. καμια ιδεα παιδες??? απ οσο εψαξα , ειναι καψιμο μητρικης αυτο. που να καλεσω να μιλησω με υπευθυνο lg?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ!!! Μια ακομη ερωτηση(σορρυ για το πρηξιμο). Δε βρισκω την αποδειξη και ουτε θυμαμαι απο που πηρα το κινητο αφου το αγορασα μεταχειρισμενο και δυστυχως δεν φυλαξα την αποδειξη αγορας που το ειχε παρει ο προηγουμενος... παιζει να το δεχτει η lg ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ!!! Μια ακομη ερωτηση(σορρυ για το πρηξιμο). Δε βρισκω την αποδειξη και ουτε θυμαμαι απο που πηρα το κινητο αφου το αγορασα μεταχειρισμενο και δυστυχως δεν φυλαξα την αποδειξη αγορας που το ειχε παρει ο προηγουμενος... παιζει να το δεχτει η lg ?

δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία αλλά νομίζω ότι η απόδειξη είναι απαραίτητη ... μίλα μαζί τους...ίσως με το IMEI της συσκευής το περάσουν

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ζητηθεις να εξυπηρετηθεις βαση του serial number , οκτωβριο του 2015 κυκλοφορησε το v10, οποτε και πρωτη πρωτη παρτιδα να ειναι καλυπτετε κανονικα εντος 2ετιας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εν τελει , τους καλεσα και το δεχθηκαν το κινητο αφηνοντας μου ενα μικρο παραθυρακι στο checkout.

Σημερα, την βρηκα την αποδειξη και ξανακαλεσα για να τους το πω..και το παιδι που μιλησα μου ειπε οτι δε χρειαζεται η αποδειξη αφου υπαρχει το serial number.. οποτε ακομα δεν την εχω στειλει... αν αλλαξει κατι θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Mε ιδιαιτερη χαρα γνωστοποιηθηκε οτι οι Κορεατες αφαιρεσαν τη διευθυνση και την διαχειρηση των κινητων τους απο την ελληνικη lg και την ανεθεσαν στην ιταλικη lg.

 

Αφιερωμένο εξαιρετικα στους εγκαθετους και στους "αντικειμενικους" που εμπαιναν εδω μεσα και χλευαζαν τα δικαια παραπονα μας με αστειες δικαιολογιες

 

Το κακο ειναι πως χανονται ελληνικες θεσεις εργασιας, αλλα δεν μας ακουγαν οταν τα λεγαμε απο αυτο το forum και απο αλλα επισης. Δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα .......

Η ΑΓΟΡΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΚΥΡΙΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Mε ιδιαιτερη χαρα γνωστοποιηθηκε οτι οι Κορεατες αφαιρεσαν τη διευθυνση και την διαχειρηση των κινητων τους απο την ελληνικη lg και την ανεθεσαν στην ιταλικη lg.

 

Αφιερωμένο εξαιρετικα στους εγκαθετους και στους "αντικειμενικους" που εμπαιναν εδω μεσα και χλευαζαν τα δικαια παραπονα μας με αστειες δικαιολογιες

 

Το κακο ειναι πως χανονται ελληνικες θεσεις εργασιας, αλλα δεν μας ακουγαν οταν τα λεγαμε απο αυτο το forum και απο αλλα επισης. Δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα .......

Η ΑΓΟΡΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΚΥΡΙΟΙ.

ωχχχ Ιταλία θα τα στέλνουμε τώρα

πολύ αρνητική εξέλιξη

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι θα στελνονται Ιταλια. Ακομα και αυτο να γινεται θα ειναι σιγουρα πιο γρηγορα απο τους 3 μηνες αναμονης του Ελληνικου service της lg :lol:

 

Αλλαγη στο management θα ειναι πιθανοτατα δηλαδη των διευθυντικων θεσεων πρωτα και μετα αξιολογηση του προσωπικου και αντικατασταση του εαν δεν αλλαξουν την Ελληνικη τους νοοτροπια και εξυπηρετηση.

 

Ισως και επαναξιολογηση της procordia, ποιος ξερει?. Παντως ειναι θετικη εξελιξη που σε 1η φαση δειχνει ενδιαφερον απο την LG για αλλαγη. Εαν θα ειναι πραγματικες αλλαγες θα φανει.

 

Προσωπικα παντως ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG μετα απο αυτα που τραβηξα με το κινητο. Προσφατα μαλιστα αγορασα τηλεοραση ανταγωνιστη τους 650 ευρω που με τα ιδια χαρακτηριστικα ηταν 50 ευρω φθηνοτερη η lg και το προσωπικο του καταστηματος προωθουσε σαν τρελο. Δεν μπορουσαν να καταλαβουν για ποιο λογο δεν αγοραζα την lg και φυσικα αφου τους εξηγησα δεν γνωριζαν τιποτα χαχαχαχαχα. Μετα αρχισαν τα "αλλο τα κινητα αλλο η τηλεοραση" και μετα εφυγα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα service θα είναι κανονικά στην Ελλάδα ,δεν έχει σημασία που γίνεται η τιμολόγηση ....

Καινούργια πολιτική στην Ευρώπη είναι ,δεν είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά την Ελλάδα ,δεν θα κάνουν πλέον όλες οι χώρες εισαγωγή κινητών

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το v10 μου Παρασκευη 10/03 και εχθες μου το εμφανισε ready. Σημερα το βγαζει invoiced. ειχε προβλημα στην μητρικη,στα πισω κουμπια και στην οθονη. Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακετα,κουμπια αλλα οχι οθονη διοτι το image retention δεν θεωρειται προβλημα γι αυτους. Αναμενω να την παρω στα χερια μου να πω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το v10 μου Παρασκευη 10/03 και εχθες μου το εμφανισε ready. Σημερα το βγαζει invoiced. ειχε προβλημα στην μητρικη,στα πισω κουμπια και στην οθονη. Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακετα,κουμπια αλλα οχι οθονη διοτι το image retention δεν θεωρειται προβλημα γι αυτους. Αναμενω να την παρω στα χερια μου να πω εντυπωσεις.

Μια χαρά ακούγεται, μεσολάβησε και σκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα στην procordia το κινητό, και στο track it, μου το βγάζει ready. Αυτό σημαίνει ότι είναι έτοιμο? Γνωρίζει κάποιος? Μετά από πόσες μέρες το στέλνουν με courier?
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.... Πάντως γρήγορα το έφτιαξαν, Δευτέρα το έστειλα με κουριερ. Τώρα τι ακριβώς αλλαξαν , θα το διαβάσω όταν έρθει με το καλό. Ευχαριστώ ξανά για την πληροφορια , γιατί δεν είχα χρόνο να τους πάρω τηλέφωνο, άσε που αργουν πολύ να το σηκώσουν!
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το lg v10 σημερα... Αλλαγμενη πλακετα και πισω κουμπια. Σε 6 μερες η 4 εργασιμες ετοιμο το κινητο.

 

 

---------------------

 

Αγγελίες μόνο στην αντίστοιχη ενότητα, αφαιρέθηκε, ευχαριστώ.

 

ZZW30

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό σε βρισκω. Και τω θα το πουλουσα. Λίγο δύσκολο να το πουλήσεις εδώ που έχουμε όλοι LG , και είμαστε απογοητευμένοι.

Πάντως από την procordia εγώ προσωπικά είναι ευχαριστημένος.Δευςτρα το έστειλα Αθήνα, σήμερα Παρασκευή παρέλαβα. Επαρχία μενω.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 2μησι μηνες ταλαιπωρια η LG μου αντικατεστησε το προηγουμενο μου κινητο (L Fino D290) με το LG K220 X Power το οποιο ειναι μακραν καλυτερο. Το προβλημα ηταν η ταλαιπωρια μου ολο αυτο το διαστημα που αναγκαστηκα να χρησιμοποιω ενα κινητο της μητερας μου με πληκτρα που ηταν και μωβ :P Τεσπα τελος καλο ολα καλα εστω και με αυτη την ταλαιπωρια
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα σε ολους,

Κατοχος LG G3/ 32 GB / 3 GB RAM απο 2015, και ξαφνικα αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη και να παγωνει. Για να μην τα πολυλογώ, το πηγά μέσω LG στο επισημο σερβις τους (πφφφ!), και μου εστειλαν προβλημα πλακετας, γυρω στα 270 ευρω επισκευή. Προφανώς αρνηθηκα την επισκευη, οποτε η ερωτηση μου ειναι η εξης: Έχει βρει καποιος λογω αναλογου προβληματος, καποιο τιμιο μαγαζι που να φτιαχνει τα κινητα με ανθρωπινες τιμες, ή λεω bye bye και στρεφομαι σε αγορα νεου κινητου. Αμαρτία ειναι να μην ασχοληθω μαζι του, γιατι ειναι ενα αρκετα δυνατο κινητο ακόμα και σημερα και οταν δινει καποιος 350+ για να παρει κατι τετοιο σιγουρα δεν περιμενει πως θα εχει διαρκεια ζωης μονο 2 περιπου χρονια..Ξερω ποσες περιπτωσεις φιλων που μου εχουν αναφερει οτι πανω κατω στα 1.5-2.5 χρονια τα κινητα τους εβγαλαν πολλα κ διαφορα προβληματα...Λες και δεν ειναι τυχαιο πια...Εαν γνωρίζει καποιος, ας μου στειλει και προσωπικα...Πειραια μένω, οποτε καπου τριγυρω στην Αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωστοποιώ απάντηση της εταιρίας LG έπειτα από καθυστέρηση 15 ημερών για την παραλαβή πλακέτας για το κινητό μου το οποίο έχω αφήσει για επισκευή στην TS Solutions (εξωτερικό συνεργάτη της LG για επισκευές κινητών). Το κινητό μου είναι LG G3 και το έχω αφήσει για επισκευή από την προπερασμένη Δευτέρα (4/9/2017). Παρακάτω είναι η απάντηση της εταιρίας η οποία αποδεικνύει ότι πρέπει να μείνουμε μακριά από ότι γράφει LG στο μέλλον.

"η διετής εγγύηση καλύπτει αποκλειστικά την επισκευή οποιουδήποτε ενδεχόμενου κατασκευαστικού ελαττώματος ανεξαρτήτως της συχνότητας εμφάνισης του, τον βαθμό κρισιμότητας του ή της καθυστέρησης διεκπεραίωσης της αποκατάστασης του.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα, αλλά η απάντηση της LG δικαιολογεί τον τίτλο "Ανύπαρκτη εγγύηση"; Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα, αλλά η απάντηση της LG δικαιολογεί τον τίτλο "Ανύπαρκτη εγγύηση";

 

Αν για κάτι το οποίο σου εγγυώμαι την σωστή λειτουργία του για 24 μήνες και όταν έρθει η ώρα να στο επισκευάσω εντός εγγύησης χρειάζομαι περισσότερο χρόνο από όσο ορίζει ο νόμος 2551/1994 μαζί με τις μεταγενέστερες τροποποιήσεις του, τότε η εγγύηση θεωρείται ανύπαρκτη! Ειδικά όταν πρόκειται για κινητό που είναι και εργαλείο δουλειάς. Η απάντηση της LG αναφέρει ότι θα μου επισκευάσει το κινητό μου όποτε θα έχει ανταλλακτικό χωρίς να μου έχει ορίσει κάποιο χρονικό περιθώριο από την ημέρα που το παρέδωσα μέχρι και σήμερα! Και έχουν το θράσος να μου απαντούν γραπτώς "η διετής εγγύηση καλύπτει αποκλειστικά την επισκευή οποιουδήποτε ενδεχόμενου κατασκευαστικού ελαττώματος ανεξαρτήτως της συχνότητας εμφάνισης του, τον βαθμό κρισιμότητας του ή της καθυστέρησης διεκπεραίωσης της αποκατάστασης του"

Όχι απλώς αντιβαίνουν στον νόμο τα λεγόμενά τους και τα γραπτά τους αλλά είναι τόσο εξοργιστικά που δικαιολογημένα με προτρέπουν στην δημοσιοποίηση τους προφορικά και γραπτά σε κάθε ζώντα οργανισμό προτίθεται να αγοράσει στο μέλλον συσκευή της LG. Εννοείται ότι ποτέ ξανά LG!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...