Jump to content

[S60 3rd Edition] MLS Destinator: Mobile Phone Edition


venduza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη που το αγορασαναι δεν νομιζω να πσαχτουναι:) εμεις πρεπει να πσαχνομασται:ninja::(
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτη που το αγορασαναι δεν νομιζω να πσαχτουναι:) εμεις πρεπει να πσαχνομασται:ninja::(

Καλό είναι να ψαχτείς λίγο με την ορθογραφία..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλα εχει γινει σουπα το περιμενε.απλα δεν θελουν να το σπασουν.......

 

εδω σπανε προγραμματα της microsoft και καθε αλλης εταιριας που ειναι κολλοσοι μασανε τωρα το destinator

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω, το destinator ειναι ελληνικο...Ξερεις πολλους που θα μπορουσαν να το σπασουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω, το destinator ειναι ελληνικο...Ξερεις πολλους που θα μπορουσαν να το σπασουν?

 

 

Δεν ειναι ελληνικο,ειναι διεθνες.Απλα στις αλλες χωρες δεν το χρησιμοποιουν καθολου (γι' αυτο δεν ξοδευουν ουτε 1 λεπτο για να το σπασουν ) Εμεις το εχουμε στην κορυφη επειδη εχει τους καλυτερους χαρτες για την ελλαδα ( απο την ελληνικη GI )

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο?:blink:

 

Γι'αυτο ειπα ΄απ'οτι ξερω'..δεν ειμαι σιγουρος..μαλλον ειναι αυτο που ειπε ο platijet και απο παραπληροφορηση εμαθα οτι ειναι ελληνικο..

 

Δεν ειναι ελληνικο,ειναι διεθνες.Απλα στις αλλες χωρες δεν το χρησιμοποιουν καθολου (γι' αυτο δεν ξοδευουν ουτε 1 λεπτο για να το σπασουν ) Εμεις το εχουμε στην κορυφη επειδη εχει τους καλυτερους χαρτες για την ελλαδα ( απο την ελληνικη GI )

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι χάρτες της Garmin και της Μio, υστερούν σε σχέση μ' αυτούς της MLS. Το αντίθετο μάλιστα. Πήγα στο Πλαίσιο για να πάρω GPS συσκευή και είχε μόνο με MLS και όταν τους ρώτησα γιατί Μio ή Garmin δεν υπάρχουν. Μου είπαν ότι τα MLS είναι καλύτερα και όταν τους ρώτησα από ποια άποψη, μου είπαν ότι έχουν πολλά POI' s. Λες και μας ενδιαφέρουν τα σημεία ενδιαφέροντος.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι χάρτες της Garmin και της Μio, υστερούν σε σχέση μ' αυτούς της MLS. Το αντίθετο μάλιστα. Πήγα στο Πλαίσιο για να πάρω GPS συσκευή και είχε μόνο με MLS και όταν τους ρώτησα γιατί Μio ή Garmin δεν υπάρχουν. Μου είπαν ότι τα MLS είναι καλύτερα και όταν τους ρώτησα από ποια άποψη, μου είπαν ότι έχουν πολλά POI' s. Λες και μας ενδιαφέρουν τα σημεία ενδιαφέροντος.

ναι λες και εχουν τα poi που εχει το garmin!τα παντα εχει και βαζεις και οτι θες και εσυ μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι χάρτες της Garmin και της Μio, υστερούν σε σχέση μ' αυτούς της MLS. Το αντίθετο μάλιστα. Πήγα στο Πλαίσιο για να πάρω GPS συσκευή και είχε μόνο με MLS και όταν τους ρώτησα γιατί Μio ή Garmin δεν υπάρχουν. Μου είπαν ότι τα MLS είναι καλύτερα και όταν τους ρώτησα από ποια άποψη, μου είπαν ότι έχουν πολλά POI' s. Λες και μας ενδιαφέρουν τα σημεία ενδιαφέροντος.

 

Δεν παίζει ποιός είναι ο καλύτερος, αλλά ποιός κάνει τις καλύτερες συμφωνίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω δει ή δουλεψει χαρτες GI κι εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυδιαφημισμενοι...

 

Ισως πιο παλια να υπηρχε διαφορα αλλα εγω προσωπικα οπου εχω παει δεν εχω βρει καποιο σοβαρο λαθος στους χαρτες του γκαρμιν ουτε καν λαθος δηλαδη, γιαυτο και προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου αν θα σπαστει το destinator ή οχι...

 

Ασε που οι υπευθυνοι της GI τωρα τελευταια εχουν χασει την μπαλα με τα επιχειρησιακα τους πλανα και την πολιτικη αναβαθμισεων. Μου θυμιζει βαρκουλα που παει, οπου παει και ο ανεμος και ολοι περιμενουν την επομενη μερα να δουν τι θα ξημερωσει...

 

Κανεις δεν ξερει τιποτα, κανεις δε λεει τιποτα και μερικα απο αυτα που και οι ιδιοι υποσχονται δεν τα τηρουν...

 

αντιθετα το γκαρμιν συνεχως βελτιωνεται... τρανο παραδειγμα η 5.00.30 που στο κινητο μου πλεον δουλευει ΑΨΟΓΑ. Αλλα και οι χαρτες του, αναβαση και autodrive συνεχως αναβαθμιζονται με αμειωτο ρυθμο...

 

Αντιθετα η MLS και η GI εδω και 6-8 μηνες πανε βαρκα γυαλο... και οτι βγει στο τελος... και ναι ξερω τι λενε... καντε υπομονη... υπομονη... υπομονη... καποια στιγμη θα σας πουμε τι θα γινει... :cry::blink::mad::ninja::cool::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πότε προβλέπεται κανένα "ράγισμα"?

Δεν υπάρχει φως στον ορίζοντα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ποτέ. Κανένας δεν ασχολείται με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Γι' αυτό έκανε και τόσα χρόνια για να βγει για συσκευές symbian.
Link to comment
Share on other sites

Καλα κρασια μεχρι να βγει σπασμενο.... παραμενουμε σταθερα στο Garmin που μας κανει την δουλεια μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κανεις δεν ασχολειται με symbian+destinator...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To οτι δεν εχει σπασει ακομη ειναι σχετικο. Ας μην ξεχναμε οτι η εφαρμογη δεν υπαρχει trial για να την κατεβασουν και να προσπαθησουν να την σπασουν. Ακομη μπορει να εχει μην σπαει ευκολα και οσοι ειχαν την ευκαιρια να δοκιμασουν μεχρι σημερα δεν τα εχουν καταφερει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει αυτό, σχεδόν όλα τα προγράμματα σπάνε στο τέλος.

Το θεμα είναι οτι το destinator έχει σβησει απο τον χάρτη.

Κάποτε το χρησιμοποιούσαμε στην Ελλάδα επειδή είχε καλούς χάρτες. Τώρα υπάρχουν καλύτερα προγράμματα με καλύτερους χάρτες και 3 χρόνια δωρεάν αναβαθμίσεις χαρτών.

 

Η MLS αντιθέτως έχει αφήσει όλους τους χρήστες του destinator ξεκρέμαστους και ουσιαστικά δεν έχει προμηθευτή χαρτών για το πρόγραμμα αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει αυτό, σχεδόν όλα τα προγράμματα σπάνε στο τέλος.

Τώρα υπάρχουν καλύτερα προγράμματα με καλύτερους χάρτες και 3 χρόνια δωρεάν αναβαθμίσεις χαρτών.

 

Η MLS αντιθέτως έχει αφήσει όλους τους χρήστες του destinator ξεκρέμαστους και ουσιαστικά δεν έχει προμηθευτή χαρτών για το πρόγραμμα αυτή τη στιγμή.

 

Αυτο δεν ισχυει,παντα δινει η GI τους νεους χαρτες της στους χρηστες του Destinator και εχουμε την διαβεβαιωση οτι θα συνεχισει για καιρο ακομα.

Τωρα η GI συνχωνευτηκε με την TeleAtlas (κακως σε πρωτη φαση γιατι μεταφερθηκαν τα λαθη με τους χωματοδρομους στην επαρχια απο τους κακους χαρτες της TeleAtlas,ελπιζουμε στην επομενη εκδοση να το διορθωσουν).

Επισης η GI θα δινει τους νεους χαρτες της στο Ginious Driver καθως ανακοινωσε οτι αυτο θα ειναι το προγραμμα με το οποιο θα συνεργαζεται στο μελλον.

Κατα την γνωμη μου το DESTINATOR 7 ειναι καλυτερο και απο το ginius και απο το DESTINATOR 8 Pro (εξαιρω TTS-φωνητικη αναγγελια οδων που θα στριψεις ) για πολλους λογους ,δεν το βρισκω ομως καλυτερο απο το iGO που το θεωρω το κορυφαιο προγραμμα πλοηγησης (οι χαρτες του ομως ειναι ολο λαθη και παγιδες).

 

Θελουμε δεν θελουμε ομως θα πρεπει να παραδεχτουμε οτι ΟΙ ΧΑΡΤΕΣ ΤΗΣ GI ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΛΕΟΝ ΣΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ για την Ελλαδα,χωρις λαθοι σε μονοδρομους και αδιεξοδα (εξαιρω καποια λαθη με χωματοδρομους στην επαρχια).

 

Για την ιστορια να σας πω οτι το προγραμμα το εχω σπασει με hardware τροπο.Δεν ειναι δικη μου πρωτοτυπια αλλα θεμα ειδικων γνωσεων για τις καρτες μνημης (μαλλον παιζει και σε N95 8G)

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια να σας πω οτι το προγραμμα το εχω σπασει με hardware τροπο.Δεν ειναι δικη μου πρωτοτυπια αλλα θεμα ειδικων γνωσεων για τις καρτες μνημης (μαλλον παιζει και σε N95 8G)

Δηλαδή παίζει εύκολα σε Ν95-1?Αρκεί να έχεις καμιά άδεια κάρτα για πειράματα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει εύκολα σε Ν95-1?Αρκεί να έχεις καμιά άδεια κάρτα για πειράματα?

 

Και ειδικο εξοπλισμο για να πειραξεις την SD.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εάν χρειάζεται άλλη κάρτα για να τρέξει και ειδικό εξοπλισμό είναι ένα σπάσιμο που δεν βολεύει και δεν αφορά την πλειοψηφεία των χρηστών, σκοπός είναι να παίζει εύκολα στην υπάρχουσα κάρτα μας.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εάν χρειάζεται άλλη κάρτα για να τρέξει και ειδικό εξοπλισμό είναι ένα σπάσιμο που δεν βολεύει και δεν αφορά την πλειοψηφεία των χρηστών, σκοπός είναι να παίζει εύκολα στην υπάρχουσα κάρτα μας.

 

.................................Σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...